Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

zuzanat
20. okt 2008

ahojte, my sme sa v noci budli kazde tri hodiny a kedze Filipko spal zase na brusku a stale mrncal, tak spal s nami. sa mi vobec nepaci, ze spava na bruchu, lebo je akysi nervozny 😖 vcera cez den dost dlho spal, potom sme boli vonku a nakoniec sme boli u susedov, ked som videla, aky je ich maly stale nervozny, tak som neskutocne vdacna za moje genialne a kludne dieta. lebo maly Simon len na rukach a to stale place, nic sa mu nepaci, jeduje sa. za to Filipko sedel v stolicke, skumal knizku a skeril sa, je to proste moj zlaty maznak 😵
dnes zaspal o pol desiatej a ked som vysla o 10h zo sprchy, tak uz bol otoceny na brusku a stiahol na seba kolotoc co ma nad postielku. inak nechapem ako to dokaze, ale vzdy ho tak rozobere 😀 takze uz je po spanku.
ja mam v plane dnes upratovat, lebo to tu vyzera strasne, a skrine ani nehovorim, stale som sa k nim nedostala. asi mu prestahujem postielku na spanie do obyvky, nech tam mozem porobit poriadky.

my mame dnes pol roka! ale to leti neskutocne, uz mame velkeho chlapa 😵

miska a ake plieny si objednala? ja bamboo, vraj su naj na noc, tak som zvedava, este mozno objednam par color na den, uvidim, ako budem spokojna. sa mi pacia aj ine, ale tiez by som z toho mala gulas a su aj poriadne drahe 😒 my precikame aj babylove, teda ak nema postolky, ale tie mu uz davam stale teraz, len ich ledva zapneme 😅

idem napisat zuzke ako sa ma, kedy idu domov...

anamor
autor
20. okt 2008

katka no planujem, len ci cas dovoli, co to som uz robila, ale teraz viem ako na to naozaj, konecne 😉
ked spravim daco, pochvalim sa.... este aj kalendar v photoshpe digiscrap... mam odvazne ciele

Filipkovi vsetko naj k polroku, skoro by som bola zabudla 😅 fu, to ozaj leti 😉

katarinkad
20. okt 2008

Aj my blahozelame Filipkovi k pol rocku! 😵 😵 😵

zuzi, a preco maly stale spava na brusku? On sam sa tak stale otoci?
Mne by sa zislo tiez umyt aspon podlahy ale sa mi nechce. Vonku vyzera byt pekne, tak asi pojdeme poobede na prechadzku.

maminky, vase babetka spia od zaciatku v postielke? Lebo nas Borko teda nie. Nam je postielka zbytocna, len zavadzia v spalni. 😀 Nas maly v nej vobec nespi. Teda spal tam asi 2x, aj to sa mu tam nepacilo. A ani mne sa to teda nepacilo, hlavne v noci, lebo nanho dobre nevidim ked je v postielke, tak som sa musela stale nadvihovat z postele a kukat nanho a potom aj tak som ho stale vyberala na papanie....takze spi s nami na posteli, takto je to ovela lepsie. A cez den spi stale v obyvke na gauci, alebo v hojdacke. 😀

zuzanat
20. okt 2008

plienky uz mam na poste, tak zajtra ked pojdeme na ockovanie, sa po ne stavim 🙂

Filipko mal dnes na obed brokolicu a zemiak a ho napinalo 😅

Katka on sa sam pretoci na brusko, ja ho aj pretocim na chrbatl, ale o chvilu je zase otoceny. a od zaciatku spava v postielke. ked bol malicky tak cez den spaval niekedy na gauci, ale teraz ked uz zaspava sam, tak len v postielke. aj v noci, spal s nami len ked mal sopliky, alebo napr. dnes v noci ked sa mu nieco zle snivalo a mrnci. na zaciatku som mala postielku hned pri sebe, ale teraz uz je pri dverach, lebo tam mi zavadzala, som sa nedostala do skrine. po ruke mam hned lampu, a ked si zasvietim tak na neho vidim. ked spi s nami v posteli, tak ja sa nevyspim, lebo sa bojim, ze ho prilahnem 😔

anamor
autor
20. okt 2008

lilly sa neozvala? preto som mrkla na konika, ze co nove....

