VŠ zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety. Študujete tu diaľkovo?

anitka
3. mar 2008

Ahojte
chcem sa spytat chodi niekto z vas dialkovo na tuto VS?
Ja by som mala zaujem, len mam par otazok co sa tyka tej skoly.
Ak ano napiste mi prosim.
Dakujem.

martina293
5. okt 2010

@ymany chcela by som ísť na externé, mne denné nevyhovuje, a ak budú prednášky v iný deň ako v sobotu tak sa asi budem musieť poobzerať po inej škole

ymany
5. okt 2010

prednasky nie su povinne, popripade by ta na prezencku zapisali spoluziacky. ja takisto nemozem chodit cez tyzden. materialy si postahujem, alebo mam od spoluziacok. urcite by si to zvladla...

lizatko1009
5. okt 2010

cawte chcela by som vediet co by ste chceli robit po skonceni tejto skoly.

jazminn
5. okt 2010

@lizatko1009 to čo doteraz.

lizatko1009
5. okt 2010

@jazminn a co ked mozem vediet?

meganik
5. okt 2010

@jazminn Muhlpacher je zlaty clovek, ja som s nim mala v 3. rocniku soc. patologiu a teraz som cerstvo po skuske so seniorov a uplna pohoda, jeden z mala, kt. nerobi absolutne ziadne problemy, tvoje odpovede na pisomke preleti len zbezne ocami a po skuske aj z opravou mas za menej ako hodinu 😉

curly1983
5. okt 2010

@ivana29 my sme mali uz tri prednášky, jedna: ročníková práca, druhá: sociálna práca a tretia : filozofia. Z filozofie skuska 25.11 - a to myslim ze mam co robit. Zo sociálnej práce mam iba tie materiály čo nám dala naša prednášajuca, tu knizku nemám - tak snad materiály budu stačit 😝 Takze 29.10 hajde na skusku 😅 a ročníkovu prácu mame odovzdat 5.12 - to vobec neviem aku temu si vybrat a nemam ani ziadne materialy ... zenušky poradte niečo. Ale zacinam mat aj stres .. no dufam ze to nejako zvládneme 😉

curly1983
5. okt 2010

@jazminn dakujem za odpoved 😉 no tak to si ma potešila ze stačia len tie materiály čo nam dala Ondrušová, tu knizku nemám a pochybujem ze aj keby som ju mala ze by som ju stihla prestudovat .. myslim ze budem rada ked prestudujem to čo nam dala 😅 Boze no dufam ze to zmaknem 🙄

curly1983
5. okt 2010

@ymany dakujem za odpoved 😉 Ročníkovu prácu mam s Komanickým. Porad niečo. vobec neviem od čoho sa mam odpichnut ☹

curly1983
5. okt 2010

@martina293 prednášky vacsinou v sobotu, niekedy víde aj piatok a nie kazdy víkend 😉

ymany
5. okt 2010

@curly1983 nemas zaco 🙂 . komanicky je super. skoda, ze ho nemam teraz v tretom rocniku. dal Vam nejaky okruh tem, alebo si mate zvolit vy? Ja som mala v prvom pri Holonicovi. Eutanaziu a takisto to bola pohoda. Ale mozem Ti zistit, co mali spoluziacky a preposlat Ti nejake materialy. Ale az niekedy cez vikend, kym to vsetko zozbieram.

celestina
5. okt 2010

@lenrie A podával ti niekto také modré lepidlo? Lebo ak áno, tak to som bola ja. Predo mnou bola taká malá zlatá žabka 🙂 .Tak potom sme sa už stretli a ani o tom nevieme. To s tým vrackaním mi je ľúto. Prajem malinkej aby to čo najskôr prešlo. Buď sa ťa nechce vzdať, alebo jej niečo zo škôlky nerobí dobre. Možno nejaké dieťatko jej robí zle. Kto vie. Zajtra budem volať do školy, tak ti dám vedieť. Zatiaľ pá.

mimka7381
6. okt 2010

Ahojte dievčence študentky .Tak a začala sa nám škola ja som už tretiačka v Prešove .Študujem sp už teraz mám dilemu ako to zvládnem.V sobotu už máme mať druhú prednášku s doc.JUDr.Karol Zeman,PhD Sociálne zabezpečenie len dúfam , že ju nezrušia tu prvú nám preložili na november. Niektorá ste sa pítala na PaedDr.Martin Jurašek,PhD v tomto roku máme spolu Sociálna práca zo žiadateľmi o azyl.V druhom roč.nám dal spraviť prezentáciu a potom to hodnotil, samozrejme si tie prezentácie prezeral.Takže všetkým Vám držím palce na skúškach a prajem príjemné učenie.

jazminn
6. okt 2010

@lizatko1009 mestský úrad-personalistika

jazminn
6. okt 2010

@curly1983 poslala som Ti rôzne témy na výber, mám ešte viac, ale nechce sa mi písať. Keby si vedela akú oblasť, tak napíš a vybereme tému.

