VŠ zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety. Študujete tu diaľkovo?

anitka
3. mar 2008

Ahojte
chcem sa spytat chodi niekto z vas dialkovo na tuto VS?
Ja by som mala zaujem, len mam par otazok co sa tyka tej skoly.
Ak ano napiste mi prosim.
Dakujem.

maruschka
28. jan 2010

jazminn..nepoznám Mgr.Laca.. 😕 😕 ale ti držím palce, nech ti to dopadne výborne 😵

anavi222
11. feb 2010

Ahojte babenky, neviete nahodou ci vs sv alzbety bude teraz (2010/2011)otvarat prvy rocnik? chcela by som studovat SP externe. Na ich stranke som zatial nic nenasla.

maruschka
11. feb 2010

anavi, skús si zavolať na študijné v mieste, kde chceš študovať. Info o kontakte nájdeš na www.vssvalzbety.sk 😉 😉 😉 😉 😉 😉

jazminn
11. feb 2010

Mali by sme všetci, čo chodíme na VŠZsv.Alžbety dačo podniknúť na odvolanie ministra školstva z jeho funkcie.

maruschka
11. feb 2010

je to ........ Je trápny a zhadzuje len sám seba.. 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

maruschka
11. feb 2010

jazminn..Mikolaj odchádza, preto sa snaží Alžbetu ešte potopiť..Dobre vie, aké výsledky dosahuje naša škola, aké má pracoviská, akým je prínosom a predsa je taký hlúpy, že jej podkopáva nohy..Prečo sa nenaváža do iných vysokých škôl, ktoré podľa mňa nespĺňajú status ani pomaturitnej nádstavby, prečo zrovna Alžbetu???? Žeby to bol jeho osobný boj proti niekomu? Žeby to boli jeho osobné záujmy? Žeby niekto odoberal študentov z jeho polosúkromnej univerzity v ZA???

Je zbytočné o tom polemizovať, veľmi si želám, aby Krčméry začal niečo robiť, aby škola reagovala väčším protestom a nie takým, že zverejňuje oneskorené vyhlásenia na oficiálnej stránke..Veď prepánajána treba využiť sympatie politikov, vedeckej obce, treba robiť kampaň, treba kopať za záujmy tisícov študentov a nie sa iba ticho a pokorne prizerať a čakať na to, kedy nám vrátia akreditáciu..

Všetci na Slovensku vedia, že tento boj nebol od Mikolaja fér, že je to nečistá hra a pokiaľ sa v BA nezobudia ľudia na správnych miestach, my tu na periférii nič neurobíme..Škola mala už reagovať, mala napísať oficiálny protest, atď...A možno sa dočkáme zasa malého vyhlásenia, ktoré zavesia možno tak za tri týždne na oficiálnu stránku.. 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

Čakám na Krčméryho... 😔 😔

maruschka
11. feb 2010

inak dievčatá tam v ďalekej BA, ako to vyzerá v centre udalostí?? Aj vám profesori niečo hovoria o tejto kauze? Máte nejaké infošky??? 😕

grettka
12. feb 2010

marusch, moja kolegyna teraz konci bakalara tu v BA, a ona nema ziadne info, minule sa mi tak stazovala, ze nikto im nic nepovie 😖 .... Ale mozno niekto, kto chodi na denne, by mal nejake info...

anavi222
12. feb 2010

dakujem maruschka, poslala som tam e-mail, tak dufam, ze mi odpisu. Ak nie, tak tam zavolam. Ja by som chcela studovat v BA, lebo tu pracujem.

maruschka
12. feb 2010

Ked sa lepsie pozriete na statut nasej skoly, tak zistite, ze má aj akreditované odbory v zahranici (aj odbor sociálna práca-Institute für rehabilitation, Medizinisches Bildungszentrum, Weißenfels, Detašované pracovisko Příbram, Česká republika, ako aj katedry Misijnej a charitatívnej práce v zahranici). To znamená, že v zahranicí sme akreditovaná vysoká skola, takze sa nasa VŠ preorientuje na zahranicnú vysoku školu s detašovanými pracoviskami na Slovensku. Tým pádom uz "ujo" Mikolaj na nás nebude mat žiadny dosah, lebo budeme zahraničnou VŠ a bude sa pokracovať tak ako doteraz, teda aj Mgr a iné..

