Vzťahová výchova a iné (attachment parenting). Sem sa

valka
10. okt 2008

Ja viem, ze aj na ceskom MK prebieha diskusia AP, ale vela sloveniek tam nechodi...takze sem sa 🙂

magda22
7. dec 2008

ahojte,
nic v zlom, ja vam fandim, len by ma zaujimalo, ze kde beriete tolko casu, kedy sa tym svojim detom tolko venujete, ked ste za mesiac a pol stihli tolko popisat, a vobec, ja sa cudujem vsetkym mamam na modrom konikovi, kde beru tolko casu, je to pre mna zahada... 🙂

fibi
7. dec 2008

magda22, podľa počtu tvojich a mojich príspevkov, vidím, že ty máš predsalen viac času ako ja...

oli, ja som chcela ten aqua draw

kepi
7. dec 2008

🙂 oli vidim, ze aj ty mas na pleciach darceky pre vacsiu rodinu, ja tak isto..😉 kazdy rok vymyslat nieco originalne, aby to neboli kalsicke darceky ponozky, pyzamo, kozmetika..to len ked uz naozaj neviem co.. 😖
ja som nakupila par veci v bille, za "nasetrene" body z nakupov sa tam da "lacnejsie" kupit, ocovi tasku na rameno samsonite(na cestovanie), braskovi biele osusky (je "uchylny" iba na biele), druhemy bratovi logicku hru eternity, svagrinej pulovrik, synovcom didakticke "hry" tajomstvo vedy a zahady optiky , svagrinej druhej velku kucharsku knihu, bratrancovi a sesternici knihy (su to knihomoli-v tescu maju akciu na knihy -25%), drahemu trermopradlo, a kurz anglictiny a skoro kazdemu nejaky darcekovy predmet s nasou larou(kalendar, hrncek)

kepi
7. dec 2008

🙂 oli ta ja uz nechcem ten tommy aqua draw, zatial..dakujem ..🙂

valka
autor
7. dec 2008

magd
moja mala strasne vela spi (12 hodin v noci, 2-5hodin cez den...a okrem toho, cez den zaspi iba tak, ze ju mam na chrbte..tak vtedy hopsam pri pc a pisem 🙂
byt dobrou matkou a venovat sa dietatu neznamena, ze sa mu venujem cely den na 100% a nic ine nerobim... 😉

audreyd
7. dec 2008

valka, že veľa 😅 naša drnda spí v noci cca 12 hodín a cez deň ešte 3x po cca 1,5 hodky 🙂

podľa mňa vzťahová výchova znamená aj to, že všetko, čo robím, robím s deťmi 🙂 nikdy ich nikde "neodkladám" - spolu varíme, nakupujeme, upratujeme... a dokonca aj píšeme 🙂

audreyd
7. dec 2008

oli, to mám knižku, nie listy... no nič, dnes sa "zahryznem" do toho skeneru a hádam na to prídem 😉

magda22
7. dec 2008

fibi ty si vynimka, a ja som to nemyslela ako provokaciu 🙂

tak to vam dievcata uprimne zavidim takych spachtosov, co ja by som za to dala..ja aj denne studujem, aj som na vsetko uplne uplne sama, na domacnost, aj na dieta, ocko chodi neskoro z prace, to mi uz dieta ide spat, v poslednej dobe su to aj vikendy, ja si nemozem nikam zajst, ak chcem vsetko okolo domacnosti stihnut, musim pocuvat Simonkov plac a z toho som na nervy, nemam sa kedy ucit, neviem co robit, neporadite?

audreyd
7. dec 2008

magdi, tak to sme na tom rovnako, že sme na deti samé ☹ až na to, že ty máš jedno a ja dve, ty študuješ a ja robím... základ spokojnosti - domácnosť v znesiteľnom stave bordelu, domáce práce zredukované na minimum, dieťa na rukách alebo na chrbáte a pohodáááááááá 😎 nejako bolo, nejako bude 😵

magda22
7. dec 2008

audrey a vas tatko tiez tolko pracuje alebo preco si sama na vsetko?
ked ja som strasne pedantna osoba a neznesiem smeti na kobercoch alebo spinave riady, ale domace prace som bola nutena zredukovat na minimum, proste ako taky poriadok musim mat a spinave okna, alebo zacapkane sklo alebo prach pod gaucom musim prosto ignorovat..

addaa
7. dec 2008

Ahojte potrebujem radu!!!

