Vzťahová výchova a iné (attachment parenting). Sem sa

valka
10. okt 2008

Ja viem, ze aj na ceskom MK prebieha diskusia AP, ale vela sloveniek tam nechodi...takze sem sa 🙂

audreyd
3. dec 2008

weroni, svokru jedným uchom dnu, druhým von!!! ja tiež vždy iba kývnem, že "dobre, keĎ myslíte..." a spravím po svojom 🙂 😵

weroni
3. dec 2008

audrey dobra rada 😉 😀 aj ked ja ju tak vzdy beriem neviem preco ma toto dojcenie tak "zamrzelo" 😨

weroni
3. dec 2008

inac baby ja sa normalne tesim na to ze pri druhom dietatku uz snad nikomu nebudem musiet vysvetlovat kedy ho zacnem prikrmovat a podobne lebo uz budu vsetci "nechapavi" pouceni z Esterky 😀

certica
3. dec 2008

weroni, ja som si tiez myslela, resp. dufala, ze maleho uchranim od skolkarskych chorob, ktore mi pravdepodobne bude viki zo zaciatku dochadzky nosit domov. no, smola. do tych 5 mesiacov bol uplne fit, bez naznaku soplika, ani mu nebolo nostek treba vytierat dovtedy a ako viki v septembri nastupil, s mini prestavkami mi bol aj martin stale zasopleny a s kaslom. lekarka povedala, ze zial, tieto male deticky tym trpia a je sice super, ze kojim, ale nie je to vseliek a 100% ochrana. rozhodla som sa vikimu na 2 mesiace (do konca roka) prerusit skolku a chalani su konecne zdravi a ja som si aspon na chvilu vydychla. viem, ze to nie je uplne riesenie a zase ten kolotoc zacne, ale mozno to bude uz trochu lepsie. ja uiz som nemohla kukat, jak ten krpec trpi a vlastne zbytocne 😒

certica
3. dec 2008

weroni, inak martin mi tiez (klop) este vobec neteplotoval

kili
3. dec 2008

teraz som volala s MM a k doktorke nemusím, ale mám zavolať 😀 . Takže som volala, ona že by bolo dobré sa ukázať, tak som spravila smutné oči, že sa mi nechce a tak máme vyskúšať stoptusin, ja že z toho zvracia, tak že stoptusin je aj sirup, takže keď malí zaspia, zbehnem kúpiť ten. Takže weroni, môžeš aj ty vymeniť.

kili
3. dec 2008

aud, dobré vysvetlenie soplov, sa mi páči tvoja teória 😀
ako dlho môžu trvať sople a bude to "normálne"?
mňa najviac mrzí, že kašlú, že ich škriabe v kruku, to by som fakt už chcela zrušiť. Hádam ten stoptusin zaberie.

certica
3. dec 2008

kili, no u nas tie sople vzdy tak 2 tyzdne trvaju a co sa kaslu tyka, teraz ten "skolkarsky" nemal konca kraja, to sa tahalo jak ho...o s prepacenim. aj cez 3 tyzdne, to som este fakt nezazila 😕

kili
3. dec 2008

a nemôže sa niečo stať, že sa to ťahá tak dlho? 😕

certica
3. dec 2008

neviem, oni proste dlho vykasliavali tie hlieny, priedusky nemali chytene ani jeden a vytery aj krv su uz ok.
u vas je to ale suchy drazdivy kasel nie?

kili
3. dec 2008

certi, ja fakt netuším, ja to nerozoznám 😅
resp, keby mi niekto raz ukázal, toto je suchu a toto je vlhký kašel, tak by som to možno vedela, ale takto. Aj keď bohvie, či by som si to zapamätala.
Ja mám pocit, že ich škriabe v hrdle a preto kašlú. Je to suchý? Mám to isté. Ale sem tam kašlú tak, že vykašlať, vieš, že keď ťa niečo dráždi v krku. No fakt som z toho magor 😅

smary
3. dec 2008

kili nic si nerob z toho,ze nerozpoznas suchy a vlhky kasel,aj ja mam s tym problem 😅 😀 teoreticky to ovladam,ale ked ide do tuheho,tak sa mi teoria ruca 🙄

ahoj dobromila 😀 😉

kili
3. dec 2008

jej, tak dík, aspoň viem, že nie som jediná 😎

valka
autor
3. dec 2008

pocujte, prave si citam dieta a citali ste o tych indigovych detoch? so si o tom myslite? lebo mne to pride trosku za vlasy pritiahnute...

