VŠ zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety. Študujete tu diaľkovo?

anitka
3. mar 2008

Ahojte
chcem sa spytat chodi niekto z vas dialkovo na tuto VS?
Ja by som mala zaujem, len mam par otazok co sa tyka tej skoly.
Ak ano napiste mi prosim.
Dakujem.

kvetinka121
8. mar 2011

@ivana29
a boli ste rozdelení do skupín, či nie?

danculik
8. mar 2011

A nahodou niektora z vas nestuduje aj socialnu pracu tu v KE??...akurat vypisujem prihlasku a neviem si snou dat rady🙂))

gefi
8. mar 2011

Ahojte dievčatá, nemáte náhodou niekto vypracované otázky Bc. Sociálna práca pre tohoročné štátnice?

penpen
8. mar 2011

Ahojte , chcem sa spýtať, či ste niektorá robili taký cvičný, fiktívny projekt na získanie nenávratného finančného prostriedku z operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia. Na základe výzvy(samozrejme môže byť aj neaktuálna) musím vypísať žiadosť o tento nenávratný finančný prostriedok.....neviem sa v tom orientovať, nevyzná sa v tom niekto????Prosííím. Ďakujem

jazminn
8. mar 2011

@penpen napíš adresu mail:

penpen
8. mar 2011

jazminn mail: toko2@centrum.sk

kvetinka121
10. mar 2011

Prosím Vás nemáte niekto vypracované podklady k etike, prvému ročníku?
Potrebujem len
III. Okruh Porovnajte najmenej 3 etické kódex (medzinárodný, slovenský a jeden národný podľa vlastného výberu v nasledujúcich oblastiach):
1. Hodnoty (princípy)
2. Ľudské práva a diskriminácii
3. Zodpovednosť voči klientom
4. Zodpovednosť voči kolegom a pracovisku
5. Zodpovednosť voči sebe

Ak hej, prosím pošlite mi ich na mail: pavlina10@post.sk.

Ďakujem

karci1
10. mar 2011

Čafte, SP v 3 sektore nám ma učiť nejaky nový učitel Ernest Kováč, Aký je?

silvika100
11. mar 2011

Ahojky. Je tu nejaké kočka, ktorá má skončenú túto školu a poradila by mi ohľadne štátnic, ktoré ma čakajú? Je u nás zvykom vyhadzovať? Straaaaaaaaašne sa bojím.

alzbeta7
12. mar 2011

@silvika100
vôbec sa nemusíš báť, ale musíš byť naučená- netreba to podceňovať. Minulý rok vyhodili dosť študentov. Keď chceš pokračovať ďalej musíš štátnice ukončiť najviac na C, ak máš horšie potom musíš ísť na prijímačky.
Prezentáciu musíš mať dobre pripravenú, to máš už hneď prvý dojem. Na začiatku prečítajú tvoje študijné výsledky,
potom nasleduje prezentácia, kde ti dajú doplňujúce otázky a potom v niektorých skupinách sa ťahali hneď 2 otázky, v iných skupinách najskôr všetci odprezentovali a po prestávke sa išlo na otázky, záleží od komisie.

silvika100
12. mar 2011

alzbeta7, bojím sa okna. Bojím sa, že sa vystresujem a že napríprave nenapíšem nič. Budú mi potom dávať otázky, či ma hneď vyrazia? Študíjne výsledky mám OK, aj diplomovku, aj % mi vyšli OK, tak myslíš že by prižmúrili oči?

zuzana63
12. mar 2011

@sisi01
Ahoj, tak aj ja mám za sebou verejnú správu s p. Romanom. Bolo nás viacej skupín, ale podarilo sa mi dostať do prvej a bola som B. Trošku sa mi zdalo že A skupina mala lepšie otázky, asi mne by boli lepšie sadli, ale vedela som a tie čo mala moja skupina. Tak treba už len čakať na výsledky.
Ešte mi zostáva jedna skúška, sociálne služby s tou pani Majákovou, ale hádam to nejako zvládnem. Ty máš už sociálne služby urobené?

jazminn
14. mar 2011

Ahojte tretiačky, nemá nikto vypracované otázky na bakalárske skúšky?