Naša škola zahraničnú akreditáciu má,momentálne nám chýba len akreditácia tu na Slovensku. Jeden študent dnes napísal toto:

"Zákon o VŠ hovorí aj o tom, že pokiaľ začneš študovať už na pobočke zahraničnej VŠ na Slovensku, tak je všetko v poriadku. Ak ale začneš študovať za súčasného stavu a v priebehu štúdia sa škola stane pobočkou zahraničnej školy, tak sa na teba zahraničná akreditácia nevzťahuje.
Ak chceš aby sa na teba vzťahovala zahraničná akreditácia musíš celé štúdium absolvovať na pobočke tejto zahraničnej VŠ, nie teda iba časť štúdia."

takže neviem, čo je vlastne výhra..Pre nás, čo už študujeme je jediné možné riešenie, aby škola akreditáciu dostala aj tu na Slovensku. Pre tých, ktorí by ešte len nastúpili už na premenovanú našu vysokú školu na nejakú zahraničnú by sa nič nemenilo, študovali by veselo od začiatku, až po Mgr a ďalej.. 😉 😖

meganik
12. feb 2010

maruska to ako ze vazne 😨 lebo prave tymto nas upokojuju, ze sa nemusime bat, ze toto je moznost ako dostudujeme ... inak tu v BA nevieme o nic viac ako vy 😒

maruschka
12. feb 2010

meganik, toto všetko sú dohady nás tretiakov..Uvidí sa, čo ďalej a ako to bude. Podľa mňa škola niečo chystá, keď je tak dlho ticho-ako pred búrkou. Pretože už minulý rok bol problém s akreditáciou a poťahovačky z Mikolajovej strany-a tento status trvá už dlhšie ako rok. Preto sa nad tou zahraničnou vysokou školou debatuje už dlhšie-teda aspoň nám to bolo takto oznámené ešte v II. ročníku.. 😉 😉 😉 Neboj sa, všetko nejako dopadnúť musí a dúfajme, že v dobrom pre nás.. 😵

weronyca
12. feb 2010

Ahojte, minuly rok som zacala studovat na tejto skole,ale presla som len jednym semestrom,pretoze to co na nas vymysleli -na nasu skupinu-dakujem pekne.Vraj externe studium. Letny semester sme dostali stylom,rano prednaska vecer z toho skuska. Tak som skolu pre pracu musela nechat.

nakolko som ale uz mesiac na materskej, chcela by som zacat znova studovat ,len som pocula nieco o zruseni skoly a pod. ved sami to tu pisete. Co radite? Ma to vyznam hlasit sa tam, pretoze nerada by som si zase zaplatila drahe peniaze za studium a nakoniec skolu nedokoncim..

Dakujem vopred za nazor

maruschka
12. feb 2010

weronyca..zatiaľ ti fakt poradiť nevieme. Škola sa nezruší, to je jasné, len sa uvidí, ako sa bude postupovať. Ak si prečítaš príspevky tam hore, tak zistíš, že to možno bude zahraničná škola, možno sa to vyvŕbi tak, že Mikolaj odíde a dostaneme akreditáciu aj na Slovensku...Nikto ti ale teraz so 100% istotou nevie povedať, ako to bude ďalej. Na tvojom mieste by som sa informovala na študijnom-myslím si, že teraz tam majú takýchto podobných prípadov-záujemcov o štúdium veľa..Nikto nechce prísť o peniaze a hlavne o tie roky štúdia.. 😉 😉 😉

petinka11
16. feb 2010

ahojte kocky chcela by som sa ´prihlasit na tuto skolu ,a zaujma ma ake alebo s coho su primacky,alebo ci len poslu papier o prijati ci neprijati,a tiez som pocula ze sa tam dostanu vsetci co a hlasia,je to pravda alebo viete aj o niekom kto sa tam nedostal??alebo budem jedina ........diky

jazminn
17. feb 2010

Na našej stránke školy sa včera objavil list od prof.Krčméryho, ako zriaďovateľa školy, kde píše o dezinformácií, ktorá sa objavila v médiach 11. a 12.2. 2010. Píše v ňom, že nič sa nedeje, aby si študenti aj naďalej plnili povinnosti a dáva najmä informáciu pre študentov 3. roč, aby kto chce pokračovať v štúdiu v 4.roč. čiže magisterskom, aby dávali prihlášky, v termínoch, ktoré určia jednotlivé pracoviská, škola bude aj naďalej súkromnou univerzitou.

meganik
17. feb 2010

jazmin a kde si nasla ten list od prof. Krcmeryho 😕 lebo ja ho neviem najst, skus prosim ta hodit link 😉

ja som nasla len oznam vedenia VS o tom, ze si mame nadalej plnit svoje studentske povinnosti, co sme vsetci z nasej skupiny pochopili ako vyzvu, ze treba zaplatit skolne 🤐 kedze je asi vela studentov, kt. vyckavaju do poslednej chvile s platbou az dovtedy, kym sa vsetko vyjasni a my budeme vediet na com sme

osobne som ocakavala trochu jasnejsie informacie o tom, ako a co s nami bude dalej, hlavne kvoly tomu, ze bolo medializovane vselico 🙄

inak neviem, ci ste postrehli, ze ta novela, kt. mala umoznit odbornym VS udelovat aj mgr tituly nepresla, skoda aj toto bola jedna z nasich zachrannych sieti...no nic ostava nam iba cakat

jazminn
17. feb 2010

Ten list je na našej stranke školy. A školné my sme väčšina platili za celý rok v októbri a kto mal výnimku, tak už zaplatil k 31.12.2009. A prečo by kázali dávať prihlášky na magisterske?

