Vzťahová výchova a iné (attachment parenting). Sem sa

valka
10. okt 2008

Ja viem, ze aj na ceskom MK prebieha diskusia AP, ale vela sloveniek tam nechodi...takze sem sa 🙂

wanda007
10. dec 2008

weroni, praveze nesklamala, vsak si tu! inac, si predstav, sijem taku hovadinu, z takej zlatozltej vreckovky vrecko bude a do toho nasypem nalupane vlasske orechy a poslem (ak to dosijem) zajtra ako vianocny pozdrav kamosovi az do kanady. mozno aj odfotim, ale to je fakt totalna hlupost, tak neviem, ci sa odvazim zatraposit medzi vami odbornickami na rucne prace...

wanda007
10. dec 2008

ozaj, ma napadlo, myslite, ze s tym nebude problem, ked posielam zradlo do kanady? kedysi som kdesi pocula, ze babka poslala vnukovi niekde do zahranicia susene huby a teraz neviem, ci sa jej to vratilo spat na slovensko, ci sa daco clilo, no proste, nejaky problem s tym bol. dufam, ze orechy docestuju do vianoc.

wanda007
10. dec 2008

sijem, sijem pomalicky, uz to zachvilu budem mat. rucne sijem, ako taky idiot, mam tu aj staru Singerku po starej mame, ale vcera som sa ju marne skusala rozchodit. neviem to nadstavit, zuzle mi to nit zospodu. tak sa modlim, aby som sa nepichla do prsta a nezakrvavila tu vreckovku, aby som ju nemusela uz prat.

wanda007
10. dec 2008

takze je to hotovo, s malymi odbiehackami, take je to trochu jednoduche... pripajam foto, vyhotovene pomocou webkamery, prvy krat som ju pouzila, tak uz teraz chapem niektore tie fotky v pasoch, preco tie ksichty su take vybielene... este tam je aj foto 11, ak chcete vidiet nazornu ukazku dalsieho bieleho ksichtu, tak sipkou dozadu nad fotom, ktory sa vam zjavi na:
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...
no, a idem si hadam aj trochu prespat, ja neviem, vobec sa necitim na spanie, ale co je moc to je moc, styri hodiny rano...

lenki33
10. dec 2008

teda wanda, to ta teda obdivujem byt do 4tej hore 😲 na druhy den by som bola hotova, asi by som to ani neprezila 😀
na tej fotke co si daa nieje toho moc vidno 😅
weroni nas sa tmy vobec neboji, ale v aute to tiez neznasa, resp neznasal pokial bol vo vajicku
my mame z ikey Spoku, to svetielko a to moze byt aj v elektrike aj bez, takze do auta som to niekedy brala, ale vacsinou bol skratka na rukach 😅 a na noc som to niekedy zapinala aby som ho nasla v nasej posteli, ale uz to nezapinam lebo on ked vidi obrysy tak musi ist pozriet co to je 😠

smary
10. dec 2008

weroni aj ja som chvilu mala pocit,ze sa jurko boji tmy,tiez plakal po tme v aute,pomahal jedine mobil 😝 aj sme kupili to svetielko do zastrcky,ale je na dve veci,je to fakt len bodove orientacne svetlo,clovek sa musi pozriet priamo nan,aby zistil,ze svieti 😖

wanda pekne vreckusko 😀 a tvoje nocne prispevky sa mi uz zdaju trosku "chytene" tou nocnou hodinou 😀

sme boli kazdych 30min hore...teploty ustupili,ale nabehla nadcha....tak vysavame...