nasa mala spi od zaciatku v postielke /v noci/, cez den asi prve tri mesiace spavala len vonku v kociku. Teraz ak buntosi prilis skoro, o stvrtej a piatej, dam si ju k sebe do postele, chytim ju za ruku a spinka /aj dnes rano/, teraz spava v postielke aj v noci, doobeda, aj poobede a potom na prechadzke aj v kociku, ak je este unavena. Uz nema v kociku svoje pohodlie /co nevidiet sa tam nezmesti/, takze tak...

zuzi baby co prikrmuju spominali, ze ked to bolo huste so zemiakom, to ich deti nechceli... iba zriedene /dost zriedene/ tou vodou v ktorej sa to varilo...

zuzanat
20. okt 2008

este som jej nepisala, ale idem na to. som konecne zacala nieco robit, len nas mlady pan si zmyslel, ze dnes nebude spat, spal 2x pol hodinu a prave skuma hniezdo v postielke, baldachyn som zalozila, aby nedociahol 😀
romi on tom mal dost zriedene, vcera to v pohode zjedol...

zuzanat
20. okt 2008

zuzka bol dost strucna, ze nejde domov, asi az v stredu 😔

anamor
autor
20. okt 2008

juj skoda so zuzkou, musim jej napisat. Rychlo som oprala rucne veci a umyla plechy vikendove... konecne 😝 mala spi, este chcem stihnut presadit par kvietkov.
zuzi zajtra mate ockovanie, tak asi nepridete co? tak potom buduci, alebo dalsi, hocikedy, sa mi ozvi mejlikom alebo tak 😉 inak my druhe ockovanie, bez priznakov, ani teplota, ani nic, mala bola trosku ubolena a mrzuta hlavne dve doobedia, ale inak pohoda...

zuzanat
20. okt 2008

no dalsia sprava: zmenil sa jej nalez, krcok je spotrebovany, vo stvrtok mal 1,5cm, tak musi v nemocke dokoncit 36tt, vysadili jej najeke lieky aj infuzky, ze ako sa to prejavi, ci nedostane uz bolesti, ctg a usg je ok, mala ma 2840g....

romi ja dam vediet, rada by som prisla.
ten moj maly cvocko vymysla o sto sest, nic sa mi neda robit pri nom. sa o 15h napapa a pojdeme von, dufam, ze zaspi aspon na hodinu-len on ked je v kocari, tak pozera kade tade...

anamor
autor
20. okt 2008

juj chuda lilly, ale to nic nemusi znamenat, mne sa krcok tiez rychlo spotreboval... a dotiahla som to do 41tt, drzme jej palce, nech tam malicka vydzi este zo dva tyzdne.... aj ked uz je 9mesiac, tak to je super 😉 😵
chuda zuzka ☹ urcite je smutan

zuzi aj my pojdeme tak o tretej von, no idem presadzat tie kvety konecne...

jankazaba
20. okt 2008

ahojte

aj my myslime na lilly, a drzime paste..

katka - terezka spi od narodenia v postielke, len teraz ked ju v noci kojim ju davam k nam , napapa sa a niekdedy zaspime spolu, inokedy ju dam naspat do jej postielky... a niekedy nadranom ked papa okolo siestej, tak ju dam k nam a spi s nami este chvilku...

terezka spava vacsinou na boku a na chrbte, na brusku len vynimocne a to len ked sa v noci nejako pretoci..., asi najradsej spi na boku a pritom ma hlavu uplne zaklonenu - zo zaciatku som si myslela, ze si zlomi vazy, az tak ju zaklana...

