Vtáky sú uhniezdené na balkóne. Čo máme robiť?

mimi171
6. jún 2015

Ahojte, na balkóne sa nám v kvetináči (je prevesený cez zábradlie) uhniezdili vtáky. Neviem čo s tým robiť. kvetináč sa zhodiť jednak bojím (mohol by dolu niekoho trafiť;) ) jednak tam je stále malinký vtáčik. Nechať ich tam nemôžem, veľmi sa ich bojím. Celú dobu musíme mať zatiahnuté balkónové rolety a teraz je už predsa len veľmi teplo. Máte niekto skúsenosť??????? ☹ 😒

pribinak
6. jún 2015

No uz teraz nic, je tam maly vtacik a ten uhynie. Musis pockat do jesene. To si mala riesit skor ako tam zniesli vajicko.

Strasne sa ich bojis? Co su to andske kondori? Ci zabludene tatranske orly? To sa skor oni boja teba a nie naopak

lilimoni
6. jún 2015

@mimi171 ak je malicky a das ho inam tak uhynie 😖

mimi171
autor
6. jún 2015

bohužiaľ som o tom nevedela 🙂 neboli sme v byte veľmi a teraz som upratovala balkón odtiahla tie žalúzky a tam vtáky. netuším čo je to zač. nemám odvahu viac si ho obzerať, ja mám naozaj neuveriteľný strach. neviem si predstaviť byť tu celé leto a mať ich tu :( neexistuje niekto/ nejaká organizácia, kt. by ich premiestnila? ☹

mimi171
autor
6. jún 2015

@pribinak to je ako keď sa niekto bojí pavúčikov, tmy atď. jednoducho ja mám strach z vtákov. myslím, že znevažovaním strachu mi nepomôžete ;)

lilimoni
6. jún 2015

@mimi171 roletu mate na balkone iba jednu? Ze by bola zatiahnuta iba ta pri kvetinaci 🙂

pribinak
6. jún 2015

@mimi171 kedysi sme s dedom chovali holuby a papagaje, andulky a perlicky ci zlate bazanty. Urcite hniezdo nechytaj a ani vajicko ci vtacika. Stare vtaky by sa uz nemuseli vratit
Nemaju ti celmi ako ublizit, jedine, ze by branili hniezdo a mlade, ale urcite su to male vtaky, takze ta nemaju ako zranit

Vydrz tak do konca septembra, nevim ci poznas, ale ak su stahovave, tak najneskor zacitkom oktobra budu odlietat

lilimoni
6. jún 2015

@pribinak ak je to dazdovnik, tak v auguste idu prec 🙂

mimi171
autor
6. jún 2015

@lilimoni tri 🙂 ale práveže toho sa bojím, že odtiahnem budeme na balkóne ako cez leto bývame a vtáky to vyhodnotia tak, že ich nejakým spôsobom ohrozujeme a zaútočia. naviac na toto leto máme dohodnuté maľovanie ako balkóna tak nahradenie tej drevenej zábrany (neviem to dobre vysvetliť🙂 ) na ktorej je práve to hniezdo zavesené... takže ono aj tak bude musieť ísť dolu...

pribinak
6. jún 2015

@mimi171 ozvi sa sem, pozeram, ze si KE, to je blizko trasy pre stahovave vtaky a je v okoli urcite nejaky ornitolog co ti pomoze

https://sk-sk.facebook.com/jozef.korpaornitolog

lilimoni
6. jún 2015

@mimi171 utocia iba dravce 🙂 tuto skod moze nastat efekt, ze sa rodicia budu bat vratit 🙂 mozno by bolo dobre zavolkat do zoo a ak tam hniezdi dazdovnik, ktory je chraneny, tak by ho odobrali a odchovali 🙂

pribinak
6. jún 2015
pribinak
6. jún 2015

@lilimoni aj straka vie zurivo branit svoje mlade, aj holuby, nemyslela som utok, ze jej vydobe oko ;(

0silvia0
6. jún 2015

@mimi171 nemôžeš sem hodiť foto tých vtákov či hniezda? Možno sú to len drozdy a o pár dní budú preč.
Ja neviem, nám keď zahniezdili na balkóne lastovičky, mali sme obrovskú radosť a ani sme nedýchali pri ich pozorovaní, takže strach z vtákov fakt nedokážem pochopiť, sorry...

