Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

lilly
22. sep 2008

katka, teraz budem mat praveze toho dost vela, chcem porobit vsetko, co mam na stole, nech ma nemusia vela zastupovat.. no za dva tyzdne sa toho este nazbiera..
mouse sa neozvala, tak asi je este v kope..
joj vam dvom sa to poriadne krati teda 😕 🙂

anamor
autor
22. sep 2008

zuzi len sa neprepracuj posledne dni, zajtra uz oslava odchodu, upec im kolac /alebo kup/ a ide sa na MD, trosku oddychu a sup rodit 😉 dnes tam mas uz 33t a to som sa vcera cudovala 32
a katka ty ze 39, bud v strehu, nech to nie je ozaj o dva tyzdne.

Miške drzim palce, mohli by ste inak niektora porodit v sobotu na nase vyrocie 😉

zuzanat
22. sep 2008

ahojte, my sme sa vratili z poradne, mame 8kg, pribrali sme za mesiac len 150g. doktorka mi povedala, ze uz mozem zacat s prikrmami, tak dnes skusime mrkvu a uvidime...
v noci sa mi totalne precikal, aj plienku pod sebou, plachtu, este ze pod nou mame igelit, inak by bol aj matrac mokry.
ten maly herec na mna hral, ze chce spat a ked je teraz v postielke, tak vyprava o zivot 😀
som v obchode kupila salamu a neviem kde je, tak idem hladat 😀

lilly
22. sep 2008

romi, nic im nebudem piect, ani ziadnu rozlucku robit, ani predosla kolegyna, co odchadzala na MD v juli nic nerobila. Poslem im mail, kolegom z nasho oddelenia a dalsim, co som s nimi spolupracovala, ze koncim a dakujem za spolupracu a paaaa. Aj tak je tu zrejme taky zvyk, ze sa predom nic nekupuje a nedava, bo povery 🙄 tak nebudem robit ziadne ceremonie.. Budem rada, ked stihnem porobit, co treba, ani neviem este komu odovzdam agendu, kedze sa s nou planuju zmeny, bohvie, ci este niekoho nebudem zaucat.. ale kaslem to 🙄

mouse
22. sep 2008

Ahojte,
Lilly 😀 , Ty si pustala malej Mozarta sluchatkami priamo cez brusko? Ja si ho pustim cez repraky len ako podmaz ked nieco robim, alebo ked oddychujem. Nemusi to byt moc hlasno - ked Ty relaxujes, aj babo relaxuje 😵 . Inak tiez sa mi obcas noha vystrici nalavo, obcas napravo... Aj ritka sa kruti sem tam.
Obdivujem Ta, ze mas chut piect, ja som nepiekla ani nepamatam, len stale cosi vyvaram. Dnes nam budu montovat tie okna, co v piatok priviezli, moc sa tesim, uz tam nebude prievan.
Idem postat na ucet peniaze za overal c. 2., trosku poupratujem, uvarim si obed a pojdem so psom na dlhu prechadzku, dnes je nadherne, svieti slniecko.
Zuzi, keby u nas zmizla salama, ani by som nehladala, bolo by jasne kde je - v psacom bruchu.

lilly
22. sep 2008

ahoj miska, takze si zjavne este neporodila 🙂
hej pustala som jej ho priamo cez brusko sluchatkami, ale nebolo to velmi hlasno, v casopise som o tom citala, ze sa to aj tak moze, aj tam bola taka mamicka so sluchatkami na bruchu odfotena, tak som to vcera skusala 😀
ale chuda moje male asi rychlo nevedelo, co to ma byt.. a mozno ma radsej iny zaner, nie taku "tazku" klasiku 😀

mouse
22. sep 2008

Mozno sa jej veru paci nieco ine a mozno prave klasika a dala Ti to najavo tancom 😵 . Este som neporodila a posledne dni sa ani na porod necitim, vsetko sa akosi zastavilo. No ani babo nepresviedsam, aby vyliezlo, ked teda tato nariadil este tyzden pockat - nemozeme si dovolit nezhody vo vychove este pred porodom 😀 😀 😀 .

katarinkad
22. sep 2008

mouse, este nic? Mas nejakych poslov? 🙂

Ja dnes robim velke upratovanie. Rano od nas odisla segra. Tak som prezliekla periny v hostovskej, umyla okno, podlahy v celom byte, perem, idem pozehlit jednu varku. Treba mi prezliect periny aj v spalni, ale dnes uz nie. Necham si to na zajtra al. pozajtra. 😉

