Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

klauduska
25. mar 2009

hej,vysli 2 pozitivne,po prvom som hned utekala k dr.,ale ten na sone nic nevidel,teda "nieco" ano,ale nevedel to s istotou potvdrdit.hcg v krvi bolo zvysene,ale tiez nie na tolko ,aby to potvdrdil.druhy som testla o 5 dni a ciarka bola ovela silnejsia.....bolia ma prsia,sem-tam v podbrusku a mrcha stale niekde 😅 😅 😅
Tak snad ano.....k dr. idem 1.4.

klauduska
25. mar 2009

lilly krasne meno ste dali..... 😉

zuzanat
25. mar 2009

ahojte, tak ja som dnes totalne mrtva. Som od rana makala, sila som zavesy na jeden hotel co firma doraba.Mam chrbat v cudu 😖
Miska sme pobede este isli aj von, o pol piatej, som ti volala, ale mala si stale obsadene...
Nasa prechadzka teda dopadla, najskor v pohode Filip sedel v kocari, potom z nicoho nic plac a len na rukach, tak som ho az k bytovke niesla na rukach, zaparkovali sme kocar a isli pesi, to uz sa mu pacilo, ale ja som unavena ako pes 😝

Klauduska ahoj, som hned zbadala, ze nejaka znama tvar sa nam tu objavila 😵 Drzim palce, aby si bola tehulka 😉

klauduska
25. mar 2009

zuzi dik!

Ty uz mas akeho velkeho chlopa,ze 11 mesiacov....ten cas ale leti.... 😅

zuzanat
25. mar 2009

no veru strasne to leti, az mi to zacina byt luto, ale co narobime 😅
a inak sa ako mas, praca stale ta ista?

klauduska
25. mar 2009

praca stale ta ista...stale bojujem s nadbytocnymi kileckami a teraz konecne ked sa mi zacalo darit tak budem musiet presta.....ale nevadi.....hlavne,ze bude mala fazulka... 😀

A ty si ako uzivas matersku,da sa???

zuzanat
25. mar 2009

Potom sa mozeme zase vsetky vratit do temy o chudnuti, mne by sa teda zislo 🙄 😀
No materska v pohode, aj ked niekedy mam dobre nervy, Filip uz je velky chlap, rozkaze si co chce a nie, zlate casy, ked bol maly a ticho lezal 😀

Ozaj, dnes som bola v tescu, ze 50%zlava na hracky, no neviem ake, lebo vyber ubohy, len milion vedierok do piesku 😠 a tiez od dnes je akcia na body bez rukavov, kus za 40Sk, a mali len 1ks modry a 4ks ruzove, no super! maju inak akcie na body, aj ked viac menej mensie velkost, ale vsetko s kr.rukavom, tak som zobrala 3ks a predavacka mi ich nezaratala, som si to vsimla az dom,ale to je ich smola 😀

klauduska
25. mar 2009

tak si dobre pochodila,celkom fajn potesenie,nie??

No,mozeme,nechcem vidiet tu rucicku na vahe ked budem priberat v tehotenstve.... 😖 Aspon,ze som stihla dat dolu 5 kil teraz,lebo inak by to bolo hrozne.....
ty si kolko pribrala ked si bola tehu?

lilly
25. mar 2009

klauduska, dik /k tomu menu/
tak dufam, ze to bude tehu a budes ho mat pohodove a v poriadku 🙂
chudnut by trebalo aj mne, aj 10 kg by nezaskodilo, no ale ked len zerem a vela sladkeho, horalecky a pod., tak sa ani necudujem, ze nechudnem.. no brucho mam hrozne, snad ako v 5.mesiaci tehu, same sadlo, mlandrave, ovisnute, zvraskavene a este aj popraskane 😖 ☹ ☹ no snad sa neskor odhodlam aj trochen chudnut.. A to som v tehu pribrala len 12kg.. no uz aj pred tehu som mala asi o 5 kg viac, ako by sa patrilo, no a teraz mam dalisie 4 este navyse 🙄
zuzik dobre si pochodila v tescu 🙂

klauduska
25. mar 2009

no,veru s kilami budem mat asi vecne problemy.....a lilly kojis?Vtedy vacsine bab idu kilecka dole....

