Vzťahová výchova a iné (attachment parenting). Sem sa

valka
10. okt 2008

Ja viem, ze aj na ceskom MK prebieha diskusia AP, ale vela sloveniek tam nechodi...takze sem sa 🙂

verulka
16. nov 2008

audrey, a kde je problem? ten co spi bez teba, je v pohode a ten co ta potrebuje, ta ma 😉 ja uz mam krpca uspaneho( flaska s kasou, pesnicka a lomi) a tych ostatnych uz neuspavam 😀 ti idu mrknut chvilku telku a potom len odcupitaju do posteli
no pre mna je barak synonymom roboty 😝 nasi postavili pred par rokmi, svokrovci teraz a my ani omylom 😀 mozno na "stare" kolena zmenime nazor..

certica
16. nov 2008

inac ja dnes nechapem - viki sa vypytal spat okolo 18.15h, samozrejme to vyuzil aj muz a zachrapal s nim, no a martin zaspal asi 15 min. na to, sice som ho uz medzicasom 2x "napojila", ale zas sa hodil na bok a vyzera, ze uz ma noc. len sa mozem tesit na skore rano alebo skor nadrano 😅

verulka
16. nov 2008

certica, tak mas volno, ke dti vsetci spia, nie 😀 kedy ti zvykne martin vstavat? inak oneskorene vsetko naj k meninkam 😅

audreyd
16. nov 2008

verul, teoreticky hej, ale my spíme "na hromádke" 😒 adam bezo mňa oka nezažmúri a adelke tam vyslovene vadím 😖

certi, to je sen, že o 18,15 😲

certica
16. nov 2008

audrey, sak som sa z toho sna este nespamatala 😀 . uz som mohla byt nacapena vo vani (ked sme ju tu tolko spominali), spravenu pedikuru a co ja viem co este. len ja furt cakam, ze sa niekto zobudi 😕 😀

verul, dik. martin normalka chodi spat az tak okolo 21h a vstava zhruba o 7h +/- autobus. dnes to ale vidim tak na 5h rano. ozaj, dnes som chcel ten kocik zobrat, ale sme sa zdrzali u segry a potom este von sme chceli zbehnut s deckami, tak niekedy bud. tyzden

verulka
16. nov 2008

ok, v pohode, ja som im povedala, ze na tom makam 😀
jaaj, no presne to ma napadlo ,ze je asi problem 😖 noo u Rona je jedno, kedy ide spat, vzdy vstane o +-6tej 😅 takze ho ukladam o 19tej, nech mam aspon vecer volno, ked uz rano nepospim 😀

fibi
16. nov 2008

audrey a čo keby si adeli uspala v detskej, adamka v spálni a potom keď adam zaspí, tak preložila adelku? Alebo by sa prebrala? 😕

audreyd
16. nov 2008

no ona už nie je žiadne fifipierko ☹ a ja tu furt ťukám... neviem, musím zapnúť špekulátory, uvidím, na čo prídem 🙂

kili
16. nov 2008

audreyd, a nemôžeš dať spať najprv Adelku, samú, a potom keď zaspí, ísť uspať Adamka?
to mi pripomenulo vtip vlk, koza, kapusta a len jedna loďka 😀

audreyd
16. nov 2008

kili, môžem... ale adam je divoch, vždy ju zobudí... potom je to kolotoč typu - adeli mrnčí, hučím na adama, adeli sa celkom preberie, uspávam adelku, hučí adam... adeli ako tak na dobrej ceste, adam zase vystrája, adelka sa nervózne hniezdi... a tak... no des 😝

olinka6226
16. nov 2008

juj uz sa tesim na druhe

fibi
16. nov 2008

aj ja 😀

kili
16. nov 2008

ja už mám 😀

kili
16. nov 2008

no a tiež to je niekedy také, hlavne keď sa večer nejaký zobudí, a podarí sa mu zobudiť druhého, to sa niekedy snažím uspať, ale niekedy to zvádm a nechám ich tam na pospas, nech si to už nejak vyriešia, no a vždy to tak nejak dopadne, že za chvíľku je ticho 😀

fibi
16. nov 2008

audrey vidíš? Zober si príklad z kili 😀

audreyd
16. nov 2008

kili, ale ty ich máš v postieľkach, nie?! tí moji by sa pobili 😀 ale predstava je to celkom dobrá 😎 najviac ma poteší, keĎ zobudia aj manžela 😅 nech vie, že my sa v noci aj budíme 😀 🤐

kili
16. nov 2008

mám ich v postielkach.
A vy všetci spíte v jednej posteli? to sa tam ako zmestíte 😲

audreyd
16. nov 2008

kili, 2x2m plus balkón... v poho 😎

certica
16. nov 2008

audreyd, tak mojho muza nezobudi ani stado divych bizonov

certica
16. nov 2008

teraz spi na zemi vo vikiho izbe uz asi 3 hodiny. nepochopim... niekedy rozmyslam, ci netrpi nejakym tym syndromom chronickej unavy. ho idem poslat na krv, ci mu nieco nechyba 😀

kili
16. nov 2008

a to tam upadol a zaspal? 😀

certica
16. nov 2008

😀 neupadol, on si akoze k malemu lahol. mu precital asi jednu stranku z knizky a hotovka. otazka, kto z nich zaspal ako prvy? 😀 😅

fibi
16. nov 2008

no aj môj manžel trpí selektívnou hluchotou...toho by v noci nezobudilo ani bombardovanie

kili
16. nov 2008

tak to má dobré, ja sa aj vyše hodinu prehadzujem, než zaspím 😝 , niekedy aj 2-3

certica
16. nov 2008

tak to ano, system zaspavania ma premakany, vlastne on spi do 5 sekund, ale co je horsie, ze aj za sprievodneho javu - chrapania. zacalo to po 30-tke 😀 . minule som uz po nom hodila z opacneho konca izby vankus. trafila som sa a pomohlo... sotva na minutu 😝 . ma zabije, ked si toto bude citat 😀

kili
16. nov 2008

môjho zobudí čokoľvek, ale zaspí rýchlo, niekedy som s ním hovorila a on už neodpovedal 😠

kili
16. nov 2008

ja, keď sme spávali spolu, tak som do neho pichla a tvárila sa, že spím 😀

kili
16. nov 2008

a keď už spomenula ten syndróm, neviem ako sa to volá, čo ľudia nečakane zaspia. tak som videla v nejakom dokumente, že to majú aj psy a to, keď sa tešia, tak pred psa dali maškrtu, on sa tak potešil, že skolaboval, keď sa prebral, zbadal maškrtu a zas do mdlôb. Alebo iný sa tešil zas niekomu, rozbehol sa k nemu a po ceste sa šmaril na zem. No viem, že to nie je moc vtipné, ale ja som sa na tom tak šúlala, vlastne aj teraz sa v duchu rehocem 😀

certica
16. nov 2008

no tak MM zatial nekolabuje, to skor ja z neho. tiez do neho inac picham, ked ho mam pobliz a zaroven mu poviem, nech sa laskavo prevrati na brucho. on to podvedome normalne pocuje a spravi, len skoda, ze sa casom zase hodi na chrbat alebo na bok a to uz je znova ta ista pesnicka 😲

kili
16. nov 2008

môj sa niekedy na svoje chrápanie aj zobudí 😀 , ale hlavne že "on nechrápe" 🙄 😀