VŠ zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety. Študujete tu diaľkovo?

anitka
3. mar 2008

Ahojte
chcem sa spytat chodi niekto z vas dialkovo na tuto VS?
Ja by som mala zaujem, len mam par otazok co sa tyka tej skoly.
Ak ano napiste mi prosim.
Dakujem.

maruschka
3. feb 2009

mimik, jasné, že ti ho dajú 😉 😉 A potom, keď ťa zoberú na školu, tak ti zasa dajú tlačivo, že navštevuješ školu..takže budeš mať potvrdení habadej.. 😀

mimik9911
3. feb 2009

ja myslela, ze ci mi ho daju, aj ked som na rodicovskej...ale asi hej...a ked mi ho daju, tak potom nie je problem podat prihlasku....no a je to vyriesene 😀

iva2309
4. feb 2009

Ahojte...
ani neviete ako som šťastná, že som vás tu našla... 😵
Riešim dilemu-som z Prievidze a chcela by som tiež študovať na tejto škole soc.prácu-rozmýšlala som nad Piešťanmi alebo BA. Lenže každú sobotu cestovať do PN na prednáške alebo si odsedieť 1 týždeň v BA.Tápem...,doma moje dieťatko 🙂
Sú povinné tie prednášky, že...Ako som čítala tie príspevky predtým v PN sú prednášky dosť povinné...
Čo by ste mi radili?

maruschka
4. feb 2009

iva, nie sú povinné..S kľudom môžeš vynechať v 1.ročníku 3-4 za semester/polrok..Totiž iba prvý ročník sa dáva prezentačná listina na podpis, u nás v druháku už nie je, takže aj keby som nechodila vôbec do školy, nič sa nedeje...Materiály ti aj tak vždy dajú na školskú stránku a každá skupina má svoju stránku, na ktorú sa dávajú aj písané poznámky...Takže či sedíš na prednáške, alebo nie, máš tie isté materiály..A za semester je asi 8 predmetov, takže tie 3-4 krát normálne pricestuješ, nie?Hlavne keď sa končí určite vždy do 14,00 😉 😉 Každá druhá prednáška už 12,00 alebo skôr.. 😎
Ak nemôžeš prísť na skúšku, stačí zavolať referentke a ona ti termín v úplnej pohode preloží-na každý predmet sú 2 termíny a 1 opravák..

A radšej poď k nám do PN, je to lepšie, lebo v BA to majú tak trocha porozhadzované a je ich tam strašne veľa..

sarianah
4. feb 2009

Ahojte,
chcem sa len spytat ci tomu dobre rozumiem..
Citala som si teraz podmienky prijatia na rok 2009/2010 a je tam napisane...
Prax: potvrdenie o zamestnaní; potvrdenie, že v čase podania prihlášky uchádzač o externé štúdium
vykonáva prácu (uviesť aj dĺžku trvania pracovného pomeru) vo verejnom záujme, v štátnozamestnaneckom pomere alebo v služobnom pomere (zákon č. 131/2007 Z.z. o vysokých školách a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení zákona č. 363/2007 § 58 ods. 3 písmeno b)) – potvrdenie o zamestnaní je podmienkou pre prijatie.
Nevzťahuje sa na absolventov SŠ v školskom roku 2008/2009.

..je nutne byt zamestnany v statnej sprave, aby Vas prijali?? alebo mozem pracovat v sukromnou sektore a dolozim len potvrdenie od zamestnavatela?
dakujem

mixka
4. feb 2009

podla mna v statnej sprave 🙄

tilly
4. feb 2009

sarinah, musíš pracovať v štátnej správe

mixka
4. feb 2009

a ked si vyrobim potvrdenie sama 😀 to sa neda ??? ja inak neverim, ze vsetci co tam chodia robia v ss 🤐

majka35
4. feb 2009

moja známa študuje v Prešove a tiež neprracuje v štátnej správe, no bola prekvapená, keď som jej povedala, že prijatie v tomto roku je podmienené praxou v štátnej správe, minulý rok vraj takéto niečo nepožadovali ... 😒

mixka
4. feb 2009

majka, uz aj minuly rok to mali zverejnene na stranke, ja som si chcela dat prihlasku uz vlani, len som presvihla termin 😀

sarianah
4. feb 2009

.. 😒 hmm, tak to je blbe, lebo v statnej sluzbe nepracujem uz 2 roky.. 😖
Minuly rok som sa tam aj ja chcela prihlasit, ale nejak som si povedala ze este rok pockam..minuly rok tam mali tu prax zverejnenu, ale len tak akoze "mimochodom", tak som pisala tej referentke ci musim pracovat v statnej sprave, aby som tam mohla ist, ona mi napisala ze nie, ze v pohode mozem robit aj v sukromnom sektore.Ale teraz to vyzera byt napisane tak "naozaj" ☹

adinka3
4. feb 2009

sarianah, skús si tam zavolať. sú milé.

