Vyššie ženy, ste spokojné?

22. nov 2023

So svojou výškou? Myslím ženy 175 a viac cm. Ste spokojné s výškou, netúžili ste byť nižšie? Necítite sa byť obryne, prípadne nemajú ľudia nevhodné poznámky na vašu výšku?

jaond19
22. nov 2023

Som maximalne spokojná (183cm). Len ludia nespokojni so sebou sa ma vzdy snazili presvedcit ake je to hrozné. A to plati asi pri vsetkych komentaroch na postavu, nielen na vysku.

autor
22. nov 2023

@pe_mi Ja zmýšľam úplne rovnako, pri mužovi tiež nenosím podpätky a obdivujem ženy, ktoré si dajú vysoké podpätky a stále sú menšie.

hugger
22. nov 2023

Hlavne sa prosím nehrbte, škoda každého strateného centimetra.

rozkvet1
22. nov 2023

Mám 164 cm a úprimne sa cítim ako obryna. Prisahám Bohu že som od každej baby/ženy väčšia. Túžila som byť nižšia ale zvykla som si

aurinia
22. nov 2023

@rozkvet1 ja mám tiež toľko 164 a poznám tiež veľa zien od ktorých som vyššia. Opätky nosím len keď niekam ideme.

cafelatte
22. nov 2023

Mam 175 a celý život som nespokojná, opätky si neobujem, spolužiaci ci na strednej ci výške všetci po nos, hrbim sa. Kamarátky mam všetky do 165 cm. Skratka nie, pre mňa je ideál 168 cm pre ženu, čo je malé to je pekne.

jaskolka
22. nov 2023

@rozkvet1 164 a si vyššia od veľa žien? 😮😮😮😮 Veď to je akurát (a možno ani nie) primeraná výška, 160 a menej už je pre mňa drobulinka ženička. Ja mam 175 a celý život sa pohybujem v okolí takych a aj mierne vyšších žien

jaskolka
22. nov 2023

@cafelatte prepáč, to kde si žila, ci žiješ? Veď to je normálna výška pre ženu, priemer je 170 cm. Normálne neverim tu niektorým príspevkom, ze 164 cm je už "hrozne veľa"..ci "obryna"
Ja mam 175 a mam pocit, ze som úplne priemerná..

cafelatte
22. nov 2023

A to manžel má 186, ale tých 11 cm to je nič, keď si dám opatky hotovo..

cafelatte
22. nov 2023

@jaskolka žila som pri nízkych spoluziackach sestrách a kamoškach a áno aj nízkych mužoch. Dokonca moje nízke kamošky majú manželov ktorý sú vysoký do 175, viac nie. Opatok si dovolím do 4 cm, viac nie, na vyššom sa cítim nestabilné.

simca06022011
22. nov 2023

moja dcera ma 175cm, da si v klude podrazky 4cm, ci kolko maju tie vysoke conversy... nezda sa mi vobec ze by bola extra vysoka, rovnako ako rovesnicky... ja mam 170 a absolutne nie som vysoka, kludne by som mohla byt aj vyssia :D zanme mam vysoke a poviem pravdu, neriesia, v zivote su horsie veci ako par cm hore dole... z chlapovej strany tych par zien co maju, vsetko su okolo 180cm zeny.
Ako vytacalo by ma keby som mala nohu velku, a pod. ale vyska ma vobec neirituje... co sa tyka dcery, tak tam mam nervy, lebo ma strasne dlhe nohy a aj tie long verzie su jej kratke...

amadea3
22. nov 2023

ja mam 183 a nemenila by som! Mam od prirody stastie aj na typ postavy (presypacie hodiny) a dlhocizne nohy k tomu, som absolutne spokojna. Musim vsak priznat ze v puberte som tuzila byt nizsia- pretoze vyber oblecenia a topanok nebol nic extra na take dlhane ako ja. Nevedela som sa obliect tak pekne ako spoluziacky- vsetko mi bolo kratke, resp. v pripade vhodnej dlzky zasa siroke :/ To bol asi jediny moment, kedy som zavidela spoluziackam priemernej vysky. Teraz su vsak moznosti obliekania uuplne inde, takze si svoju vysku naplno uzivam 🙂 S hmotnostou, pevnostou svalov atd sa vzdy da pracovat, ale vysku nezmenis, je preto dolezite najst si na nej daco pozitivne a prijat ju ako vyhodu, nie trest 🙂

la_dolce_vita
22. nov 2023

Za mlada som to riesila a to som bola ako prutik, teraz viem, su to nepodstatne veci v zivote, ktore navyse nezmenim. Podpatky si dam, hoci uz nemej ako kedysi, ale uz mi ide o pohodlie 🙂

