Výsledky zo spermiogramu

lilyianka
3. apr 2016

Ahojte,
niekolko mesiacov sa snazime o dieta,no neuspesne....mne gynekolog robil kultivaciu,testy na mykoplazmy a ureoplazmy a horm.profil...vsetko som mala v najlepsom poriadku....partner bol na spg a ma taketo vysledky
ph 7,1
denzita 25mil./ml
pohyblivost 40% a+b
morfol. 50% norm.
aglut 8%
dg:oligoastenozoospermia

chcem sa spytat co konkretne vsetky tie udaje znamenaju a co to pre nas znamena....je sanca,že sa da s takymto spg otehotniet prirodzene? partner uziva folandrol....urolog povedal,že to nie je zake hrozne,len pod normou,kdezto moj gynekolog uz taky optimista nebol a povedal,že tie vysledky nie su vobec dobre....tak sa pytam kde je pravda?
V podstate moje info su take ze spermie su pomalsie a je ich menej.....kolko by ich vlaszne mal mat,resp ake jodnoty na spg by mali byt aby bol dobry?
dakujem za odpovede

cvongo
3. apr 2016

Tak pH je v norme. ( norm. 7,2-7,8 )

Denzita - to máš, kolko milionov spermií je na 1 ml ejakulátu. ( celkový počet by mal byť viac než 40 mil / ml , záleží aký presne parameter má vaše laboratórium, či koncentrace alebo celkový počet )

Pohyblivosť značí počet spermií schopných progresívneho pohybu ( samozrejme nepohyblivá spermia sa nedostane k vajičku, takže čím menej spermií pohyblivých tým menšia šanca ) a tam je to číslo nižšie, než by bolo optimálne. ( 50 a viac % je ok )

Morfológia značí, či spermia má všetky časti, ktoré má mať, nemá trebárs dva bičíky, dve hlavičky, chýbajúci bičík, takéto spermie sa potom vyraduju ako morfologicky nevhodné . ( 30 a viac % je ok )

Aglutinace je, koľko % spermií sa nalepí navzájom k sebe hlavičkami alebo inými časťami alebo o iné štruktury... ( do 10 % ok )

Diagnóza : Oligospermia - znížený počet spermií v ejakuláte
Astenospermia - znížená motilita ( pohyblivosť ) spermií

A dokopy z toho urobili škaredé slovo Oligoastenozoospermia.

Výsledky nie sú najlepšie ale zas až tak hlboko pod normou to nie je . Je nádej že to vyjde ale ak nie, určite vám gynekolog odporučí dalšie možnosti a postupy 🙂

lilyianka
autor
3. apr 2016

@cvongo dakujem velmi pekne za odpoveď....presne takýto popis konkrétny som potrebovala.....
Partner ide na kontrolne vysetrenie o mesiac a pol tsk uvidime ci folandrol a ostatné veci co berie záberu a aky bude výsledok...mne lekar odporucil ist na prefukovanie ale so slovami ze len pre istotu...cize pravdupovediac sa tam zatial nehrniem....ak by sa vysledky nejak nezlepsili gynekolog nas potom pošle do Ba do jedneho z centier

cvongo
3. apr 2016

Folandrol je vitamínová a minerálová bomba, doslova, takže určite môže pomôcť 🙂 Tak budem držať palce, nech sú výsledky čo najlepšie 🙂

lilyianka
autor
15. jún 2016

@cvongo,,,,,,atak sme po kontrole a folandrol naozqj pomohol.....vysledky su oproti minulajsku velmi dobre.....denzita 43mil/ml
motilita 55%a+b
morfol. 60%
aglut...2%