chuaneta
15. mar 2011

Ahojte. prosím vás nevie mi niekto poradiť obsah bakalárskej témy "Sociálna práca so zdravotne znevýhodnenými osobami"? Či sa zaoberať iba s osobami s ťažkým zdravotným postihnutím alebo aj s osobami s duševným ochorením, nevyliečiteľne chorými a dlhodobo hospitalizovanými? Má s tým niekto skúsenosť? Ďakujem vopred.

michala124
15. mar 2011

@chuaneta ahoj, v bakalárke ti bude jednoduchšie, keď sa zameriaš iba na jednu kategóriu a podrobnejšie to rozoberieš.

zuzana63
15. mar 2011

@chuaneta
Ja by som sa tiež priklonila k názoru, že sa radšej treba zamerať na jednu kategóriu, bude to jednoduchšie, aby si sa to toho nezamotala. V nejakej podkapitole by si mohla popísať všeobecne sociálnu prácu so zdravotne znevýhodnenými , ale inak sa zameraj na niečo o čom sa dá dobre písať , či ti je bližšie telesné alebo duševné znevýhodnenie a či je k tomu aj dosť dostupnej literatúry, lebo na to treba pri výbere témy prihliadať. Niekedy sa dá aj nejaká téma zaujímavá, ale je k nej málo literatúry. Ja som mala na bakalárku tému komunikácia v soc. práci a jednu kapitolu som potom venovala komunikácii v zariadení sociálnych služieb, kde sú práve znevýhodnení klienti. Lebo ono sa to zdá, ale napísať tých 50-55 strán o niečom nie je celkom jednoduché, aby to malo nejaký zmysel, treba si urobiť dobrú osnovu.
Prajem veľa úspechov pri písaní, téma pekná!

moncicici
15. mar 2011

ahojte baby,ja si neviem vybrať tému na bakalárku,bo sa bojím,že nebudem vedieť o tom písať,bo také témy,čo som chcela a boli oveľa ľahšie sú už obsadené ☹

moncicici
15. mar 2011

kto by mi vedel pomôcť pri osnove bakalárky na tému humanitárna pomoc?

zuzana63
15. mar 2011

@moncicici
Možno by nebolo zlé dať do niektorej kapitoly napr. mimovládne humanitárne organizácie na Slovensku, popísať trochu tretí mimovládny sektor, dobrovoľníkov, financovanie a pod. to by sa niečo dalo vybrať čo sme mali predmet Tretí sektor v SP a zamerať sa v jednej kapitole na nejakú organizáciu konkrétne. Ja by som tam určite dala misijnú a charitatívnu činnosť, lebo zvláštnou formou charitatívnej činnosti je humanitárna pomoc. A popísať činnosť, ktorú vykonáva naša škola, na ktorých miestach vo svete, prof. Krčméry. Možno by sa tam dali do podkapitol zapracovať začiatky soc. práce , pomoc a pomáhanie, začiatky pomoci v kresťanstve a to všetko vlastne smeruje až k humanitárnej pomoci. Prípadne niečo s globalizáciou, lebo vplyvom globalizácie sa vyskytli aj nové sociálne problémy vo svete...

chuaneta
15. mar 2011

Dievčatá díky, to sú naozaj dobré pripomienky, však by som sa asi v tom zamotala. Dám si jednu skupinu obšírnejšie a ostatné okrajovo. Ešte počkám čo na to povie školiteľka. Osnova je veľmi dôležitá. Ďakujem za ochotu.

moncicici
15. mar 2011

@zuzana63 ďakujem veľmi pekne za radu 🙂 som zataiľ potrebovala vedieť pokiaľ mi schvália túto tému a nie druhú,bo zatiaľ stále mi odpisujú, že majú plný stav študentov na bakalárky :(

adinka3
16. mar 2011

ahojte, máte niektorá na predaj knihu Sociálnoprávna ochrana maloletých od prof.Vlčeka? (plus Hrubešová-sú tam obaja)
Ďakujem a všetkým prajem veľa úspechov 😉

