Výber dievčenského mena - neviem sa rozhodnúť

marlen_ka87
17. okt 2017

ahojte,

prosím viete mi odporučiť nejaké stránky, numerologické, odvodenie mena podla dátumu.. prípadne iné na základe ktorých si budem vedieť vybrať medzi dvomi menami ? :D:D:D
Na výber mám medzi menami Olívia a Tamara. Obe úplne zbožňujem a každý mi hovorí, že neboj príde čas a budeš sa vedieť rozhodnúť, ale ja fakt neviem..obe sa mi strašne páčia tak potrebujem trošku po-postrčiť ktoré chcem viac 🙂

ďakujem
marlen

dominika6
17. okt 2017

@marlen_ka87 nech sa hodí k priezvisku

marlen_ka87
autor
17. okt 2017

@dominika6 práveže sa hodia obe 🙂

dominika6
17. okt 2017

@marlen_ka87 tak ked sa ti páčia obidve,tak nech rozhodne manžel

tyelde
17. okt 2017

Keď to dieťa uvidíš budeš vedieť ktoré sa mu hodí viac

nightrover
17. okt 2017

@marlen_ka87 Hod si mincou 🙂 Uvidis, co padne a ci budes potesena alebo sklamana. Vacsina ludi, ked sa nevie rozhodnut medzi 2 volbami, tak ak si hodia mincou, kym dopadne, uvedomia si, ze dufaju viac v jednu moznost, nez tu druhu. Mozno to bude fungovat aj u teba 🙂 Ale inak ta totalne chapem. Ja sa takto uz 3 mesiace rozhodujem medzi Davidom a Dominikom a to rodim uz o chvilu. Hlavne, ze mna hodit si mincou predtym nenapadlo 😂

marlen_ka87
autor
17. okt 2017

ja som totižto taká že aj ked príde do restaurácie a neviem ci vybrat medzi dvomi jedlami tak si nakoniec vyberiem a ked mi ho donesu tak poviem..ach toto som nechcela :D

a meno uz chcem dat teraz lebo uz tu malu prinzecnu chcem oslovovať. má to pre nás väčšie čaro 🙂

lucsyia
17. okt 2017

Skus si povedať mena v zdobneninkach prípadne skratkach ako sa da dane meno povedat.A ktore sa bude páčiť viac to daj...pripadne nech rozhodne partner 🙂 alebo tak ze príhovore sa malej a na ktore meno bude viac kopať to jej daj 🙂

marlen_ka87
autor
17. okt 2017

no ono ide o to že na začiatku bolo meno Olivia a to sa nám strašne páčilo a boli sme na neho hrozne namotaní a potom sme si raz pozerali mená a prišla Tamara a na to je namotaný veľmi manžel a ja neviem či viac Olívia (za to že bola prvá) alebo Tamara (lebo sa páči trošku viac manželovi) 🙂

womankc
17. okt 2017

@marlen_ka87 no susedia majú Olíviu čo ja viem, volajú na ňu Oli Olivka ... mne to príde také neskloňovateľné . Už viac možno by som sa priklonila asi k Tamare, dá sa pekne tvarovať Tami , Tamarka , Taminka ... Sú ľudia , čo nemajú radi skloňovanie a stroho používajú základný tvar a aj na tom trvajú,. ale myslím si , že väčšina máme sklon z zdromnelinám ....

marlen_ka87
autor
17. okt 2017

no veru nechcem byť veľmi ovplyvnená svojím okolím a chcem si to rozhodnúť sama pretože manžel mal výhradné právo si vybrať chlapčenské meno 🙂 ale skoro všetci rodinný príšlušníci sú paf z Tamary🙂

reni1512
17. okt 2017

Bude marcove tak bud ryba alebo baran..podla typu znamenia a charakt.mena sa rozmysli..alebo ked zbadas babo zistis.Ja som nedala svoju srdcovku lebo ma rodina ovplyvnila a dodnes lutujem.Teraz cakame asi chlapca cize uz si ju ani nedam.Rozhoduj sa srdcom..do 9mes mas cas 🙂

natassa2
17. okt 2017

@marlen_ka87 nechala by som to tak po pravde. Ked pride na to, tak si vyberies jedno meno v tej danej chvili. Bude to podla mna najlepsia volba 🙂

hettinka
17. okt 2017

@marlen_ka87 daj obidve. Ja som sa tiež nevedela úplne jednoznačne rozhodnúť a deti majú dve mena. Aj dvoje meniny 🙂

