Web kamera a skype. Ako ich používať?

mirka414
29. jan 2008

ahoj neviem ci tu smie byt taka tema no potrebujem poradit ohladom web kamery a co je to skype a pod.veci.som uplne novacik a vcera som dostala webku a chcem sa skontaktovat s rodinou.pomoze mi niekto odpovedat na otazky co mam ☹ prosim...

sisstin
29. jan 2008

mirko: skype si stáhneš bud na www.skype.cz nebo www.skype.sk je to takovej komunikátor..dá se přes to psát, volat i webkamerovat 😉 není to těžký...stáhni si to v češtině nebo slovenčine.. 😉 a návod tam najdeš 😉

mirka414
autor
29. jan 2008

dakujem si poklad skusim to.

maso
29. jan 2008

a ked budes este nieco potrebovat, tak sa pytaj ... jasne, ze ktora bude vediet, tak poradi 🙂

betka1
29. jan 2008

aj ja rada poradim, kludne sa pytaj. Viac hlav, viac rozumu.
Podarilo sa ti nainstalovat kameru a Skype, alebo si zaseknuta na nejakom kroku?

mirka414
autor
29. jan 2008

dik ste zlate.zatial sa mi podarilo nainstalovat kameru..na co sluzi to skype?je to treba nejak potom spolu prepojit 😕

mirka414
autor
29. jan 2008

som pri stiahnuti skype.ja mam windows vista je to mozne aj s nim...?nikde ho tu nevidim...len ine typy windows 😒

betka1
29. jan 2008

mirka, podla toho, co vidim na www.skype.com , tak Skype pojde na Windows 2000, XP alebo Vista.
Super, ze kamera uz frci. Predpokladam, ze mas aj sluchatka a mikrfon. Ak mas laptop, tak to bude v nom uz vbudovane.

betka1
29. jan 2008

Skype je hlavne na to, aby si mohla chat-ovat, zhovarat sa, alebo aj vidiet so znamymi. Ked Skype nainstalujes, vytvoris si tam uzivatelske meno a heslo, najdes znamych, ktori sa Ti pridaju do Tvojho zoznamu kontaktov a potom im mozes zavolat, ak su prave online. Ked im zavolas, tak si mozes aj zapnut kameru, aby Ta videli. Mozes volat aj s viac ludmi naraz, ale vtedy sa neda pouzit kamera. Tieto volania zo Skypu na Skype su zdarma.
Ale da sa volat aj na normalne telefonne cislo, ale to uz nieco stoji. Spravidla je to podstatne lacnejsie, ked chces volat na Slovensko na pevnu linku alebo na mobil, nez ako keby si volala zo zahranicia z mobilu. Ale vtedy si treba na Skype dobit kredit napriklad kreditkou. Ja to casto vyuzivam na volanie domov. Napr. ked sa chcem pozhovarat s babkou, ktora nema internet, alebo ked chcem nasim povedat, nech sa nahlasia na Skype.

mirka414
autor
29. jan 2008

dakujem betka a kam teba odfukol vietor? 😀 my sme vo svajciarsku...

betka1
29. jan 2008

ja som v Anglicku.
Vo Svajciarsu musi byt krasne. Myslim tym prirodu.

mirka414
autor
29. jan 2008

ano je tu nadherne ale fialove kravicky tu nemame 😀 aj ked to tvrdili 😀 .jej ty mas malinku dcerku moja je uz taka velka ☹ boze to tak rychlo uteka ako rastie...

betka1
29. jan 2008

🙂 skoda, ze tam nie su fialove kravicky, to by dojili rovno cokoladu. Mnaaam 😝
Ta moja malicka je sice krasnucka a milucka, ale dnes mi dala poriadne zabrat. Uf. Len by sa pestovala a samostatne spat, to nie. Ale take male deti vraj este nemozu byt rozmaznane.
Tvoja mala uz urcite pekne cupita. Na to sa uz tesim 😀

mirka414
autor
29. jan 2008

jaj ta moja je dodnes na mne nalepena a spinka len so mnou tak,ze ma drzi za vlasky a ked je uz v hladine alfa tak sa oslobodim a idem k manzelovi a rano docupka knam 🙂 a detsku postielku tu sme ani nepotrebovali tam ju vzdy strasilo 😠

betka1
29. jan 2008

To Ta neboli, ked Ta drzi za vlasky? Ja planujem kratsi strih, ked pojdem na Slovensko.
A stale dufam, ze moju malu naucim na nejake "dobre sposoby", co sa spania tyka. Ale zatial robim len privela ustupkov 😀

mirka414
autor
29. jan 2008

nie neboli a to trva len chvilku a hned zaspinka a mozem ist prec a prespinka celu noc.je to anjelicek.

zuz11
9. mar 2009

nikika33 • 1d, snž • Dnes o 19:38
ahojte ! mám takú otázku, vlastne dilemu, neviem akú webkameru by som mala kúpiť ...
pozerala som na internete, ale je tam strašne velký výber, a ja sa v tom vôbec nevyznám . bola by som rada, keby ste mi napísali skúsenosti, aká kamera sa vám osvedčila, a na čo si mám pri kúpe dávať pozor ..diky

briketa
9. mar 2009

nikika33, Logitech-y su vyborne, osvedcene.
napr. http://www.logitech.com/index.cfm/webcam_commun...