Vzťahová výchova a iné (attachment parenting). Sem sa

valka
10. okt 2008

Ja viem, ze aj na ceskom MK prebieha diskusia AP, ale vela sloveniek tam nechodi...takze sem sa 🙂

kili
8. dec 2008

baby, ja som to asi zas poplietla, ja že dnes je budatko 😨
to po dnes po obede bolo zas myslené u Olinky? a v utorok do budatka?
ja som z toho jeleň, ja neviem, čo mi tak hrabe 😅
a to by vadilo, keby som sa dnes vtirkla aj ja? a kedy, kde?
ale dnes sme vstávali o 10.45, takže neviem kedy bude denný spánok 😕

mracik
8. dec 2008

tak jani, ja som až vďaka tej bunde zistila, že ty si Wanda 😀 no som blbá
je mi ľúto, že to tak strašne dlho trvalo, ale zdá sa, že sadla 😉

audreyd
8. dec 2008

wanda, teda fešandy 😎

máme nejakého bacila ☹ resp. až dvoch ☹ dnes som volala na výsledky z výterov... majú ich v nose tie moje poklady a čučíme stále doma 😒 kvapkáme a liečime sa...

bihan, ja si tiež nevem predstaviť, žeby sme niekam išli bez detí 🙂 minule ich manžel oboch zobral von a ja som sa cítila ako bez rúk 😨 total ticho až mi v ušiach pískalo 😅 mne by bolo bez nich strašne smutno ☹
raz sa nám stalo, že adamko zaspal v izbičke na svojej posteli (teda muž ho tam uspal) a keď sme išli spať, tak sme ho preniesli späť k nám do postele 😅 že aby tam nebol chudáčik taký sám... no neviem, komu by bolo smutnejšie, či jemu alebo nám 😅

verulka
8. dec 2008

no tak v tomot ja nemam problem 😉 ked pride ten psravny cas...mne velkacov od radkovych3r beru svokrovci bud k moru alebo na lyze..ten tyzden uplne milujem- resp prve 4 dni, potom je mi uz smutno ale zase sa aspon vyspim 😅 no vsak aj ron je dosledok toho, ze sme boli bez deti 😅 ale to az ked su vacsie deticky..moji sa sami pytaju na noc niekam mimo dom- ku nasom ,svokrovcom, segre...je to fajn. ale kym boli mali, tak sme chodili von oddelene- raz ja raz muzik 😉

audreyd
8. dec 2008

verul, ale ty si už zaslúžilá matka 😎 možno aj my raz dospejeme do takého štádiá, že si budeme chcieť od nich oddýchnuť 🙂 teraz som v takom stave, že mám čo som chcela a som šťastná 😵 😵 😵

smary
8. dec 2008

ahojte
tak hlasim,ze jurko ma prvy krat teplotu,celkom ma to vzalo...zacal aj kaslat,vecer ho pride kamoska popocuvat a ak sa to do zajtra nezlepsi,tak ideme pozriet tetu doktorku...a ako by to nestacilo,draheho mam v nemocnici....vcera rano dostal z nicoho nic oblickovy zachvat a zistili mu nepriechodnu oblicku,tak sa len modlim,nech mu kamene,alebo piesok,alebo co tam ma,odide same po infuzke,nech ho zajtra pustia,lebo toto je uz na mna trosku vela 😔

a mam otazku,neviete nieco na lepsie zaspavanie (pre mna)? dari sa mi zaspat az po polnoci,skor teda pred 1.00 a.m. a jurko si nastavil budik na 5.40-6.00 pricom absolutne nehra rolu hodina kedy ide spat (vacsinou o 20.30),ja ked si aj skor lahnem,tak akurat tak este neskor zaspim,tak co mam robit...na konci tyzdna uz byvam kvalitne v keli 😒 a cela sa trasiem,cez vikend to dospim (vstava s jurkom drahy) a od pondelka odznovu 😖 ...medovka nezabera,teple mlieko pit nebudem,lieky som uz kedysi brala a uz nikdy viac 😖 a jedine co zabera je deci cerveneho vina,po nom sa mi chce spat hned,no ale zase nechcem skoncit na Prednej Hore 😅 ....hmmm?

