Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

anamor
autor
21. júl 2008

ahojte,
vy o upratovani... tak sa pridam, v sobotu som makala ako srob, lebo sme vcera mali navstevu, navsteva sa odhlasila, tak som mala aspon skvely pocit ako tu je cisto... dnes to uz nie je vidiet 😖 tiez nechapem, ako rychlo sa spravi bordel....
malinka bola dobrulinka cez vikendik, preslo nas bolenie bruska /nechcem zakriknut, tak tuki-tuk/, lebo sme nasadili kvapky a masirovanie Pupikom 😉 v sobotu velmi nespala, ale vcera pri tom zlom pocasi cely den.... kazdy bol unaveni... vynimocne aj mala 🙂

katarinkad
21. júl 2008

anamor, ved u nas tiez poriadok vydrzi tak maximalne den! Ja to nechapem, ved stale upratujem a sme len dvaja dospeli ludia a stale je vsade prach a spina. No to som asi len teraz taka prehnane poriadkumilovna, ked pride maly, tak to budeme mat bordel asi vsade a bude mi to jedno. 😀 😀 😀

u nas lialo celu noc, ale uz sa celkom vycasuje, aj slniecko vykuka. Joj, ja take pocasie milujem pod mrakom a teploty do 25 stupnov!!!! Kiez by tak bolo az do oktobra. 😵

zuzanat
21. júl 2008

ahojte, ja len tak v skratke a na rychlo, uvitanie bolo super, aj ked Filipko zaspal prave ked sme boli na rade, ale bolo to pekne. bolo tam az 17deti, co sa narodili od juna 2007 doteraz. boli tu aj oslavy 610rokov od vzniku obce, ludovky, gulas a pod. takze sme boli od 13h do 21h vonku, domov sme sa prisli len napapat. filipko moc cez den nespal, lebo bolo teplo, ale v noci spava celkom dobre (klop klop) zaspi pred 21h, a papa az okolo 3h, 6h a po 8h vstavame, kiez by nam to aj vydrzalo 🙂 vcera sme boli na obed u nasich.
a dnes sme boli v poradni, neockovali ho, lebo nema uplne zahojene prve ockovanie. vazi 7kg, ale dokina povedala, ze je velmi sikovny, ze vyzera tak na 4-5 mesiacov, chytila ho za rucky a tahalo do sedu, ze ho mozem cvicit. tahal sa super, aj krasne drzi hlavicku 😵
uz mu davam aj hryzatko, lebo strasne slinta a dava cele ruky do ust a ho napina, tak nech kuse, aj si ho pekne drzi, kym mu nepadne
teraz mal papat, ale zaspal v autosedacke, tak idem rychlo upratovat, lebo cez vikend nebolo kedy a je ti straasny bordel, tiez nechapem kto ho robi 😅

miska neviem ci predavaju marhule, mamina kupila v dubnici po 39sk, tak sme v piatok zavarali aj dzem robili 🙂 😀

mouse
21. júl 2008

No, u nas to je presne ako pisete, este k tomu pes v byte... Az sa hambim, ked ku nam niekto neohlasene pride a tiez upratujeme kazdy den... Romi to je dobre, ze Natalku prestalo boliet brusko 😵 .
Volali mi z toho e-shopu, shantala pride v piatok, najneskor v pondelok 🙂

zuzanat
21. júl 2008

ozaj romi a pytala som sa na strukoviny, tak povedala, ze kludne mozem vyskusat, ze najlepsie zacat sosovicou, lebo z tej tolko nenaduva. a dnes mi prisla vzroka z www.hami.sk, tak ked budes mat cas, mrkni tam 😉
este idem pozriet kde ponukaju ake vzorky 😀

katarinkad
21. júl 2008

zuzi ahojky 🙂

mouse shantala to je to vedierko na kupanie? Ozaj, ako si pokrocila s nakupom vybavicky?

mouse
21. júl 2008

Zuzka, tak potom je sanca, ze marhule kupim aj tu este. V sobotu mali na trznici, ale namala som cas ist ich kupit, tak snad este niekde kupim. Chcela by som narobit dzem. Taky marhulkovy mame velmi radi...
Katka, shantala je to vedierko. Uz sóm prikupila dalsiu supravicku - zavinovacia kosielka, dupacky, capicka - krasne, bielucke. A jedno body s podbradnickom. Takze supravicky ma 3, kosielky 3 nove a velke mnozstvo zdedenych 🙂 a nejake body, rukavicky... Tak sa to pomalicky zbiera. Kupila som aj plienky s obrazkami, na zakrytie a do kocika. Mama vcera vytiahla 30 plienok - klasicke bavlnene, nic im nechyba, tak este dokupim asi 10 zatial a ked bude malo, dokupia sa potom. No a uz ma brzdi v nakupovani, ze oni aj surodenci mi chcu nieco kupit, ze mam pockat co dostanem a ked bude nieco chybat, rychlo sa dokupi.