a citali ste na ceskych AP pipkach porod jumika? str.182 skoro mi cvrklo,straaasne dobre popisany porod 😀 😀

a AP otazka,necestuju vam velmi deti v posteliach? jurko doteraz sa sice tocil a vrtel,ale dalo sa to zvladnut,mohla som si proste lahnut na konci postele a aj muz mal ake take miesto na spanie,ale teraz v poslednej dobre sa jurko taaaaak strasne vrti a toci a plazi po posteli v spanku,ze drahy uz spi v obyvacke a ja mam na vyber,bud zem,alebo sa budem tocit v noci podla neho....uvazujem nad tretou postelou vedla manzelskej,ze proste postielku uplne zrusim,aj tak sluzi len ako zabrana proti spadnutiu,ale co ak to on pojme ako vyzvu,ze hura mam este viac moznosti kadial v noci v spanku lozit 😒

audreyd
10. dec 2008

smary, my máme dvoch sťahovavcov a okopávačov! adam spáva medzi nami na posteli 2x2m a on je schopný spadnúť na zem! 😲 adeli si občas tiež ustelie na mojich rebrách 😖 a najlepšie, že ja spím medzi nimi dvomi, niekedy ako sendvič 😖

wanda, dobrááá 😀

smary
10. dec 2008

aud no jurko spi v spacom vaku,tak ma az tak neokopava,ale mozno sa mi budete smiat,ja mam nocnu moru z toho,ze mu laktom prerazim fontanelu (ma ju este velku),lebo on sa vacsiou sinie hlavou v pred az kym nenarazi tou hlavou na nieco tvrde a tam potom pokracuje v spanku no a ja sa desim,ze to nieco tvrde bude zaroven aj ostre (prst,laket,...) ☹ 😅 ....a tak sa na kazde suchnutie budim a snazim sa mu uhnut z cesty...popripade davat pozor,ci nezaspal niekde velmi pri kraji postele,aby som ho posunula....

wanda007
10. dec 2008

cauko cauko, spali sme do 10tej, celkom som ziva. a smary, rano, ked som si spomenula, ze idem pozriet na MK, tak som si uvedomila ake haluze som v noci robila a popisala, ze vrecusko... teraz mi to pride fakt dobre strelene. ja by som nemohla robit nocne, to clovek nema zdravy rozum. cez den aspon obcas 😀

dieta mi cestuje, ked v noci place a chcem ho pohladkat a utisit, nikdy neviem, kde ma hlavku. ale vrti sa v ramci svojho "balkonu"

olinka6226
10. dec 2008

joooj tak to my mame cestovatela.. cez noc prelozi celu postela obcas a slahne na zem (teraz uz nie tak casto) uz mame s muzom vytrenovany reflex ze ked sa blizi velmi ku kraju (pri nasich nohach) tak ho chytame a posuvame. inak muz spi takmer na parketach, ja mavam rano na cele otlacene mreze z postielky... no a krpec lozi a kope.

olinka6226
10. dec 2008

a este som zabudla, ze sme dnes mali strasnu noc. vcera sme boli ockovat pneumokoka 2. vakcinu a samko celu noc reval. mne sa evidentne vratila angina, takze som mala celu noc zimnicu no bolo to divoke. uz som myslela ze ho uspim vankusom - po vzore niekoho odtialto - ze fibi 😀 aj moj muz s nim polovicu noci skakal po byte... ja som totiz nevladala. vobec nemam silu.

smary
10. dec 2008

wandi ja ked som v noci dlho hore,alebo rano nevyspata (tym myslim,ze spim menej ako 3h),tak sa spravam ako keby som na niecom ficala,stale sa len usmievam a tak... 😀 ...potom si len snazim spomenut si s kym kazdym som sa v takom stave rozpravala a pred kym sa mam teda hanbit 😀

wanda007
10. dec 2008

smary, tak si to vystihla, asi s takym dakym pocitom som pred chvilou zapinala pc...

lenki33
10. dec 2008

baby co ste vsetky v predvianocnom strese?? 😲
mne je nejako blbo citim sa jak pred chorobou najradsej by som si lahla a spala 😒

smary
10. dec 2008

lenki este ze si spomenula vianoe 😲 skoro som zabudla jurkovi objednat darcek...ideme mu kupit normalnu,naozajstnu gitaru 😵 ale taku stvrtinkovu,pre deti...on ten hudobny nastroj miluje 😅

audreyd
10. dec 2008

vianoce? to je čo?! 😕 😅 ja mám zatiaľ vybaveného len drahého 🙂

fibi
10. dec 2008

ja ešte nikoho

lenki33
10. dec 2008

tak ja mam mojich 2chlapov vybavenych aj rodicov a svokrovcov a len este musim urobit kalendar s malym, z toho budu mat vsetci najvacsiu radost, tak co budem vymyslat 😉
inak uz mam aj upratane, buduci tyzden zacnem piect
tak uz som sa pochvalila 😀 a idem si asi lahnut lebo maly vyzera ze by sa dal ukecat na spanok

