Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

lilly
24. apr 2009

ahojte, no vcera bol busy den.. boli sme v kosicoch, dobre bolo, som sa vyvencila poriadne 😵 Najprv sme odniesli auto, potom sme sa pomotali po carrefoure, potom sme sli k svokre, tam sme boli asi dve hodky, dali si fajny obed, kolaciky, mala bola hviezda 😀 potom sme sli do mesta, pomotali sme sa po hlavnej, v tescu, v aide sme boli na zmrzlinovy pohar :-P vtedy akurat stihlo poprsat trochu, potom v DM.. potom sme sli k mojej babke, bo to auto sa ujkovi pretiahlo, a kym sli jarko s otcom pre auto, tak ja som bola s malou u babky.. aj tam bola za hviezdu 😀 vonku vsade sa super vyspinkala, dobre nam bolo.. Ja som jej kupila zopar veciciek, ma to uspokojilo 🙂
romi, krasne fotky, aj kocik.. som myslela na teba, ci nejaky dovlecies z TT.. 🙂 a vidim ze cierny, uz sa isto chystas usit nejaku krasnu vlozku donho 😀
natalka je sikovnica, ze uz sa tak nadlho pustila, za chvilu bude behat uplne sama 😵
kati, tvoj borko je strasne sikovny, vraj, len lozi po styroch.. no co by si chcela, ze by uz sam po dvoch lozil 😀
zuzik, som zvedava, ci sa aj ty pustis do dalsieho kocika 😀

katarinkad
24. apr 2009

Dobre ranecko 😉

lilly, uz ficis na plyne? 😀 No mali ste fakt nabity program vcera. 😉 Este ze si nieco nakupila. 😀

zuzi, ako si vychovas tak mas 😀
Inak, ja som upratovacka na plny uvazok, aj kucharka, aj manzelka, matka, au-pairka,........mam plno zamestnani a plat ziadny, este aj nocne taham......ale inak som na "dovolenke" 😠 😀 😀

lilly
24. apr 2009

kati, no auto uz fici na plyne, no este nie je nase, najprv musi dojst nasim novy hyundai 😉 a to bude niekedy v juni..

katarinkad
24. apr 2009

chapenzi, bola bitka o auta, fsecky vypredane, dlho sa caka 😒 .....sme najprv tiez mysleli ze vyuzijeme srotovne a kupime nieco nove, ale potom z toho vzislo 😕

Si predstavte, ze sa dnes rano zobudim a ma tak boli noha, dole chodidlo, ze nemozem ani doslapovat na nohu, len krivkam, 😢 nechapem co to ma byt...ved vecer este nist mi nebolo.

lilly
24. apr 2009

kati, mna uz niekolko mesiacov boli na chodidle ten priehlavok, ta klenba.. ked viac chodim, tak je to horsie... 😖
nasla som krasnu stolicku, taku urcite kupim a este ma aj super cenu 😵
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5634527

zuzanat
24. apr 2009

ahojte, Zuzik dobry vylet si mala 😉

Katka ved ja tiez doma makam, ale ma stve, ked je vsetko upratane, ja napr vecer zehlim a on sa ide o 21h najest, zaspini tri taniere a hned je tam bordel 😖
To je super, ze Borisko chodi po 4, Filip v jeho veku sa plazil ako marinak 😀

Kocar mam zatrhnuty, ze naco vymyslam 😔

katarinkad
24. apr 2009

zuzi, to ja poznam 😉 vecer este z poslednych sil upracem kuchynu, aby rano ked vstanem bol vsade poriadok a ja tam rano najdem bordel - proste riady v dreze a tak 😠 😠 😠 😠 tiez to neznasam, moj drahy tiez veceria aj o desiatej este.

lilly, kupuj rychlo, paradna je. JUJ, ty stale daco dobre objavis. 😵

zuzanat
24. apr 2009

ta stolicka ja nadherna a ta cena este lepsia!

my sa balime k nasim, Filip uz stepuje pri dverach a strnga klucami 😀

lilly
24. apr 2009

no napisala som jej, ze ju chcem kupit 😵 😵 😵 myslela som, ze odolam a kupim neskor, no kaslem to, objednala som uz teraz 😵 skoda, ze tu nie je tancujuci smajlik 🙂
lilly mi dnes nechce zaspat.. inokedy uz mala davno za sebou aspon jeden spanok 😖

lilly
24. apr 2009

JOOOOOOOJ a je po radosti ☹
som vedela, ze to nemoze byt len tak.. mi odpisala tetka:

velmi sa ospravedelnujem, stolicku som musela stiahnut, nakolko prislo k nedorozumeniu medzi mnou a dodavatelom.....stolicka za uvedenu cenu je prenosna, nie vysoka.....
Za pochopenie dakujem...

