Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

barunka
1. sep 2007

ahojte.
tilly, všetko najlepšie dominikovi, i takto oneskorene.
ena gratulujem k chlapčekovi, neboj, na mene sa dohodnete a keby nie, ty ho predsa budeš diktovať po pôrode 😀 😀

a keď tu píšete o vešaní sa, tak so Simi sa za posledný mesiac doma stáva hanblivka. Akonáhle niekto príde na návštevu, tak sa už po mne štverá hore. Ale ak sme vonku, tak je kamoška s každým, nemá problém kývať každému chlapovi čo sa podobá na jej tata a pokrikovať po ňom, že "ahoj tato".
Ale so zúbkami veľké problémy našťastie nemáme, pomrnká si, popiští chvíľku a je dobre. Tiež nám chýbajú už len zadné stoličky...
Len sa musím pochváliť, že poslednú dobu je hrozne poslušná, poslúchne všetko, čo jej poviem, na prechádzkach mi konečne drží ruku a neuteká zásadne opačným smerom. Len škoda, že poslúcha len mňa a celé dni po mne ziape mama mama mama.

mrenka
1. sep 2007

no veru 😀 idem,lilianka sa akurat zobudila a je cela precikana,ach jo,ona tolko pije,ze nestacim ju prebalovat 😝

babulka
1. sep 2007

Eni, tak teda dalsi chalan do partie 🙂 Gratulujeme.. Daj Matusa, lebo ja chcem druheho Filipa, tak budeme mat prehodene 😀 Alebo este chcem Šimona, len to mi asi neprejde, lebo to bude ako v tom filme Simon a Matus, a aj bez toho mame doma kovbojku. Ale viac by som prijala Danielku, to som si myslela uz pri Matikovi, ze bude Danielka. Teda na druhe sa este nechystam, ja az spolu s Cat, nech nekazim spolocne terminy oslav 🙂

Kati, paradne fotky mate, to posli volakam do sutaze ze Miss mamicka. Teraz som citala, ze ta byvala z Mojsejovcov ta zubata Rakusanka, ci ako, ze je na volakej sutazi v Tokiu o najkrajsiu mamicku na svete, reprezentuje Slovensko. No to som tam naozaj mohla ist aj ja.

sue
1. sep 2007

Babuli, ale tá baba tam išla ako Maminka zo SR preto, lebo tento rok sa na SK Maminka SR ani nekonala 🙄 a ona sa tam nanominovala sama - zohnala si peniaze na cestu a tak 😅
(btw skladáme postieľku, teda dnes ju budeme skladať, zvládneme to aj bez návodu?)

ena
1. sep 2007

tilly: ved som si aj povedala, ze aspon usetrime za ruzove vecicky 🙂 Inak, normalne sa teraz krotim, a nic nenakupujem.. teda, minule som kupila take mendzestraky unisex, ze pre 2.babo, 86 tku a potom som zistila, ze Filipovi su dobre, takze aj tieto babo podedi 🙂

A ku stretku, vsak aj keby troska mrholilo, detom gumaky, prsiplaste a moze sa ist aj hoc do SJK, vsak teraz nebudeme sediet celu jesen-zimu doma 🙂)

Babulka, Matus asi nie, to "š" nakonci a "s" na zaciatku priezviska.. :(
Ale Šimon je moj favorit a Mirov zas Marek.. teda zatial je to tak, buduci tyzden mozno budeme bojovat za ine mena 🙂

Sue: a kde ste kupili postielku? U "vas" ? pri tej navody byvaju 🙂
Ale mala y si poskladat, sak si vytlacte foto postielky z netu a budete vidiet, aky ma byt vysledok 🙂))

sue
1. sep 2007

Ena, postieľku sme kúpili od Babulky a z Ikea 😀 ja len kvôli tam šraubám (či šróbom? 😀 ) aby sme to nejak nezmotali 😀

ena
1. sep 2007

sue: myslim, ze to v pohode zvladnete, ikeacky nabytok je ako lego 🙂

sue
1. sep 2007

Ena, no... 😀 ako lego = sem tam sa ti nepodarí poskladať to čo chceš 😀 😀 😀

ena
1. sep 2007

sue: alebo nejaky dielik chyba, pripadne zvysi 🙂

sylvie
1. sep 2007

ahojte,
tak my mame teraz hrozne dni.. neviem, ci som pisala, ze Erickovi idu dolne stolicky, tak je z toho nervozny.. vcera zaspal az skoro o 23:00 o hodinu uz bol zase hore, potom este niekolkokrat.. teraz cez obed zaspal az po 13:00.. uplne ma rozhadzany rezim.. uz nech tie zubalky vylezu..