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jaskolka
22. nov 2023

@cafelatte no ale to nie ty si bola vysoká, ale oni všetci boli skrátka nízki😊. Pretože fakt 175 cm nie je nič extra veľa pre ženu, naopak pre muža by som to brala, ze je to už trochu málo.

kaktusik007
22. nov 2023

autorka, z mojho pohladu si krpata. A to mam iba 182 cm. A dobre, vekom som uz vysoke opatky nosit prestala - ale nie kvoli vyske, ale kvoli mojej vlastnej pohodlnosti. Ani s 10 cm opatkami som svojho casu nemavala problem. Ze som vyssia ako ostatni? A?

refly
22. nov 2023

175cm a mám sa skvelo. Dočiahnem na tie najchutnejšie listy na stromoch.
Akurát že teda sa nestíham oháňať pred babičkami v obchode, čo potrebujú niečo podať.

ibatanecnica
22. nov 2023

@galganka môže byť ale paradoxom je, že ešte nižší, väčšinou babky, ohlasujú mňa, či im niečo nepodám z horných políc, že ja som predsa vyššia. Asi si myslia, že ich vysokí odignorujú alebo nepočujú, tak veľakrát poskakujem jak srnka v obchode a tiež nedočiahnem, tak sa potom dobre na tom zasmejeme a zháňam potom niekoho vyššieho😀

ibatanecnica
22. nov 2023

@refly to ti závidím, ja už nechávam stromy po zemi rásť, lebo inak by som sa nenapásla 😂

basulaak
22. nov 2023

Mam 178cm. Chcela by som byt nizsia, tych 170-172…nenosim opatky lebo sa citim velko. A ked, tak len max 6cm. Ale nezatazujem sa tym, ani sa tym netrapim. Mam vysokeho manzela, jeden z atributov co ma na muzoch pritahuje ich vyska a citit sa pri nom malicka. Podarilo sa😀

vulka
22. nov 2023

175 cm v dnešnej dobe rozhodne nie je veľa.

missy89
22. nov 2023

@mikasa_ackerman a vieš čo by bolo super? Keby tu vzniklo z tejto témy niečo pozitívne a niekto by tu napísal odkiaľ kúpiť pekné topánky vo väčších veľkostiach. Kde kúpiť tričká, ktoré nie sú po pupok.... A podobne 😊 keď už je tu toľko vysokých žien 🙂

4stanka4
22. nov 2023

@missy89 ja pozerám vacsinou na abaut you "tall" (vyhodi ti viac znaciek) a môj život nabral úplne iný rozmer ked si mozem obliect nieco co ma dlhe rukavy a nemam to ako vyrasteny student😀

4stanka4
22. nov 2023

@amadea3 inak s tými nohami mas pravdu, ako ja mam dlhé nohy ale moja sesternica co je taktiež vysoká tak ona to ma asi tak ze 2/3 tela tvoria nohy- fakt neskutočne dlhé ich ma.

missy89
22. nov 2023

@4stanka4 ďakujem za tip 😉 ja si teraz napr. hľadám iba obyčajné tričká, ktoré chcem nosiť po dome a veru pozerala som už aj AY, len ma štve, že dám za tričko 15€ a budem v ňom chodiť max. po dvore 😅

4stanka4
22. nov 2023

@missy89 ja mam rada aj tričká z lidla-2pack bývajú jednofarebné a sú dosť dlhé aj rukavy aj trup a za tu cenu super

minenkak
22. nov 2023

Ja síce nemám cez 175 ,mám iba 174,ale môj muž má 162 a dám si v pohode aj desať cm vysoké boty a on to miluje.Vzdy som chcela mať aspoň 185 , ešte stále takým vysokým ľuďom závidím

patkajj
22. nov 2023

Mam 178 a obujem si aj lodičky na vysokom. 😂

hanka50
22. nov 2023

Mam 180 a svoju vysku milujem , a co? A nosim topanky na vysokych podrazkach ,alebo aj lodicky ...nevadi mi aka som vysoka ,aspon vzbudzujem respekt😂 akoze par poznamok som si za svoj zivot vypocula ,ale hadaj od koho? Vacsinou od malych a hlavne "zakomplexovanych" .

missy89
22. nov 2023

@4stanka4 ja som 2 roky dozadu odtiaľ kúpila mužovi slim fit tričká jednofarebné a nakoniec som si ich nechala 😅 ale bála som sa objednať si ženskú verziu, že bude krátka. Dobre vedieť 🙂