Pekny den
😢 😢 😢 😢

katarinkad
24. apr 2009

lilly 😢 😢 😢 😢
vyzerala byt taka super a ta cena tiez 😒
a nepisala ze kolko by akoze mala stat?

Nas B je dnes divny, cele doobedu prespal 😎 to som nam nestalo uz ani nepamatam, ved mi cez den nespime. Snad nebude chory, alebo co? 😨

anamor
autor
24. apr 2009

ahojte,
my blbu noc, od polnoci do stvrtej - najprv narek zo sna, prehadzovanie po celej postielke a nasledna plac velky... neviem co bolo, ale nemohla zaspat, hroza, unavena som ako fras....

zuzi tento moj kocar bol tiez nieco cez 3tis takze tiez lacny, tak som zvedava ci vydrzi to co ja potrebujem, ale ked som ho tam porovnala s 5tis gessl swift nenasla som velky rozdiel 😖 co sa mi zda ale cudne, o gessl som snivala, nazivo ma trochen sklamal.... cosatto pogo je inak total kopia - a vyzera lepsie ako gessl nazivo, akurat cena je momentalne este vyssia 😉

stolicku lilus mi je luto ☹ v bambine pekne mali 😵 som myslela na teba.

zuzi to s kocarmi poznam, nam teraz v chodbe parkuju dva, ale na prekvapenie nas tatino vcera reagoval: to preco si na naty setrila, sak si mohla aj drahsi a lepsi kocar kupit, aj ked tento sa mu celkom paci, nechcela som sice cierny, ale co uz, vlozka to vylepsi 😉

jankazaba
25. apr 2009

ahooojte dievcata moje,

opat sa ozyvam po dlhsom case...
som u manzela v praci...

minuly tyzden sme tu mali svokru - bolo to supeeeer..., ja som si trochu oddychla od malej (ze to tak blbo napisem... ), pochodili sme cosi, boli sme na babskych nakupoch : -)... no skratka parada....

lilly
25. apr 2009

ahojte,
jej jani, kedy budete mat net aj doma? ake je tam pocko? A terezka to ako vnima? Akym jazykom tam vlastne ludia hovoria a vy s nimi?
u nas zase prespata noc do siedmej 😵 😵 😵

jankazaba
25. apr 2009

anamor - naty je sikulka..., terezka beha sama zatial len okolo nabytku, alebo za ruku..., este sa sama neodvazila urobit krociky..., ale sama uz vie stat, ked ju dam postavit a poviem jej 'stoj', tak stoji...

zuzka - a filipko uz sam beha, no to je tiez wsikovny chlapik...

katka - takze clonu si nakoniec kupila, a si s nou spokojna... aj ja som, len ako som pisala ked fuci, tak sa zlozi

idem si pokukat vase albumiky, dufam ze tu este tolko budeme...

jankazaba
25. apr 2009

lilly - net doma - uz mi to pripada ako hudba buducnosti...ale dufam ze coskoro..

pocasie super - teplo - uz nase slovenske leto, terezka sa uz aj kupala v mori..., dnes sa chystame do bazenika..., zatial je to tu super, terezka sa tesi ked moze lietat len v plienke po terase, klobuciky a siltovky v pohode nosi, ale slnecne okuliare ani za svet...

jazyk - oficialny je tu grectina, ale vsetci tu hovoria po anglicky

jankazaba
25. apr 2009

tak albumiky som pozrela...

kraaaasne a sikovne deticky mate...

ked by som nabuduce prisla k manzelovi, tak donesiem a pridam nejake fotecky terezky...., dnes som nevedela ze sem ideme, sme na ceste na nakupy, on sa tu v praci len zastavil...