Tak zbezne som si precitala co ste napisali..

Dominikovi dodatocne vsetko najlepsie k 2.narodeninam..

Ena, gratulujem k chalanovi.. na meno este mate cas.. urcite sa ti casom nejake zapaci..

Babulka, mne by sa do spalne pacila este svetlozelena alebo svetlozlta..
fialova aj mne pripada taka pohrebna..

Barunka, Ericko sa nepyta na nocnik, on povie "kaka", ked uz to vykonal alebo to prave vykonava.. a "kaka" u nho znamena nielen kakat, ale aj cikat a prdkat.. 😉

sylvie
1. sep 2007

ozaj sue, a v praci uz vedia ze si tehu, alebo su stale slepi? 😉

sue
1. sep 2007

Sylvie, sú slepí... ale ešte nech pekne vydržia... len ich potom šlahne, keď to poviem v nejakom 24tt ☹
(btw Sylvie, na kedy sme sa dohodli tento týždeň?)

babulka
1. sep 2007

Baby, tak sme sa vratili z BB, Matika sme nechali u nasich 😢 Viem, ze mu tam bude dobre, ze bude o neho na sto percent postarane, ale aj tak 😢 Je mi za nim hrozne smutno, aj ked sme mu povedali, ze ideme pre neho chystat novu izbicku, ze bude chvilku sam so starkymi, dal nam aj pusu, smutno mi je ☹
Dufam, ze buduci tyzden budeme mat tooooolko roboty, ze nebudem mat cas smutit.
Eni, tak Šimon, hm?

sue
1. sep 2007

Babuli ☹ tak šup šup do práce, nech ste rýchlo presťahovaní a Matík zas domka 😵
Inak my máme postieľku poskladanúúúúú... len samozrejme chýba 1cm aby sa zmestila tam kde som chcelaaaaaaa 🙄 😀 😀 😀

cat
autor
1. sep 2007

babulka ☹ ale neboj, deti toto nesú ovela lepšie ako my, uvidíš, vaši mu spravia program a ty pekne pracuj a nebuď smutná, ten čas rýchlo ubehne a Matíka máš čoskoro doma 😉

sylvie, prajem aby erička tie zúbky už dlho netrápili, to vieš, všetci naši malinkí si týmto museli prejsť, neboj, to rýchlo prejde a zase bude dobre 😉
Eni, Šimon je pekné meno 🙂 ale myslím že vy to ešte xy krát zmeníte 😀
Ja musím mať druhé mimi babu. Lebo neviem, naozaj neviem aké iné meno okrem tomáša by sa nám hodilo k priezvisku, mne sa zdá že žiadne 😒

sue, my sme práve dneska postielku zrušili/tú cestovnú/. už bola rozložená len nato aby sa v nej válali plyšáci 😀

sylvie
1. sep 2007

sue, je to mozne, ze to nevidia? 😉 nechapem.. alebo nechcu vidiet..
inac, dohodli sme sa na stredu a ze keby niekto velmi chcel prist zrovna v stredu na obhliadku, tak ze potom stvrtok..

babulka, neboj, urcite budes mat tolko prace, ze to rychlo prejde a zachvilu ho mas doma.. 😉

cat, dakujem.. k vasmu priezvisku by sa podla mna hodilo este Lukáš alebo Matúš..

megg
1. sep 2007

Ena, tak to mas paradne, mozes vsetko pouzit pri druhom baby 🙂) Aj kociarik znova vyuzijes. 🙂

No stretko dufam bude, nech sa vsetky opat vidime 😉 A aj to pocko nestastne, by sa mohlo zlepsit. Ved toto je normalka horor. Tu hore je okolo 13 stupnov! 😖

mamuuus, este maju tie trojkolky v NM? nevies?

