VŠ zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety. Študujete tu diaľkovo?

anitka
3. mar 2008

Ahojte
chcem sa spytat chodi niekto z vas dialkovo na tuto VS?
Ja by som mala zaujem, len mam par otazok co sa tyka tej skoly.
Ak ano napiste mi prosim.
Dakujem.

nataly8289
1. apr 2011

Ahojte chcela by som sa spýtať či tu nieje aj niekto taký,kto sa hlási tento rok na alžbetu ale na psychologiu na denné študium.A ak niekto viete že či sa tam vobec robia prijímačky a vlastne z čoho 🙂na stránke o tom nie je vôbec nič písané lebo viem že na sociálnu prácu tam vezmú asi kždého ale asi na psychologiu ťažko 🙂

Dakujem za radu 🙂

moncicici
1. apr 2011

Ahojte baby.

Robili ste niekto projekt na predmet Projektovanie v SP???pokiaľ hej,nemohlli by ste mi ho poslať, lebo nemám predstavu ako má vyzerať,nejak som to na tej prednáške nepochopila 😝

marsiii
1. apr 2011

Ludkovia moji ...ahojte ....nemali ste náhodou skúsenosť s prof. Radkovú na štatistku v 1.r. ??? Akým štýlom prebieha u nej skúška ? Máme od nej skriptá ale je toho strašne veľa....tak by som rada vedela, či sa stačí učit len z poznámok ktoré mám z prednášky ...viacmenej len to podstatné ...

zuzana63
1. apr 2011

Ahojte,
chcem poprosiť kočky, ktoré ste už štátnicovali o radu( alebo aj tie čo sa chystajú a vedia ako nato). Aký systém si mám urobiť pri učení otázok? Ja som z toho na nervy, že sa to nenaučím.Všelijakých materiálov mám a teraz neviem čo najlepšie použiť. Myslím si správne , že z každej otázky je treba vedieť pár viet na začiatku , teda hlavne treba začať a že sa nejako chytím? Pozerám na tie otázky a myslím, že by bolo dobre sa naučiť také niečo neutrálne čo by sa hodilo viacmenej ku viacerým otázkam a k tomu pribrať v každej otázke hlavné veci. Lebo drviť sa ku každej otázke 3-5 strán je podľa mňa nanič.
Usmernite ma nejako, lebo čas sa kráti a povedala som si, že od 1.4. sa začnem celkom vážne učiť.
Díky moc!!!

ferkesova
1. apr 2011

@zuzana63 Zuzana, ja som mala teraz štatnice v utorok -magisterske. A poviem ti , že to všetko zaleži na ludoch v komisii. Niektorí to riešili tak,že sa naučili iba par zakladnych veci k otazkam a poviem ti pravdu zväčša neprešli.Niektorí členovia komisie nas prerušili pri vytiahnutej otazke a začali sa pýtať na niečo uplne iné čo s tou otazkou ani nemalo nič spoločne. V niektorej komisii boli sami super ludia a v inej ....... škoda reči. Je ale velmi dôležite vedieť aspon tie všetky zakladne definicie. A velmi dôležite je obhajiť pracu velmi vela ludi to podcenilo.

zuzana63
1. apr 2011

@ferkesova
Ďakujem za odpoveď. Práca by mi mohla teoreticky dopadnúť dobre, protokol originality mám na 1,16 % to nie je veľa.
Bakalárku som si písala sama, tak sa v nej viem orientovať. Lebo sú aj takí, ktorí si to dajú napísať a potom neviedia ani ceknúť o tom.
Horšie s otázkami. Ja sa učím mechanicky, ale to pri vysokej škole nejde, lebo to nenavstrebám do seba. Takže budem musieť zmeniť prístup k učeniua a nejako si tie otázky logicky odôvodniť. Mne by pasoval niekto s kým by som sa učila a tým by som sa uistila, že to čo logicky ( nie mechanicky) potím zo seba je aj správne. Ale počítam, že toto už teraz pár týždňov pred štátnicami nezmením. A keď prirátam k tomu vek, tak neni o čom... Hádam sa nado mnou zľutujú.

jazminn
1. apr 2011

@zuzana63 ja som posielal bakalárku do systému 21.3. a ešte nemám protokol...

jazminn
1. apr 2011

@ferkesova u nás v Bardejove, magisterske neurobilo sedem ľudí a vraj MUDr.Mikloško má na tom veľkú zásluhu.

zuzana63
1. apr 2011

@jazminn
Ešte počkaj, asi tam toho majú veľa. Alebo bud. týždeň zavolaj tej pani čo to má v Blave na starosti, ja som jej volala, lebo som mala problémy s mailom. Je to príjemná ochotná pani, ona ti to tam pozrie.