lucike22
16. mar 2011

Ahojte práve som objavila Vašu stránku 🙂 som v 3.ročníku na Vs. sv. Alžbety 🙂 lepšíííí výber som po maturite urobiť ani nemohla 🙂 som nadmieru spokojná aj prácu stíham aj školu 🙂 profesori su fajn veľmi vychádzaju v ustrety 🙂 NIKDY by som nemenila 🙂 aj ked občas je treba zabrať ale stojí to zato 🙂 a tak po všetkých mojich chválach chce isť študovať aj kamoška 🙂 a všetko ma vybavené len by chcela vedieť z čoho sa robia poprípade prijmačky????Nikdy to ne nete nie je tak sa skušam pýtať tu 🙂 Všetkým za odpovede ďakujem a cením si to 🙂 Prajem Vám same uspechy v škole 🙂

erikamatiasko
17. mar 2011

Baby potrebujem pomoct, mam napisat anotaciu, len neviem co ma obsahovat , tema je Socialno-zdravotne a zdravotno- socialne problemy seniorov. To tam mam napisat o com bude ta praca , alebo? Prosim IP dakujem 🙂

zuzana63
17. mar 2011

@erikamatiasko
Ahoj! Ja myslím, že to je niečo také ako abstrakt. Je to stručný a výstižný obsah celej práce, uviesť treba ako je práca rozčlenená - do akých kapitol, o čom píšeš v jednotlivých kapitolách. Malo by tam byť aj zhrnutie výsledkov, záverov, odporúčania.
Či nie? Nech poradia aj iné kočky...

cuchre
17. mar 2011

ahojte, potrebivala by som trosku pomoct
potrebujem presny zdroj tohto citatu aj so stranoua neviem sa k nemu dopatrat, neviete poradit, prosim?

Podľa Tokárovej (chyba rok, dieloa strana) sociálna politika predstavuje profesionálnu aktivitu, ktorá umožňuje jednotlivcovi, skupinám a komunitám určiť (eliminovať a riešiť, zmierniť) osobné, skupinové, sociálne problémy a vplyvy prostredia, ktoré na nich negatívne vplývajú.

veeelka vdaka

sisi01
17. mar 2011

@zuzana63 Ahojky, no parada....Takze este vysledok hej? Ja uz viem aj znamku mam to za B 🙂 A myslim, ze celkom fajn znamkuje, lebo spoluziacka tam nemala dokopy nic nakolko to raz citala vecer pred skuskou a dostala A... Takze asi tak... Ja uz mam tym padom vsetko za sebou... 🙂 "Uz len" odovzdat bakalarku a ucenie na statnice 😒

jazminn
17. mar 2011

Ahojte, práve mi prišli prihlasovacie údaje do CR. Už ste niekto s tým robili?

zuzana63
18. mar 2011

@jazminn
Ahoj, ja už ano, už mám aj protokol originality a posudok od školiteľa, aj prácu zviazanú odovzdanú, lebo sme mali termín o 15.3. Prihlásiš sa tam , potom vojdeš do Moje práce, otvoríš a už začneš vkladať, to ťa bude navigovať, postupne budeš to tých políčok vložíš čo treba, abstrakty prekopírovať, kľúčové slová, školiteľa zadať- to si tam podľa abecedy vyberiš a až celkom na konci dole vložíš celú prácu v pdf. Aj školiteľ by mal dostať údaje, aby Ti prácu potvrdil a potom sa ti tam v políčku ukáže že " export z CR" a už budeš čakať na "kontrolu originality"- to sa zase zmení to políčko, to by Ti zase mal prísť mail . Vtedy vojdeš zase do tej práce a dole budeš mať link pod "protokol", ten otvoríš a vytlačíš si protokol originality. Aj školiteľ tak urobí a mal by Ti vypracovať posudok na základe toho aké Ti výjde % originality.
Vyzerá to hrozivo, le urobili sme to.
Ak by si niečo potrebovala ozvi sa.

zuzana63
18. mar 2011

@sisi01
Ahoj, výsledok z verejnej správy oznámil hneď na druhý deň v tomto znení: neúspešní študenti a zoznam, bolo ich 10 a nie som mnedzi nimi, takže hurá, známku neviem, ale ďalší predmet za mnou. Teraz sa ešte učím na tie soc. služby- máme 22.3. Prácu mám v poriadku, aj hodnotenie od školiteľa pekné. Protokol originality na 1,16 %, čo je super.
Mňa strašne zmáhala tá bakalárka, bolo to náročné na čas, stále som sa v tom vŕtala a opravovala, je dobre že už to nemám doma.