Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

mouse
12. aug 2008

Nuz, odvykli sme si od menstruacie, to je pravda... Kocky to Vam zavidim, bazen, virivka... Uz aby sme mali postavene a nieco poriesili - aspon poriadnu vanu v kupelni 😵 . Vcera sme zaplatili zalohu za okna a vchodove dvere - plastove, zaciatkom septembra ich pridu namontovat. Okna biele, dvere sme vybrali s imitaciou dreva. Anamorcek, som rada, ze sa Natalke paci v kybliku. Mas shantalu? Lebo na tej stranke, co si poslala link, bol nejaky iny kyblik. Vam sa ako dari so stavbou? My okrem ineho stale este zaliepame diery medzi strechou a murmi - je to nekonecny pribeh.

anamor
autor
13. aug 2008

dobre ranko,
ano shantalu modru, je uzasna inak 😉 len som ju este malo testovala 🙂 chce to cas, ale miesta tam ma zatial dost, lebo vodicka nadnasa.
No my teraz trosku stojime, inak mame uz vrchne priecky kompletne, este spodne - tych nie je tak vela, dole mame uz hydroizolaciu pod prieckami, to bolo posledne co sa spravilo.
My v dobe budeme mat len taky mensi bazen, kvoli malej, nic velke a financne narocne, potom ked podrastie kupime mozno nejaky vacsi, uz sa strasne tesim, uz aby sme boli v domceku, ale neviem ci to bude tak skoro 😔

mouse
13. aug 2008

Ahojte,
Tiez mame modru shantalu 🙂 , zatial caka na prve pouzitie, este si par tyzdnov pocka. Budete mat bazen vnutri v dome, alebo vonku na dvore? Na dvore by sme aj my chceli, nazaciatok asi nejaky vacsi detsky nafukovaci 😀 a casom take prirodne kupacie jazierko, snad sa nam tam nieco podari vytvorit, ale to su vsetko zatial vzdusne zamky 😀 , to co je potrebne, je zalepit diery, aby nefukalo do domu, ked nam osadia okna. Priecky uz mame, len na jednej zabudnutej chybaju este 2 rady.

anamor
autor
13. aug 2008

miška ahoj, no bazen bude urcite tiez nafukovaci a vonku. Iny by som ani nechcela.
A nam inak tiež do domu ešte fučí 😒

mouse
13. aug 2008

Romi, aspon sa nebudeme stahovat do vlhkych stavieb, pekne nam ich vysusi a prefuka 😵 . Vcera som mala taky ruzovkasty vytok, stalo sa Ti take nieco v osmom mesiaci?

lilly
13. aug 2008

ahojte
nejaka "dobra dusa" v praci mi zozrala jogurt 😠 tak si davam rozok s lekvarom 🙂
bazeny vam zavidim, aj ja cem
miska a ten vytok ti uz prestal? Nenamahala si sa velmi? Neboli ta nieco? Prip. ťuťumuťu nebolo?

mouse
13. aug 2008

Lilly, prides s malou v lete na prazdniny ku nam, moze sa s Robkom cvachtat v nafukovacom bazene. A my s nimi, ak sa vmestime 😀 .
Praveze ani som sa fyzicky nenamahala a tutumutu uz ani neviem, co je. Vytok som mala taky zlty uz tyzden, vcera taky ruzovkasty. A dnes uz ziadny.
Tak to je drzost, zjest tehotnej zene desiatu!

katarinkad
13. aug 2008

Ahojte 😉
tak vy si tu snivate o bazenikoch?......aj my mozno budeme mat detsky nafukovaci pre Boriska 😀 😀 😀 , no ja by som radsej taky poriadny chcela aby sme si aj my s muzom zaplavali. 😀

lilly, v kazdej praci sa najdu take "dobre duse"!

misi, prestal ti ten vytok? Kym to nie je krv tak sa nic nedeje.

