Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

katarinkad
3. júl 2008

zuzi, no fajn ze uz vam je dobre 🙂

ja asi kupim len tu podlozku, pult by zbytocne len zavadzal a ta podlozka sa da pouzit hocikde ako pises. 😵

idem vyprazat karfiol, zatial PAPA

mouse
3. júl 2008

Ahojte 🙂 . Zuzka, som rada, ze ste v poriadku 😵 . Ja som chcela kupit komodu s prebalovacim pultom, ale kupime len komodu a podlozku na prebalovanie, tiez myslim, ze skor budem prebalovat na posteli alebo na kuchynskom stole (na nom budem aj kupat).
Lilly, prajem Ti pekny vylet do Viedne.. Moc sa po obchodoch nenahanaj, pamataj na oddych.
Katka, dobru chut k tomu karfiolu.
Ja som dnes bola v poradni, dokror ma z poradne poslal na diabetologiu, kvoli vysledkom z vcerajsieho glukozoveho testu. Napokon vsetko bolo v poriadku, ale zaujimave sa porozpravat s pani doktorkou na diabetologii.

mouse
3. júl 2008

Mala som pozitivny cukor v moci, preto ma tam dr. poslal. Ten glukozovy test mi bol robeny v tyzdni, ked uz oblicky zacinaju vylucovat cukor do mocu, aby ochranili babatko. Takze som uplne v poriadku, hodnoty v krvi boli v norme. Doktorka mi dala zaujimave rady ohladne vyzivy. Napriklad to, ze uz od 24 tyzdna tehotenstva je dobre babatko ucit na rezim stravovania, to znamena jest v hodinach, kedy budem chciet kojit. Posledne jedlo o 18tej, aby dieta v noci nepytalo jest. Nejest pocas dna hocikedy, ale iba 4 x denne. Sice uz som v 28 tyzdni, ale ze stale mozem urobit vela. Babatko ma uz vyvinutu slinivku brusnu a teda si tvori rezim prijmu potravin. Resp. mamina mu ho tvori. Len neviem ako to vydrzim, posledne jedlo mavam okolo 22.

mouse
3. júl 2008

Katka, pozrela som Tvoj album, mas krasnu vybavicku. To uz aj vanicku mate doma?

anamor
autor
3. júl 2008

ahojte, nasa mala nechce spavat ☹ a nevie zaspavat, ach jaj... preto som tu zriedka.... dokoncenie mojich siat je vysoko ohrozene, v podstate mi to je jedno.... akurat fakt nemam co na seba a vobec sa mi na tu svadbu nechce, lebo nic z toho nebudem mat kvoli babu, nemam co na seba.... 😢 ☹

ja prebalovak inak pouzivam stale.... pri mojej vyske dostavaju krize aj tak zabrat pri inych veciach.

mouse
3. júl 2008

Ahoj Anamorcek, neboj, saty dokoncis. Keby nahodou aj nie, je jedno, co si oblecies, s Natalkou budete krasne v kazdom pripade.
Ved nemusis byt na celej svadbe... Natalke je asi horuco, babatka velmi zle znasaju horka. Prave som o tom citala v poradni clanok. Ale zvykne si a zase bude dobre spavat. A ma sa aj ochladit.

zuzanat
3. júl 2008

anamor aj nas maly ma problem so spanim, resp. nespava cez den vobec, dnes spal dokopy asi hodinu a to je hore od siedmej. zaspi pri papani, a ked ho prelozim do postielky, tak uz je hore. vecer zaspal az pred 23hod aj to na rukach, ale nastastie papal az o tretej, a potom o siestej, tak celkom v pohode.
ale on aj ked je cez den hore, tak nie je zly, place velmi malo. len sa mu treba venovat, rozpravat sa s nim, obcas sa prejst.
a saty mas v akom stadiu? urcite nieco vymyslis, ti si sikovna 😉

lilly
3. júl 2008

ahojte, som kus sklamana.. volala mi sestricka z ultrazvuku, kam sme zajtra mali ist, ze doktor si berie dovolenku a cely jul tam nebude a az od 14.7. ho bude zastupovat nejaky iny, ktoreho meno som aj zabudla, no je vraj tiez dobry a odbornik a tamten dr. by mu nezveril taketo vysetrenia, keby mu nedoveroval... no objednala ma na 15.7., to uz budem v 23tt, vlastne dovtedy sa to aj da robit, to vysetrenie. No myslela som, ze uz by sme mohli vo viedni nakupit podla pohlavia drobca, no zjavne budeme musiet ostat pri neutralnych farbach.. tak co uz.. ☹

katarinkad
3. júl 2008

o, lilly, tak to je skoda ☹ Som sa tesila aj za teba 🙂

Aj my sme boli v 23 tt na 3D. No cez leto je to tak, vsade su same dovolenky. No nic potom porovname foto aj velkosti babetka ked pojdes v takom tt ako my. Ja ti tipujem dievcatko, tak som zvedava. Mouse bude mat podla mna Robka. Som sa tak rozhodla. 😀

anamor
autor
4. júl 2008

ahojte,
lilly ja som spoliehala na to, ze dnes vieme co to je, ja som nedockava, tak si viem predstavit ako si ty. Je inak problem kupit neutral veci - inak lilly odporucam H und M a C und A - najlepsie ceny a vyber v SCS. Ale mrknut chodte aj BabyOne- tam maju uzasne snad vsetko

