Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Vyjednávanie na Koníku

avonka1
16. sep 2015

Už pár rokov mám bazárik na Modrom koníku, občas sa stane, že niekto zjednáva cenu alebo poštovné. Vo všeobecnosti mi to nevadí, veď bazárik je na to, aby sme si navzájom pomohli a aby boli obe strany spokojné.
Ale asi nabieha nová "móda" - včera a dnes sa mi ozývajú záujemkyne vyjednávačky :D , buď chcú tovar so zľavou alebo bez poštovného. Bolo ich asi 8. 😕
Zhoda okolností alebo všeobecný jav???
Nič v zlom, len ma to zaráža trošku. Pekný večer, Radka.

skoupilka1
17. sep 2015

a tak aspoň viete, že tovar vo Vašom bazáriku je pre mamičky zaujímavý, no a samozrejme, že každý skúša dať niečo dolu. 🙂 😎

marianna_peskova
17. sep 2015

U mňa celkom bežné. Ale keďže som už predávala za dosť nízke ceny, nikdy som nevyhovela. Ja som tiež len dospelý človek s účtami.

avonka1
autor
17. sep 2015

Moje skúsenosti:

- ponúkala som nové pančušky pre novorodenca za 1€, pani ich chcela vrátane doporučeného poštovného. 🙂

-ponúkala som nepoužitú zimnú kožušinovú bundu, ktorú som kúpila cez e-bay za 50€, za rovnakú sumu... Ozvala sa mi pani so žiadosťou, či jej ju nedarujem, že jej zaplavilo dom, že sa to medializovalo, aby som si ju overila.... Myslím si, že ľudia, ktorí sú súrne odkázaní na cudziu pomoc, budú hľadať lacnejšie veci, prípadne v kategórii "darujem".

-predala som značkovú trojkolku, pani zjednala cenu, o nejaký čas túto trojkolku predávala za sumu, ktorú som pôvodne uviedla ja. 🙂 Pri drohom kočíku by sa to celkom oplatilo. :D

stepanka274
17. sep 2015

Moja skusenost: ja tu predavam veci lacno, vsetko obkubene znacky, ale ked dam beznu cenu takmer ziadny zaujem, ale ked dam cenu vratane pistovneho tak sa mi predava lepsie, uvedomujem si ze je to pod cenu, ale aspon sa mi to doma zbytocne nekopi

jamabe
18. sep 2015

Nemám problém dať zľavu, keď kupujúca berie niekoľko vecí alebo 1 drahšiu... Keď sa niekto slušne opýta, prečo nie? Jedine, kedy odmietnem je, keď som nahodila nový inzerát a niekto sa hneď pýta na zľavu. Tak skúsim samozrejme predávať najskôr za vyššiu cenu, potom už idem dole. Aby si ale niekto pýtal zľavu z 1-eurovej veci ... tak to nie, sorry. To dám radšej na charitu. 🙂

haramiova
18. sep 2015

to sa aj mne stava často, najlepšie je ked pytaju zlavu z 1 eurovej veci 🙂
alebo 1 eurovu vec chu aj s poštovnym. Niekedy ide o vec ťažšiu ako 500g a to už by som vlastne ako keby darovala a platila aj poštovne.....
Podla mna niektore zaspali ešte v dobe kedy poštovne bolo omnoho lacnejšie než teraz....

Tu začni písať odpoveď...

Odošli