mimi171
autor
6. jún 2015

@lilimoni ďakujem. tú zoo skúsim🙂 snáď ma nevysmejú
@pribinak vták? neviem🙂 zahliadla som ho na sekundu a so srdcom v krku som sa zavrela v izbe:D

pribinak
6. jún 2015

@mimi171 vsak sa ozvi to u ornitologovi, mozno ti ho pride pozriet. A ak mu povies, ze idete robit prerabku balkona, mozno si ho aj zoberie

simsalabim
6. jún 2015

@lilimoni neutocia len dravce...na nas skrekotali a nalietavali beloritky, ked sme im nechceli dovolit stavat hniezda na balkone. Uzili sme si s nimi svoje, plne chapem
@mimi171 Snad nejaky ornitolog pomoze, ked tam uz hotove hniezdo aj s vtacikom je, uz by sa asi nemali rusit... divne, ze je tam len jeden. Zeby sedel na vajickach?

zita19
6. jún 2015

@mimi171 urcite tam nebudu do septembra. Ak je to drozd alebo dazdovnik, tak za par tyzdnov bude lietat a opusti hniezdo. Este mozes kontaktovat Vychodoslovensle muzeum, u nich su tiez ornitologovia. Potom zavolat na veterinu (tu VS na Lokomotive) na pohotovost, tam su tiez "vtackari". Ale to vsetko asi az v pondelok.

lilimoni
6. jún 2015

Odporucam im povedat, ze idete prerabat balkon aby vedeli, ze ten vtacik tam nemoze stravit detstvo 😀

0silvia0
6. jún 2015

@lilimoni chudák vtáčik nebude mať šťastné detstvo ☹

lilimoni
6. jún 2015

@0silvia0 bubak malicky ale ked pojdu malovat a menit sokel, tak by to nezvladol ☹ aspon mu daju sancu na zivot 🙂

zabina27
6. jún 2015

@mimi171 ja ta z tym strachom uplne chapem, mam tiez takuto fobiu 😀 hocico od vrabca az po sliepku... co ma zobak, katastrofa, bojim sa, infarktove stavy chytam 😒 keby sa mi nastahuju na balkon, tak tam ani nepachnem, ale kedze sa na balkon chodi pocas dna, tak im to snad nenapadne 😀 ja viem, ze sa to nema a muz by ma asi ani neposluchol, ale snazila by som sa ho donutit, aby hniezdo zlikvido 😒 val, premiestnil alebo hocico, len nech to nie je blizko mna

0silvia0
6. jún 2015

@lilimoni no ako sa ja poznám, ja by som počkala, kým by malý vyletel, zamávala by som mu, vyronila slzu a až potom riešila sokel 😎

@zabina27 toto som v živote nepočula, fóbia zo zobákov, fakt nepredstaviteľné, veď tie vtáčiky sú také milé, to máš takú diagnózu odjakživa? 😀

anatalia77
6. jún 2015

@0silvia0 zrejme to maju z toho filmu Vtaky od Hitchcoka. Myslim tu predstavu ako ich vtak ohrozuje na zivote.

0silvia0
6. jún 2015

@anatalia77 žeby? Vidíš, ja som ten film ani nevidela, radšej si ho ani nikdy nepozriem, aby som neschytala zobákovú fóbiu 🙂

ukulela
6. jún 2015

@mimi171 skus sa ozvat tymto: http://dazdovniky.vtaky.sk/sk .. podla mna poradia, oni sa snazia riesit ochranu vtakov aj netopierov na sidliskach. minimalne ta snadnasmeruju na nejakeho cloveka, co pride hniezdo neskodne premiestnit ... alebo ta presvedcia pockat s rekonstrukciu do septembra 🙂

.... a esteSOS BIRDLIFE SLOVENSKO su velmi aktivni - takze obrat sa aj na nich.... http://www.vtaky.sk/

lilimoni
6. jún 2015

@0silvia0 hej aj ja a asi by som im aj chodila muchy chytat 😀 ale takato fobia je tazka pre bezny zivot. Pavuka alebo mys tak casto nevidis ale vtakov je vsade habakuk 😖

anatalia77
6. jún 2015

@lilimoni nuz takeho vtaka mas "pod kontrolou". Co sa ale neda povedat o pavukoch. A tie su aktivne v noci. V tme.
Dobru noc.

0silvia0
6. jún 2015

@lilimoni no môj syn sa chystá priniesť domov dvoch potkaníkov 😒 zasa budeme mať rozšírený zverinec 😠

lilimoni
7. jún 2015

@0silvia0 my hovor 🙄 ja som sa starala o 9 steniat a podvyzivenu fenku 🙂 skoro 4 mesiace 😀 takze som mala doma 12 psov z toho 10 steniatok. 4x vtacik, zajko, 2x kocur, rybicky, teraz cez leto bude este skrecok 😀 a chcem este sliepky 😀 vsetky zvierata maju volny pristup dnu 🙂

0silvia0
7. jún 2015

@lilimoni no ale hádam sliepkam nedovolíš behať ti po kuchyni 😀 😀 😀