Vyhrievaný pelech pre vonkajšiu mačku

u2jana
16. okt 2020

Ahojte od leta mame macku, povodne mala byt v sope - na tam spravene dvierka v dverach, ale zvykla si spavat na terase. Zatial spi na vankusi, ale neviem co v zime. Poradte mi, nejaky vyhrevny teply pelech, kde by bola v zime. Vdaka

ancovicka21a
16. okt 2020

spravit jej domcek ako pre poulicky..alebo dat krabicu,vystlat senom a na to ten vankus..my to tiez mame tak poriesene,nakolko do sena nad drevarnu nepojdu ani keby bolo -20 😀

77daniela77
16. okt 2020

Asi na sposob budy pre psa nieco urobit,obit polystirenom.

luba41
16. okt 2020

@u2jana v zime sa presunie do závetria..v tej šope má nejakú debnu so senom? na terase asi nebude spávat..ked tak jej zatial urobte zateplenú budku s polystyrenom, ale len seno - bez handier, tie navlhnú..

andreatytler
16. okt 2020

@u2jana Najjednoduhsie je kupit dva plastove kontainery. Jeden vacsi a to toho dat ten mensi. Medzeru mezsi nimy vyplnit polystirenom a ten dat aj na dno toho vacsieho. Potom do toho mensieho na dno vystlat slamou alebo aj deku. Vyrezat otvor tak 10 cm od zeme aby sa tam nedostala voda a zavriet vrchnakom.

baluinka
16. okt 2020

ja som raz kdesi citala, ze tie vyhrievane pelechy pre vonkajsie zverata nie su moc dobre, prave preto, ze im to narusuje ich prirodzenu termoregulaciu (srst tych vonjakych zvierat prisposobi tej zime inak, ako vnutornych zvierat)...ale neviem presne ako to je, skus si o tom zistit od nejakych odbornikov. Nas vonkajsi kocur ma spravenu len taku bundu, vystlanu polystyrenom, senom, dekami

macekovam
16. okt 2020

@u2jana neviem ci bude v zime späť na terase... A zasa vystavená je teraz pred zimou sjnpredatorom... Nam zmizni 2 mačky.. Kuny ich dostali...

lintu
16. okt 2020

Je to zviera. Nie je hlúpe. Ak jej bude zima, nájde si lepšie miesto. Pokojne aj v tej šope. Tiež sme mačkám vymýšľali búdky od výmyslu sveta. Nakoniec si urobili po svojom. Veľmi radi vysedávali na vreciach so senom, ktoré pôvodne neboli ani pre nich. Vonkajšie zvieratá - teda tieto chlpaté - inak naberajú na zimu aj podsadu.

hdpe
16. okt 2020

@u2jana Naše mačky sú v zateplenej búde vonku, dnu majú ešte toto : https://www.zoohit.sk/shop/kocky/pelisky_a_post...
lenže treba to občas prať. Keď je veľká zima (-10 a viac), šupnem im tam ešte teplý termoflor zabalený do uteráka- ten vydrží do rána, a ráno zase vymením. Inak mačky si vedia pekne vyhriať búdu vlastným teplom. Ale máme aj starého kocúra, takže potrebuje extra opateru 🙂

u2jana
autor
17. okt 2020

Ked bola mensia, byvala v sope, ma tam bednicku so senom, ale vyrastla a beha si kam chce, tak sa zabyvala na terase, cez dvere nam vidi do kuchyne ;) uvidime, ta bednicka s polystyrenom sa mi paci. Vdaka za tip
@andreatytler

luba41
17. okt 2020

@u2jana a dovnutra ju nepustíte? ved može byt vonkajšo vnutorná..mačky potrebujú spoločnost človeka..

77daniela77
17. okt 2020

....no a ked sa zacne kotit....?Treba ju dat sterilizovat este kym nie je zima.

u2jana
autor
17. okt 2020

@luba41 vnutri si ju neviem predstavit, macka potrebuje slobodu, volnost, nie byt zatvorena. Spolocnosti ma, deti sa s nou hravaju. Sterilizovana je.

luba41
17. okt 2020

@u2jana nepotrebuje volnost, hlavne nie tam kde je nebzpečná cesta a pod....ale myslím to tak, že v chodbe pri dverách jej urobit pelech / na komode a pod/. a púšťať dnu..ked bude chciet von, tak sa vypýta alebo jej tam urobíte WCko/..ked zostane vonku bude mat k dispozicii budku v šope..je ine hrat sa s nou vonku a je ine "hrat" sa s nou dnu, kde vam robí spoločnost..tak spoznáš mačku🙂 funguje tak väčšina domácostí s mačkami pri dome..aj my tak roky rokúce- takže viem porovnat, čo dá prítomnost mačky..princíp ako so psom, ktorý sa z domu ide von vyvenčit na dvor a vráti sa

u2jana
autor
17. okt 2020

@luba41 tak urcite, kazdy je inak nastaveny. Predsien je spojena s chodbou a so schodmi na poschodie, cize by sa dostala vsade. Byvame na konci slepej ulice, ziadna nebezpecna cesta, len pole a zahrady. Plus cez tyzden sme v skole, v praci. Neviem si predstavit, co by robila 8-9 hodin zatvorena v dome. Budka v sope to isti ;)
Vdaka za rady