Ideme na vian. koncert, ktorý začína o 19:00. Avšak naše bábo chodí búvať okolo 20:00. Chcela by som mu to v ten deň nejak poposúvať, aby nám zaspinkal skoro. Príde ho strážiť babina. Len ja viem, že malinký určite nebude chcieť spinkať, lebo bude cítiť, že ideme preč. Ja som zatiaľ nikomu okrem manžela nedovolila kúpanie, krmenie a uspávanie. Ja moc nechcem, aby mi ho uspávala mamina. Už teraz mi je z toho trochu úzko. Možno som asi sebecká a nič by sa nestalo, keby mi ho uložila moja mamina...

Neviem, strašne sa na ten koncert teším, neviem, či prísť neskôr (to asi nie je vhodné), alebo neísť nikam, alebo to nechať na babinu...

čo by ste robili na mojom mieste? ☹

fibi
7. dec 2008

magda na domáce práce je výborná šatka - uviažeš šimona na chrbát a makáš 😉

verulka
7. dec 2008

cafte,
ja darceky nebudem verejen rozoberat 😀 ale su to take drobnosti, lebo ja sa akosi odmietam zucastnit prznenia Vianoc materialnymi blbostami..podla mna je des, ked moja ulietana sestra nabehne 22.12. v strese do obchodu, lebo mi musi nieco kupit...radsej s nou skocim na vianocne trhy na varene vinko 😉
kili, ja som presne taku vec kupila min.rok po Vianociach v tescu za 24,50 😎
magdi, ja som tu registrovana uz dlho, vela rpispevkov som si nahnala pocas tehu, ked som mala volnejsie v praci...a ono ide o to ako si to cele zmanazujes 😉 ja chodim na net, aby som sa nezcvokla, halvne vecer, ked uz mam krpca ulozeneho a starsi uz su nauceni a uz sa pomaly ukladaju...cez vikend mi vela pomaha muz, takze napr teraz mam po pobede svoju chvilku...cez tyzden som vela sama, ale nejako to neriesim..no a studium denne, tak to obdivujem, ja som pred par mesiacnmi ukoncila dialkove, denne sio neviem ani predstavit...
jo a ja mam doma 4nespavcov, asi este v zivote mi nespali 12h 😀

kili
7. dec 2008

verulka, akú vec si kúpila??? myslíš tú prevliekačku?

kili
7. dec 2008

mne sa dnes zobudili o 9,45 a aj to preto, že zavlolala moja mama, aby som potvrdila že prídeme na obed. A išli spať o 20,30 tuším

verulka
7. dec 2008

kili ano , ja som to dala jednemu chlapcekovi na narodky...bola aj dost velka a tie drevene "kocky" boli v tvare auticka 😉

kili
7. dec 2008

júj, si ma navnadila sa ísť pozrieť do tesca. Mne by ani nevadilo, keby to bolo po vianociach, však malím je to fakt jedno. Len či to majú aj tento rok 😒

bihan
7. dec 2008

Čafte bambule?

Audry, čo je zlé na JPG formáte? stačí zmenšíť rozlíšenie... čierne na bielom sa v pohode čítaj aj keď list nemá 1 mega (Teda to len aby som povedala, že keď už to budete mať vo virtuálnej forme, tak sa hlásim aj ja 😅).

My sme tento víkend oslavovali s MM druhé výročie sobáša (brali sme sa prvýkrát na Mikuláša a akosi sa nevieme dohodnúť, kedy budeme oslavovať výročie, keďže cirkevný sobáš sme mali v apríli, tak oslavujeme 2x 😝). Prenajali sme si apartnám na pláži, užívali sme si večery s kamarátmi, obedy v dobrých reštikách.. joj... mám z toho super pocit... Sári si začína hrozne vychutnávať pláž a vkuse sa váľa v pliesku ako keby chcela plávať, vodička ju hrozne baví a prekvapilo s nami dokáže vydržať 2 hoďky v reštaurácii. Urobili sme si výlet aj na lodi s priehľadným dnom a teda to som mala bobky, že sa nám pozvracia, lebo aj ja som mala čo robiť 😝

No a pýtali ste sa na tú vanilku, tak tu stojí 15 stredných strukov (cca 17cm) 5€ 😎 Celá kuchyňa nám teraz vonia 😀 A už ste videli žltý melón? Skoro som padla na zadok na trhu.. chutí presne tak ako červený, len je žltý.

