Vzťahová výchova a iné (attachment parenting). Sem sa

valka
10. okt 2008

Ja viem, ze aj na ceskom MK prebieha diskusia AP, ale vela sloveniek tam nechodi...takze sem sa 🙂

bihan
25. nov 2008

Haha, rozpútala som Aquadoodle mániu 😀 ale snáď potom nebudete nadávať, čítala som naň samé pozitívne ohlasy 😉

Kili, vraj super vecička, ale ak chceš investovať, tak určite nie žiadny telešopingový šmejd, ale niečo polopriemyselné.

kili
25. nov 2008

tak na polopriemyselné nemáme, ale čo je diskusia na streche, tak si pochvalujú aj tie lacnejšie. ten teleshopingoví nechcem, sú ale aj iné. Napadlo ma opýtať sa tu, keďže je to aj ekologické 😀

bihan
25. nov 2008

Práve včera som to pozerala na jednom z tých milióna odkazov 😀 http://www.sweb.cz/zdenka.psenickova/ekodomov.h... Pochvaľuje si Steamster 312 ale odkaz nefunguje.

bihan
25. nov 2008

haha..funguje.. len treba hľadať http://www.nilfisk-alto.cz/Products/FloorCleani...

kili
25. nov 2008

hmm, len ten stojí 7690 ☹

kili
25. nov 2008

sa mi páčilo jej vysvetlovanie ako parný čistič funguje a v tom vysvetlovaní je aj veta "Běžný prach díky páře záhadně mizí neznámo kam." 😀

ale vystihla, že para má byť tých 130st a keď je 85 tak je to len teplá mlha, bohužiaľ ten nad ktorým som rozmýšľala má len tých 85st. ale stojí len 2tis.

fibi
25. nov 2008

máte niekto filter na vodnovodnú batériu?

kili
25. nov 2008

fibi, by som to chcela, ale máme len konvicu

audreyd
25. nov 2008

kili, čo chceš čistiť tým parným čističom? 😕 niečo špeci alebo všetko sa tým dá?

kili
25. nov 2008

audreyd, no ide mi hlavne o koberec, lebo už je tam určite celé zoo, jak je pozvracaný. A potom aj podlahu, gauč je síce prikrytý, ale opierky nie a tak aj vyzerajú, tiež schytali A. šable 😀 , a potom aj v kúpelke, okienko na rúre vôbec neslúži k čomu by malo a drez je totá nechutný a nedá sa ako vyčistiť a keby to išlo aj na sklokeramickú dosku, tak to by bolo super, ale v to už moc nedúfam, že by to išlo dole. No a zabudla som na okná, tie fakt neznášam umývať, takže by som to vyskúšala. No proste komplet byt.

audreyd
25. nov 2008

kili, by sa ti lepšie oplatilo objednať si jednorázovo upratovaciu službu!!! zaplatíš menej a máš to bez roboty a profesionálne vyšistené!!! 🙂

kili
25. nov 2008

audreyd, no ale ja to chcem na furt, nie len jednorázovo. A ešte k tomu keď sa budeme sťahovať do domu, tak ževraj sa s tým super odstraňujú veci po malovke, z okien a tak

audreyd
25. nov 2008

kili, možno na údržbu celkom fajn, ale to čo si tu vymenovala, to chce veľa času a energie 😝 kúp si potom do domu na upratovanie, ale teraz by som išla asi do tej upratovačky 🙂 aj ja nad ňou rozmýšĺam pred vianocami 😵

fibi
25. nov 2008

ehm a vyčistí to aj pero z kože? lujza sa dnes činila na kuchynskej stoličke..vlastne na všetkých štyroch..ani neviem čo za zvera chcela nakresliť, lebo som to našla až keď zaspala a ešte spí..

wanda007
25. nov 2008

fibi, na ten filter si uz robila nejaky prieskum? myslis taky, co by odmineralizovaval? a bola by z tej "pitnej" vody pitna? taky by ma zaujimal, ale moc nemam cas skumat, co je na trhu.

kili
25. nov 2008

audreyd, no ale ja to chcem od mamy na vianoce 😀 a upratať preca nemusím naraz. A okrem toho koberca a gauča vlastne umývam aj tak, teda okná tiež nie, ale mali by sa 😅 , takže zas tak veľa vecí mi to nepríde. Však niekedy pôjdu deti k babke na víkend a vygruntujeme celý byt.