Mna dnes boli od rana hlava 😒 , a to ma nebolela cele tehu. Asi si idem dat kavu.

anamor
autor
13. aug 2008

mouse ja som nemala ziadny vytok, ani zatka neodislo, proste nic, len na zaciatku vytokove problemy, potom to preslo, nastastie, mala som cipky a nejake tablety na to.

katarinka my tiez len detsky nafukovaci, iny ani nechcem a ani na to nemame zdroje 😉

mouse
13. aug 2008

Ja som nemala vytok cele tehotenstvo, ked len tak, ciry. Az posledny tyzden ten zlty a vcera ruzovy. Ale pobolievalo ma aj hrdlo, takze asi nejaka infekcia. Dnes je to uz ok, ziaden vytok a ani hrdlo neboli. Zajtra idem do poradne, tak sa popytam aj dr.

katarinkad
13. aug 2008

ja mam vytok uz roky....je to dost neprijemne ale uz som si zvykla. Dr. povedala ze pokial ten vytok je cisty a nic ma nepali a nesvrbi, tak je to OK. V tehu som uz 2x brala take cipky, ale mam pocit ze mi vobec nepomohli.
😒
sa popytaj zajtra v poradni a daj vediet ako si dopadla. Co ti bude zajtra robit v poradni?

mouse
13. aug 2008

Katka neviem, urcite vysetri moc, zmeria tlak, vahu, vysetri narychlo babo utz a skontroluje zdola - to robi vzdy.

lilly
14. aug 2008

ahojte, vytahujem temu z druhej strany
u nas sa konecne ochladilo a prsi, tesi ma to 🙂
mala mi tak okopava brucho, ze mi az poskakuje 😀 vcera vecer ma zase tak stuchala do mechura, ze to az bolelo... vcera som zalahla uz o pol osmej do postele, taka som bola znicena

katarinkad
14. aug 2008

Dobre ranko 😉
lilly, aj ja sa tesim z dazda. 😵 No zajtra ma byt opat horucava ☹

ja som uz okopana cela od nasho maleho. Je to fakt sranda ako v brusku vystrajaju tie nase babetka.
😵 😵 😵

anamor
autor
14. aug 2008

vidim, ze vas tesi zmena počasia, naša mala to tentokrat celkom dobre znáša, tak to teší aj mňa, len ked bude liať nedostaneme sa von, to bude iná ponorková choroba /desím sa jesene a zimy 😖 /
neviem či bude zajtra hic, mám pocit, že do nedele nemá byť bohvieaké počasie.

pekný deň tehulky, zuzka sa nám niekde vyvaľuje na slnku, tak sa dnes možno ukáže, ked slnko zašlo 😉

katarinkad
14. aug 2008

zase sa vsetky niekde flakate?

ja som zacala upratovat, ale tak ma to nejako zmohlo 😒 asi sa naobedujem a pojdem si lahnut. 😵 Normalne uz nevladzem naraz upratat cely byt. 😕 😕 😕

lilly, uz ste poskladali skrinu? A aku ste kupili? Odsuvacku?

lilly
14. aug 2008

skrinu sme poskladali este v sobotu, lebo lialo, tak to bolo vhodne pocko na skladanie skrine 🙂
je taka so zasuvacimi dverami, buk, tusim 180x200x65
velmi sa nam paci. Do jednej polky dame este urobit tri police, takze tam budu 4 a druha polovica bude s jednou policou hore a pod nou sa bude vesat satstvo 🙂
prave som zbodla velke hranolky z mekaca.. :-P ta moja mala ma ale chute teda.. 😵

anamor
autor
14. aug 2008

caute, akosi je tu mrtvo, ja tiez trosku pracem veci dnes, pomalicky, postupne, ako stiham.
lilly len si daj, kym mozes vsetko 😉

mouse
14. aug 2008

Ahojte, v poradni vsetko ok, ten vytok je vraj v poriadku. Preventivne mame zakaz 2 tyzdne sexovat. Obaja sme zdravi, Robko je sice stale zadockom dolu, ale netreba vraj panikarit. Ze sa ma kedy otocit a keby nie, dolu zadockom sa vraj rodi normalne bez komplikacii. Uz mam vypisanu matersku, 21.8, presne o tyzden nastupujem 🙂 .