Vcera sme mali inak zly den, mala stale mrncala, cely den bola na didke, v noci super, teraz tiez, dufam, ze sa da dokopy, vcera proste mala zly den chuda moje. Tie horucavy su zaberak. A inak mame rekord - 18 ocikanych a okakanych plienok.... som sa bala ze ma nejaku virozu ci co, ale asi to bolo tym, ze vela papala a pila apreto to slo aj von.... nastastie z dola, nie z hora, tukituk.
Moje saty, uz len upravit dlzku, vyzehlit a mam ich hotove, vcera som na nich makala v noci - lebo iba to som sa nemusela venovat malickej.... ale makala som ako srob. Dnes musim upratat a poprat rucne par veci na zajtra, tak dufam, ze stihnem. Od vsetkych svadobnych priprav som oslobedena, chvalabohu.... akurat budem jest kolace, uz sa tesim, normalne mam na ne chut.

lilly
4. júl 2008

ahoj anamorcek 🙂 sikulka si, ze si zvladla aj saty usit 😉
ako to vyzera v tom SCS, tie obchody su navzajom poprepajane, ze chodis len vnutri, ci je kazdy nejak zvlast? Vysomarime sa tam z toho? Budeme sa snazit kupovat neutralne veci, alebo potom asi skor pre chlapca, ved tie moze ponosit aj dievca, dievcenskych mame dost, aj ruzovych po neterke.

anamor
autor
4. júl 2008

ahoj lilly, je to vsetko prepojene, velke mega - u nas spojene asi tri nakupne centra v BA 😉 a samozrejeme tie obchody co som napisala, kazde na inom konci. Ved pozri na nete mapu www.scs.at tam je vsetko, aj ake obchody a tak.
Je dost problem kupovat neutralne, ale ved kupis take zelenkave, zltkaste.... ja som kupovala babske a tiez to bolo pred 3D, keby 3D povedali chlapec, asi vsetko predam... 😉

lilly
4. júl 2008

mapu pozeram uz asi hodinu, asi si to nejak vytlacim a vyznacim dolezite obchody 🙂

katarinkad
4. júl 2008

Ahojte moje zlate 🙂
anamor, tak ty si sikulka ked si pri Natalke usila tie saty. Snad uz bude Natalke lepsie, aspon zajtra, hlasia ochladenie uz dnes. Aby si si trosku uzila tu svadbu pri nej. 😉

Ja mam nejaku depku od vcera, som bez nalady. ☹ Asi dnes cely den prelezim.
Vcera som prvy krat v zivote zavarala maliny, dufam ze sa mi nepokazia...no proste zienka domaca 😀 Aj ma mangel sfotil, tak pridam foto tucniaka 😀 😀 😀

anamor
autor
4. júl 2008

katarinka vcera som aj ja poriadne depkovala.
Dnes je to lepsie lebo co-to si stiham aj porobit a mala lezi v lehatku, to ochladenie veeeeelmi pomohlo, dakujem 🙂
a tie saty, no nie je to uplne to co som z nich chcela, ale hadam ich pouzijem.

katarinkad
4. júl 2008

anamor, ako cerstva maminka budes urcite kocka 😉
Ja inak svadby velmi nemusim, a neznasam tie pripravy, preto sme my nemali klasicku svadbu 😉

anamor
autor
4. júl 2008

katarinka ja budem rada ked bude pondelok...

katarinkad
4. júl 2008

no ti ti verim 🙂
ale neboj, ono to zbehne

anamor
autor
4. júl 2008

ja viem, dni velmi utekaju.... 😉 no idem si nieco porobit, malinka mi zaspinkala, tak idem rychlo nieco pozehlit a pomaly rozmysliet, co vsetko jej zajtra vziat so sebou....

katarinkad
4. júl 2008

ja dnes nerobim nic, navarene mam od vcera, upratane je....budem len vymyslat a kukat po nete co kupit muzovi na narodky 😉

anamor
autor
4. júl 2008

katarinka a tusis aspon co?
Ja som pozehlila - iba malej veci, tie su malicke, to ide rychlo, teraz upratujem. Povysavat mi treba, akurat to az ked bude mala hore... a dokoncit tie saty, ale to potrebujem nech mi mama pozrie dlzku a ta teraz riesi kolace, ci co, takze to az po obede....

