VŠ zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety. Študujete tu diaľkovo?

anitka
3. mar 2008

Ahojte
chcem sa spytat chodi niekto z vas dialkovo na tuto VS?
Ja by som mala zaujem, len mam par otazok co sa tyka tej skoly.
Ak ano napiste mi prosim.
Dakujem.

nanika
12. júl 2012

@zasha no, zatial nie si na materskej, tento rok urcite zvladnete - po financnej stranke 🙂

zasha
12. júl 2012

@nanika no to je fakt, z tej materskej almuzny ani na chlieb nieto na skolne

brinzulka
12. júl 2012

baby... chcem sa Vas opytat...ak mam publikaciu, ktora ma uvedene...ze ju nemam mnozit, odpisovat..autorske prava... (napr.virologia VEDA)...atd... mam priamo autorovi napisat mail, ze si prosim jeho zvolenie...lebo pisem Bc. pracu a idem citovat aj jeho dielo podla ISO noriem? Ako to treba formulovat?

samanta14
13. júl 2012

Dívala jsem se na stránky pro Bratislavu ,na sociální práce mají tam už od včerejška i rozvrh přednášek ,zajímalo by mne v jaké skupině budu. Ale to asi nemám šanci nějak zistit. Nevím ani komu napsat ze studijného abych se to dozvěděla. Jdeme s kamarádkou takže i dojíždění ve dvou výjde líp na benzín ještě že jsme alespoň obě dvě od V . Některé skupiny mají přednášky v kuse celý týden jiné mají jen pátky a soboty .

nanika
13. júl 2012

Prosim vas, uz studujucich, tie terminy prednasok - skupiny, si clovek vyberie pri zapise, ci ako?

zasha
14. júl 2012

@samanta14 ja to neviem najst, posles mi link?
@nanika mne sa zda ze to oni urcuju

nanika
14. júl 2012

@zasha tak to by bola teda dobra blbost, ked som na rodicovskej, akoze tyzden poviem detom, ze chodte sa past?! Starsi bude v skolke, ale co mladsia, neviem, mala som dojem, ze externe studium je o piatkoch a sobotach, nie o tyzdni pracovnom.

brinzulka
14. júl 2012

@nanika ja studujem v TT...a chodim na tyzdenne sedenia od 8:30hod- do 18:00 hod...ale sli sme bez prestavok- prestavka na obed...... a domov som chodila cca okolo 16stej na bus... Na ten tyzden som si vybavila varovanie svokrou...kedze starsi je imunodeficient- do skolky chodil tento rok mesiac, inak som ho mala doma... mladsi doma bol a pocas skoly ich mavala babka...pocas skuskoveho babka, manzel- ucievala som sa vecer, alebo som ich vyhnala von. Nejak sme to zvladali...jeden tyzden som na skusky odbiehalaz nemocnice- ked som bola so synom hospitalizovana pre rotavirus.... Teraz nastupujem na ARO do 12stiek... budem pisat Bc pracu, skusky a budem dufat, ze do skolky chodit budu... Ak by nie...budeme to musiet nejak zvladnut. V praci uvidime- ako to bude s volnom na jeden tyzden- na prednasky.

brinzulka
14. júl 2012

@nanika chcem napisat...ze sa to da zvladnut...na ukor volneho casu, nervov...atd...ale da sa...ja si to budem opakovat tento cely rok.

nanika
14. júl 2012

@brinzulka dakujem, mas pravdu, treba mysliet pozitivne. Ja VS poznam, samozrejme nie prave Alzbetku, z pohladu mojho muza, ktory prave koncil Bc, takze viem, co to obnasa, hlavne ucenie a odsuvanie celej rodiny bokom, cele som si to za posledne tri roky uzila 🙂 A nervy a volny cas je co? Nepoznam, za pat rokov som volny cas nemala a o nervy som prisla uz davno 🙂

samanta14
15. júl 2012

@zasha tady zasílám ti ten odkaz na rozvrh: http://www.vssvalzbety.sk/katedry/katedry/kated... Mně by zase strašně moc pomohlo kdybych tam mohla jet na celý týden vzala bych si na to dovolenou z práce. Podle mně by se měl každý napsat do skupiny jaká by mu vyhovovala ale to asi tak fungovat nebude.

yogino
15. júl 2012

@nanika - ja chodím externe už 5 rokov. SKončil som Bc. teraz si robím mgr. Keď som začal študovať bc. prednášky som mával väčšinou sobotu. Boli sme dve skupiny takže sa dalo vybrať si či pôjdem na termín s jednou skupinou alebo druhou alebo vôbec. Skúšky sme mávali prevažne cez víkend sem tam sa stalo piatok, že bola skúška. V Bc. sme už mávali skúšku aj cez týždeň ale dá sa s vyučujúcim dohodnúť. Problém je niekedy v tom,že prednášky bývajú dosť dlhé. Kedže som nikdy nechcel nebyť na prednáške pretože ak som nebol dostával som od spolužiakov skreslené informácie a navyše mám dosť náročnú prácu rozhodol som sa ísť ráno na prednášku a o 12:30 som odišiel takže som dostal kompletné info a niekedy som už mal aj materiál. Všetko sa dá len treba sa dohodnúť s vyučujúcim. 😉