verulka
10. dec 2008

cafte, ja nestiham net, ale vianoce mam fakt temer ready, myslim tym aj vacsinu potravin nakupene 😎
mne zacal tetaz Ron cestovat po posteli 😀
valka, aj Ron ma 2dolne a uz-uz sa mu prerezava horna 2..budu 2 upirici 😀 ale straaasne zle spi..unaveny jak slak a nie a nie zaspat. Ho dinu ruci, nepomaha fakt nic 😖 ach jo, neostava nam ine nez vydrzat 😒

audreyd
10. dec 2008

verul, ja teda nestíham ani mrknúť, nieto ešte obstarávať vianoce 😖 čo všetko si už nakúpila? 😕

lenki33
10. dec 2008

no tak som ho neukecala 🙄

audreyd
10. dec 2008

leni 😀 😀 😀 máš slabú výdrž! my sa najnovšie s adamom hrávame takú hru, že nejdeme spinkať (na to slovo je vyslovene alergický), ale len si oddýchnuť 🙂 a kto vydrží byť dlhšie ticho... ale na to je danu ešte maličký 🙂 adam vždy vyhrá, ešte stále spí 😉

verulka
10. dec 2008

audrey, no ja som nakupila krpcom auta na ovladanie, ajke spol. hry, penazenku, no a potom hromadne darceky- little pet shop, puzzle harry potter a pod.
Ron dostane plienku, dudky a 1 taku hracku
muz dostane noz, rodina kalendare a kozmetiku. No a ja som dostala trenera 😀 takze sa vytesujem 😀

audreyd
10. dec 2008

verul, ty si tornádo! 😲 ja som ešte nebola v ani jednom obchode, kde to smrdí vianocami 😅 ale dobrý darček máš 😵 hmmm, aspoň feši? 😉

lenki33
10. dec 2008

no, ja by som ho este ukecavala, ale ked on uz dnes spal cca 2 hodky, takze aj to bol na neho oskarovy vykon
verul akeho trenera?? ziveho??? 😕

fibi
10. dec 2008

tak lujza si dnes schrupla slabých 20 minút... Som zvedavá kedy zaspí na noc 😠
verulka akého trénera?

olinka6226
10. dec 2008

tak samko uz zaspal. dufam, ze zahajil uz nocny spanok. po tom vcerajsku by mohol dospat to co v noci prereval chudatko moje. no tak my uz mame vsetky darceky. chcela som robit aj kalendar ale kaslem na to... rodina pochopi.

valka
autor
10. dec 2008

no u nas to tiez vyzera, ze by som mohla mat vsetky darceky ...este manzelovi musim jeden prebrat (radsej nejdem pisat nic konkretne, lebo niekedy si z pasie cita, co tu popiseme 😨 😅 😀 a jeden som prave dnes dokoncila)
lucka nam robi problem, lebo jej neviem nic najst, co by bolo za rozumnu cenu a zaroven by sa mi pacilo...tak sme jej kupili taku velku sadu umeleho ovocia a zeleniny v all toys. teraz to budu hryzatka, neskor sa budeme hrat na obchod...no a snad kupime aj nieco drevene...
bratovi sme kupili zajo nohavice, tatovi a mamine rucny mlyncek na kavu...ten je fakt kraaaaasny - dreveny s ocelovymi castami, rucna praca...
svokre teflonovu panvicu a svokrovi (a aj svokre) magicke hrnceky...no a rodina vybavena 🙂
a ja dostanem graficky program na rysovanie 🙂

kili
10. dec 2008

neviete, či môžu deti horčicu? S. mi dnes dosť zjedol z chleba z horčicou, tak by som mu zas niekedy skúsila dať, lebo chleba moc nechce

lenki33
10. dec 2008

val kolko ste dali za ten mlyncek?? ak to nie je tajomstvo, alebo pisni IP diky 😉