aj u nas bolo krasne cez vikend, boli sme stale vonku...

zuzka - druhy zub - gratulujeme, my zatial este nic... a to si terezka cucle ruky o sto sest, aj slinta, vsetko ozuzlava... no cakam tie zuby kazdy den ...

anamor
autor
21. okt 2008

ahojte,
ktovie co lilly, mne na smsku ani neodpoveda, mozno tej podpory ma uz plne zuby 😖 dufam, ze je ok...

ja dnes zehlim 😝 neznasam to.

inak zuzi aj my v noci sa budime kazde tri hodiny, od vecera az do rana... ziadny dlhsi spanok 😔 kedysi v pohode od 19,30 do 2,00-3,00 teraz je hore uz o 22,30 😒

zuzanat
21. okt 2008

ahojte, my sme prave prisli od doktorky, boli sme na preockovani.vazime 8500g, cize sme pribrali 500g odkedy papame aj nieco ine ako mliecko. kazala mi davat dva krat do tyzdna maso a ze rano na desiatu jablcko a piskotu. som sa pytala, ze ake pistkoty a ze to je jedno, ze mozu byt aj marina keksy a pritom v aprilovkach baby hovorili, ze piskoty az od 7 mes a bezvajecne, tak neviem 😅
pri ockovani ani necekol, vobec neplakal, ten moj super chlapisko 😵

prisli nam plienky, tie spodne nohavicky su totalne genialne 😵 tie vrchen som myslela, ze budu inak vzerat. ale fakt su krasne, idem rychlo prat 😀

zuzanat
21. okt 2008

romi nas maly papal dnes az o 3, potom o 6h, ale o 3 ked sa napapal, som ho polozila do postielky, sa prebral a skeril ako opica na mna, tak som si ho dala k sebe a hned zaspal a spali sme do 8.15h 🙂

anamor
autor
21. okt 2008

zuzi no pekna vaha 😉 my sme druhe ockovanie zvladli ok, tak dufam, ze aj vy. Hadam maly pospi...
no keksy, piskoty, do konca siedmeho mesiaca, by sa nemal lepok, sak skus kupit tie co su od 6mes nestle, ale su drahsie ako klasicke, ja to urobim tak...
a filipko ani pri pneumokokoch nezaplakal? super odvazlivec...

zuzi aj u nas pomoze to datie k sebe, ale nerobim to pravidelne, nech sa to nestane pravidlom...

per, per nech vyuzijes 😉

katarinkad
21. okt 2008

Ahojte 🙂

my sme dnes mali navstevu. Zase. 😠 Tak som sa od rana ani na net nedostala.

anamor, ja som tiez akurat dozehlila jednu kopu a hned som dala poprat dalsie. To je ako nekonecny pribeh. 😕

Babulky ako sa vola to mydlo co ste tu spominali, ze je dobre na skvrny? Nechce sa mi hladat dozadu. Lebo nejako nemozem oprat z Borkovych veci tie jeho kakanicky. 😀

Takze o lilly nemame ziadne aktualne spravy? ☹ No dufam ze su OK obidve.

zuzanat
21. okt 2008

Katka je to denk mit - zlcove mydlo stoji 30sk a potom maju aj tekute s takou kefkou, to stoji 40sk.

ja som prala plienky, aj obyc aj nove, ale tie obyc musim este vyvarit. zacala som aj skrine upratovat, ale to moje dieta je nezmar, co ten robi v postielke, to je nenormla a potom ked bol cas spat, tak ani za svet. zaspal o 14h tak predpokladam, ze dlho spat nebude, lebo o 15h jedava. ja uz som z neho dnes totalne vystavena 😝 a to este musim povysavat, lebo vecer pride mariova teta s ujom, moc nemam na nich naladu, ale co uz.
Filipko mal na obed zemiak, mrkvu a kur. maso, no niekedy zase napinalo, ale on sa este aj pritom smeje. potom sa hral s krabicou od mixeru a tak papal...

