Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

mouse
30. apr 2009

Ahojte,
Katka, u nas podobne, akurat uz je lepsie, lebo hlavickou uz o zem nebucha a zo stoja uz nepada, ale si sadne alebo sa da opatrne na styri, ked chce odliezt - teda podlaha uz nie je nebezpecna, ani postielka. Uz aj moja pozornost trochu polavila. Ale minuly tyzden boli urazy> rozbita brada, modriny na cele... Rano som urobila kratke video, skoda, ze sa neda pridat do albumu - Robkova momentalne najoblubenejsia cinnost - vysypanie hliny z kvetinaca. Chuda dracena.
No a opatrenia - do najnizsich polic a suflikov, do ktorych sa dostane - do polic aj vlieza - som napchala ponozky, hracky, plastove misky... proste veci, s ktorymi si neublizi. Nad pchanim sa do psieho lavora zavieram oci, radsej zavolam psa k sebe a Robka necham, lebo to bol zbytocny boj / kamkolvek som ho polozila, okamzite liezol zas naspat. A ked prevrati psiu misku s vodou, tak prezliekame... Este musim niekam dat dracenu, uz ju raz zvalil na zem, nastastie nie na seba. Uz bola aj na balkone, ale vietor ju zvalil, skoro sa chuda zlomila (je vysoka az po strop). Asi poputuje na stavbu, len co sa zaleju podlahy a tam jej manzel vyrobi nejaku drevenu ohradku, aby sa k nej Robko nedostal.

Dnes sme boli v meste, chytila nas burka, tak sme zaparkovali v materskom centre, nesmierne sa tam Robkovi pacilo, same hracky, hojdacie kacicky, bazeny s gulickami, no prosne same zaujimave veci.
V zdravej vyzive som nakupila ovocne pyre pre Robka (mam aj domace, ale tam je cukor a to mu nechcem davat), ryzove vlocky, ryzovu a pohankovu krupicu na kasu a kukuricne tycinky na hryzenie - naramne mu chutia. Katka, to bolo inspiracia od Teba. 😵
A stihli sme este ist s tatinkom na obed.

mouse
30. apr 2009

Lilly, tak do dvoch troch tyzdnov Ti Lilly polezie... Aj u nas to tak zacinalo, tyzden ako pises, potom na kolienkach, ale nevedel co z rukami, ale na dalsi tyzden to zistil. Zas si ma pobavila s tym malym stekavym prdkosom 😀 .
Satku este pouzivas?

lilly
30. apr 2009

prdkos ma nasral.. som sa ho zlakla viac jak mala 🙄 no som zvedava, ako sa bude to lilline presuvanie vyvijat 😵
satku uz ani nie, odkedy mam manducu.. nechce sa mi viazat 😅
lillus mi zalomila na nocny spanok este pred kupanim, pred siestou.. ktovie kedy vstane, budem ju musiet aspon prebalit.., kupat uz nebudem

mouse
30. apr 2009

Ani ja som dnes nestihla okupat, ale rano som ho celeho sprchovala, po tom rajdovani v kvetinaci.
Ked Lilly zisti, ze sa da postavit aj na kolienka, tak Ti skoncili zlate casy pri pomaly sa presuvajucom babatku a nastanie velmi roztomile obdobie lezenia, pre Teba to znamena, ze si bez Lilly uz ani na zachod neodskocis 😀 a oci budes mat aj na chrbate a sama budes prekvapena, ako rychlo dokazes reagovat. 😀 😀 😀
Romi, stretko v auguste nam vyhovuje. Ku Vam teda bud zaciatkom buduceho tyzdna alebo ten dalsi tyzden. Skus sa nejako dohodnut so Zuzkou na skype a dajte mi potom vediet, ja hlasim docasnu pauzu od konika - ozvem sa po statnciach.

katarinkad
30. apr 2009

misi, no mame teraz rovnake starosti 😀 ....si pripadam ako stoparsky pes.
Tak nech ti fsetky vedomosti idu lahko do hlavy 😅 Drzim palceky na statnice.

My sme mali takyto priebeh - najprv B zdvihal zadok, ako pise lilly, vystieral nohy nohe, potom prisiel na to ze kolena moze pokrcit, tak bol stale na styroch, ale nevedel ako posuvat ruky do predu, tak sa z tejto polohy na styroch naucil sadnut si, a az potom mu doslo ako posuvat ruky dopredu, tak teraz stvornozkuje o dusu 😀 No viac ho uz bavi statie.
No tes sa! Je to neuveritelne, ake pokroky robia tie deturence zo dna na den. 😵 😕

lilly
30. apr 2009

no priebehy ste mali zhruba rovnake.. 🙂 takze za chvilu mozem ocakavat rychle lezenie 😕 😅 😀 😵
miska, tak len nech rychlo a uspesne mas za sebou statnice a obcas sa tu ukaz, ked ti bude ucenie liezt hore krkom 🙂