Aby som sa pridala k tým Vianociam (a u nás všeobecne darčekom) tak tento víkend sme si s MM dali ako darček... kopec zážitkov, nič materiálne. Minulý rok sme si nedali ani jeden darček, tento rok som mu kúpila Pawerball (neónový, aby to svietilo) lebo má takéto serepeticky rád, ale keby nič nebolo, tak by sme to prežili.
Sári dostane veľký drevený xylofón, trojkolku a Aqua Draw (už je doma v skrini a je fakt super 😀)
Skôr by som niečo chcela poslať našim a sestričke do Irska, ale to som v koncoch 😖

kili
7. dec 2008

bihan, nedráždi, dobre, my tu kisneme a je tu kosa 😠 😝

a žltý melón som už videla, ale nejedla

certica
7. dec 2008

jeezis bihan, normalne teraz slintam 😝 , hlavne nad tou plazou, melonom a ani apartman a vecery s kamosmi nie su na zahodenie. dufam, ze sa mi dnes aspon snivat bude 😀 .
a k vyrociu vsetko NAJ a len tak dalej... 😎 😉

audreyd
7. dec 2008

teeeda, bihan! dobrééé! si užívate 😵
no a k tomu formátu... jpg by toho bolo cca 50 súborov, pdf jeden 🙂 tak preto 😝

bihan
7. dec 2008

Čerti, dík 😀 my sme ešte len také manželské uchá, ale našťastie mesiace, čo sme spolu, už nerátame 😀
Tak ja čoskoro vložím pár fotiek, aby ste mali trošku slniečka aj v zime (dnes som úplne KO, tak sorry, že zase píšem ako tatár).

Audry, ale predsa JPG sa dá na pdf pretransformovať, nie? Teda teraz si nie som istá, niečo som na pdf transformovala, ale už fakt neviem čo.. ale mám pocit, že to boli obrázky alebo skôr výkresy elekt. rozvodov 😅

fibi
7. dec 2008

jaj bihan to sa parádne číta 😵 Ale my sa pôjdeme cez vianoce lyžovať 😎 ...no teda ja asi nie.. 😠 kurnikšopa

audreyd
7. dec 2008

bihan, možno hej 😕 ale až tam moje it znalosti nesiahajú ☹ 😖

wanda007
7. dec 2008

ja neviem, o com teraz diskutujete, co za tema, ale nevydrzim sa nepochvalit hned a zaraz. Vcera nam doniesli konecne vytuzenu nosicsku bundu (po vyse mesiaci od objednavky!!), tak sme chytro mastili na mikulasa - pribalujem foto:
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

lenki33
7. dec 2008

wanda super, ste fesandy 😉

wanda007
7. dec 2008

lenki dik, medzitym som docitala litanie, a vidim, ze sa mi treba na vianoce chystat. Darceky nemam ziadne, Veronike asi nic, ona toho uz podostavala ajajaj, hopsadlo som zhanala, aj som zohnala, aj som jej ho uz dala, teraz bundu sme si, ja proste, ked nieco kupim, ja nevydrzim ani minutu, nieto este do vianoc aby som to v skrini schovavala. Ale dake drobnosti by som mala, viete co, ja asi idem upiect medovniky, dakych anielov povykrajujem pozdobim cukrom a porozdavam po rodine a priateloch.
http://www.kuchynskyriad.sk/popup_image.php?pID...

verulka
7. dec 2008

bihan, jaaaj, krasne ste si uzili 😵 ja planujem v auguste sadobnu cestu 😅 po 10tich rokoch od sobasa aeste sme neboli...kraaasne a aj ja milujem nematerialne darceky 😉
wandi, akurat minule som sa ta chcela spytat, ci uz mas bundicku- no krasne ste 😉

valka
autor
7. dec 2008

bihan, posielam ti IP 😉

bihan
8. dec 2008

Verul, my sme tiež žiadnu svadobnú cestu nemali 😅 Mali sme len predsvadobnú dovolenku a potom sa všetko zbehlo tak rýchlo, že nebolo kedy 😅

Inak keď sme pri tej vzťahovej výchove, ja už si asi ani neviem predstaviť nechať Sáru niekomu a my by sme sa s MM išli víkendovať sami.. jeden večer vo dvojici je super, ale napr. na dovču bez malej by som nešla.

Wandi, krásna bundička! To už ste všetky nosnice bundičkové? 😀 Mne sa príšerne páčil ten nápad so vsuvkou, čo dávala foto Erika.