smary
8. dec 2008

ad nechat nieked dieta..no musim to robit 3x do tyzdna,ked idem na fakultu,ale teda zvladam to dooost tazko,prve tyzdne som mala normalne z toho taku mensiu depku....jurka nechavam mojej mame,do jasiel ani niekomu cudziemu by som ho nezvladla dat,ale proste na fakultu som sa vratit musela,lebo teda bystricki programatori nezarabaju tak,aby som si mohla dovolit zostat doma 😒 😢 a snazim sa byt prec prave vtedy,ked spi,resp.aspon vacsinu casu com prec,nech prespi 😔

audreyd
8. dec 2008

smary, kvôli deci červeného vínka večer na prednej hore určite neskončíš 😉 a navyše je zdravé 🙂 vyskúšala si med? tiež dobre upokojuje 🙂 aj B komplex je fajn na nervy 😉 možno si len vyčerpaná, to béčko by mohlo pomôcť...

smary
8. dec 2008

aud med nemam rada 😅 😝 a po B komplexe budem pazrava 😝 ...asi z toho vychadza to cervene vino,ze? 😅 ...ale este mi napadlo,ze si asi nasadim magnezium aj to je dobre na nervy 😎

wanda007
8. dec 2008

mracik: ja som tiez nevedela, ze si mracik 😀 tak uz teraz viem, ze tu mam dusu blizku aj fyzicky... A bunda sa nam paci, len aby bolo prilezitosti si vyjst von, aby sme neboli chore, pretoze momentalne prave sme.

Myslela som si, ze su to zuby minuly tyzden, ked bola Veronika akasi nesvoja, ale vcera na tom mikulasovi som ju asi dorazila chudiatko. Horucky, kasel, sople. Nic nechce jest, len to svoje mliecko a ked som jej tam pridala cibulovu stavicku, tak protiva hned zistila a musela som urobit nove. A celkove sa mi zda, ze od leta akosi moc ludi ma dlhosiahle choroby z prechladnutia, seba nevinimajuc. Ledva sa z niecoho vylizeme, chvilu sa poradujeme a zas sme chori.

wanda007
8. dec 2008

smary, cervene vino, je liek, ale neviem, ci zaspis z dvoch deci... 😠

smary
8. dec 2008

wandi mne sa chce spat uz po deci cerveneho,to praktuizujem uz od piatku,lebo uz som nevedela co mam robit,no ale ked mi to schvalujete,tak teda v tom budem pokracovat 😎 ...a prajem skore uzdravenie 😉 ani jurkovi teraz ako teplotuje velmi nechuti,nastastie mu chuti ovocie,tak do neho ladujem mandarinky,hrozno,jablka...

audreyd
8. dec 2008

smary, tak nie je čo riešiť 😎 červené vínko je dokonca zdravé na srdiečko a keď ti ešte aj pomáha zaspať, tak si našla ten správny liek 😵
po béčku síce budeš pažravá, ale jakú krásnu pleť budeš mať 😉 a nervy v poho 😎
aj magnézium je dobré na nervy, ale nie na utlmenie, skôr na sústredenie! aby ťa to skôr nevzpružilo 😕

kili
8. dec 2008

baby, čo máte pekárne na chleba, tak dnes som našla recepty na ryžovú a ovsenú kašu
http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3817
http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=5779
mňa to už aj napadlo, ale som myslela, že to nebude dobre miešať. A myslela som, že najprv budem musieť to mlieko dať zovrieť v hrnci. Nenapadlo ma použiť program na džem, som nevedela, že ten varí. úplne super, zajtra vyskúšam. Len teraz neviem, načo som spravila toľko ryžovej múky 😀 . Nedávno som kúpila bio ryžu, je taká voňavá a do hneda.