ferkesova
1. apr 2011

@zuzana63 Zazanka, na veku im nezaleži.Ja som tiež staršia. Ale dôležite je aby si tomu rozumela o čom hovoriš. Oni aj takou formou skušaju, že začnu s tebou o danej teme diskutovať a ešte sa zaujimaju o zakony - čisla. A bak.pracu - spolužiačka mala 0,01 a neobhajila a pritom si ju pisala sama, ale oni taku diskusiu - filozoficku začali , že ona bola taka popletená , že ....... Velmi zavisi na komisii.

ferkesova
1. apr 2011

@jazminn v Blave, že vraj okolo 30

zuzana63
1. apr 2011

@ferkesova
Tak fain, samé "dobré" správy, ale som rada, že sa tu podelíme o skúsenosti. Ja potom tiež napíšem zážitok zo štátnic. Pokúsim sa nejako pozitívne naladiť a učiť sa, učiť sa, učiť sa!
Ďakujem.

angela200
1. apr 2011

@ferkesova ďakujem moc, dostala som ich. Aj na BC to tak bolo, treba sa naučiť to gro z otázky, začať rapotať a nikto nemal záujem nás potopiť, aspoň ja som mala takú skúsenosť...

ferkesova
1. apr 2011

@angela200 No ako som pisala vyššie, všetko je na členoch komisie. Bohužial sa najdu aj " dobre" duše, ktore ........ a tak ťa zmiatnu, že zabudneš aj ako sa volaš, ale su aj takí ktorí ti pomahajú ako sa len dá.

angela200
1. apr 2011

@ferkesova to je pravda, ja som na BC skúškach mala v komisii Romana T.- a ten mi zhodvail prácu, že tam mám písané veci pod čiarou a pritom to mi tam všetko dala maja školiteľka (z akademickej pôdy), lebo ja som to ani nevedela tak robiť, a on trval na tom, že to tak nesmie byť. Dali mi B, ale obhajoba sa im páčila, vraj by som sa hodila na takého soc.pracovníka, lebo viem, o čom hovorím. Ale zas pri odpovediach ma pochválil, že veľmi pekná odpoveď. Ale u nás neviem, či niekoho schválne potopili, ale mne sa zdali niektorí ľudia, že tým veciam, čo sme sa učili vôbec nerozumeli, lebo na chodbe híkali, aké ťažké otázky sme si vytiahli, čo sme mali už po odpovedi, ale podľa mňa to boli dosť ľahké veci, keď tomu človek rozumie, pravdaže. A ty so končila v BA?
Prosím ťa, doc. Šovčíkovú poznáš? aká je?

ferkesova
1. apr 2011

@angela200 p.Sovcikovu sme mali a bola super.Ale vieš bak.statnice boli oproti mag.statniciam prechadzka ružovou záhradou. Teraz nam dali navyše teoriu a ta je teda brutal inak cela kniha p.Strieženec. Myslim, že najviac vyletelo prave z teorie. Na to sa len pozrieš a už ťa hlava bolí.
Inak čo boli zvyšne 2 komisie tak suuuper ludia. Ale vieš kolko ludi tolko nazorov.A som presvedčena že to je aj pristupe, ten si velmi všimaju- teda ako sa spravaš. Inak p.Roman ......... Ano robila som v BA

michala124
2. apr 2011

V BA nespravilo magisterské štátnice 84 ludí a z toho 50 vyletelo na teórii. Fakt chceli detajly a často dávali otázky čo ani nesúviseli s vytiahnutou otázkou. A napríklad neobhájili prácu aj takí, co mali aj od školiteľa aj od oponenta A.

zuzana63
2. apr 2011

Ako o tu čítam, neviem či mám na tie štátnice vôbec ísť.
Ja by som skôr chcela povedať, že mňa viacej štve, že niektorí ľudia síce vypracovali otázky, aby sme si navzájom pomohli, ale keď to pozerám, tak niektoré sú fakt od veci. Chápem, že je veľa takých, ktorí okolo sociálnej práce ani nechodili, takže je im to dosť vzdialené a potom to aj tak vyzerá. Na druhej strane sú spokojní, že pri vypracovávaní orázok sa zapojili a bodka. Ale tým, čo trochu o tom majú šajn sa z toho ježia vlasy - a to sa nechcem robiť múdra. Ale myslím, že tí PHDr. a PHD v komisii sú neni hlúpi a malo by to mať úroveň a hlavne by to malo mať hlavu a pätu, predsa tam nebudem tláchať blbosti. Ja som typ, že keď neviem isto, tak radšej nepoviem nič. A ako tu píslali už predtým kočky čo štátnicovali,je treba vedieť o čom vlastne točíme.
Takže si viacmenej vypracovávam otázky sama, čo je totálne zdĺhavé a vyčerpávajúce.

ma_b
2. apr 2011

ahojte, nevie niekto, aké posudky dáva ladislav roman na záverečné práce?

