Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

katarinkad
1. jún 2008

anamor, urcite mas vela vody v tele. Ked odpuchnes tak aj vaha pojde dole. Ale ved to nie je podstatne.
Hlavne ze uz mas po tom a mas doma krasne zdrave dievcatko! 😅 😅 😅

zuzanat
1. jún 2008

aj vam krasnu nedelu, si ju vychutnajte uz ako rodinka, je to super pocit 😵

uz som objednala, budeme mat co pocuvat 🙂

lilly
1. jún 2008

ahojte,
anamorcek, vitajte doma, malinka je strasne krasna 😵
my sme dnes boli v kosickej Zoo, bolo tam sialenstvo ludi, este ze sme sli zrana, lebo ked sme o druhej odchadzali, tak este len vtedy zacali prichadzat strasne davy.. No ale inac bolo pekne, no dost som uz potom nevladala chodit, aj horuco bolo. Mala som aj cukrovu vatu 😝 tu som nejedla uz aspon 20 rokov a langos 😝 😵 😀 a capovanu kofolu 😝 🙂
s tymi plienkami by bolo asi najlepsie prestudovat nejaku temu o latkovych plienkach tu na konovi, kedze a osobnu skusenost s nimi nemam, ale videla som tu take diskusie.. aj na ceskom konovi viem, ze je tema Latkove plenky, no aj tu bolo nieco. Podla mna 20 ks takych plienok je tak, ze snad aj by boli dost, no prali by sa minimalne kazdy druhy den. A este tie nohavickove ked su volne zavesene, aj dost dlho schnu, hlavne teda v zime, co ja sice riesit nemusim, lebo ich supnem do susicky a za hodinu budu suche a makkucke. 🙂 No ak by sa striedali s jednorazovkami, dajme tomu na prechadzky a na noc by ste supli jednorazovku, tak by to mohlo stacit. Tie vkladacie vlozky, alebo obycajne stvorcovky vsunute do nohavickovej plienky, tiez mozu uchranit tu hlavnu plienku, ked sa tam len trosku cikne a separacna vlozka ju zase chrani od kaky.
Latkove plienky sa musia aj menit asi castejsie, ako jednorazovky, lebo pri jednorazovke si to ani nevsimnes, ked je tam trochu ciknute a v jednorazovke, je to proste mokre. A este su mi jednorazovky pre chlapcekov dost nesympaticke, a hlavne v lete, strasne sa mu tam prehrievaju pohlavne organy.. ja by som teda dost nerada mala neplodneho impotentneho syna v buducnosti 😖 No mozno to az taky tragicky koniec nemusi mat..

lilly
1. jún 2008

v latkovke je to proste mokre.. som chcela napisat 😅

katarinkad
2. jún 2008

Krasne horuce ranko 😉

lilly
2. jún 2008

ahojte
katka, dovolala si sa k tomu dankovcikovi potom?

katarinkad
2. jún 2008

lilly, nie. Na mail mi neodpisali a ked tam volam, tak len zaznamnik sa ozyva. ☹

lilly
2. jún 2008

no teda.. to ze by som zacala volat aj ja, ze by som sa okolo 24tt tam dostala.. 😅 😕

katarinkad
2. jún 2008

lilly, akurat sa mi podarilo dovolat, konecne mi to tam dvihla sestricka.
Ale, neviem...povedala mi ze Dankovcik robi vysetrenia do 20tt a ma toho strasne vela. No kedze ja som uz v 23tt, tak taketo podrobne vysetrenia uz nerobia. Ze teda robia zaznam za 2tis. Sk a pri tom samozrejme prezru babetko, ale nie je to az take podrobne vysetrenie ako to ktore sa robi do 20 tt. A ze ked chcem mozem prist hned v stredu vecer ale robi to nejaky dr. Urdzik. Tak neviem ci mam ist. ☹ ☹ ☹
Ty uz radsej volaj teraz ked chces ist k Dankovcikovi na to podrobne.

lilly
2. jún 2008

katka, tak ja neviem, lebo to podrobne, je asi morfologicky ultrazvuk, ktory mi este budu robit normalne v Saci asi v tom 20tt. K Dankovcikovi som chcela ist na 3D, no ked to bude robit niekto iny, tak neviem.. to mozem ist aj za lacnejsie na 3D napr. do Sace.. Tam by si nechcela ist?

katarinkad
2. jún 2008

no zrejme Dankovcik robi len tie morfologicke do 20 tt. A ten Dr. Urdzik asi po veceroch vypomaha, alebo neviem co. No ale vraj je to tiez super doktor, tak keby nieco nebolo OK tak by to mal vidiet na tom 4D, nie? Ved mne je to vlastne jedno ci to bude robit Dankovcik alebo Urdzik... neviem. Uvidim co povie mangel.
A v Saci kolko stoji 4D?

lilly
2. jún 2008

neviem presne, mari sa mi nejakych 600 sk, alebo tak nejak

lilly
2. jún 2008

mozem ti dat tam telefonne cislo, ked chces. Na ich stranke to neviem najst, asi to tam nemaju uvedene a ja tam idem az vo stvrtok, tam na nastenke mali cennik.

katarinkad
2. jún 2008

tak mi napis tel. c. Uvidim co povie muzik, najradsej by som sa vykaslala na ten utz. Ale potom ako sa poznam by som si to vycitala ze som nebola. Ved mozno je to nase jedine dieta a jedina moznost ho vidiet takto. 😵
A ty co budes volat k Dankovcikovi? A kedy ides na morfo do Sace?