kika831
17. okt 2017

@marlen_ka87 ja som mala vybrane meno Tamarka pre dievcatko 2krat, ale nakoniec mam 2 chlapcov . 😉

olifcek
17. okt 2017

jednoznacne Olivia 🙂 O je silne a pekne vyzera na mene 🙂

my nasu oslovujeme Oli, Olina, Olivka, Olivia, Oliva 🙂 ja som Oľga, tak preto asi niektori malu volavaju Olinka namiesto Olivka 🙂 ale nevadi 🙂 mne sa ale meno Olivia pacilo od mojich asi 22 rokov... co uz je, uuuuuf... 🙂

olifcek
17. okt 2017

...len nedavaj pls obe mena... ja viem, straaasne moderne.. ale neprakticke v beznom zivote :-P

juliciz
17. okt 2017

Mne pripadá meno Olívia také vznešené, mala som spolužiačku Olíviu, veľmi krásna, životaschopná dievčina to bola. Skús si večer ľahnúť a praj si pred zaspaním, aby sa ti snívalo, ako sa chce volať bábo. Možno je to hlúposť a možno budeš prekvapená 🙂.

olifcek
17. okt 2017

@womankc kebyze mas Olivku, tak by si prisla na to, ze moze mat vela variant 🙂

...nasa druha sa uz teraz vola Sofia 🙂

johanna_b
17. okt 2017

v triede budu dalsie styri Tamarky a styri Olivky... mne by to vadilo 🙂 chcela by som originalnejsie meno

olifcek
17. okt 2017

@johanna_b jj, Olivka sa zacala ako meno velmi pacit :D nasa je nastastie jedina v triede uz druhy rok a jedina bola aj v skolke 4 roky. ..

ale stale je to krasne meno... a aj oiginalne.. kazde meno je originalne... 🙂

sisaka
17. okt 2017

Olivia je pekne meno, mne osobne sa viac páči bez dlžná na i. Momentálne dosť populárne aj v zahraničí. Zdrobnenina olivka znie hrozne, tak by som dieťa neoslovovala, ale to je vec názoru. Tamara sa mi vôbec nepáči, znie to veľmi tvrdo, vôbec nie nežne a mne to znie aj veľmi rusky a ja k rusofilom rozhodne nepatrím. Ja by som teda mala rozhodovanie ľahké - jednoznačne Olivia bez dlžňa a s prízvukom na druhu slabiku, čiže s anglickou výslovnosťou.

nelinka2009
17. okt 2017

Olivia 😁😂

gabikula
17. okt 2017

Tamara nie je rusofilné meno 🙂, je to hebrejské meno už v Starom zákone spomínané 🙂. Podľa mňa veľmi pekné meno.

priznicka
17. okt 2017

Myslim, ze chces Oliviu, lebo inak by si o rozhodnuti mat Tamarku nepochybovala

seli756
17. okt 2017

Mne sa paci viac Tamara aj Olivia je pekne, ale nevedela ako by som ju volala zdrobneninou lebo Olivka sa mi teda nepaci vobec🙂

lilik96
17. okt 2017

mozes dat aj 2 mena. nasa ma 2 nevedeli sme sa rozhodnut 😊

belllinka
17. okt 2017

Na co dve mena? I tak ju snad budu volat iba jednym menom, nie??

tamarik
17. okt 2017

@gabikula aj podla mňa....my máme tiaž Tamaru a musím povedať, že v celej škole je ich dokopy možno 5

bruneta880
17. okt 2017

@marlen_ka87 mne sa viac páči určite Tamara, Tamarka...
Keď si poviem meno Olívia - v predstave sa mi objaví postaršia teta 😀
Sto ľudí sto chutí...
Mne sa vždy páčila Regína 😀 ...
Moja sesternica sa tak volá a má super povahu, myslím že to znamená kráľovná...Volajú ju Džina...
Ak by si chcela tretiu moznost😝😀
Keď zmätok tak riadny...
Nie vážne, narodí sa prinesú ti ju a vtedy im povedz meno, možno bude úplne iné 😀

salvia247
17. okt 2017

Olívia 🙂, aj ja som chcela Olíviu, je to krasne meno. Tiež som sa nevedela rozhodnút a nakoniec sme vybrali uplne ine. ALe Olivia sa mi stale paci.