jankazaba
25. apr 2009

takze odchadzame

tak zas niekedy nabudeuce... caute

mouse
25. apr 2009

AHojte,
Janka tak si to tam takto uzivate 😵 . Aj my uz mame takmer leto, ale na kupanie vonku to este nie je. Ako si Terezka zvykla na nove prostredie? SIce to najdolezitejsie, najmilovanejsie ma so sebou - maminu a tatina, ale predsa...
Zuzka, oneskorene ale zo srdca prajem Tebe aj Filipkovi vsetko najlepsie k narodeninam, vela zdravia, stastia, lasky, Bozieho pozehnania a radosti.
Konecne som vcera odovzdala diplomovku, mala som aj 2 skusky... V priemere som spavala tak 2 hod. posledne noci, az na tu dnesnu... Pisanie, ucenie. Ale uz to za mnou, ale moc si neoddychnem, v maji mam statnice.
Vcera bol s nami v skole tatino, bolo pekne, bol s Robkom cely cas (5 a pol hod) vonku na dvore na travicke. Esteze som zobrala satku, posluzila ako deka na travu. Robko si tam aj pospal. Mali sme uraz, rozbita brada, na moj udiv R. len zajacal a vobec neplakal. No bojovnik je to. Postavil sa o psi lavor, jednou rukou sa nacahoval za psom a smyklo sa mu-plavajuca podlaha.... Bradu si odrel na takom drsnom kraji toho lavora, je plastovy, ked bola beretta stena, tak tie kraje poohryzala a tak to tam je take draplave... Dufam, ze sa mi podari konecne pridat fotky dnes vecer, ak nezaspim s malym. Cez den sa neda, oci musim mat aj na chrbate, lezie strasne rychlo a kam dolezie, tam sa postavi, staci mu aj stena.
Romi, v tyzdni, asi v stredu, idem s R. do BA, tak mi hod do IP tel. kontakt, ak sa bude dat, stavime sa.

katarinkad
25. apr 2009

Ahojte 😉
jani, takze Terezka uz tiez zacina chodit....sikulka.....zavidim kupkanie v mori.....juj hned by som isla s B niekde poclapkat sa a pohrat sa v piesocku 😎 😎 😎 🙂 🙂 🙂

misi, no super to zvladas s tou skolou, klobuk dole. 😕
Ako chutia Robkovi prikrmy? Co uz davas? Ja stale to iste dookola....neviem co by som este mohla zaradit do jedalnicka 😝

My mame zase perny vikend. 😒 Vcera dosiel svagor z BA pre malu Sophie. Spal u nas. Uf, konecne po 2 tyzdnoch odisla mala nezbednica, tak sme si trochen vydychli 😀 😀 😀
No dnes dosla zase svagrina s dvoma detmi, budu tu do zajtra. Chjoj, to je na mna privela, som unavena, stale dookola upratujem, varim, periem, zehlim, ........ 😢 😒 este ze Borisko je zlatucky, uzasny, lubim ho najviac na svete zlatusika mojho 😉 😉 😉 😉 😉

katarinkad
25. apr 2009

A dnes mame 7 MESIACIKOV, JUPIIIIIIIIIII 🙂 🙂 🙂 je to neuveritelne, nechcem aby tak rychlo rastol 😔

mouse
25. apr 2009

Katka, Borkovi prajem vsetko najlepsie k 7 mesiacikom 😵 😵 😵 , uz je to chlap veliky. My sme sa prave vratili z praxe, to uz je definitivna bodka za tymto semestrom. Zas sme boli cela rodinka. Tato so synkom vonku santili na smykalke a hupackach, samozrejme synak sa smykal a hupal za tatovej doslednej asistencie 😉 . Brali sme kocik, ale opat zbytocne 😔 .
Katka uz davnejsie som sa Ta chcela spytat na prikrmi, ale vzdy som zabudla. Tak my davame zeleninovu polievku : mrkvu, zemiak, cukinu, petrzlen / nie vzdy vsetko naraz / . No a asi 3x do tyzdna masko /zatial morcacie prsia - z domaceho od nasich/, ale zajtra bude zajac, tiez od nasich. Raz mal v polievke aj zlto. No a obcas pridam mletu rascu. Chcela som uz skusit aj jablcko, ale tie domace su uz vselijake a tie striekane z obchodu zatial nechcem davat. Vy co davate?Prikrmujes o 2 mesiace dlhsie, tak asi mate pestrejsi jedalnicek...
Inak som stretla znamu a ta ma prekvapila, ked zahlasila, ze dala synovi v 4mes. pribinacika - kakaoveho, v siestich uz jedol slaninu, salamy, vsetko... Ja sa babrem s polievkovymi kasickami 😝 😝 😝 .
Neviem preco, Robkovi prestalo chutit, zo zaciatku prikrmy jedol s velkou chutou a dost velke davky zjedol, teraz par lyzic, napije sa vyvaru a pyta prsnik..

mouse
25. apr 2009

Katka kolko prikrmov denne davas?

katarinkad
25. apr 2009

misi, tak my papame asi takto:
08:00 - mlieko
12:00 - zeleninka (zemiak, mrkva, brokolica, cuketa, kuracie alebo morcacie masko, ryza - co mam to uvarim a rozmixujem s trochou vody)
16:00 - kasa (mali sme uz hocijake - vsetky mu chutia), alebo male sklicko ovocne (merunky, jablko, hruska, banan-to mu velmi chuti)
20:00 - mlieko
a potom este v noci kedy ako asi 2x mlieko 🙂