katarinkad
21. okt 2008

zuzi diky. Musim si ho kupit. 😉

Ty mas skvele dieta, ked este aj pri takej veci ako je napinanie ma dobru naladu a smeje sa. 😀 😀 😀

anamor
autor
21. okt 2008

ahojte, lilusku by mali zajtra pustit domov, slubil jej to jej lekar, vraj ranne ctg bolo ok a maju sa dobre. /len urcite plne zuby nemocnice/. Tak dufam, ze zajtra ju tu mame 😵 😵 😵

anamor
autor
22. okt 2008

ahojte moje, dnes je tu prazdno akosi, my sme boli aj doobeda vonku, teraz som trosku popratala, zabavila sa s malou a varim veceru, dufam, ze mala zalomi aj v postielke, nech co-to este postiham, aj ked nechce sa mi nic.
ktovie co lilly, hadam pride dnes ozaj domov.

zuzanat
22. okt 2008

ahojte, ja tu mam segru, tak mame veselo 😀 som vcera konecne upratala skrine, nachystala tri tasky pre charitu, viac menej nohavice co su mi velke alebo male, ale vo velmi dobrom stave, ale sak ich mam tolko...
pobede asi pojdeme aj my von...
nam akosi blbne voda, najskor bola vypnuta, a teraz akosi divno tece, neviem ci maju poruchu alebo co 😅

dufam, ze sa nam zuzka ozve... 😔

lilly
22. okt 2008

ahojte moje zlate, uz som doma, asi od tretej, len som dala prat a kadeco, tak az teraz som sa sem dostala..
dakujem za podporu, aj za sms, stale ma velmi potesili, ze ste na mna mysleli, len som neodpovedala stale hned na ne, lebo som aj pobehovala po vysetreniach a tak. Ale som rada, ze ste mi pisali 🙂