kili
3. dec 2008

tak malí spia tak som zbehla do lekárne. A fakt nechápem, ako farmaceutky nemusia vedieť základy v matematike 😲 Obe teda vyzerali a pôsobili skôr ako upratovačky. Proste dve tetky, jedna zaúčala tú druhú, tak jej ukazala čo a ako, nablokovali to a mala som zaplatiť 79,50, tá nová sa ešte kukla na etiketu na lieku, či naozaj, to trvalo asi tak 30s, než si to správne natočila, potom sa začala hrabať v drobných, asi po minúte som si uvedomila, že sa v tom riadne stráca, keďže vydať má 20,50 a ona sa hrabe v drobných. Tak som jej povedala, že je to 20,50, ona, že Áno, 28,50, ja že Nie, 20,50, tak Ahá, tak zobrala 20cku a začala hľadať drobné, ale vytiahla korunu, potom zmetene chytila do ruky tú moju 100korunáčku, čo som položila na pult a prekryla ňou tú dvacku, držala to v jednej ruke, to už som povedala, že či to nejde rýchlejšie, doma my spia deti. Som akože narážala na to, že nech sa zaúča na niekom inom, ale tá zaúčajúca to evidentne nepochopila a jediné čo spravila, že jej povedala, že má vydať 21,50, ja že nie, 20,50, tá zaúčaná vytiahla ďalšiu 20cku (pričom tú prvú stále držala), furt totál zmetený výraz, položila tú 20cku a k tomu ešte korunu, ja že fain, 50h som vám dlžná a zobrala to ale ona ešte stihla náisť 50h a položila ho na pult, že aby mi náhodou nedĺžili oni mne.
No ako ja sa fakt šúlam, nad tým zostáva rozum stáť 😀 . Celé to trvalo hádam 5min.

kili
3. dec 2008

ešte uvediem, že časové údaje sú približne pravdivé, nemám vo zvyku zveličovať.

audreyd
3. dec 2008

kili, 😀 😀 😀

smary
3. dec 2008

no prosim a na gympli mi kazdy student tvrdil,ze "ja matiku nikdy potrebovat nebudem" 😠 a je to tu 😀 😀 😀

audreyd
3. dec 2008

smary, nie je matika ako matika, však fibi 😎

smary
3. dec 2008

aud no o matike by som toho mohla porozpravat 😵

audreyd
3. dec 2008

nebodaj aj ty máš z nej doktorát 😲

smary
3. dec 2008

aud no dufam,ze do leta ho mat budem 😅

audreyd
3. dec 2008

😅 tak to tu budeš mať kolegyňu 😀 držím palce 😵

smary
3. dec 2008

aud aj fibi je matematikofil? 😅 ...dakujem 😉

audreyd
3. dec 2008

no spýtaj sa jej 🙂 neviem, či má takú diagnózu, ale doktorát z matiky má 😝

smary
3. dec 2008

aud no bez tej diagnozy to podla mna nejde ,to by inak bol masochizmus 😀

musim bezat,caute

weroni
3. dec 2008

kili no ta zaucajuca sa bola asi z mojej krvnej skupiny akoby si o mne pisala 😀 ja mam teda hlavu na vela veci ale matika medzi ne rozhodne nepatri 😀 a to nehovorim o stvrtackych ulohach typu "auto vyrazi z mesta A, druhe vyrazi z mesta B, idu takou a takou rychlostou, kde sa stretnu?" 🤐 🤐 🤐 😅

audreyd
3. dec 2008

weroni, no niekedy sa hádam stretnú 😀 😀 😀 5 min. hore dole, no nie?! 😎

kili
3. dec 2008

tak tieto príklady "zo života" sú dobrá blbosť, kto vie ísť konštatnou rýchlosťou? 😨

valka
autor
3. dec 2008

no blbost to je, ale vlastne je to zjednodusenie...miesto konstantnej rychlosti mozete pouzit termin priemerna a vysledok bude rovnaky...a priemerne uz hadam viete ist 😀
ja som tieto priklady milovala....preto ucim fyziku 😉