Zuzi, to je malo ze Filipko pribral len 150g? Ved je dost velky chlap. On na fotkach vyzera byt taky pohodak, spokojny, usmiaty. No krasne, stastne dieta. 😉 Hej a my mame aj detsku, teda zatial sluzi ako hostovska. No to susenie pradla vo vnutri mi lezie na nervy. 😖 No nam by sa zisla este jedna izba. Lebo nam chodia casto navstevy na niekolko dni aj tyzdnov a ked z hostovskej urobime potom neskor detsku, tak neviem kde budu spat. 😕

zuzanat
22. sep 2008

no salama sa nasla, vypadla v aute z igetlitky 😀
prisla mi ta menzestrova bunda, farba je bezova, na obrazku vyzerala inak, ale je krasna 🙂
Katka dost malo pribral, aj mne sa zdalo, aj ked dokiny vravela, ze to nie je nic strasne, ze uz tolko ani nebude priberat. ale inak je to fakt pohodak,by som tvrdila, ze bude flegmos po tatovi. som vam hovorila, ze sme mu nasli znamienko na bruchu ako ma mario? tak som mariovi povedala, ze asi je teda tvoj 😀

lilly
22. sep 2008

teda katka, taketo velke pratania robis?
ja sa chystam, ked budem doma tiez porobit poriadky pekne pomalicky.. v dokladoch uz mame ako po vybuchu, len to vsetko trieskam uz aspon pol roka na jednu kopu, treba to roztriedit, kadejake skrine a policky chcem vypratat, zehlit, co som vcera prala..
tesim sa na ten prebalovak z ikei, ako tam konecne poskladam vsetky prkotiny pre malu 😵
zuzi, deti uz neskor menej priberaju, nie? je to tak malo, ze treba zacat s prikrmami? ja by som chcela vydrzat tych 6 mesiacov len na materskom mlieku, aj ked moji rodicia urcite do mna budu hucat uz od 4. mesiaca, nech pomaly zacinam prikrmovat...

katarinkad
22. sep 2008

no zuzi 😀 😀 😀
Inak mne sa velmi paci ta vetrovecka co ma Filipko na foto (z Tesca) aj som ju chcela kupit nasmu Borkovi, ale asi by ju nevynosil. Jedine v jari, ale to netusim aky bude velky. A mame take iste hnede topanocky ako Filipko na tej foto. 😵

lilly
22. sep 2008

zuzi, maly je uz fakt fesak.. a ako sa meni.. uz sa ani nepodoba na seba, ked sa narodil 😀

zuzanat
22. sep 2008

ja musim upratat nase veci, ale problem je, ze tam spi Filip a to ho nechem rusit, tak neviem kedy sa do toho pustim.
lilly nemyslim, ze je skoro na prikrmy, sak uz mal 5mesiacov, aj tak som rada, ze mam este mlieko.

katarinkad
22. sep 2008

lilly, ked budes doma vsetko si porobis. Teraz je uz pocasie od veci, tak si budes pekne upratovat. 😉

Takze si objednala ten prebalovak cez tu kocku?
A tasku ste vybrali cez vikend?

zuzanat
22. sep 2008

oazj katka ta bunda je super! my mame vel 6-9mes, a je mu taka akurat.
lilly 😀

lilly
22. sep 2008

hej, objednala som to cez tu kocku, uz som jej aj poslala peniaze, dnes mala ist na nakupy, tak ked v stredu jej dojdu peniaze, tak teoreticky v piatok by som ju mohla mat doma 🙂
taska... no zase sa mi ozvala ta kocka z ciech, co predava Mutsika, ze by mi mohla predat tu origos tasku ku kociku za 400Kc, ale nevie ake je postovne na slovensko s dobierkou, tak to ma este zistit, ale ze to moze byt aj 200 Kc, takze zatial nekupujem odtial tasku a cakam na nu, ze co a ako 🙂

mouse
22. sep 2008

Uz som objednala aj tu sedacku a zabezpecila som odvoz z CR, co ma tesi, lebo na slovensko z cr su dobierky velmi drahe. Zuzi, Romi, mate krasne deticky.
Katka, poslovia ziadny uz par dni... Nas pes zacal predvcerom zas sezonne plznut, tak sa neviem dovysavat. Je to hroza teraz, povysavam, otrase sa a mozem vysavat znovu... Nastastie s myslienkou, ze sa to plznutie coskoro ustali na normal, co zas nie je strasne. Zuzi ta bundicka je frajerska. Zastepili ste ma tym nakupovanim cez mmb... Uz sa tesim na ten overal...

zuzanat
22. sep 2008

miska ja mam velmi vela veci z MMB a su velmi pekne, nie je ani vidiet ze su nosene a je to aj lacnejsie, ja som tam malemu kupila viac menej celu zimnu vybavu 🙂

mouse
22. sep 2008

Ozaj, dnes ideme z cvicenia pre tehotne na exkurziu na novorodenecke odd., aj sa tam popytam na toho streptokoka, teda, co budu robit s babatkom ako profylaxiu... Citala som, ze niekde prekryju len matku tesne pred porodom antibiotikami preventivne, inde zas pchaju atb do babatka...