mouse
21. júl 2008

Od kamosiek mam 5ks zavinovaciek 😕 , mama mi chce estedokupit dalsiu, lebo "musi byt jedna nova do porodnice a do poradne", tak neviem, kam to popracem. Postielky mam uz 2, jednu dam k nasim a svokra chce kupit zanovito novu, lebo "babo musi mat novu postielku".

katarinkad
21. júl 2008

mouse, tak uz sa ti toho tiez zbiera ako nam. 😀 A dobre ze ludia v tvojom okoli maju snahu ti nieco pokupit, je to pomoc. Nam sa zatial nikto neponukol ze nam nieco kupi. 😀

zuzi, Filipko je NADHERNY!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Sa mi zda taky iny, zmeneny, sa mi teraz uz viac podoba na teba. Ma take tvoje ocka. 😅

mouse
21. júl 2008

Filipko je nadherny. Katka, pekne vecicky si nakupila. Velmi sa mi pacia tie kybliky, podlozka.... cela ta suprava. Kde si take nakupila? Ja si asi pojdem pozriet do mesta tie nocne kosela. Doma mam len jednu aj to kratku - radsej mam pyzama, nocna kosela sa mi vzdy vyhrnu az niekam pod bradu a potom je mi v noci zima

katarinkad
21. júl 2008

mouse, tie vecicky som dostala od mangela na vyrocie svadby, aj ked sme si mali dat len spolocny darcek kameru, tak ja som este aj toto dostala aj krasnu kyticu. No zlaty ten moj manzel. 😅 Maju to u nas v obchode predeti, maju aj stranku www.predeti.sk
mouse, ja som vcera vytiahla tu nocnu koselu co som si kupila do porodnice, takze som v nej prvy krat spala. Lebo ja pyzama vobec neznasam, ja spim inak len v sortkach a tricku, alebo bez 😀 😀 😀 no rano som ju mala celu vytiahnutu az na brade a chrbat holy 😀

zuzanat
21. júl 2008

dakujem za filipka 😵
katka mas nadherne vecicky! krasnucke 😉
miska to je super, ze ti pomozu s nakupmi, na mna sa kazdy vykaslal 😀 ale nie, mamina mi dala peniaze a ostatna rodina po krste tiez, ale to som im ja povedala, ze nech daju radsej peniaze, a ja som si za to nakupila v polsku kopec vacsich veci, lebo nam rastie ako z vody 🙂

zuzanat
21. júl 2008

katka tu zavinovacku co mas v albume, tak my mame taku supravu do postielky, aj vecicky z tesca mame rovnake 😀
tych dupaciek teda mas, ako pre trojcata 😀

katarinkad
21. júl 2008

zuzi, dakujem. Ja som tiez uvazovala o tej zirafkovej supravicke do postielky, no nakoniec sme sa s mangelom rozhodli pre tu zelenu, aby sme ladili k spalni. 😉
Oblecka mame uz hadam aj dost, este som objednala nejake latkove plienky a postolky. 😵 A snad este aj nieco dostaneme ked sa maly narodi. 🙂

anamor
autor
21. júl 2008

ahojte, zuzik Filipko je prekrasny 🙂 a pohlad ma tusim ozaj Tvoj 😉
katarinka krasne vecicky ozaj a mas aj krasne brusko na ture 😵 juj sa vam to krati tehulky 🤐

a co my? dnes sme cely den robili odtlacky - baby art ak viete co to je 😉 no fuska to bolo s tou nasou nezbednicou. Inak je taka veselucka, ze ju brusko neboli, anjelik nas, musela byt ztoho hotova ☹
a inak uz mame manducu - nosic, dnes dorazil, ale zatial sme nevyskusali - tri neuspesne pokusy, mala vrieska ako pavian, nevieme ju tam dostat, vadia jej asi tie nozky vodorovne ☹ z muzom si robime srandu, ze takto vyhodene prachy uz davno mozno neboli, ale este nadej zomiera posledna...
inak sme dostali necakane par koruniek a uz som objednala kupaci kyblik - vraj dobry na prdiky, tak ked mi mala odignoruje aj ten, tak velka sranda.... hlavne ze setrime kde sa da 😅

mouse
22. júl 2008

Ahojte mamulky a mamulky cakatelky 🙂
Katka, ten obchod je vraj aj u nas, pojdem tam pozriet. Romi, manduka je vyborna, malicka si na nu urcite zvykne 😵 . Ake odtlacky ste to robili?