zuzanat
14. aug 2008

ahojte, tak uz som si konecne nasla cas napisat vam, ale myslela som na vas.vcera sme sa so segrami flakali po meste a dnes sijem ako drak 😀 veru u nas ziadne ochladenie nie je, je stale pekne. Filipko sa uz krasne sam pretaca, len obcas si nevie este vytiahnut rucku spod seba. a ked je na brusku, tak krci nohy pod seba akoby sa posuval. je zlatucky 😵
zajtra ideme pobede domov a vecer nam pride tatino, tak sa tesiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim 😵 som zvedava co povie na maleho 🙂

a co sa vytoku tyka, ja som pred tehu nikdy nemala, ale potom som mala cele tehotenstvo a este aj teraz, takze bez intimky ani na krok, ide mi to strasne na nervy. aj cipky som mala 2x ale nepomohlo.
miska ja by som nechcela rodit normalne, ked je maly otoceny ritkou, vraj chlapci by sa tak nemali, aby sa neposkodili semenniky...

dnes som videla krasne babatko 3tyzdnoveho Jakubka, ked sa narodil mal 2700g a 50cm, uplne malicky, nas taky ani nebol.

anamor
autor
14. aug 2008

ahojte, ditko mi uz spinka, ja som okupkana a idem s mamou zacat strikovat malej svetrik na jesen, juj ako sa tesim, viem strikovat, ale zatial som okrem babikam nic neustrikovala, takze mala bude moj pokusny kralik 😉

zuzi co sijes ako drak? uzite si tatina aj ten nas pride zajtra 😉

mouse s tym porodom chlapcov je to ozaj tak, ze nie vzdy su za ak by siel zadockom hlavne ak ide o chlapceka, tak to este zvaz. Hlavne sa porad s lekarmi. Ale ty urcite vies co mas robit 😉

lilly
15. aug 2008

ahojte..
romi, zavitala som k majovcatkam, vidim, ze tam riesite znakovu rec u babatiek.. no som celkom namotana na to, uz len materialy zohnat 😉

anamor
autor
15. aug 2008

lilly tiez tak nejak 😉 uvidime, co poriesime.... pociatocne nadsenie musi vychladnut a sup sa do toho s chladnou hlavou 😝

katarinkad
15. aug 2008

Ahojte 🙂
Konecne mame piatok. Pracujucim zelam aby im to v praci zbehlo cim skor. 😵
Inak dnes ma byt hrozny hic. Aspon u nas na vychode. 😢 😢 😢

co ste si to vymysleli za znakovu rec? ja som o tom este nepocula? 😕

lilly
15. aug 2008

katka, aj ja som to pocula dnes prvykrat 🙂
kukni sem http://www.babysigns.cz/sk/

lilly
15. aug 2008

dnes po praci sme chceli ist do mesta, kupit muzikovi nejake rifle a aj do babatkova na plienky a kadeco ine, no neviem, ci to v tej horucave bude mozne 😖

katarinkad
15. aug 2008

dik lilly, kuknem sa na to.

No ja by som v takej horucave nakupy radsej odlozila na inokedy. Ja to tazko zvladam. Ale ked sa citis OK, tak neni problem. Ja cakam na zajtrajsie ochladenie. 😕 😕 😕

anamor
autor
15. aug 2008

kocky neblbnite, zima ma byt v zime, aj ked s bruskom je to asi rovnako tazke ako s malym babom. Mna skor hneva ze sa stale meni to pocasie.

ta znakova rec musi byt skvela 🙂 a tie videa na youtube, super.

dnes robim lilly osie hniezda - ten tvoj recept, ideme vecer na navstevu, tak chcem zobrat, hadam mi to mala dovoli spravit, este som pri nej nic take neriesila 😉

lilly
15. aug 2008

mnam osie hniezda.. hned by som si dala, take orechove 😝 posli zopar 😉
objavila so uzasny syr v lidli, taky natieraci, v kelimku.. uzasny je asi sa rozplyniem z neho.. normalne mam chutovy orgazmus z neho 😵 😝

katarinkad
15. aug 2008

uf, tak ja mam za sebou maraton pri sporaku 😀 😀 😀 Asi zdochnem, som cela spotena a kuchyna vyzera ako po vybuchu 😝 😝 😝
Dnes k nam pride segra s family, tak preto varim vo velkom. Tiez som povodne myslela ze aj nieco upeciem, ale nehrozi! 😀 😀 😀
Idem si dat sprchu a pustim sa do upratovania kuchyne.