ferkesova
2. apr 2011

@michala124 Miška, presne tak ako pišeš, ich otazky vôbec nesuviseli s vytiahnutou otazkou. A čo sa týka DP. Je pravda, že boli aj A-čka od konzultanta aj od oponenta a komisia ich vyhodila, ale to bolo zväčša tým, že mali vysoke % zhody!! p.Matulnik vyhadzoval, že aj ked niekto mal 15% , poznam ludi ,ktorí mali 28% a neboli ani pripustení k štatniciam. Ale hlavne slovo ma predseda komisie.

ferkesova
2. apr 2011

@ma_b no celkovo s priezviskom Roman asi nič moc, usudzujem to na zaklade ich skušky. I ked L.Roman je lepší ako T.Roman. T.Roman je strašne precízny až to preháňa. Ale to je asi diagnoza s povolania.

ferkesova
2. apr 2011

@zuzana63 Zuzka, ja som si otazky čo sme mali vypracovane od " niekoho" iba z teorie musela prepracovať, lebo boli zle vypracovane.Ale najdôležitejšie je aby si tomu rozumela, lebo oni potom takú filozofickú debatu s tebou roztočia a vtedy zistia či to maš iba" naučene" a či to mu aj rozumieš. Napriklad p.Blaha je nato expert- ale inak je ok.Vieš ale ked je človek v takom strese tak ani tým im filozofickým otazkam nerozumie a potom vypadaš ako " blb"

zuzana63
2. apr 2011

@ferkesova
Ďakujem za cenné rady, budem sa to učiť tým systémom, aby som tomu aj rozumela, ale aj tak možno dopadnem ako blb.Opravný to zaistí, čo už. A som rada, že to nie je len môj pocit, čo sa týka tých vypracovaných otázok. Na druhej strane, tí ľudia, ktorí nemajú pocit, že tie otázky sú neni celkom v poriadku, lebo o tom nemajú ani šajn, tak tým je lepšie, lebo sa s tým netrápia a môžu kľudne spať.

ferkesova
2. apr 2011

@zuzana63 Zuzanka, vieš aky je to ale potom pre nich šok ked na štatniciach zistili, že sa učili bludy???? Naozaj ti stači iba to"gro" a porozumieť tomu. lebo na vela veci chceli, aby si im uviedla priklady v praxi. Ale neboj, človek si musi veriť, lebo tí ktorí tam išli s predstavou že oni to aj tak neurobia tak sa tak aj stalo. Treba veriť, že budu dobre komisie- lebo vermi je tam aj vela dobrych ludi, ktorí ked vidia, že vieš len si v strese tak ti pomožu. Horšie ked maš otazku, ktorú by vedel aj ..... napriklad" definuje chudobu a niekto tam sedí a čumi na nich tak jasne, že ho pošlu preč. Aj take tam boli a potom sa sťažovali, že zla komisia. Myslim, že bez komentara.

11011961
2. apr 2011

@jazminn môj názor je, že musia vykázať nejaké to % neúspešných.
Čo sa týka MUDr.Mikloška je to vzdelaný človek a môj názor na neho je, že vie o čom hovorí a všetko z hlavy
čo o podaktorých vyučujúcich sa nedá povedať.
A tí prídu na opravné a musia zaplatiť. A zase je to len o peniazoch.
Jak dopadla PZ. Je veľa FX.

maculkac
2. apr 2011

@ferkesova
ahoj, chcela by som sa ťa spýtať, keď už máš tie štátnice za sebou, tiež idem na Mgr. štátnice za 2 týždne, môžem začať s ktorou chcem, (ktorú budem asi vedieť) alebo majú v tom nejaký systém? A tiež ste čakali až kým všetci odprezentujú, až potom boli otázky? A môžem si zadanie otázky opísať na prípravný papier, alebo po vytiahnutí ste im to tam hneď vracali?
Vďaka za odpoveď. Maťa.

maculkac
2. apr 2011

@ferkesova
ahoj, myslela som, že ktorou chcem otázkou.... 🙂).
Vďaka

ferkesova
2. apr 2011

@maculkac Maťka, my sme prv objhajovali pracu a až ked všetci obhajili tak nam povedali ako sme dopadli. A otazky som musela hovoriť ake poradie určili oni, Ale na papier si to môžeš v poho napisať. Ale poviem ti uprimne, oni tak skakali do reči a pytali sa ti uplne niečo ine, že nakoniec ten pripravny papier mi nebol nanič. A ten som im po skuške musela odovzdať. Tiež si všimaju kolko tam toho napišeš.

maculkac
2. apr 2011

@ferkesova
Veľmi pekne Ti ďakujem a to som prekvapená, že sa im to odovzdáva, lebo na Bc. som si to zobrala domov a prípravy som nemala moc napísanej, lebo som sa na to nemohla sústrediť, keď predo mnou rozprával niekto o niečom inom.... ale tiež som odpovedala tak, že som sa do toho nepozerala.... No som zvedavá, čo za komisiu schytám...
Vďaka za info.

ferkesova
2. apr 2011

@maculkac My sme to ja na BC museli odovzdať.A neboj a hlavne si ver, že to zvladneš🙂))