zasha
16. júl 2012

@nanika no podla mna su prve tri skupiny denní studenti a dalsie tri skupiny su externisti chcela by som byt v 6.skupine 😅 ale papier este stale nedorazil........ 😕 tak nadej zije 😀
@samanta14 potom som to uz nasla, dakujem

nanika
16. júl 2012

@zasha denni studenti predsa chodia denne, nielen jeden tyzden v semestri

zasha
16. júl 2012

@nanika aha mas pravdu a je to v zalozke externe studium. hm, tak teda netusim ako to bude

samanta14
16. júl 2012

@zasha no psala jsem na studijní tak uvidím co mi napíší a dám vědět když se něco dozvím 🙂

sofokleska
19. júl 2012

ahojte, je tu niekto to bol teraz druhakom? Ďakujem 🙂

kvetinka211
19. júl 2012

@brinzulka citovanie je bez obav ak budes postupovat podla platnych standardov
Drzim palce pri pisani prace!

Autorsky zakon:
§ 25
Citácia diela

Bez súhlasu autora možno použiť krátku časť zverejneného diela vo forme citácie v inom diele len na účel recenzie alebo kritiky tohto zverejneného diela alebo na vyučovacie účely, vedeckovýskumné účely alebo umelecké účely. Takéto použitie musí byť v súlade so zvyklosťami a jeho rozsah nesmie presiahnuť rámec odôvodnený účelom citácie. Pri citácii sa musí uviesť meno autora alebo jeho pseudonym, ak nejde o anonymné dielo, alebo meno osoby, pod ktorej menom sa dielo uvádza na verejnosti, ako aj názov diela a prameň. Za takéto použitie nevzniká povinnosť uhradiť autorovi odmenu.

samanta14
20. júl 2012

Dobrý den,

Chtěla bych se zeptat stejně jako sofokleska jestli tu není někdo kdo byl v letošním roce prvákem ?? V Bratislavě na sociální práci. Potřebovala bych poadit 🙂 Děkuji

zasha
20. júl 2012

@samanta14
@nanika baby vzali ma 🙂

christiana04
21. júl 2012

Ahojte. Takže už máme po promóciach, kde ma čakalo milé prekvapenie. Dostala som červený diplom s ocenením rektora. pána Prof. MUDr. Vladimír Krčméryho, DrSc., Dr.h.c. . Neskutočne krásny zážitok. Aspoň na pár hodín 🙂))

11011961
21. júl 2012

@christiana04
Gratulujem. Nevedela som, že sa na našej škole dávajú aj červené diplomy. Chodila si na denné štúdium, či na externé.
Ja som minulý rok končila na Bc. (externe) a u nás nám p. Krčméry nedával červené diplomy.

christiana04
22. júl 2012

@11011961 Ja som ukončila Mgr. externé štúdium 🙂

brinzulka
24. júl 2012

@kvetinka211 dakujem 🙂

zasha
24. júl 2012

@christiana04 gratulujem 🙂 a to je za prospech? ze si mala acka alebo ako, nevyznam sa v tom moc

sofokleska
24. júl 2012

ahojte, prosim vas na koľko stran sa piše v druhaku ročnikova praca? koľko treba literarnych prameňov? Ďakujem

freefalling
24. júl 2012

Ahojte, 5.8. mam skusku z soc.praca s rodinou. Prosim mmáte niekto knihu soc. praca s rodinou od Levickej? Velmi ju potrebujem. Aj v kniznej podobe v ramci bratislavy si pridem po nu,cestne vratim. piste mi na janekova.monika@gmail.com Ďakujem

yogino
25. júl 2012

@sofokleska ahoj neviem či máš materiál na ročníkovu čo Vám dala vyučujúca ale tam by to malo byť my sme mali okolo 30 až 60 strán

yogino
25. júl 2012

@nanika ak si budeš hľadať zamestnanie tak im nehovor, že sú skúšky aj cez týždeň iba ho zbytočne odradíš. Proste mu povedz neviem ( za to Ti hlavu neodtrhne) a potom je to už na dohode s ním. Inak ja som mal prácu v ktorej mi vychádzali v ústrety ale len nejaký čas potom sa to zhoršilo až som nakoniec musel odísť. Nebolo to zo strany zamestnávateľa ale zo strany milých kolegov, ktorý neboli vôbec ochotný ma zastupovať takže keď som mal skúšku poobede musel som ju čo nasjkôr urobiť a potom letet do práce len aby šef nezistil,že tam kolegyňa bola od rana sama

sofokleska
25. júl 2012

@yogino ahoj ja mam material len z prvaku a tam to žiaľ nieje. Už som sa sice niečo dozvedela, až na ten počet lit. prameňov. Neva pomaly si začnem zhaňať ďalšie knihy 🙂 , diky za odpoveď 🙂