renatkas
6. okt 2010

@curly1983 ja ked ti mozem odporucit tak si pracu nestahuj z netu ale pis si ju sama, aby si nemala problem v 3. rocniku s bakalarkou lebo ta sa kontroluje na centralny register zaverecnych prac ci to neni plagiat. A najlepsie su prace ktore maju vela spolocneho aj so socialnou pracou, napr. CAN alebo tyrane zeny, lebo tam vies o com pisat.

livinka97
6. okt 2010

Ahojte🙂 Ja som studentka 2.rocnika DVS a nam este ani len nevratili indexy zo zapisu... prednasky budeme mat asi az od konca novembra... joooj,taka som nastvana... Niektori uz budete mat koncom novembra ukonceny zimny semester, my ho vtedy len zacneme.. skolne zvysili, ale priestory udajne nemaju. Tak naco beru tolko studakov?! A to nehovorim, ze porusuju zakony... my musime vsetko nacas, hlavne uhradzat skolne..ale oni nie! Index so zapisom, potvrdenia o navsteve skoly...to vsetko este stale nemame! Hlavne, ze na socialku a zamestnavatelom trebalo potvrdenie predlozit do konca septembra. A to nehovorim o tom, ze musim cestovat na cele listky a nemam narok na zlavnene! Keby ste vedeli,aka som vytocena☹(

elize
6. okt 2010

@ymany mam vypracovane statnicove otazky z minuleho roka, daj vediet mailovu adresu, poslem ti ich 😉 vyuzijes to aj na ucenie niektorych predmetov (soc. zabezpecenie a metody SP s jednotlivcom)

elize
6. okt 2010

@renatkas ja som 13. skupina. Skusku s Olahom mam za sebou, za A 🙂 🙂 🙂 Neviem aky je Matel, v tomto neporadim.
Romana mame na soc.prevencii, nam dal na studium pat kapitol z jednej knihy, len 69 stran.

renatkas
6. okt 2010

@elize z akej knihy sa mate ucit? Olah, Schavel, Cisecky? Ked hej ktore kapitoli? ja som nebola na prednaske

peta565
7. okt 2010

ahojte baby, tento rok zacinam studovat na VS svatej alzbety V odbore socilogia?neviete ci je to moc zlozite....jeden problem je ze na rozvrhu je ze anglicky jazyk, ja som sa doteraz neucila maturovala som z nemciny, myslite ze pojdeme od zaciatku?velmi sa toho bojim..ma to ucit pani Manuela Soradova,...

livinka97
7. okt 2010

Ahojte, ake mate skusenosti s povinne volitelnym predmetom v 2.rocniku? Demografia a prognostika
alebo Pediatria pre SP? Co sa lahsie uci, bolo menej uciva...??? Poradte prosim🙂 Dakujem

jazminn
7. okt 2010

menej je demografia a sú to také rozprávky.

livinka97
7. okt 2010

@jazminn A nieje tam vela matiky? Vzorce, cisla... ?

elize
7. okt 2010

@livinka97 ja som si vybrala Pediatriu a velmi lahko sa mi to ucilo, vela veci som uz vedela, kedze som maminou 😉

elize
7. okt 2010

@renatkas Je to presne ta kniha (Schavel,Olah, Cisecky), taka modra,nova z roku 2010. My sa mame ucit len po piatu kapitolu (vraj preto, ze soc. patologiu a metody SP mame na inych predmetoch) + si mame pozriet etiku soc. prac., nie skratenu verziu + vypracovat seminarnu pracu (temu si mame vybrat sami, nemozu mat dvaja rovnaku,mame vypracovat jeden druh prevencie nejakej soc. patologie - napr. primarna prevencia drogovych zavislosti)

ymany
8. okt 2010

@livinka97 ahoj. ja som mala antropologiu a ucilo sa mi to dobre, pretoze to bolo take namiesane, pôvod antropologie, konfucionizmus, dusa, telo, a z casti aj nejaka nabozenska tematika tam bola. nic zlozite 😉

jazminn
8. okt 2010

@livinka97 vzorce žiadne, čísla trochu, niejaké počty obyvateľov z histórie....

paka
8. okt 2010

@livinka97

Ja som si vybrala socialnu antropologiu ako volitelny predmet a dostali sme napisat seminarku na temu, ktoru si sami vyberieme. Takze sa nemusime ucit nic.

paka
8. okt 2010

Ja by som sa ale chcela spytat na Repčika, mam ho na specialnu a liecebnu pedagogiku a socialnu pedagogiku. Zo zaciatku sa mi zdal uplne hrozny, ale cim viac sme ho mali na prednaske, tak sa mi zdal taky pristupnejsi, ale on je velky odbornik a bude zrejme pozadovat perfektnu pripravu, lebo ovlada asi vsetko a to snad bude vyzadovat aj od nas. Nemali ste ho niekto?