zuzanat
25. mar 2009

Ja som pribrala 15kg a 3kg mam stale na sebe. Najvacsi problem je to brucho, v pase mam strasne naviac a zacina mi to ist na nervy. aj ked teraz som poriadne uz tri dni ani nejedla, co akosi nemam kedy 😅
S tym kojenim a chunutim je to individualne, co som tu citala temu, tak niektore baby schudli, az ked prestali kojit...
a co ma este stve, tak to su prsia, mam ich strasne, taka divna makka koza 😅 😀

mouse
25. mar 2009

Ahojte,
Zuzka, tiez sme boli v tom case vonku, asi do piatej. Volala mi kamoska - asi 20 min, az ma ucho bolelo. Preto si sa mi nedovolala. Rano idem do Ba, na konzultaciu diplomovky a na vysetrenie so sebou 😒 . Snad to Robko so mnou zvladne, cestovat s nim budem sama, v Ba sa stretneme s kamoskou a ta ho postrazi, kym budem na vysetreni.
Kocky, par kg navyse pocas kojenia je normal, v tele sa zadrziava voda. Samo to pojde dolu ked prestaneme kojit.

mouse
25. mar 2009

Lilly, u nas to fungovalo asi do 4 a pol mesiaca takmer stopercentne s kakanim, s cikanim len obcas viac menej nahodne. Teraz funguje ako som uz pisala, vsetko do plienky 😀 😀 😀 .

zuzanat
25. mar 2009

Miska sak som skusala par krat, ale mala si stale obsadene 😀

Filipkovi sa tazko dycha, ma plny nos-do kelu 🙄 Vzdy ked vecer zo spania place, tak sa mi ho nepodari dat spat do postielky, ale musim si s nim lahnut, lebo place. Akysi je uboleny, aj ked zubkami na nieco narazi, tak zacne strasne plakat, len vobec mu nevidim do pusinky, ma nechce pustit ☹

mouse
25. mar 2009

Zuzi snad tie nocne trapenia so zubkami Filipkovi coskoro prestanu...

zuzanat
26. mar 2009

dobre ranko, noc bola ako som predpokladala strasna, kazdu chvilu sme boli hore, lebo sa Filipovi zle dycha. By som rada vedeit, kde ho ofuklo, ked ma sopel, sibne ma 🙄
Uz sa nam pecie kura, este musime ist do obchodu, lebo nemame ryzu...Len tu snezi a snezi, no otras...

Miska davaj si pozor, cesty su asi hnusne. A Robko to isto s kamoskou zvladne, on je strasne dobrucky 😉

zuzanat
26. mar 2009

no kde ste vsetky, ja som tu a vas nikde 😕

katarinkad
26. mar 2009

Ahojky 😉 😉 😉

ste sa volajako rozpisali 😀

pripajam sa do klubu "strasnych noci" 😔 😔 😔

klauduska, vitaj. Drzim palceky, aby bolo bezproblemove tehu. 🙂 🙂 🙂

lilly, sklamem ta, nie na "D" 😀 😀 😀

lilly
26. mar 2009

ahojte ja som vyvarala pred chvilou.. dosli mi dve knizky z martinusu a aj vreckar na postielku, tesivaaa som 😵 😵 😵 😵
katka, tak to D v katarinkaD budes mat po milencovi... 😀
u nas noc ako furt v poslednej dobe.. jedno zobudenie okolo druhej a potom budicek o 5:30... ledva oci vtedy rozliepam, ani sa mi nesmykaju.. 🙄

anamor
autor
26. mar 2009

ahojte kočky.
som zehlila, zemle robim a tak. No neda sa stale pri nete vysedavat 😉
klauduske prajem bezproblemove tehu.
zuzi no super, ze si zavesy sila, hadam za eurace 😉
lilly cez vikend zmena casu, nem boj, super ku knizkam a vreckaru 😉
ja uz ocakavam podbradnicky, no stale nist.
aj u nas snezi 😠
zuzik filipkovi nech sople prejdu, aj my ich mame 😖 juj nem dobre...

zuzanat
26. mar 2009

Ja uz mam uvareny obed, dieta spi, tak sedim pri pocitaci, sa mi nic nechce, som nevyspata 😔
Zehlenie si necham az na vecer, ale tiez ma riadna kopa caka. Som pozerala dracik, na hracky, lebo este stale neviem, co kupit tomu nasmu chalanovi 😀

katarinkad
26. mar 2009

romi, ty si nejaka aktivna dnes 😕 😕 😕
ja som na tom asi tak ako zuzka, som uz par dni total unavena a nic sa mi nesce 😒 😒 😒

lilly, sak po milovanom muzovi 😀 😀 😀

zuzi, ty si tiez taka sikulka ako romi, ze sijes? No ze sa vam sce? 😖 No ale ked za euriky, tak aj ja by som sa premohla. 😀

cakam 3 baliky, keby aspon jeden prisiel, mozno by sa mi zlepsila nalada 😅

zuzanat
26. mar 2009

No euriky som este nedostala, ale hadam sa nejake prisipu 😀
Romi ja som uplne zabudla na tie latky, ale slubujem, ze nazeniem dnes Maria do pivnice, nech mi prinesie to vreco.
Ja som vcera objednala Filipovi dres-tricko, inak ziadnu zasielku neocakam 😀 Postarka sa stazovala susedovi, ze baby v bytovke stale nieco nakupuju. 😀 Sme tu 3, 😀 co nam stale chodia baliky na striedacku

