Vtáky sú uhniezdené na balkóne. Čo máme robiť?

mimi171
6. jún 2015

Ahojte, na balkóne sa nám v kvetináči (je prevesený cez zábradlie) uhniezdili vtáky. Neviem čo s tým robiť. kvetináč sa zhodiť jednak bojím (mohol by dolu niekoho trafiť;) ) jednak tam je stále malinký vtáčik. Nechať ich tam nemôžem, veľmi sa ich bojím. Celú dobu musíme mať zatiahnuté balkónové rolety a teraz je už predsa len veľmi teplo. Máte niekto skúsenosť??????? ☹ 😒

lilimoni
7. jún 2015

@0silvia0 tym asi nie ale kurnik zateplim 😀 😀

kaktusik007
7. jún 2015

a ja mam toto na balkone 🙂 sedi na 4 vajickach, okolo 13 - az 15 jun sa budu liahnut, okolo 30 juna vylietavat z hniezda...

takze okolo 22 prijimam exkurzie - uz budu vtacence velke, ale lietat vediet este nebudu 😀

lilimoni
7. jún 2015

@kaktusik007 aky zlaty bubacik 😀

anatalia77
7. jún 2015

Tak teraz bolo v spravac na Markize reportaz z BB. Rodinka tam mala v kvetinaci usadenych tusim sokolov.
Este ze nemam balkon.

kaktusik007
7. jún 2015

@anatalia77 preco? mat drave vtaciky je podla mna supeeer 🙂
@lilimoni to je ona, pani drozdova 🙂 uz si spolu na balkone pijeme ranne kafe... teda ja pijem, ona sa iba pozera 😀

0silvia0
7. jún 2015

@kaktusik007 pani drozdová vyzerá ako správna sympatická starostlivá mama 🙂 Lepšiu spoločnosť pri rannej káve si ani nemôžeš ani predstaviť... a nevidím žiadne jahody, už ich popapala?

kaktusik007
7. jún 2015

@0silvia0 nie, nepapa ich... zatial 😀 mozno nechava pre deti a naivne si mysli, ze ich dovtedy nezjem ja 😀 😀 😀 toto je zoom, jahody su okolo 🙂

0silvia0
7. jún 2015

@kaktusik007 aha, inak má pani drozdová fakt zmysel pre estetično, hniezdo medzi jahodami, fakt super výber, má môj obdiv 🙂
... ja som dnes obrala 7 kg jahôd a urobila 28 pohárov džemu, dnes sa mi o jahodách bude aj snívať 🙂

kaktusik007
7. jún 2015

@0silvia0 ja v sobotu 14 kil... poslednu misku mam v chladnicke a neviem uz od radosti ze co s nimi 😀 😀 😀 Ale pani drozdovej nedam ani jednu :-P
Suseda ma tak zrusila na dve doby, ked som sa jej stazovala ze mam hniezdo na balkone.... Ze si za to mozem sama -- moj balkon je totiz jediny plny rastlin v sirokom okoli 🙂 Tak ze som si o to proste koledovala... 😉

kaktusik007
7. jún 2015

@0silvia0 ale ja sa nestazujem, ja ju zacinam mat fakt rada a tesim sa, ked sa budu krpci liahnut 😉

0silvia0
7. jún 2015

@kaktusik007 no ale s drozdími krpcami sú dosť problémy 🙂 Oni vyskočia z hniezda a ešte nevedia lietať a potom drozdí rodičia ich dokrmujú na zemi mimo hniezdo, tí malí sa už do hniezda nevracajú. Dosť si to neviem predstaviť u vás na balkóne, chudera drozdica bude mať stres, dvaja možno na balkóne, ďalší možno pod balkónom... no nezávidím jej, sa nabehá...

kaktusik007
8. jún 2015

@0silvia0 bola to jej volba mat u mna hniezdo - tak nech znasa nasledky 😀 😀 😀

lilimoni
8. jún 2015

Vy jej chudere doprajete 😀 daj aspon nieco makke pod hniezdo aby sa drobcek nedolamal, keby spadol 🙂

kaktusik007
8. jún 2015

@lilimoni je tam kozenkove kreslo, su tam dalsie kvetinace.... hold, musia si davat pozor 😀

lilimoni
8. jún 2015

@kaktusik007 tak si ho aspon prikry nejakou hanhrou, nech ti ho nepototo 😀

kaktusik007
8. jún 2015

@lilimoni s tym sa rata 🙂 to neriesim....

anatalia77
8. jún 2015

@kaktusik007 ty si to normalne uzivas🙂

kaktusik007
8. jún 2015

@anatalia77 jop!! 😉 tesim sa uz z nich... neviem sa dockat, kedy bude zo mna babicka 😝 😀 😀 😀

zabina27
8. jún 2015

@0silvia0 😀 v podstate hej, odjakziva, a vekom je to stale horsie 😀

@anatalia77 to som nikdy nevidela, to uz by som asi nacisto zosalela 😀