maruschka
4. feb 2009

baby, beriete to hrozne vážne..to tam je napísané každý rok, aj písomné skúšky a pritom skúšky nebývajú vôbec, aj keď sú napísané a berú všetkých rad-radom, či pracuje alebo nepracuje v štátnej správe 😉 😉

mixka
4. feb 2009

maruschka, ale co teda mame dolozit ??? doklad ze sme na md alebo papier z povodneho zamestnania ???

sarianah
4. feb 2009

..dobra otazka..doklad o md, alebo potvrdenie zo zamestnania??

maruschka
4. feb 2009

ja som dávala životopis, prihlášku, overené vysvedčenia a hotovo...Ak chcú potvrdenie, tak im doneste buď zo sociálky alebo zo zamestnania-hoci aj bývalého.. 😉 😉 Ešte si zavolajte na študijné príslušného detašovaného pracoviska..Ak vám povedia, že netreba, tak netreba..Ak vám povedia, že treba, doneste odkiaľ vám dajú..veď keď sa prihlási dajme tomu 500 študentov na jedno mesto, tak to určite nebudú kontrolovať 😉 😉

justina
4. feb 2009

Ahojte, ja by som na tejto skole chcela studovat OSETROVATELSTVO, vsetky podmienky nastastie splnam...ale co sa chcem spytat: tento skolsky rok sa otvorilo detasovane pracovisko v Kezmarku, a brali ludi bez prijimaciek, chodi tam kolegyna od septembra.
Na buduci skolsky rok je na ich stranke medzi podmienkami prijatia uvedene vykonanie prijimacej sklusky z biologie a z osetrovatelstva..takze tento rok to asi bez prijimaciek nebude, co 😒 na skolsky rok, ktory prave prebieha maju uvedene "bez prijimaciek" ale len do Kezmarku. Na buduci skolsky rok tam vsak medzi mestami Kezmarok uvedeny nemaju.
Rozumie tomu niekto?

maruschka
4. feb 2009

justina, zavolaj si tam, lebo prijmacie pohovory sú písané v smerniciach každý rok a nebývajú...Zavolaj si na študijné do Kežmarku..

Všetkým uchádzačkam: na študijné oddelenia volajte non-stop, lebo tam sa dovolať je zázrak..Preto skúšajte, skúšajte...

justina
4. feb 2009

Maruschka, tato moznost mi napadla, ale je mi to trochu trapne, vyvolavat tam, ze haloooo, zoberiete ma bez prijimaciek? Ale prekonam sa, hlavu mi, zvlast po telefone, neodtrhnu 🙂
Boze, to by bolo super....! hmmmm
Kazdopadne dik!

maruschka
5. feb 2009

justina, ver mi, že keď na vysokej bojuješ sama za seba, nič nie je trápne..Keby si videla tie hádky na našej školskej stránke, tak si pomyslíš, že to sú snáď neni ani dospeláci-infantilné správanie... 😕 😕

A študijná referentka tam je nato, aby odpovedala na otázky a zariaďovala potrebené veci pre budúcich študentov a už študujúcich študentov..Takže, aj keby si sa jej spýtala, koľko hodín je v Kazachstane,tak ti bude musieť odpovedať 😉 😉 😉 Ale ti dievčatá-referentky sú poväčšine milé a ochotné-lebo sú ešte mladé a chápu naše "študentské mindráky" a obavy 😀 😀 😀

iva2309
5. feb 2009

maruschka, ďakujem Ti moc za objasnenie - si strašne zlaté, že si mi to na rovinu vysvetlila.
Tak asi predsa len skúsim tie PN - dúfam, že budeme dobrý kolektív a budeme si pomáhať...Fakt-potrebovala som to objasniť, lebo nemala som nikoho z Piešťan-, koho som sa mohla spýtať.

