Vysoká zubná korunka, máte s tým skúsenosť?

martin2075
23. okt 2019

Dobrý deň, zubárka mi na moje zadné zuby riešila korunku tak mi zub pekne obrúsila do roviny trochu nad ďasno, urobila všetky odtlačky zubov, no ak prišla korunka išiel som k nej a ak mi tam tú korunku dala len tak položila zistila že je strašne vysoká a nedokážem pekne zatvoriť ústa, tak povedala že s tým už ona nič nedokáže urobiť ona že mám navštíviť stomatologického chirurga.Má niekto priamo s týmto skúsenosti že sa dá urobiť napríklad nižšia korunka alebo niečo iné.Popr. aký je v tomto postup?Keďže som ešte mladý tak si radšej nechám poradiť.Ďakujem pekne.

alami
23. okt 2019

@martin2075 korunku by mala vratit technikovi, ktory ju robil, aby ju upravil.

nikpa
23. okt 2019

@martin2075 ja by som zubárovi za takúto prácu nezaplatila, ved on bral odtlačky a zubný technik korunku zhotovil na základe nich tak nech sa medzi sebou dohodnú ako to vyriešia.

martin2075
autor
23. okt 2019

Ja som ani neplatil len ona povedala hneď že mám ísť k stomatologickemu chirurgovi. Takže aj ak mám hlboký "vkus" stále sa dá urobiť nejaká menšia, nižšia korunka ktorá by tam pekne pasovala? Ďakujem.

alami
23. okt 2019

@martin2075 urcite, tak isto, ako bol tvoj povodny zub. Vsak ti ho obrisili, teda to co islo dole na vysmu z tvojho, to sa doplni na vysku z korunky. Preco by mala byt vyssia? Len ju treba vediet spravit. Ja mam 2 mostiky, oba este obrusovala zubarka, kym absolutne nesadli zub do zubu na pohodlny skus.

dee01
23. okt 2019

tak to je blbá zubárka, mne čokoľvek robí, vždy sa spýta, či mi nezavadzia a ked ano, tak zbrusi alebo upraví tak, aby mi nič nevadilo.

martin2075
autor
24. okt 2019

Takže čo odporúčate vyskúšať inú zubárku? Lebo teraz mám vlastne zub obrúsený pár mm nad dasno a nedá sa vôbec používať.

dee01
24. okt 2019

@martin2075 Minimálne choď na konzultáciu k inej, budeš vedieť názor aj iného odborníka, ja sama dobre viem, aké ťažké je nájsť dobrého zubára, na ktorého je spolah..