Sme mu par krat skusali dat aj prikrm kupovany ale vobec to nechcel, vypluval a ani usta uz nechcel otvorit 😀 ale sa mu necudujem, je to riadny hnus, fuj, ja by som to tiez nezjedla. Ma proste rad mamkinu domacu stravu. 😀
A skusala som mu davat aj banan - ale nejak mu nechuti, je to take slizke, tak sa tvari vselijako a vacsinu vypluva. 😵

katarinkad
25. apr 2009

a som zabudla, obcas dostane Borko aj chrumku do ruky. Kupujeme mu v zdravej vyzive take kukuricne, alebo psenove bez soli. 😝 On to zboznuje, si na nich brusi dasienka a pekne papa, akurat ze potom vyzera hrozne, tie chrumky ma nalepene vsade 😀 😀 😀

zuzanat
25. apr 2009

ahojte, my sme sa dnes vratili od nasich a potom sme boli vonku, na fotbale... Filip mi zaspal v aute po ceste domov a zobudil sa o 12h, potom nechcel ani za svet spat, tak pred osmou uz odpadol 😝

Miska super, ze si diplomovku uz odovzdala, si proste jednicka 😉 Ides do BA na nejaku navstevu alebo len tak?

Katka, Boriskovi vsetko naj k 7-mes, aj mne je luto, ze to tak leti, ved ja mam doma uz velkeho chlapa, ale stale je to moj maly maznak 😵
Sa mi zda, ze Boris oproti Filipkovi akosi malo je. Lebo on je kazde tri hodiny, cize ma o veceru viac ako Borisko. Jemu to staci jest kazde 4hodiny?
Na tvojom mieste by ma uz asi slahlo, keby mam stale akusi navstevu a len varit a pratat 😝
Tiez som mala predtym problem s jeho stravou, mi akosi dochadzala fantazia, ale teraz uz je to super, lebo je to co mi, samozrejme nie vysmazane a pecene, ale vsetko ostatne skoro ano 🙂

katarinkad
25. apr 2009

zuzik, cau.
berte to tak, ze je to taky orientacny jedalnicek. No viac menej takto vyzera vacsina nasich dni. B je zvyknuty papat kazde 4 hodky, myslite ze je to malo? Chudy teda nie je 😀
Co by som mu mohla este zacat davat? Poradte, ja som prvorodicka, takze ja neviem 😕

Co sa tyka navstev, tak ja som rada ze stale u nas niekto je, aspon sa mozem porozpravat s normalnymi ludmi, lebo obcas mam pocit, ze uz neviem ani suvislu vetu stvorit 😀 , iba gagaaaagaga, gugugu, dadada, eeeehehehe 😀
no co je vela to je vela 😠 Ale v poho, dnes sme si opat grilovali 😝

zuzanat
25. apr 2009

Katka ja neviem ci je to malo, Filip od zaciatku jedaval kazde tri hodiny. Teraz vyzera jeho jedalnicek takto, rano okolo 6h ma mlieko, 9h desiata, 12h obed, 15h olovrant, 18h vecera, 20h mlieko. Aj co som vsetko citala o jedalnickoch, tak vsade je 6 jedal za den/alebo teda aj noc, ak jedia aj v noci, tak teraz neviem, alebo ja davam malemu moc jest?
Baby poradte prosim.

tiez som rada ked k nam niekto pride, ale presne ako pises, co je vela, to je vela, neviem si predstavit, ze by tu kazdu chvilu niekto spal 😔

u nas pri bytovke prave griluju, zase tam hucia ako prasteni, dufam, ze to bude kazdy vikend,tak dovi dopo 🙄

katarinkad
25. apr 2009

hmmm, no asi zacnem B davat aj na desiatu daco - aspon nejake ovocie, len neviem ake ked banan nechce, asi len jablka alebo broskyne 😕

zuzi, urcite nedavas F vela papat, ja myslim ze aj my budeme papat stale viac a viac, hlavne ked uz vyjdu zubky a zacneme papat aj ine veci.

lilly
25. apr 2009

ahojte, vsetko najlepsie borkovi k 7 mesiacikom 😵
no take navstevy by mne liezli na nervy.. ja, ani moj muz niesme velmi navstevove typy, staci mi navsteva mojej rodiny na hodinu dve raz za par tyzdnov a mam dost.. a este ze by u nas spali... to ja velmi nemusim.. 🤐
mne davala romi dobry link na prikrmy, uz som si to studovala
http://povodna.rodinka.sk/user/view_page.php?pa...
tam je o dost pestrejsia strava v 7./5./ mesiaci
Vhodné prvé potraviny:

zemiak, mrkva, cuketa, tekvica, zelená fazuľka, brokolica, kaleráb, petržlen, karfiol, ryža, špenát, kel
jablko, hruška, marhuľa, broskyňa, banán
kaše bezlepkové – ryžová a kukuričná