Vyťahaná farba od slnka. Dá sa to nejak zachrániť?

maurizia
9. sep 2008

Ahojte, nenasla som este takuto diskusiu ale neverim, ze som jedina, komu sa to stalo.
Farba na kociku sa nam premenila na nepoznanie, i ked sa priznam, ze nie prechadzkami na slnku, ale
tym, ze sme ho nejaky cas este ako novy nechali zabaleny na balkone (velmi rozumne na tie roky😔 ). Samozrejme, toto poskodenie sa neda reklamovat. Tak som sa chcela poradit, ci ste sa nestretli s podobnym problemom a ci sa nahodou neda kupit nejaky sprej alebo nieco, co by znizilo ten farebny defekt. vopred vdaka za pomoc.

titkovamiriam
9. sep 2008

tak s tym nic nenarobis,mne vybledol kocik pouzivanim aj pranim-slnko je strasne agresivne - mam vyblednute aj formicky na piesku,dokonca aj hojdacku.cim su farby tmavsie a je tam zlta a cervena tak to odchadza hned.

bardott
9. sep 2008

Asi jedine dať prečalúniť celý kočiar. A to by ťa asi vyšlo viac ako kúpiť nový ☹ . Smola.

elise
9. sep 2008

ak je tmavý do čierna a farba je "vyprašivelá" tak sa osvedčilo umyť kočík odvarom z orechových šup ale nevydrží to dlho ☹

maurizia
autor
9. sep 2008

aspon viem, ze budem zbytocne googlovat alebo zhanat farbu v obchode 🙂 . usetrili ste mi cas, ako sa hovori, cas su peniaze,hm..