Dnes asi nepojdeme ani von, sak stale prsi, snezi a este ked ma F aj ten sopel, som mu odsavala vysavacom a tak plakal, neznasam ked ma sopel 😔

anamor
autor
26. mar 2009

zuzi k postarke len tolko, nech je rada ze ma robotu! 😉
juj odsavat vysavacom, nasa mala ma hysak, som na nervy z toho, tk momentalne neodsavame 🤐 nastastie je to vytekavy sopel

kati ani mne sa nic nesce 😉 to zehlenie som odkladala asi tyzden

klauduska
26. mar 2009

babenky,diky moc....

Ako Vas tak citam,tak vy toho tak vela stihate-zuzi ma uz o 8,00 kura v trube.... 😅, pozehklite,upracete,idete do mesta,nakrmite,prebalite,.....no ja ziram...normalne mam pocit,ze ja v robote popri Vas nic nerobim..... 😕

lilly
26. mar 2009

klauduska, veru oddychuj zatial v praci, potom budes mat ine starosti, ked bude na MD.. 😀 ale nie, da sa to stihat..
dieta mi spi, idem si citat novu knizku 😵

klauduska
26. mar 2009

teeeda,lilly,este mas cas aj na citanie knizky??? 😅

No,teraz mam take obdobie v robotke,ze je celkom klud,takze sa aj dost nudim.... 😖

A ako to vsetko zvladate?Pomaha Vam niekto?Ste unavene?Mangelikovia pomahaju?

lilly
26. mar 2009

klaudi, knizku som citala naposledy cez vianoce, ked som jednu dostala.. no ked budem menej na nete a skype, tak budem stihat citat 😀
mne pomaha muzik, ked moze, no v poslednej dobe chodi vacsinou neskor domov, obcas mi mama vyzehli, no zriedka, inac robim vacsinu veci doma sama.. muzik zvykne zehlit tiez, obcas poprace, minuly vikend umyval okna a tento tyzden chce este dalsie dve umyt.. 🙂
unavena v poslednych dnoch som, asi jarna unava, ci co, mala skoro vstava, tak mozno aj preto..
po porode par tyzdnov mi pomahala mama viac, varila mi, zehlila a pod.. potom to uz bolo viacmenej na mne..

klauduska
26. mar 2009

Ja viem a verim,ze sa to zvladnut da.Ved ked nase maminy male 2-3 deti za sebou a stihali vsetko-mat navarene kazdy den,popratanae,pozehlene.....a ked si predstavim,ako to dnesne maminy maju ulahcene co sa tyka prania a prebalovania... 😎
No moja sestra ked bola na MD ta nic nestihala a stale bola unavena.... 😒 a mam pocit,ze jej to zostalo dodnes-a to ma maly uz 3,5 roka...

lilly rodila si spontanne ale cisarskym?Ake to bolo???Som zvedava jak stara babka... 😅

lilly
26. mar 2009

klaudi, no moja sestra je tusim podobna... a moja mama jej stale pomaha, tiez ma uz 3,5 rocnu dceru a ta je viac u mojich rodicov ako doma 😖 toto ja urcite nedopustim, sa segre az cudujem, ze jej to tak vyhovuje...
rodila som spontanne, bolo to dost blbe v tom, ze som mala silne bolesti od zaciatku, aj ked som este ani otvorena nebola.. triasla som sa ako osika od bolesti.. zhruba od desiatej do 16:45 som sa otvorila na 3 cm, dali mi potom epiduralku, to bola bohovska ulava, ja som uz predtym ani nevedela, ci zijem a potom boli zrazu bolesti prec a som si super oddychla, no ku koncu asi hodinu som zase mala silne bolesti bo potom mi uz nechceli dat dalsiu davku epi, ze by som lepsie citila kontrakcie a lepsie zvladla porod. No a o 20:40 sa mala narodila. Vytlacenie bolo asi na 3, ci 5x, uz ani nepamatam, rychle, myslela som sice, ze aj oci vytlacim, no inac ok.. v podstate si to uz aj ledva pamatam 😅 neviem, ci by som vobec kontrakciu rozoznala 😅 😀 rodit by som sla aj hned.. 😀