Keď som volala s tou referentkou-Jankou-bola veľmi milá.

iva2309
5. feb 2009

Ešte stále tápem-čo s tým potvrdením o praxi.
To som sa zabudla opýtať. Ja robím v súkrom sektore a neviem, ako to oni myslia. 😕

maruschka
5. feb 2009

iva, daj si potvrdiť, že si zamestnaná a hotovo..To prilož k prihláške,životopisu a vysvedčeniam. 😉 😉 .Hádam si teraz nepôjdeš hľadať prácu v štátnom sektore, len preto, aby si sa dostala na vysokú..

meganik
8. feb 2009

ahojte babule..no čo ako pokračujete v škole? ja už zarezávam nad bc diplmovkou 😝 v sobotu sa nám začala škola a na všetky skúšky mám cca 5-6 týždňov..no to bude sranda 😅

marusch..u vás sa nehovorí o tom, že škola príde o akreditáciu..že sa ministerstvu školstva nepáči, že berú toľko prvákov, bez skúšok, že je to čisto len o získavaní zisku 😕 lebo u nás je toho plná škola a teraz všetci zvažujeme, kde podať prihlášku na mgr štúdium..na študijnom mlčia ako partizáni 🤐

inak čo sa týka prijímačok..tak ja som ich ešte robila, ale po mne už brali bez..tiež som dokladala doklad o zamestnaní v štátnom sektore, ale mám pr. spolužiačku kuchárku, opravára mobilov a pod profesie ...takže sa to asi fakt neberie až tak prísno 😉

adinka3
8. feb 2009

meganik nestraš s prijímačkami a o tom, že prídu o akreditáciu... 😠 konečne som sa rozhýbala a teraz by to padlo!!! no nič moc.... 🙄 😠

maruschka
8. feb 2009

meganik, už nám to vysvetľovali...Konkrétne prof.Ondrušová..Áno, je to pravda, že škola má ťahanice okolo akreditácie na Slovensku, ale ...Keďže škola má množstvo pobočiek po celom svete, zvažuje sa možnosť, že Vysoká škola zdravotníctva a sociálnej práce sv.Alžbety v BA sa zmení na nejakú americkú univerzitu na Slovensku, alebo rumunskú alebo nemeckú..Uvidia, podľa toho, ako to dopadne..V každom prípade nás ubezpečili, že nás to trápiť nemusí, je to záležitosť školy a ministerstva..Inak o tom boli rokovať aj v Bruseli s Fígeľom..Jednoducho, minister je .......... aj s tými jeho reformami 😠 😠 😠 😠

maruschka
8. feb 2009

ja viem, že nám to vysvetľovali tak, aby naplašili, čo najmenej ľudí, podľa mňa by to mali vysvetliť otvorene všetkým detašovaným pracoviskám..neviem, načo zatĺkajú..veď všetci vieme, že minister chce zrušiť akreditácie pre všetky súkromné vysoké školy-inteligent 🙄 🙄 vysvetľovala toho omnoho viac-venovala tomu dosť času na prednáške-aj platby študentov, aj výčitky iných rektorov z iných vysokých škôl, aj centralizácia inteligencie len do megapolisov, ako sú BA,KE,....Aj dotácie, ktoré škola nepoberá od štátu na študenta,atď..atď...

dúfame všetci, že toto sa rýchlo dorieši a všetko pôjde ako má..A budúci rok možno nastúpim tretí ročník na nejakej americkej vysokej škole 😕 😅 😎

a ja osobne dúfam, že dokončím bc...nechcem začínať niekde na inej vysokej od začiatku.. 🙄

mixka
8. feb 2009

a mam si teda vobec tu prihlasku davat 😕 ???

sylvia30
8. feb 2009

Ahojte, ja tento rok končím bakalára na UKF-Nitra odbor soc.práca a keďže Nitra nedostala akreditáciu na magisterské štúdium, zvažujem pokračovať na "alžbetke". Ak som to dobre pochopila, tak v PN sa dá študovať cez víkendy a v BA v týždňových blokoch? My sme v Nitre - Mojmírovciach mali týždňové bloky, ale keďže mi v júli končí materská, bude mi výhodnejšie chodiť do školy v sobotu.
Ešte ma zarazila tá ročná prax v štátnom sektore. Ja som zamestnaná v súkromnom, ale som na RD. Treba aj toto zdokladovať? Je vôbec nejaká šanca, že ma príjmu?
Len dúfam, že aj tejto škole nezrušia akreditáciu a podarí sa mi dostudovať, keď som už venovala štúdiu toľko energie a hlavne peňazí.......

maruschka
8. feb 2009

okolo tých akreditácií sa robí veľké haló vďaka ministrovi a jeho hrdinským rečiam..Nám to vysvetlili tak, že nech sa stane čokoľvek, tak sa škola určite nezruší,len sa centrála prehodí do iného štátu, ale všetko zostane, tak ako má...Inak s tými akreditáciami majú problémy aj iné školy-súkromné a tých je väčšina 😖 😖

sylvia, áno je to tak, v PN sa študuje cez víkendy a v BA majú bloky 😉