Vrátenie tovaru v predajni New Yorker

lucywastaken
6. jún 2018

Ahojte. Chcela by som sa spýtať, či nemáte nejaké skúsenosti ako to teraz funguje v New Yorkeri čo sa týka vrátenia tovaru. Chcela by som totiž vrátiť tovar s visačkou aj účtom, kupované len včera. Neviete náhodou či vracajú peniaze alebo si budem musieť vymeniť za iný tovar? Ďakujem!

katka1981
6. jún 2018

@lucywastaken , NEW YORKER

Tovar môžete vrátiť do 7 dní od zakúpenia, s pokladničným blokom. Tovar musí byť originálne zabalený a nepoužívaný, v prípade maskary či rúžov aj zapečatený. Peniaze vám nevrátia, treba si vybrať náhradný tovar.
http://www.pluska.sk/spravy/ekonomika/chcete-vr...

katka1981
6. jún 2018

@lucywastaken, ale to nie je najcerstvejsia info, mozno zmenili politiku uz

lucywastaken
autor
7. jún 2018

@katka1981 hej hej, rovnako som si googlia a tiež som na ten článok narazila, no keďže je už pár rokov starý a možno tú politiku naozaj zmenili tak preto som sa chcela radšej opýtať či náhodou nemá niekto čerstvejšiu skúsenosť. každopádne ďakujem!! 🙂

jeennyv
7. jún 2018

@lucywastaken tovar vymenit mozes dokonca uz do 2-3t aspon mne to povedala pred tyzdnom cca predavacka takto a peniaze sa nevracaju a mozes si vybrat co chces...spodne pradlo sa samozrejme nemeni...

lucywastaken
autor
7. jún 2018

@jeennyv okej, ďakujem!

viera77
7. jún 2018

@lucywastaken Pred 3 mesiacmi som vratila tovar, len za vymenu za iny tovar, peniaze nevratili...vsak zavolaj priamo do predajne a informuj sa.

danajahotkova
7. jún 2018

Podľa zákona môžeš takto vec vrátiť do 14 dní bez udania dôvodu 🙂

petrakl
7. jún 2018

Nuž ja mám skúsenosť.. konkrétne 2x..že mi vrátili peniaze.
Keďže som platila kartou poslali spať na ucet
Ponúkali mi možnosť vybrať si niečo.. s cim som nesúhlasila.

sandra151
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maceska
21. jún 2018

@jeennyv a ako je to prosim s kratssovymi plavkami?

jeennyv
21. jún 2018

@maceska plavky a spodne pradlo nemenia co viem

nela6
21. jún 2018

@danajahotkova iba pri kupe cez internet, kde si tovar nemohla vidiet nazivo, inak nie su povinní vraciat peniaze, viem ako to funguje, robila som v obchode

nela6
21. jún 2018

@petrakl ale to je skor nevedomosť predavaciek... Lebo ak pri reklamácii (uznanej), ti nevedia dat rovnaky tovar, alebo nesúhlasis s výberom ineho, vtedy su povinni peniaze vratit... Inak nie su povinní, ked sisi tovar kupila sama po svojom zvážení na predajni... Je to už iba na nich

petrakl
22. jún 2018

@nela6 vrátia aj v Optime aj v Auparku..každý obchod ma svojje pravidla.
Tu ich majú zrejme také.
Všetko závislí od nariadenia z hora ..predavačky si iste nemôžu robiť hocičo.

Napríklad v Takku dajú poukazku.
Lidl ma vrátenie do troch mesiacov.atd...keď kupuješ treba sa vždy spýtať...čo ak...to bude dcére synovi máme atď malé...
Čím viac vyjdu zákazníkovi v ústrety..tým je spokojnejší a vráti sa spať.

ituska
23. dec 2018

Da sa vymenit tovar v draciku zakupeny v kam. Obchode nie cez eshop?

misela1987
10. máj 2022

Ahojte neviete ako to je zase s reklamáciu topánok? Čaká sa na vybavenie reklamácie, alebo vrátia hneď peniaze.dakujem za info