lilly
22. okt 2008

dnes ma moj doki dost vytacal inac.. najprv neprisiel on na vizitu, ale ina mlada doktorka.. potom som sla nejak pred deviatou na ctg, mne sa zdalo ok, ale nikto ho hned nevyhodnotil, moj dr tam len tak pobehoval a obcas nanho mrkol, kym sa ten zaznam robil.. potom ma zrazu sestricka z odd. poslala zase na ctg, ze po dvoch hodinach od toho prveho mam ist znova, teda o 11-tej. Tak som sla zase, na srdiecku bolo pocut, ze bije pekne, tak ako ma.. uz to mam aj v uchu, ten spravny zvuk ctg.. 😀 co som ich tolko mala.. zase tam pobehoval moj dr. a ze male spi, tak ho treba zobudit, lebo nevidno pohyby.. kazal mi kaslat, no aj ked som tam kaslala ako tuberak, tak sa mala nezobudila. Tak zase mi moj dr. povedal, ze sa mam ist najest, niecoho sladkeho a dobre napit a ked budem citit pohyby, tak mam hned prist.. tak som sla zase na odd. uz mierne naserkata, ze o co mu ide, akurat bol obed, tak som sa najedla a napila kopy sladkeho caju co tam bol, medzitym sa mala zobudila, tak som sla naspat.. no tam ma zase zrusili, ze je porod a vsetci su tam, lebo nejaka ciganka tam stresuje a nevie tlacit.. takze vsetko co malo ruky nohy a bolo zo zdravotneho personalu, tak bolo pri jej porode a ja som tam cakala vonku ako taka tapa... to uz boli dnu dvaja doktori, zo 4 sestricky a postupne pribehol este jeden doktor, doktorka a dalsi doktor, co robil ultrazvuky.. no to urcite tej ciganke pomohlo, aj tak to predsa musi vytlacit ona a nie 20 ludi naokolo.. 😖 Potom vysla jedna sestricka a ze preco tu este cakam, ze predsa primar vyhodnotil tie dnesne ctgcka, ze su v poriadku a ja mozem byt prepustena, len ma este musia vysetrit aj zdola, tak ma rychlo odviedla rovno do vysetrovne, ze tam je akurat jedna doktorka, tak ta ma vysetrila, nalez je nezmeneny a asi za hodinu a pol mi dali prepustaciu spravu. To bolo pol tretej. Mam sa telesne setrit, brat magne b6 3x denne po 2 tabletky / co sa mi zda nenormalne vela, asi ich zjem len tak polovicu/ a v piatok mam ist zase na ctg a RI, to budu asi prietoky, neviem.
Inak cele to bolo dobre na to, ze uz sa v tom prostredi citim ako doma, lezala som na sestonedeli, na obycajnej standardnej izbe, spoznala som ludi, personal, doktorov, sestricky, system, ako sa tam rodi, mam za sebou rychlokurz kojenia, prebalovania, starania sa o novorodeniatka.. Vystriedali sa tam 4 novorodeniatka, na mojej izbe - Tomasko, Vivien, Palko a Gabor 🙂 Stale ked nejaka z mamiciek sla do sprchy, alebo na obed, alebo niekam, tak mi nechala malicke na starosti, tak to bolo super, som si ich tam opatrovala.. S Palkom sme sa dohodli, ze bude zenich pre Lilly 😀 To bolo strasne kludne dietatko, ledva zaplakal a ked aj, tak sa dal velmi rychlo utisit 😵 Aj Vivien bola zlatucka 😵 Zazila som na izbe rozne mamicky, teda jedna rodila spontanne, druha mala vyvolavacku, tretia mala sekciu, teda som videla ako to je.. to bola dost dobra skusenost.
Inak, aj ked sa porodnica v Saci chvali, aka je popredu s kadecim, tak mam taky dojem, ze je to ako za starych dobrych cias... teda oxytocin fici ako najlepsi prostriedok a je davany kazdej rodicke, ci zacne rodit doma, ci az ked jej vyvolavaju porod tam, nastrih to iste, robi sa kazdemu, alebo som aspon nenatrafila tam ani na jednu, co by ho nemala, deti sa prikladaju k prsniku nie priamo po porode, ale az po urcitom case, ale je to tak do polhodiny, muz ide priamo len na porod, inak trpi on na chodbe a zena na vzdycharni, deti su nosene na rooming takmer na cely den, no od polnoci do pol siestej su na novorodeneckom, nikto ich neprebali a davaju im pit cukrovu vodu.. Co sestricka, to iny nazor na prebalovanie, cajiky a pod... jedna dokonca tresla taku hlasku mamicke, ked jej doniesla syna na rooming okolo osmej rano, ze teraz je prebaleny, staci ked ho prebalite okolo tretej 😕 😠 Dalsia, ze prebalovat treba tak kazde tri hodiny, ale moze byt aj viac, ved terajsie pampersky su super, ze aj 6 hodin vydrzia.. 😠 Kojenie.. jedna, ze kojit len tak 5 -10 minut z jedneho prsnika a druhy odstriekat do umyvadla, dalsia, ze prikladat dieta a kojit co najcastejsie, dalsia, ze kojit kazde tri hodiny... no aj tak kazda mamicka robila ako chcela podla seba a prikladali hore dole, kazdu chvilu a raz k jednemu, raz k druhemu, neodstriekavala ani jedna.. no a tak podobne..
teda, na skusenost to cele bolo aj dobre, ale som rada, ze som uz doma, predsa je to nemocnica a tam nie je nikomu dobre

katarinkad
22. okt 2008

Lilly, vitaj domaaaaaaaaaaaa. 🙂 Uz sme ta tu ocakavali. 😵
Tesim sa ze ste v poriadku. Pekne sa setri, aby malicka vydrzala v brusku este par tyzdnov.