katarinkad
30. apr 2009

lilly veru. Mne ten nas chlapcisko odrasta pred ocami, nestacim sa divit. 😕 Ved o chvilu sa budu nase deti ucit na statnice. 😕 😕 😕
Kde su tie casy ked som B nasla tam kde som ho polozila. 😀 To uz nehrozi.......sameho ho nemozem nechat vlastne nikde, ani v postielke, ani v stolicke, ani na zemi, ani na posteli,.............juj to este bude sranda. 😵

mouse
1. máj 2009

Dobre ranko.
Zas ma sem pritiahlo. Vcera som sa nic nenaucila, Robko sa zobudil na papanie o desiatej a ja som tam s nim zaspala. Hroza. Lilly u nas trvalo asi 3 tyzdne az mesiac, kym z lezenia, resp. popoliezania uz na kolienkach nastalo to rychle lezenie (odborne sa tomu hovori neprave lezenie. dieta este nema celkom zohranu koordinaciu ruka noha - ale urobi 2 zabery rukami, potom pritiahne nohy, alebo sa poposuva na kolienkach a prisunom vpred posunie hornu polovicu tela). Ale aj ked isiel pomaly ako slimak, dostal sa uz vsade. Nebezpecnejsie bolo, ze zacal vyliezat smerom na hor, to mu islo vyborne. Na krabice, do kuchynskej linky a podobne, so stolicky na kuchynsku linku, alebo na stolcek, ked je stolicka zlozena (to sa mi podarilo aj nahrat na video). U nasich sa dostal z gauca na stolicku a zo stolicky na kuchynsky stol. A potom po Velkej noci sa zlepsilo to lezenie a pomaly pridal na rychlosti a zacal sa vsade stavat uz nie na kolienka, ale na nohy a vtedy prisli prve pady na pusu.
Ked este nevedel vobec co z rukami, ked bol uz na kolienkach (asi tyzden), tak ho to posuvalo len smerom vzad ale v podstate sa len tak pohupoval - to bolo velmi mile, to prislo asi tyzden potom, co intenzivne trenoval ako teraz Tvoja Lilly. A tyzden po hupani sa zacal posuvat.

mouse
1. máj 2009

Idem dat Robkovi jeho prvu ovocnu desiatu, som zvedava, ako to dobadne, ci nieco skonci aj v brusku 😝

lilly
1. máj 2009

ahojte, my sa chystame k nasim na chatu, asi prideme az vecer domov, ak mala nebude nespokojna 🙂

anamor
autor
1. máj 2009

ahojte, my sme boli cely den vonku, zahradkarcili sme. Rano sme vstavali o 5,30 /nezavidim pravidelne dievcata... / bol to des, zato v noci len jedno prebudenie, ale o nicom 🤐
Miska a Zuzka radsej po 10.maji ta navsteva, tento tyzden mam toho akosi vela uz....

u nas to lezenie nenapredovalo az tak rychlo /na 4 sa vytlacila ked mala menej ako 7m, sedi od 5,5m/, aj ked neviem presne kedy N zacala 4nozkovat /nechce sa mi kukat zaznamy 😉 /, ale tak akurat sa mi to zdalo...., na vas sa nechytame....

lilly tulajucich sa psov na prechadzke neznasam, mala zaspi, pripoji sa prdkos k tebe a havkaju vsetci naokolo 😠

lilly
1. máj 2009

my sme boli tiez skoro cely cen vonku, len poobede uz v chate, lebo strasne vonku fukalo 🙄 Mala spala vonku v kociku od jednej do stvrtej, super jej tam bolo 😵 a ja som sa hojdala pri nej v zahradnej hojdacke.. chlapi robili blatnik na aute..
mna bolia krize, ledva malu dviham, zohnut sa poriadne neviem a malu dnes kupal ocko, bo ja v takej polohe by som skapala ☹
mala sa mi prave zobudila, pritom tak dobre uz spala a obzera si cumel..
romi, aj my sme dnes vstali o 5:30.. takmer ako vzdy
no som zvedava, ake bude lillino napredovanie, ona este ani uplne sama nesedi, chvilu tak vydrzi, no potom pada ako kuzelka.. a tu ritku zacala dvihat.. ved uvidime

lilly
2. máj 2009

caute,
moja bolest krizov je este horsia ako vcera ☹ aaau 😢 ako ja buem alu dviihat, este netusim 😖 ajj v noci som sa len prehadzovala, co mi v ziadnej polohe nebolo dlho dobre 😒
lilly spala zas celu noc, dnes do 6:30 😵

katarinkad
2. máj 2009

Ahojte 😉

my sme boli vcera v Kosicoch. Mali sme taky mini vyletik, pochodili sme fsecky obchodaky, maly bol uzasny, vyteseny, proste v svojom zivle 😀 😀 😀
Dnes asi budeme len domka oddychovat. Vonku je nejako chladno. 😕

lilly, juj, nezavidim bolest krizov 😒 , snad to prejde, neofuklo ta dakde?

katarinkad
2. máj 2009

De ste?
zuzka isla do tych Bojnic na stretko?