maruschka
17. feb 2010

jazminn, prosím ťa, mohla by si sem dať link na stránku vašej školy? Lebo na vssvalzbeta.sk to neni a nemôžem to nájsť...dííííky za všetky alžbeťáčky.. 😵 😵 😵 😵 😵 😵

meganik
17. feb 2010

no my v Ba sme nemuseli platit cele skolne, ale isli sme podla stareho vzoru, za zimny semester pri zapise a za letny do 31.1.10, ale kedze je situacii prinajmensom chaoticka, tak vacsina z nas este stale s platbou vyckava - tym nechcem povedat, ze ju neuhradime 😉

takze na oficialnej stranke nic neni, tak pockame na ten link alebo teda skus zkopcit ten list, nech vieme aj my viac...dakujeme

a preco by kazali davat prihlasky na mgr? no neviem, ale myslim si, ze tym, ze sa nasa skola takto vlaci po mediach sa vela prip. zaujemcov o studium zlaklo, alebo teda vaha, tak tam dali taku vyzvu - ine ma nenapada

jazminn
17. feb 2010

Na stránke školy je to takto:
Vážení vedúci pracovísk VŠ.
V prílohe Vám zasielam oznam, ktorý hlavne prečítajte študentom 3.roč, počas ich prítomnosti na prednáškach, alebo skúškach v letnom semestri 09/10. Dôvodom je upokojiť-stabilizovať situáciu medzi študentmi vo veci ďalšieho štúdiu na našej VŠ.
S vďakou Prof.MUDr.V.Krčméry, DrSc,Dr.h.c.
zriaďovateľ VŠZsv.Alžbety v Bratislave

a potom máme v spolužiakoch v jednotlivých ročníkoch oznam od nášho vedenia, že máme dávať prihlášky, že je to dezinformácia a všetko bude dobre.

Ale by má zaujímalo, prečo my musíme platiť naraz ročník a výnimku má do konca kalendárného roka ten, kto požiada písomne vedúceho detašovaného pracoviska. A dokonca kto dostal výnimku musel pri zápise podpísať čestné prehlásenie. že zvyšnú sumu uhradí do 31.12.2009.

meganik
17. feb 2010

jazmin dik za info 😉

a co sa tyka skolneho, no nam dali tuto moznost, takze sme ju vsetci vyuzili, ale viem, ze prvaci museli platit cely rok naraz

maruschka
17. feb 2010

jazminn, veľmi pekne ti ďakujem. Som rada, že sa prof. Krčméry vyjadril aspoň takto krátko. Som teda zvedavá, na ten oznam, ktorý nám budú čítať.. 😉 😉 😉 😉

jazminn
17. feb 2010

Pre Petinku: A ohľadom prijímačiek: je u nás uvedený termín podania prihlášky 31.03.2010 a okruh prijímačiek bude oznámený každému uchádzačovi mesiac pred prijímačkami. Rešpektujú sa iba uchádzači do priemeru známok 3,00.

maruschka
17. feb 2010

priemer známok 3,00..takže každého, ak budú prijímačky, tak bude výber 😉 😉 😉 😉 😉 😉 ak nebudú robiť problémy s praxou v soc.práci=-) 😕 😕

petinka, hlavne si daj prihlášky aspoň na dve školy. Poisti sa - pre istotu. Držím ti palce a nedaj sa ničím odradiť. Štúdium nie je prechádzka ružovým sadom, je to aj dosť veľká drina, ale oplatí sa. Ten ťažký čas štúdia a skúšok preletí ako voda a ani sa nenazdáš, budeš stáť s diplomom v ruke.. 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

jazminn
17. feb 2010

U nás nevyžadujú žiadnú prax v soc. práci.

buty
23. feb 2010

vidim ze nie som sama co ma dilemu pri zaslani prihlasky na Alzbetu... V skole som nesedela viac ako 20 rokov, tak sa vselico zmenilo. Mam este jednu otazku, je potrebne dokladovat vysvedcenia za vsetky styri roky strednej, ked chcem ist na externe? A teda ako som pisala po 20 rokoch? Alebo staci len maturitne? buty

maruschka
23. feb 2010

buty, treba napísať všetky vysvedčenia + maturitné 😉 😉 😉 😉 😉

zatiaľ je to v takej rovine, že sa škola obhájila a nič sa vlastne nedeje..Minulý mesiac bola delegácia z akademickej obce + zástupcovia študentov s petíciou za zástupcami vlády a tí nás ubezpečili, že žiadne zmeny Alžbetu nepostihnú a nič sa nechystá..Že máme veselo študovať ďalej.. 😉 😉 😉

jazminn
23. feb 2010

Aj u nás je to tak, nič sa nedeje, ideme kozmickou rýchlosťou vpred. Sme v letnom semestri v druhom ročníku a v marci máme dať témy bakalárských prác.
Buty: aj ja som išla do školy viac ako po 20 rokoch a celkom sa to dá. Veľmi ľutujem, že som nešla skôr, keď to začalo v našom meste.Tí prví to mali oveľa jednoduchšie. Rok čo rok je to náročnejšie.