Xiaomi robotický vysávač

20. dec 2021

Ahojte prosím vás potrebujem od vás radu, mate niektora robotický vysávač xiaomi? Neviem ako mam nastaviť aby mi obchádzal lišty, úplne mi ich obucha pri stene dolné. Ďakujem

janai1
20. dec 2021

Nastav si ešte virtualnu stenu aby ti nebuchal do steny... Aj keď neviem aký máš, lebo mne nebucha do stien

petamich
20. dec 2021

mne tiez nebucha do stien, pri prvom pouziti si spravil mapu, namapoval, kde su steny a prekazky a nenaraza nikam 🤷‍♀️ este aj maleho najnovsie obide a to je necakana prekazka 😂 aky mas typ?

autor
20. dec 2021

@janai1 no práveže neviem to nájsť v nastaveniach tu virtuálnu stenu

autor
20. dec 2021

@petamich tento mame

janai1
20. dec 2021

Ja mam ten istý a nebucha mi do ničoho... A tu virtualnu stenu si otvoríš appku, vysávač, nastavenia a dole je ze virtual wall/restricted area

jarnajar
20. dec 2021

@petamich mňa zaujíma ten typ, čo aj dieťa obíde :D máte viac povrchov? Dokáže napr. v pohode prejsť z koberca na dlážku?

petamich
20. dec 2021

@jarnajar my mame Roborock S5 Max (uz je ale aj novsia verzia) - mame dlazbu, plavacku, nizky vlas koberec - on si vie detekovat, na akom povrchu sa nachadza a podla toho saje viac alebo menej a co sa tyka mopovania, tak vies nastavit no mop zone = na koberci nemopuje a mame dva area plany - jeden na rychle vysavanie a druhy na vysavanie/mopovanie ako netreba mat prehnane ocakavania, blatovu zem nevycisti 🙂 ale na bezny prach, vlasy...je vyborny, hlupy je pri vesiach typu kupelnova predlozka, ta ked je tensia, tak sa do nej zamota 🤷‍♀️ tu radsej dvihnem alebo zavriem dvere do kupelne, obcas je blby a zasekne sa niekde alebo chce ist do roll-door, ked je otvoreny ale co narobime, je to len robot, vacsinu veci ale ma fakt vychytanu uz (nie ako tie prve co do vsetkeho narazali a smiali sme sa na youtube videach, ked sme ani nesnivali, ze ho budeme mat doma) a dieta obide akurat ho posimra s tymi metlickami, ked sa za nim nacahuje (mozno by mu aj po prstoch presiel, to uz neviem, nakolko je inteligentny, to ho radsej odtiahnem) a vies si tam aj tie virtualne steny nastavit, ze napr. nechodi do casti, kde ma maly hraciu podlozku, tu mu cistime my separe

jarnajar
20. dec 2021

@petamich dakujem, málo sa v tomto orientujem, ale veľmi zvažujem robotický, lebo odkedy sa dieťa viac pohybuje po zemi, tak strašne vidím presne ten bežný bordel typu vlasy, omrvinky...