Vzťahová výchova a iné (attachment parenting). Sem sa

valka
10. okt 2008

Ja viem, ze aj na ceskom MK prebieha diskusia AP, ale vela sloveniek tam nechodi...takze sem sa 🙂

valka
autor
18. nov 2008

no ja viem, ze to bude sranda..ale som rada..preslo to celkom v pohode (ak neratam tie sopliky uz tyzden)...uvidime, co tie dalsie 🙂
audreyd, aj u nas pride tato predtym, ako ma ist mala spat...tak sa vysantia spolu, dame veceru, ocino okupe a ja ulozim spat...a zatial klop klop, je to bez nocnych mor...

eriqe
18. nov 2008

jeej Vali, tak gratulujem. Ruty uz ma tiez prvy zuuuub, uz som si myslela, ze jej ani nevyjde a to sa trapi s prestavkami uz 3 mesiace

olinka6226
18. nov 2008

diky baby za rady. skusime zaplikovat. vali aj ja gratlujem k zubku. my uz mame konecne 16 zubov a tie posledne snad polezu az za relativne dlhsiu dobu.

smary
18. nov 2008

olinka super,ze 16 zubov a to ste len o mesiac starsi,no jurko ma 9ks a momentalne dalsie 2 na ceste 😝

kili
18. nov 2008

keď S. narástli k dolným aj horné, tak začal škrípať, som sa zľakla, že ho to neprejde a bude také to škrípacie dieťa. mne je to príšerne nepríjemné a priznám sa, že keď to robil, tak som na neho riadne zrukla 😅 . Ale teda nerozplakal sa ani nič, no možno to pomohlo, že to prestal robiť, ja neviem, ale keby neprestal, tak by som to asi nevydržala 😖

kili
18. nov 2008

a ešte, u nás má S. 8z a A. 4,5z, fakt neviem, kedy im dorastú. Mi je to tak ľúto, že S. nemôže furt normálne kúsať, potom hádam začne jesť viac vecí, už som z toho zúfalá. Niečo také ako pečivo je ochotný jesť len v kočíku vonku a aj to mu kúsky podávam do pusy, ináč si strčí veľký kus, ten sa rozmočí a on to vypľuje 🙄

olinka6226
18. nov 2008

smary ale kazdy jeden odtrpeny 🙄 boli casy ked som s malym vstavala kazdych 20-40 minut.dufam, ze pri druhom to bude inak. Lebo 2 nespave deti nezvladnem.

smary
18. nov 2008

kili kamoska vraj mala prvy zub az niekedy po roku a jej mama vravela,ze chlieb aj pecivo pohryzt vedela aj bez zubov,neviem si to predstavit 😕 😅

valka
autor
18. nov 2008

co sa tyka toho skripania, tak dufam, ze je po mne a nie po manzelovi..on si v noci skripe zo spanku a ked mu o tom hovorim, ze ake je to neprijemne, tak on na to, ze jeho to ukludnuje... 😠 😝 a jeho sestra robi to iste 😕

olinka6226
18. nov 2008

kili neboj oni dorastu a aspon sa budu menej kazit 🙂 ale k veci, samko ked mal 8 zubov zacal priserne kusat. aj teraz by ma kusol ale si nedovoli lebo mu vzdy takym prisnym hlasom poviem, ze ako sme sa bavili o tom kusani?? a potom sa tak zabrzdi. ale niekedy este tak znedazdajky kusne alebo stipne az hviezdicky vidim. potom mu poviem ze maminku to boli a dam ho prec odo mna s tym ze ked ma bude lubit a nebude mi robit au, tak nech pride. a on s placom o 30 sekund sedi na mne a hladka ma a bozkava. joooj to tak lubim ked ma tak objima a bozka 😵

audreyd
18. nov 2008

adam mal prvý zubako 11 mesačný, malý sused ako 13 mesačný... kamoškina malá sa rovno s dvomi zubami narodila 😲
oli, neboj 🙂 druhé bude lepšie 😎 aspoň u nás je to tak 😀

kili
18. nov 2008

smary, on ten chleba pokúsať vie, teda ono sa rozmočí a tak zje. Ale moc to nepraktizuje, fakt len občas, ináč všetko odmieta. Ráno aspoň zje 1-2 tyčinky vlárky

smary
18. nov 2008

olinka u nas isli niektore zuby v pohode,ale niektore nie,najhorsi bol ten prvy,to nie len noci,ale aj dni boli tak na slucku 😝

