Všetko o piercingu

dyzerka
17. nov 2022

Ahojte, vidím že viac z vás zaujíma priebeh piercingu a hojenie a niečo ohľadom starostlivosti a podobne..
Venujem sa tomu pár rokov, piercingy robím tak som tu len chcela napísať ak by niekoho niečo zaujímalo kľudne sa pýtajte a bude to tu pokope 🙂 Pripadne môžte napísať aj vaše skúsenosti možno niekomu pomôžu 🙂
mám aj microdermal ak by niekoho zaujímala aj takáto forma skrášlenia 🫶🏻

queeninthenorth
18. nov 2022

@dyzerka ahoj ja sa rada spýtam 🙂 rozmyslam o piercingu do nosa, prosím ťa aký je priebeh aplikácie, hojenia, starostlivosti, poprípade na čo si dávať pozor a tak? Ďakujem ❤️

dyzerka
autor
18. nov 2022

@queeninthenorth ahoj 😊
Priebeh aplikácie piercingu do nosa je v celku jednoduchý a dovolím si tvrdiť že ani nie extra bolestivý, nos sa vyčistí vyberie sa miesto vpichu samozrejme podľa toho čo sa tebe páči či to chceš vyššie nižšie ale aby to bolo v rámci zdravia v poriadku, samotný prepich je sekundová záležitosť, neodporúčam nastreľovanie, nos sa prepichne väčšina ľudí už používa ihly s kanilou takze sa ti nik v tej rane nebude špŕtať a triafať dierku ale vyberie sa ihla a do kabínky sa nasunie tebou vybraný piercing a kanila sa z nosa vyberie s tým že piercing zostava na mieste, potom sa okolie vyčistí od prípadnej krvi a máš hotovo 😇
Hojenie je podľa mna individuálne, niekomu sa zahojí rana za týždeň-dva, niekomu za mesiac, ale nie je to nič strašne
Starostlivosť nie je extra náročná dôležité hlavne je nechytat si v prvých dňoch piercing vôbec ak ho nejdes čistiť a ak máš nutkanie sa ho dotknúť alebo nejak ho skontrolovať tak samozrejme čistými rukami inak si môžeš priviesť nejakú infekciu čo znásobuje čas hojenia 🙂
Ja odporúčam čistiť piercing aj z dnu aj z von tak 2-3 krát do dna a najlepšie solnym roztokom, nepoužívať žiadne meste alebo niečo čo by to okolie extra zvlhčovalo 🙂
Pozor si dávať už len na nejaké zatrhnutie pri obliekaní, pripadne ak si chceš dať na začiatok hneď krúžok tak aby nevypadol pretože sa zvykne otáčať
Môžu sa robiť aj chrastičky čo mám skúsenosť najmä vnútri nosa to sa netrhá ani nič ale tým roztokom ich vieš pekne “rozmocit” a dostať to von bezbolestne a bez zbytočnej krvi 🙂
Dúfam že som pomohla 🫶🏻