lilly
2. máj 2009

neviem, ci zuzka sla do bojnic.. aj my sme chceli ist dnes do kosicoch, no s tymi krizami som rada, ze sa premiestnujem po byte, snad zvladnem nejaku prechadzku aspon 😨
kati, neviem, ci ma ofuklo ci co.. niesla som vcera lillusku do auta v sedacke z bytu a tazke to bolo jak svina a potom tam na chate ma zacali tie krize boliet, tak neviem, ci to z toho, ci co 😖 dala som si paralen, trosku je to lepsie, no potim sa jak fras
romi, piekla som dnes zase tvoj osuch, mal velky uspech, z prveho som zjedla takmer cely, okrem 3 kuskov, jarko bol sklamany 😀 no ale sak prisiel o pol desiatej vecer vtedy.. kto zavaha, nezere 😀

katarinkad
2. máj 2009

lilly, tak radsej oddychuj.....kym to neprejde....aj ked lilusku musis po rukach vlacit, takze to je tazke 😖

Co to zase peciete za posuch? A mne recept nikto neda? Ha? 😠

lilly
2. máj 2009

katka, jasne ze dame recept: 🙂
kysnute cesto - 400g muky, 240 ml mlieka, pol drozdia, cukor, sol, jedno zltko, vyvalkas na plech, potries kyslou smotanou, posolis, narezes na to oravsku slaninu na kocky a upecies.. pizza na starodavny sposob 😝 😵

katarinkad
2. máj 2009

😝 😝 😝
len ja stale nemam hak do pekarne ☹ , no mohla by som aj rucne vymiesit cesto, len som leniva 😀

lilly
2. máj 2009

kati veruze aj rucne mozes.. aspon precvicis svoj zakrpateny biceps na ruke 😉 😀

katarinkad
2. máj 2009

😠 😀 😠
by si videla jake mam bicepsy 😀 ved nosim denne 8 kg cinku na rukach 😀

lilly
2. máj 2009

cccc, ze aka kulturistka je z teba?!.. 😀

katarinkad
2. máj 2009

sces jednu?! 😠 😀
Tak bacha na mna!

katarinkad
2. máj 2009

Mne sa dnes nic nechce 😒 A to som spala do 09:00. 😕 No najradsej by som zalahla zas.

Lilly a malicka sa uz sama posadi?

Nas Boris sa vcera zavesil na zasuvku na kuchynskej linke a tak sa tam pohojdaval 😀 😀 😀 😀 sme sa sulali s tatinkom z neho.

lilly
2. máj 2009

kati, sama sa neposadi, ani nesedi este uplne sama, ked ju dam do sedu.. trosku vydrzi v sede, nejaku tu minutu, no potom sa prevazi na niektoru stranu

anamor
autor
2. máj 2009

ahojte,
my opat zahradkarsky program vonku, az na rannu manducovu vychadzku na trh a do obchodu.... fajn bolo. Az na blbe pocasie - fukajuce, tu uz fuka 5ty den 😠
lilly super k osuchu, prosim nechaj mu navod ako si spominala 😉 vidim ze sa to stane vas oblubeny 😵 co ma tesi 😉 /skus niekedy aj bez slaninky, aj tak je mnam 😝 a zasa iny/
lilus N bez balansu sedi od 6,5m, tak klidek 😉

katka borko sa sam posadi?
a este k otazke par dni dozadu: treba teraz davat pozor, ked sa pusta, pada, zo sedu,zo stoja, netrva to dlho a nauci sa padat 😉 je to take blbo-nebezpecne obdobie, drzim palce 😉 my sme ho prezili bez urazov nastastie 😉

lilly
3. máj 2009

ahojte, krize furt bolia 🙄 upiekla som uz kolacik - pernik, este dam nanho lekvar a cokoladu 😵 a budem robit segedin na obed 😵
osuch je mnam, urcite ho budem robit casto 😵

lilly
3. máj 2009

nikto sa tu ani neukaze.. ☹
mala mi spi, potom asi vyslem ocka s nou von a ja budem doma oddychovat s tymi mojimi uzasnymi krizami.. vyvegetim sa vo vani a oddychnem 🙂
tri dni budeme bez ocka, takze super ☹ teraz mi aspon pomohol s nou, no budem potm na vsetko sama.. mohlo by ma to do zajtra prejst 🙂
baby, nie ste na facebooku? som zistila, ze sa tam daju pridavat videa, tak som 2 uz pridala, s lilluskou 🙂 romi jedno uz videla.. 🙂

lilly
4. máj 2009

caute,
krize ma sice bolia, ale dnes uz menej.. dnes isiel muzik na sluzobku na tri dni do strecna, budeme sameeee ☹
vcera sa mi dostala voda do ucha a neviem ju odtial dostat von 😠 ma to serkaa
mohol by sa tu uz niekto aj ukazat.. bo si tu kecam sama so sebou..

katarinkad
4. máj 2009

Dobre ranko 😉

lilly, malicka je zlatunka. Neboji sa kupkat vo velkej vani? 😵
Nezavidim tie krize, ani 3 dni bez ocinka ☹ ☹ ☹ ☹

lilly, ja na FB moc nechodim, neda sa tu hodit link z toho videjka? Chceme vidiet, chceme 😵