lilly
22. sep 2008

mmb je dobra vec, aj ja casto odtial kadeco objednavam, kazdu chvilu nejaky balicek pride.. alebo aj celkovo z netu.. teraz ocakavam este 3 baliky - latkovky z nosime.sk, prebalovak a merino vlnu 🙂
miska, ja som mala tiez streptokoka. Akeho mas ty? Ja som mala tusim agalaktickeho.. a inak sam zahadne zmizol, lebo na jednej poradni sa ukazal z vyteru, ktory sa robil na predoslej poradni,t eda pred mesiacom, tak mi dal doki nanho antibiotika, tak som ich vybrala, zaroven urobil doki dalsi kontrolny vyter, no vysledky som mala neskor ako som vybrala tie antibiotika a v tom vytere uz nebol, teda som ich v podstate jedla zbytocne.. a co som citala na nete, tak ak je aj pred porodom tam streptokok, tak pocas porodu davaju mamicke infuziou ampicilin a to ma zabranit prenosu na dieta pocas porodu, ale toto mi napr. doki vobec nespominal, asi sa ho na to spytam nabuduce na poradni

mouse
22. sep 2008

Ja mam toho isteto, v predoslom vytere nebol, v poslednom bol iba ojedinele. Mne ATB nedal, ze je to zbytocne ich do mna cpat, ze sa to poriesi v porodnici. Tak sa dnes na to opytam, dam potom vediet..

lilly
22. sep 2008

aj ja som tak citala, ze je to zbytocne ich brat pocas tehu, lebo sa to do porodu aj tak moze vratit.. no mne doki povedal, ze to treba preliecit, tak som ich radsej vybrala.. 😖

zuzanat
22. sep 2008

tam mame prvu mrkvu uspesne spapanu, keby mohol tak zje vsetko, mi tahal misku, aby som si svihla 😀

mouse
22. sep 2008

Zuzi, to mas teda doma jedaka 😵 .
Kocky, poznate znacku detskeho oblecenia Dino? Bude nam stacit na zimu jeden overal c.68, alebo je lepsie mat 2? Co je lepsie, overal aj s chodidlami alebo bez? Sustakovy alebo fleesovy? Jeden uz som objednala, ale odpisala mi este pani, co predava tento: http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=3785137
Zuzi, to je dobre, ze to mas preliecene. Aj by som rada mala... ale uz je asi neskoro

mouse
22. sep 2008

Ta posledna veta je pre Zuzku/Lilly 🙂

katarinkad
22. sep 2008

misi, ja nepoznam znacku Dino. Maju pekne veci?

Kedze mas na zimu aj teplu zavinovacku aj fusak tak jeden overal snad aj staci. Ja mam sice dva, ale nie su az take velmi teple ale mam fusak teply z ovcej vlny. Tu zavinovacku stale zvazujem. Sa mi paci, ale draha je dost. No stale mi vrta v hlave. 😵

Zuzi, vy ste dnes papali prvy krat mrkvu? No super ze chutilo 😝 😀

katarinkad
22. sep 2008

mouse, ja stale nikde nevidim tu tvoju foto s bruskom 😕 😕 😕

anamor
autor
22. sep 2008

ahojte,
tak zasa super lekcia plavania, teraz sme spinkali, ja pomaly upratujem kuchynu a spajzu. So spalnou mam problem ako zuzka, lebo ked tam mala spi tam upratovat nechcem, aby sa nezobudila.
ak nezacne prsat, ideme este von, len musim pockat, kym sa chlebik dopecie.

mouse overal pre male mimčo je asi lepsi s nohami, idealne s nohami, co sa daju dat dole... ale ako si spominala ked budes satkovat, aby nepadli topanocky, ponozky a pod. tak lepsie s nimi. /ja mam oba bez a ani som si to neuvedomila ked som kupovala, ale nasa velka "baba" to zvladne uz aj v capackach, takze dobre.

zuzi a ta vahaje v poho, teraz sa vraj pribera okolo 300g, ja uvidim ako mala, ale kym budem kojit zatial nebudem prikrmovat, ale my mame este cas, ved este len klopeme na branu 4 mesiacom. ak bude velky hlados mozem uz dat kasu alebo vyzivu, ale zatial neplanujem. Ja ani UM nemam doma....

katarinka vy mate uzasny bytik, velmi sa mi paci, vidno na tebe ze mas vkus, aj bytovy, aj oblecenie, Borko bude fesak.

ja na mmb stale zhanam capacky, zatial som sa nerozhodla...

katarinkad
22. sep 2008

anamor, Natalka je super plavkyna. Hlavne ze sa jej vo vode paci. Asi potom aj lepsie spinka po takom plavani, ci nie?
dakujeme za pochvalu, vy s miskou budete mat o chvilu novucke domceky a urcite krajsie ako ten nas. Mna bytovy dizajn dost bavi, stale sledujem vsetky relacie o byvani a kupujem si casopisy o byvani a rada chodim po obchodoch s nabytkom a doplnkami. Len teraz je to uz take blbe, lebo stale objavim nieco krajsie a lepsie ako mame a niektore veci by som uz najradsej prerobila inak....ale neda sa....mozno o par rokov. 😕

anamor
autor
22. sep 2008

katarinka ano to poznam, dnes sa ti paci to, o mesiac nieco ine, bytovy dizajn ide dost dopredu, ja osobne sa v tom az tak nevyzivam - ale sledujem tiez take relacie a aj citam casopisy, mne sa stale paci nieco ine, este nemam presnu predstavu o zariadeni nasho domu... uvidime ako to nakoniec dopadne.
a po plavani naozaj spime lepsie, dost to unavuje.... nielen malu, ale aj mna 😎