No mas pravdu, ze si si tam aspon vsetko obkukala a ked pojdes rodit, tak uz sa tam budes citit ako doma. 😀

My sme akurat dosli z nauky o krste od farara. Som vystavena. Idem si dat sprchu a najest sa.
😀 😀 😀

zuzanat
22. okt 2008

ahoj lilly, sme radi, ze uz ta mame doma. teda ty mas prispevok dlhy akoby si uz bola po porode 😉

teraz si daj pekne klidek, ziadne velke upratovanie a pod,musis oddychovat 😉

anamor
autor
23. okt 2008

ahoj lilly vitaj, vcera som sa sem nedostala, ale dufala, ze tu caka sprava od teba 😵
sme radi, ze si doma a ze si pri nas 😵 😵 😵 a ako sa vravi vsetko zle je na nieco dobre, tak uz budes proficka rodicka, lebo vies co a ako, my sme to zazili v premiere az s kontrakciami 😎
a mas pravdu kazda mama si spravy co chce a to je podla mna spravne, ja som prave citala knihu Kazde dieta sa vie naucit spat... a nie je mi celkom jasne ako mam oddelit dojcenie a spanok /vecer/ lebo male miminko pri kojeni vzdy zaspi, vacsie vecer nie vzdy, ale skoro vzdy... su vemi mudri... /to som citala kapitolu Ako prespat noc.../

a inak my: vcera ma mala uplne vystavila. Mala zvlastny den - malo spanku, prvy den bez kakania /co trva doteraz/, nespala ani v kociku vonku poobede - normalne ze nervy, rukami si sklbala kapucku na bundicke, akoze nechapem.... inak nema ziadny dlhy spanok 😔 kazde tri hodiny je hore /mozem byt rada, ze len kazde tri/ ale som unavena velmi, hlavne z toho, ze vcera bola ako cert od unavy a nevedela spinkat 😅 hadam dnes bude lepsie, vcera som sa sem ani ptom uz nedostala.

katarinkad
23. okt 2008

Dobre ranko babulky 😉
my sme mali nastastie dobru noc. Zobudili sme sa az rano o 06:30. Som rada ze som sa celkom fajn vyspala, lebo vcera vecer som uz bola total unavena.

anamor, ja nemam rada take dni ako ste vy mali vcera. ☹ Vobec neviem co mam s Borkom robit, ked nevie zaspat. Je z toho nervozny, place a mna taky den vie tiez radne vystavit. No dnes hadam budete mat ovela lepsi dnik. 😵
Inak ta kniha co citas je vraj dobra. Myslim ze ju mam niekde v PC stiahnutu. AJ ked asi niektore mudre rady co su tam, su tazko aplikovatelne v praxi. 😀

lilly
23. okt 2008

ahojte, dakujem za privitanie 🙂
neviem, mne ta kniha, co ste spominali, nie je sympaticka, je to proti mojmu presvedceniu, tie metody, co sa tam maju pouzivat.. sice som ju necitala, len tu temu trochu, co je tu na konovi o nej, ale akurat ma naserkala, takze ja to pouzivat urcite nebudem

katarinkad
23. okt 2008

Lilly, no len pockaj ked ti malicka nebude vobec spat. Teda neprajem ti to. 😀 Ale po takych dvoch prebdenych nociach a uplakanych dnoch budes mat dost a budes skusat kadejake metody. 😵
Ja som tu knihu sice necitala, takze radsej nic nehovorim na nu, ale segra mi ju odporucala, ona ked mala babetko tak sa tym riadila. 😵

katarinkad
23. okt 2008

zuzi, uz si skusala tie latkovky na noc? Co hovoris na ne? 😵

Nas maly od kedy uz papa ovela viac, tak aj ovela viac cura a kaka 😀 a hocikedy mi prekaka papmersku. 😠
Ozaj maminky, to aj vy mate taku spotrebu plienok a vlhcenych obruskov? U nas to ide teda neskutocne. To som necakala, ze budem v jednom kuse nakupovat baliky plienok a obruskov. 😕 😕 😕