lilly
2. jún 2008

poslem ti do IP cislo. Skus tam zavolat, ale az tak po jednej poobede, dovtedy tam maju rusno.
Teraz vo stvrtok idem len na obycajny ultrazvuk, na morfo este neviem kedy. Asi az v 20tt, alebo tak nejak.

mouse
2. jún 2008

Ahoj Romi,
z celeho srdca Ti gratulujem k takej nadhernej dcerke. Celej rodinke prajem vela lasky, zdravia, stastia, Bozieho pozehnania a vela nadhernych spolocnych chvil. A nech Vam Natalka rastie do krasy 🙂 .

anamor
autor
2. jún 2008

caute kocky, vidim ze riesite ultrazvuky a plienky, nic do coha sa viem zapojit aj ja 😉
Idem trosku zalahnut, kym mala spinka. Boli sme u detskej lekarky, cele krasne vyobliekane a mala sa pokadila, tak odznova, tak sme meskali polholdinu, este ze sa clovek ma na co vyhovorit 😅 Inak vsetko ok, spinkame, papame, cikame a kakame, len by sa mohlo trosku ochladit. 😉

mouse
2. jún 2008

Vidim, ze tu rozoberate plienky - jednorazovky versus latkove...

katarinkad
2. jún 2008

anamor, tak Natalka je sikulka. To robia asi vsetky deti, ze ked su cistucke, prebalene, vyobliekane, tak vtedy pustia fajne do plienky. 😀 😀 😀
A ty ake pouzivas plienky? Ja som vdacna ak nam tu poradis ty so Zuzkou, lebo uz mate skusenosti z praxe. 😵

ja sa pokusam zaspat, ale nedari sa mi. ☹ ☹ ☹

lilly
2. jún 2008

katka, skusala si volat, ci nie?
anamor pouziva jednorazovky a latkove nechce.. uziva si vydobytky sucasnej doby.. 😉

katarinkad
2. jún 2008

este nevolam.
Pockam co povie mangel. Mozno nakoniec zrusim aj toho Urdzika a nepojdeme nikam. 😕

lilly, ty si anamor nenavnadila na latkovky? 😀 Ja uz som si prestudovala aj temu Latkove plienky. Celkom si ich pochvaluju baby. Aj mangelovi sa pacia tie latkove ale nechava to na mna, ako sa rozhodnem.

mouse
2. jún 2008

Mne sa pacia latkove z viacerych dovodov:
1. nezatazuju tolko zivotne prostredie - jednorazovky su nerecyklovatelne a jedno babatko tak vyprodukuje za rok tonu odpadu (aj ked na druhej strane tazko povdat, co viac nezatazuje prostredie, ci nie caste pranie latkovych v neekologickych pracich prostriedokoch + spotreba vody a energie)
2. nie je take riziko alergickej reakcie
3. dieta sa skor nauci pouzivat nocnik, kedze v latkovych nema taky komfort a suchu ritku po pocikani

lilly
2. jún 2008

anamor, sa nechcela navnadit, ona je moderna pani, nedala sa 😀 Ze sa nebude vracat v dobe naspat.. 🙂
s mouse suhlasim.. 🙂

mouse
2. jún 2008

Niekde na nete som nasla jednorazove ekologicke plienky, ktore sa daju kompostovat a nie su alergenne, su cisto z prirodnych materialov. Ale uz ich neviem najst. To by som videla ako kompromis... No netrufam si odhadnut cenu. Asi by to vyslo max. tak na cestovanie...
Aj ked doba pokrocila aj v tom, ze plienky nemusime prat rucne a vyvarat, ale mame na to pomocnicku pracku, ktora operie aj vyvari 🙂 . A Lilly ma este aj pomocnicku susicku

katarinkad
2. jún 2008

no fakt, ja ked som tu mala teraz na tyzden neter, tak som nechapala kolko plienok spotrebovala za ten tyzden. 🙄 Uz sme mali plny kontajner, ani sme to nemali kam vyhodit.
No a prislo mi to ako vyhodene peniaze do kontajnera. 😀 Aj ked urcite tiez budem pouzivat aj jednorazovky, rada by som skusila aj tie latkove. No kto vie ako sa mi osvedcia v praxi. Ved pracka to vyperie a zehlit ich netreba, takze sa mi to nezda az take hrozne.

mouse
2. jún 2008

Zuzi, aku velkost ma teraz Filipko?

jankazaba
2. jún 2008

ahoojte

sa mi podarilo dostat sa na internet, tak hned nakukam sem 😉

ja vam chcem najprv poblahozelat k cakatelkam, minule som na to akosi zabudla... drzim palce aby vsetko bolo v poriadku...

jankazaba
2. jún 2008

mouse: terezka mala 2,94kg a 49cm... ano rodila som v BA... rano {doma v Lucenci} som o stvrtej dostala kontrakcie, odtiekla mi voda, tak sme nasadli do auta a prasili do BA, vsetko sme v pohodke stihli, neboli ziadne problemy... len potom som sa akosi pomalsie otvarala a mala sa narodila az o pol osmej vecer...

katarinkad
2. jún 2008

Ahoj jani,
ako sa mate? Ako Terezka?
takze si tiez rodila cely den, ako anamor. 😕

jankazaba
2. jún 2008

ahoj katka,
ano, ale bolo to celkom v poho - mala som epidural...

mame sa dobre, dakujem,terezka je uzasna - prespi skoro celu noc, ked ju nakojim o deviatej vecer, spi ay do takej druhej, potom ju nakojim a spi az do siedmej... cez den si vypyta kazde dve hodinky, ale ked spi tak prespi aj pat hodin...

akurat som bola dnes na poradni, vazili ju a uz ma 4,72kg... takze pribera cca kilo za mesiac...