katarinkad
22. júl 2008

Dobre ranko 😉
anamor, a podarili sa nakoniec odtlacky? Mne sa to tiez paci, ale je to dost drahe 😖 A to mas take co das do ramceka?
No na tie deti urcite vyhodi kazda z nas aj kopec prachov zbytocne. Nie kazde dieta ma rado vsetko a da to jasne najavo. 🙂 Ale mozno si Natalka zvykne, len je to asi tazke takto ju trapit a davat do manduci ked place, chudatko. No co ked nevyuzijes, tak predas mouse. 😀

zuzanat
22. júl 2008

dobre ranko, ja prave ranajkujem a pijem kavicku. opat sme mali super noc, dufam, ze to tak aj ostane. filipko zaspal pred 21hod a jedol az o 4 rano a potom o 7 a vstavali sme pred pol deviatou 😵
miska ten obchod je hore v juzanke, taky velikansky, len je to tam dost drahe, teda ako co 😉

katarinkad
22. júl 2008

zuzi, tak to mas super, ze Filipko tak pekne spinka. 😉 Berie na teba ohlad.
Ja len ziram aky je on sikovny a krasny na tych fotkach. Ani sa mi verit nechce ze 3-mesacne babo je uz take sikovne a vnimave. 😉 To uz je taky maly sibal. 😉

zuzanat
22. júl 2008

katka ved bolo na case, aby som sa aj ja vyspala 😀 asi je pravda, ze po troch mesiacoch sa dieta meni a meni sa aj rezim, teda aspon mam zatial ten pocit. teraz zase buva na deke, sice spava len po hodine, ale lepsie ako nic.
veru ja strasne zlaty 😵

mouse
22. júl 2008

Zuzi, boli sme s manzelom v Juzanke pozriet do toho obchodu a nenasli sme ho. Potom tam bola svokra a tiez ho nenasla 😀 , tak neviem, ci ho odstahovali alebo to proste mame v rodine

zuzanat
22. júl 2008

ono je to tusim na druhom poschodi, na samom vrchu, na rohu, pritom je akasi miestnost kde prebiehaju nejake cvicenia alebo co to bolo

lilly
22. júl 2008

ahojte, nejak vas zanedbavam 😅
zuzik, filipko je strasne zlaty 🙂
katka ty super vyzeras na tej ture, brusko ti velmi pristane 🙂
ja mam v posled. dobe zrave stavy, v kuse by som nieco tlacila do seba... teraz mam strasnu chut na sladke, na nejaku coko, no nic nemam ☹ a puding by som jedla kazdy den 😝 😀 tusim dnes varim znova.. mali sme v sobotu, nedelu a dnes rano tiez 😀

katarinkad
22. júl 2008

ahojky lilly 😉
ani mi nespominaj sladke 😝 😝 😝 ja mam neovladatelnu chut na sladke uz dost dlhu dobu. A vobec sa neviem ovladat, musim mat proste kazdy den nieco sladke a veeeela 😝 😝 😝 . Je to hrozne. A pritom si uvedomujem ze uz som riadna tucibomba, uz sa na seba nemozem ani pozerat do zrkadla. Ale co mam robit? 😢 😢 😢 Teraz ficim na vafliach s ovocim, slahackou a cokoladou ale nepohrdnem nicim sladkym.

lilly
22. júl 2008

mnam, katka, ani mi to nespominaj.. ja ficim na pudingoch a cokoladach.. uz roky som si nekupila cokoladu a teraz mam doma dve.. jogurtovu milku a nejaku citronovu aero :-P joooooj, nevydrzim domov...
a vobec nie si tucibomba.. inak vahou som ta uz asi dobehla, takmer, ty v 23tt si mala +6kg, ja mam tiez uz nejak 5, to som mala asi pred tyzdnom, odvtedy som sa nevazila 😅

mouse
22. júl 2008

Katka az teraz som nasla Tvoj druhy album... Vyzeras perfektne, naozaj Ti to pristane...

katarinkad
22. júl 2008

vy lichotnicky jedne 😀 😀 😀
Ale ja sa uz citim strasne tucna a vobec sa nepacim sama sebe. Uz sa mi zda ze priberam vsade, doteraz to bolo len na brusku. No ale ked tolko zeriem. 😀 No musim este vydrzat dva mesiace, a potom dufam nieco zhodim.
😵

katarinkad
22. júl 2008

kuknite na tuto kocku. Neviem ako moze mat take "brucho" v 32 tt?????? Mozno len provprovokuje nas co sme uz pekne gulatucke
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

mouse
22. júl 2008

Nuz, na niekom to nie je vidno. Len sa pekne tes z bruska, ved je to krasne... 🙂 Teraz si tie bruska aj tie kila mozeme dovolit 😵

anamor
autor
22. júl 2008

vsetky ste kočky 😉 a jedzte kolko Vam chuti, aj ja som tak robila, postupne idu kilecka dole.... aj ked nie prilis rychlo, ale idu 🙂 a po porode nebudete mat cas jest 😉 , varit urcite obmedzene.... 😒 a vylucit kadeco.... tak si to uzite, hlavne cokoladu

mala bola dnes par minut v manduce, sa tesim 😉