fibi, to fakt netuším, ešte ho nemám, ale potom môžeš prísť aj zo stoličkou a skúsť 😀

audreyd
25. nov 2008

jáááj, tak to je iná vec 🙂 a čo tak zbaliť deti, manžela a vypadnúť na víkend, nech príde babka gruntovať 😀 😀 😀 no ja viem, snívajte sami 😅

eriqe
25. nov 2008

tak my mame ten filter, bola to desna palka, ale voda je vazne skvela. Len skoda, ze len studena, lebo na kupanie malej musim potom hriat, lebo mame neskutocne tvrdu vodu a ked som ju kupala v nej, tak bola strasne sucha az supinata 😒

audreyd
25. nov 2008

eri, cvrkni octu 🙂 ale nie, srandujem 😅 a máte to tak že to ide normálne z točky vodovodnej? lebo napr. u nás v centre to je tak, že to má zvlášť vývod do umývadla... treba k tomu ešte niečo dokupovať alebo len kúpiš a používaš? 😕

eriqe
25. nov 2008

no je to samostatna vodovodna bateria taka mini, tak tu mam na dreze v kuchyni v rohu, mame ju len na varenie a pitie.

wanda007
25. nov 2008

erique, aka je to desna palka? ci ten filter nahodou namam vypustit z hlavy? a neda sa to namontovat do centralneho privodu este predtym, ako to vojde do bojlera alebo ohrievaca?

fibi
25. nov 2008

wanda nerobila som prieskum, začínam tu 🙂 erika a aká je tá batéria? Máš niekde link? Viem že existujú aj také filtre že odfiltrujú aj dusičnany z vody... Ako často sa mení ten filter?

eriqe
25. nov 2008

filter sa meni raz za rok, a tento typ sa nedal dat priamo do centralneho privodu, ale uz si nespominam pre co. Lebo mal nieco spesl na tu pitnu vodu a bola to skoda davat aj na uzitkovu. Stalo nas to kolo 30 tisic, cize riadna palka a teda este stale to splacame, ale vravim si, ze sme investovali do zdravia. Od kedy to mame, tak som konvicu uz necistila, lebo nebolo treba a predtym som ju vyvarala dva krat do tyzdna 😝

wanda007
25. nov 2008

no my vsetci pijeme mineralky, aj malej kupujeme lucku, ja pijem nesyteny rajec alebo lucku a starigan potrebuje bublinky, tak to by sme my dve mohli potom pouzivat tu z vodovodu. kde je bambusko, co by to preratala?

fibi
25. nov 2008

wandi starigáň by si mohol robiť sifón 😀

wanda007
25. nov 2008

inac, moj pitny rezim, nic moc... poradte, ako sa prinutit viac pit? niektore dni vypijem ledva liter tekutin!!!

kili
25. nov 2008

tak pálka to je, ale je to pohodlnejšie. cenovo sa to ale moc neoplatí, som to prerátala a vracať sa začne po 11r. teda blbosť, nezarátala som výmenu filtra, takže potom neskôr.
ešte sú také, čo sa len našróbujú na vodovod a prepína sa to, či voda tečie normálna alebo filtrovaná. To stojí okolo 2tis. ale musí sa kupovať náplňe tiež každý mesiac ako pri brite, ale je to pohodlnejšie, také niečo medzi tým. lebo to, že musím do konvice ma strašne štve.

bihan
25. nov 2008

Ty kokso, 30 tácov? 😲 😝 To je fakt nehorázna pálka... škoda, že to nemá ten ohrievač, to by som považovala za obrovskú výhodu oproti kanvici, ale takto som rada, že sme investovali len do kanvice 😅

Fibi, my máme protidusičňanové filtre aj v kanvici - stojí tak ako tie klasické filtre, ale filtruje len 60l, nie 150.

wanda007
25. nov 2008

fibi, starigan nerobi nic, co nemusi... 😠

eriqe
25. nov 2008

no som sa skoro nakopala ked som to kupila. Som cakala ze ma chlap klepne po hlave, ale nie 😅 a ja pijem len cistu vodu, v zime aj caje a obcas zhresim kofolou 😅