mrenka
1. sep 2007

moja neviem,ale maju ich v tn v asko,uuuplne bohovske aj so strieskou..mozte sa tam po ceste stavit,alebo ti ju pojdem pozriet,jo?🙂

babulka,budes mat dost roboty so stahovanim,akurat mozno takto navecer ti bude smutno ☹ ale malinkemu bude urcite dobre🙂

megg
1. sep 2007

aha, ouki, dik za tip. Mozno mrkneme. Dam vediet. 🙂

mrenka
1. sep 2007

a este tam maju normalny skuter pre deti,odpadnes,ked to uvidis 😀 kedy idete domkov?

babulka
1. sep 2007

Sue, mas peknu novu fotecku, rozkosnu 🙂 Aj ja chcem zmenit, ale tie moje velke mi to nezoberie a jednu co mam, co by som sem chcela, sa mi ani neda zmensit pod 700 ☹

Cat, k vasemu priezvisku sa hodi vela mien, je to take univerzalne priezvisko. ja musim mat nieco bez R v krstnom mene, som si vymyslela. teda pre chlapca Šimon, Filip, chcela som este Ondreja, ale tam je R a tazko by sa to vyslovovalo.

sranda
1. sep 2007

ena, tak chlapček? fíííha to bude prevaha pri hlasovaní...

sue, cat máte pekné nové fotky v pase, veruže aj ja by som si mala nejakú zaktualizovať, malá tam má tuším 3 mesiace. A tie fotos z Partizánskej nemajú chyby.

sylvie, tie byty budú stáť tam, kde je teraz betonárka, pred Liedl, hneď na začiatku po ľavej strane za tunelom.

megg
1. sep 2007

mamus, zajtra ficime. Huraaaa 😀 a skuter? no tak to uz hej. I ked Oli teraz "zavodi" na svojej formuli jak cert, cuva, brzdi, pusta sa dole kopcom...no horor 😅

sranda
1. sep 2007

mreni, prosím ťa, kde dostanem kúpiť to ružové kresielko? Kontakt môžeš do IP, Petra totižto obsadzuje naše obývačkové, to by nevadilo, keby na ňom neskákala a pri dopadnuti stihne nohy "vyhodiť" do vzduchu, dopadne na zadok a to sa jej náááááramne páči keď to tak péruje. Sem-tam dopadla aj na parkety... Toto sa mi veľmi páči, je to bezpečné a dá sa aj rozkladať. Ozaj, to hniezdo ti poslali z Humenného?

sylvie
2. sep 2007

srandi, byty pri zeleznici? no to budu mat fajnove.. ved my ked pozerame telku a mame otvorenu len vetracku, tak ked ide vlak nic nepocujeme.. no neviem si to vobec predstavit byvat tak blizko zeleznice..

sranda
2. sep 2007

sylvi, presne tak, priamo pod zeleznicou, tá im bude robiť takú "markízu" 🙂 . Tam by som nechcela bývať ani zadarmo. Vy to ešte nemáte také gaťastrofálne, tak v medziach normy.

sylvie
2. sep 2007

no presne, ani zadarmo.. si zober o kolko sme my dalej a aj tak nas to dost rusi.. ale uvidis ako sa po tych bytoch aj tak zaprasi..
aj vo Sv. Juri co stavaju ten Jursky park, tie domy su presne medzi zeleznicou a vypadovkou, a aj tak su vsetky byty predane..

babulka
2. sep 2007

sylvie, my sme sa boli v tom Juri pozriet, a fakt to bolo blizko zeleznice. aj ked nas presviedacli, ze ako tam polozili nove kolajnice a podvaly, nic tam nepocut 😖 Aj keby nebolo (comu neverim ani za mak), bolo ta tak blizko, ze Matika by som neskor ani von nepustila.

sue
2. sep 2007

Ďakujeme maminky 🙂
Ja som dnes trošku mimo, lebo sme boli v poradni a doki, že mám strašne tvrdé bruško ☹ a že ak sa to nezlepší, zavrú nás do nemocky ☹ tak som z toho nejak mimo, že to ubiehalo tak krásne a teraz toto ☹ a že sa nemám vôbec stresovať...a ja som hneď spustila taký plač, ani som sa nevedela ukľudniť ☹

ena
2. sep 2007

sue: magnezium ---> magne B6 neberies?