Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

zuz11
21. apr 2008

ja mam Maxi-Cosi PrioriFix Black Reflection a som max. spokojna, ja som si ju objednavala v CZ, vysla lacnejsie ale tak ci tak to bola palka🤐

zuz11
21. apr 2008

sue, kedze su to sedacky uz v smere jazdy tie od 9 kg tak moc do lahu nejdu lebo vlastne by ani nemali kam sa sklopit 🤐 ale hanka nema problem v nej spat 😉

sue
21. apr 2008

...teraz som našla, že aj Britax Evolva je polohovateľná... len to ich polohovanie 🙄 20 stupňový uhol sa zmení 🙄 to nie je sed - ľah 🙄

sranda
21. apr 2008

sue, ja si neviem vynachváliť zn. Renolux, je polohovateľná - aj na spanie. Malá je takmer vo vodorovnej polohe, možno pár stupňov + -, majú ich v babylande. Volá sa Omega tušim. Prespí v nej hajajaj...... je široká a pohodlná a hlavne keď nespí vidí von z okna.

sue
21. apr 2008

Zuz, to je pravda, že už nie sú kam vyklopiť 😅 len nech tam nepíšu, že polohy 2 - sed-ľah 🙄 pozerala som aj tú vašu, ale tá je len 9-18, že? Ja by som najradšej 9-25 a potom podsedák... tieto 9-36 vo mne nevzbudzujú dôveru 😖

sranda
21. apr 2008

...už to mám volá sa Pegas Omega, má aj polstrovanie, takže Martinko by mohol byť v nej už teraz a je do 18 kg.

sue
21. apr 2008

Sranda, dík, len ja nechcem do 18kg 😅

sranda
21. apr 2008

18 kg má takmer 5 ročné dieťa....

zuz11
21. apr 2008

sue, no co viem tak na vacsie rozhranie nie su dobre sedacky pre uplne male deti.... ja radcej do 18 a potom dalsiu 🤐

sranda
21. apr 2008

presne ako zuz píše, a potom kúpiš len sedák, alebo niečo jednoduchšie. Veci pre deti idú hore kozmickou rýchlosťou, dovtedy zasa niečo nové vymyslia. Aby si teraz nekúpila niečo dopredu, čo už o pár rokov nebude tak praktické a účelné.

zuz11
21. apr 2008

a hlavne to zunujes a budes chciet nieco nove neokukane 😀 😀 😀

sue
21. apr 2008

...to viem, že nie sú úplne najbezpečnejšie 😒 len holt musím pozerať na finančný stav a nie každý rok kupovať autosedačku 🤐

zuz11
21. apr 2008

sue ale ta do 18 ti vydrzi 2 az 3 roky a potom tak ci tak budes chciet novu a krajsiu 😉 ako je to aj s kocikmi 😉 😀

snilko7
21. apr 2008

ahojte, ak sa môžem zapojiť, my máme autosedačku do 18 kg a Paťkovi je stále v pohode...bude mať štyri rôčky a váži 15 kg...takže ešte máme aj trojkilovú rezervu 😀

sranda
21. apr 2008

sue, veď to ti píšem, mala by si ju odteraz do jeho 5 rokov. a naozaj je výborná na spanie. Pre mňa je pohodlie dieťaťa v spánku dosť dôležité, fakt v tej sedačke leží........

sue
21. apr 2008

Zuz, ja si nemôžem dovoliť vymieňať kočíky ani autosedačky 😒 a teraz akurát GG (má takmer 2r.chlapčeka) hľadá novú autosedačku, lebo z 9-18kg už vyrástli 😕

sranda
21. apr 2008

sue, tomu neverím, dvojročný chlapček má vyše 18 kg?

zuz11
21. apr 2008

sue, tak aby 2 rocne dieta malo 18 kg tak to musi byt obezitko, resp. ma extremne velkych rodicov 😀 🤐

sue
21. apr 2008

Tilly, vy máte od kedy tú 9-36kg? 😕

sue
21. apr 2008

Zuzi, ver tomu, že ani jedno ani druhé 😀 😀 😀

tilly
21. apr 2008

sue, asi od roka, ale my nemáme polohovateľnú, ani som to nikdy nepotrebovala, lebo domčo si položí hlavu na bok a spinká, tam sú také veľké tie bočné ochrany, že si tam v pohode zloží hlávku a nie je nijako vykrivený...

zuz, aj také detičky poznám 😀 a nie je to také strašné

a niektoré tie sedačky do 18 kg sú strašne malinké 😉

geegee
21. apr 2008

Matusko ma 15 kg, je vysoky...hlavka mu uz trci zo sedacky 🙂 Ja mam 161cm a 52kg v netehu casoch, mangel ked ma 70 kg tak lame rekordy 😀 😉

sue
21. apr 2008

...najlepšia by bola 9-25kg pre nás, len tých je strašne málo 😒

ivca82
21. apr 2008

Ahojte, ja len tak pre pobavenie, v 12-tich mesiacoch som vážila 21kg 😅 😅 a stále som plakala od hladu 😅 😅

sue
21. apr 2008
sranda
21. apr 2008

sue, podľa mňa je úzka a plytká. si predstav, že bude mať v zime vetrovku.....

sue
21. apr 2008

Sranda, Peťka má v aute vetrovku? 😕 lebo my od narodenia cestujeme len v dupkách 😅 ale je pravda, že my sme chudí a dlhí - 5kg a 68cm... takže riadna špageta...
...a ešte je aj toto http://www.detskeautosedacky.sk/index.php?page=... 🙂

sranda
21. apr 2008

Má, a v prvú jeseň/zima mala overal ako 6 mesačná a viac a nikdy som ju nevyzliekala, v aute som nekúrila a ak náhodou mrzlo, tak som len temperovala. Táto zima bola o ničom a minulá tiež..... S vyzliekaním dieťaťa z vetrovky a potom zasa obliekať to je des, hlavne keď sa ponáhľam. Jáááj a na dlhé trate jasné že bola vyzlečená z vetrovky aj topánky dolu a mala na pančuškách hrubé ponožky. Petra mala v 3 mesiacoch 6230 g a 61 cm. Ale to oblečenie v zime aj tak spraví svoju hrúbku.

sranda
21. apr 2008

tak táááááááto Maxi Cosi, to už je iná káva. zdá sa mi lepšia, len som si nevšimla či sa dá sklápať na spanie. Nezabudnem ako Petra vďaka tomu spala keď sme išli tento rok v januári na lyžovačku od BA po Terchovú a cestou späť ako sme naštartovali po Považskú Bystricu.

sue
21. apr 2008

To určite 🙂 tak vidím, že náš Maco je riadny exot... vychrtlinka dlhá 😲 my sa celkove neobliekame nejak nahrubo... fusak sme mali len prvý mesiac, zimnú kombinézu len keď ideme v nosiči a v kočíku sme len v dupkách a flisovom overale... takže my sa ani nemáme z čoho moc vyzliekať 😅 ale je pravd, že my chodíme najmä na dlhšie cesty 60km a viac, takže tam sa vyzliecť musíme 🙂 ale už som aspoň zmenila názor a budem pozerať 9-18kg 😅