Z denného na externého štúdium

anetka_1
21. jan 2019

Ahojte žienky 🙂 Prosím Vás, chcela by som sa opýtať otázočku ohľadom štúdia na vysokej škole. Ak žena otehotnie počas prvého ročníka v inžinierskom štúdiu v dennej forme a ten ďalší rok chce dokončiť externe, tak sa tá dĺžka štúdia navýši ešte o jeden rok a bude trvať dva roky alebo len ten jeden zvyšný? Ďakujem veľmi pekne.

sisa0818
21. jan 2019

@anetka_1 podľa mna sa spýtaj priamo na študijnom , pripadne ze by si si požiadala o individuálny plán ? Ak to na danom odbore je možné

katka13katka
21. jan 2019

Podla mna bude trvat 3roky, kedze pojdes na externe studium. Mozno by bolo lepsie prerusit studium a vratit sa na denne studium,ked babo vyrastie. Alebo zvolit individualny plan, ak je to na mozne. Kazdopadne lepsie poradi studijna referentka. 🙂
@anetka_1

tilinka26
21. jan 2019

@anetka_1 u nás sa dal vybaviť individuálny štúdijný plán. V každom prípade ti povedia na štúdijnom oddelení 🙂

monismie
22. jan 2019

nie som si ista ci sa da uz potom s dietatom vratit na denne studium. myslim, ze sa ti to predlzi normalne ako keby si sla od zaciatku externe, lepsie by mozno bolo keby sa ti dalo vybavit ten individualny plan

totatimeka
21. feb 2022

Manžel študuje externe a prvé roky mali viac prednášok, väčšinou piatky a soboty. Ale mávajú napríklad vždy v septembri celý týždeň od rána do večera školu a niektorých profesorov nezaujíma že chodia do roboty a musia prísť na prednášku. Záleží od školy ako to majú zaužívané. Neviem či už je to skrátenie schválené, môj začal zrovna keď to zaviedli 😏