valka
autor
9. dec 2008

kili, ja som varila klasicky ryzu...dala som ale asi dvojnasobok vody ako zvycajne-..a v pohode sa ryza rozvarila 😉

kili
9. dec 2008

valka, myslíš v pekárni? a dala si režim marmeláda?

valka
autor
9. dec 2008

kili, nie...na platnicke...ako normalny ryzu, ked varis...my pekaren nemame..

kili
9. dec 2008

valka, no ale však to je niečo úplne iné 😅
ja tiež varím ryžu v hrnci, mám na to špeci teflonový, opražím na oleji, zalejem vriacov vodou, osolím a dám cibulu s napichanými klinčekami, prikryjem a za 20min. je hotovo 🙂
len keby si toto spravila s mliekom, teda že dáš zovrieť mlieko, dáš ryžu, prikryješ, tak sa ti to pripeče, ryžu treba nonstop 25 min. (teda tak hovorí svokra, ja som to nerobila) miešať 😝 , a ja teda pochybujem, že sa za 25min. spraví. A ešte hrozí, že mlieko vykypí, v tej pekárni ževraj ako písali, to nehrozí, tak som zvedavá. Napokon neviem, či budem mať dneska čas experimentovať, lebo ideme von a v tej pekárni to trvá dlho

audreyd
9. dec 2008

ja varím ryžu v mikrovlkne 🙂 viem, že je to nezdravé, ale čo už 😅 nikdy mi neprihorí 🙂

valka
autor
9. dec 2008

kili a na co mlieko?
ja som uplne rozvarila ryzu vo vode a a potom som to rozmixovala...netreba nic miesat a na konci len mlieko dolejes, ak ho tam velmi chces dat 😅
audreyd, my doma mikro nemame, ale u nasich sa mi podarilo pripalit granko s maslom, tak by som to radsej neriskovala s ryzou😀

audreyd
9. dec 2008

valka, to sa dá? 😕

lenki, dnes budete mať pod oknami ohňostroj 😅

valka
autor
9. dec 2008

co ci sa da? prihoriet granko? skus dat suche granko a maslo do mikrovlnky a uvidis 😀
ale ked to urobis tak, ze das najprv maslo na par sekund a potom do toho zamiesas granko, tak dostanes fantasticku pochutku 😅

kili
9. dec 2008

valka, no ale keď uvaríš ryžu vo vode, tak máš ryžu, ak uvaríš ryžu v mlieku, tak máš ryžovú kašu al. mliečnu ryžu, to už ako to kto nazvä, však sa deťom kupuje instantné, si to ešte nevidela?
zaliatim ryže mliekom nedostaneš to isté

lenki33
9. dec 2008

audrey, a to co su za delobuchy?? ja o nicom neviem 😕
a moj maly chudak uz spi po hexe

audreyd
9. dec 2008

lenki, to sú naše 😅 🤐

lenki33
9. dec 2008

ake vase??? 😕

audreyd
9. dec 2008

no delobuchy 😅

lenki33
9. dec 2008

ste mali nejaku oslavu?? alebo co,nechapem,ozrejmi,ved cez IP ak nechces verejne.
Teraz uz som zvedava 😅

valka
autor
9. dec 2008

kili, no videla som, ze predavaju, ale zatial sme nekupili...svagrina robi tak, ze pred dovarenim da do ryze mlieko a vraj je to v pohode...ja som zatial take nerobila, kedze mlieko sa mi odstriekavat kvoli tomu nechce a UM jej zatial nemam chut davat..no a kravske este nemoze...

kili
9. dec 2008

ja už varím nejaký čas s KM. Keby som to spravila tak, že uvarím vo vode a až ku koncu dolejem mlieko, tak to trochu šidím o množstvo mlieka a tak aj o kalórie, a to nechcem.
no nejak som to urobila, ale bola dosť hustá aj keď som ten pomer ryže dala menej, tak zajtra skúsim ešte menej. Ale S. zjedol, aj keď nie moc z nadšením, keďže tá kaša sa dala krájať