katarinkad
4. júl 2008

anamor, nieco uz mam, a nieco este musim dokupit...mozno este nejake oblecko...hodinky...uvidim co objavim 😵
nepisem co uz mam, lebo moj mangel dakedy cita nasu temu 😀 😀 😀

katarinkad
5. júl 2008

Dobre ranko vsetkym 😉
tu uz nikto neplanuje???
pekne sa nam ochladilo na vikend, aspon sa nebudeme potit

anamor, prajem peknu svadbu, hlavne nech sa Natalke paci a nech je cely den dobrucka 😵 😵 😵

lilly, je uz predpokladam vo Viedni a nakupuje 😀 🙂

lasenka
5. júl 2008

dobre ranko 😉
anamor stihla dosit tie saty? nechce sa mi citat dozadu 😉

katarinkad
5. júl 2008

cau lasenka,
stihla, stihla...je to sikulka...dufam ze nam hodi aj nejake foto zo svadby 😉
ako sa ty mas?

lasenka
5. júl 2008

tak s tym sitim ju obdivujem, ja som niekedy sila satocky, ale pre babiky 🙂
ja sa mam dobre, dnes nerobime nic, lebo je sviatok Cyrila a Metoda, takze trosku si poupratujem este vo vnutri, nieco navarim a budem surfovat po roznych strankach o byvani... Kati, ty nemas v zalozkach nejake? mam pocit, ze som uz vsetko obkukala

zuzanat
6. júl 2008

ahojte, my sme boli vcera na Country pozriet koniky a Filipko cely cas buval. a dnes sme oberali marhule, tak mi hadam zajtra dovoli zavarat 🙂 mliecko este stale nemam nic moc, lebo mava zelenu stolicu. pred chvilou dojedol, strasne sa pogrcal a este aj pokakal, a teraz tlacil tusim zase. sme si dnes pekne pospali pobede 🙂

anamor dufam, ze svadba dopadla dobre a ze ste sa v ramci moznosti dobre pobavili 😉
lilly a od teba cakam co si vsetko nakupila. dufam, ze si nakupy v zdravi zvladla 😉

a pekny vecer tehulkam a snazilke 😵

anamor
autor
6. júl 2008

ahojte, takze saty som nemala nakoniec tie moje... sa mi nepacil vystrih,nesedeli mi ako mali, bolo treba ich prerobit, tak ich prerobim, len na to treba viac casu, tak som nakoniec mala pozicane od kamosky, tie mi sedeli ovela lepsie a aj som sa lepsie v nich citila.... takze moja snaha bola trosku marna. A svadbicka? super bola, napapana, vytancovana, ale dost unavena. Sobas som prekojila.... bohuzial, to ma trosk mrzi, vsetko slo podla planu, ale pokakanie nam sposobilo, ze mala zacala plakat pred kostolom ako zmyslov zbavena, tak som musela vyjst z kostola a ist ju nakrmit, ked bola uspokojena, svadobcania odchadzali z kostola, takze sobas uvidim len z dvdcka ☹ Inak vsetko ok /studena vecera - kvoli kojeniu/, ale od deviatej do polnoci spala mala v kociku na teraske zababusena v deke a ja som tancovala, bavila sa, super bolo 😵 😵 😵
A inak uz sme dostali nausnicky, dufam, ze tento tyzden malej lekarka prepichne uska a bude mala kocka. 😉

zuzanat
7. júl 2008

dobre ranko, ja som tu prva 😕
anamor som rada, ze si sa bavila 😵
ja mam dnes celkom dost toho v plane, ale najskor musim ist do potravin, aby som to mohla zrealizovat a kedze prsi, tak neviem neviem. asi skocim za susedu, ak je doma, aby mi maleho na chvilu postrazila. inak neurobim vobec nic 😔

lilly
7. júl 2008

ahojte moje, cestu som v zdravi prezila, aj chodenie po nakupoch, celkom som aj vladala, len naspat v IC-cku som si nevedela uz najst polohu.. Nakupili sme krasne vecicky, vacsinou take zamatove teplejsie, rozne supravicky, vacsinou nohavice a bundicka, ale aj zopar dupaciek, pyzamiek, pidi-ponozticiek, aj dve supravicky take zateplene aj zvnutra, jedna je c.56 v nej by mohlo ist aj domov z porodnice, potom jedno postelne pradlo, osusku, taky polystyrenovy obal na flasu ku kociku. Velkosti su vacsinou 62, asi 2-3 vecicky som kupila len 56. Mozno aj vela som toho nakupila v 62, ale su strasne krasne 😵 Cenovo je to asi tak ako u nas, mozno aj trochu menej, neboli zlavnene, teraz tam boli vypredaje na letne veci, tie by sa oplatili velmi. Minuli sme kopu penazi, no nadherne su tie vecicky, musim vam ich odfotit, ale este som sa k tomu nedostala. 🙂