valka
autor
18. nov 2008

vennona mi poslala link...a kedze ho nedala sem, tak ho davam ja...o terapii objatim... 😉

http://www.lumen.sk/live-detail.php?id=19

skoda, ze som nepocuvala online, to by bolo otazok 😀

verulka
18. nov 2008

cafte, no ron prave bojuje s dalsimi zubkami..tiez pastri k tym ,co si musi kazdy jeden pdtrpiet.
oli, u nas na tie mory nic nepomahalo 😔 proste to preslo same...i ked radko doteraz casto vnoci dojde, s placom ,ze ma zly sen
jooj, no mne osobne dojcenie chybat nebude 🤐 ale Ron je desny zavislak, vobec si neviem predstavit ako to budeme ukoncievat 😝

smary
18. nov 2008

verul jurko bol tiez strasny zavislak,ja som bola zmierena s tym,ze kojim min. do puberty,ale zrazu sa to okolo 14mes otocilo (v tom case akurat zacinal chodit) a kojila som coraz menej a menej az do bodu nula...

olinka6226
18. nov 2008

verul u nas sa to vyriesilo obrovskym sokom (mojim) ze som stratila mlieko a maly tym ze citil ze neni, tak ani nepytal. cize sa to akosi vyriesilo samo. ale ja som v tom case uz planovala odstavit kedze som uz vazila tolko ako naposledy na ZS

kili
18. nov 2008

valka, no ja som si to teda zapla, ale nie som moc schopná to vnímať. 1. rozpráva fakt príšerne 2. spomýnajú boha to ja fakt nemusím 😅

kili
18. nov 2008

aha, tak už sa vysvetlilo, prečo hovorí tak strašne, je češka 😀

bihan
18. nov 2008

Joooj, škrípanie zubami... toho sme si užili... až ma striasa. Tiež som sa bála, že to malú neprejde, ale našťastie dostala rozum. Tak gratulujem všetkým prvozubákom 😵 Decká s pár zubami sú také srandovné.. Sára má stále len 6.

Verul, možno ťa Ron prekvapí, Sári bola tiež závisláčka a plne dojčená do 7m, lebo nič iné nechcela.. ani tekuté ani tuhé a potom si to zrazu rozmyslela a teraz by zase "vraždila" za večernú fľašu s mliekom 😀

lucinka1104
18. nov 2008

My ešťe zubok nemáme, ale trápi už dlho a nie a nie sa predrať

Eriqe gratulujem k zubku 😉

olinka6226
18. nov 2008

lucinka, samkov prvy zubok isiel von 2 mesiace kym sa predral ... jaj ani na to nechcem spominat

verulka
18. nov 2008

babulky, no bodaj by to bolo tak..mna dojcenie neskonale vycerpava, ja si to aj uzivam, ked je Ronko cely happy nasaty, ale na 2.stranu sa aj tesim 😅 ked nebude tak vlemi odkazany len na mna...ono ja sa fakt niekedy potrebujem minimalne roztrojit, idelane rozstovrit 😀

valka
autor
18. nov 2008

kili, my sme sa na tom strasne s manzelom smiali, ako rozprava...😀
a ked nemusis boha, tak sa nad to povznes...ale myslim, ze ma super nazory...na vychovu a tak...mynule sme to tu rozoberali, ze RaR je lepsie a tak, ale z tohoto rozhovoru som pochopila, ze vlastne ona funguje podla RaR, ale v krajnych pripadoch pouziva terapiu objatim... 😉

olinka6226
18. nov 2008

verul, teraz je samko na mne nonstop nalepeny i ked nekojim a ked odchadzam tak reve akoby ho rezali. ale asi tak 2 minuty a potom sa s usmevom zacne hrat. co je RaR?

audreyd
18. nov 2008

čo je RaR? 😕 😨

valka
autor
18. nov 2008

Respektovat a byt respektovan... 😉 dufam, ze to takto skracuju...alebo zeby RabR? 😨

audreyd
18. nov 2008

aha a ja že na to je skratka "RaBR" 😀

olinka6226
18. nov 2008

najdem o tom nieco niekde?

kili
18. nov 2008

no, však potom som to už nejak zvládla. Mne hlavne vadil ten prvý príbeh a potom ten moderátor, tak rozprávajú knazi, mám chuď im vraziť, že či nevedia rozprávať normálne ale musia tak priblblo 😀 (ospravedlňujem sa všetkým veriacim, nechcem sa nihoho dotknúť). potom ona už boha moc nespomýnala, len občas, tak sa to dalo, ale počúvala som to jedným uchom