Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

katarinkad
18. jan 2009

babulky, asi je fakt nieco vo vzduchu, lebo aj my sme dnes mali zlu noc. 😢 Tiez sme uz od 5 hore. A reveme. 😒

zuzanat
18. jan 2009

ahojte, no veru bolo super 😵

my sme mali celkom dobru noc, sice 2x papal, ale vstaval az o 9h a odvtedy je hore a skeri sa, akoby bol na baterky. vymysla o zivot 😀

Katka som mrkla album, teda Borko je uz krasny velky chlap 😉 strasne rychlo rastu tie nase deturence, tiez mi to je luto, ale sak hadam si to este zopakujeme.

tento tyzden uz nejdeme k nasim, Mario ma noveho kolegu,sice byva blizsie k praci, ale chodi autom a bude ho bravat z/do prace. som sa tatina pytala, ci ho nemoze prepustit, aby sme mohli byt u nasich 😅 😀

Romi tie noci nezavidim, uz by som asi skolabovala. ja som strasna ked som nevyspata 😔

dnes pridu nasi na navstevu, lebo Mario ma zajtra narodky. som piekla v pekarnicke pernik, tak som zvedava aky je...

lilly
18. jan 2009

no navstevu svokry sme prezili, bola nadsena z Lilusky 😵 a strasne mi vychvalila dnes obed, robila som take opacne maso, ona to nepoznala a strasne jej chutilo 😀 😀
este bola na navsteve aj segra s rodinou, boli mi zablahozelat na narodky, takze dnes bol navstevny den.
inak zase sa nam poserkala umyvacka, jedno take tesnenie na dverach nejak netesni, ci co a prepusta vodu, takze zase jaro rozobera umyvacku.. ufff 😖
boli sme aj 2x dnes vonku, doobeda aj poobede, prejst sa po snieziku, krasne dnes bolo..
katka, aj ja som pozerala tvoj album, borko krasne rastie, strasne je krasny 😵
jaj a lilka ma dnes presne dva mesiace 😵 strasne to leti.. a poslednych par dni, mozno tyzden, dost slinta, strka vsetko do ust, rucky, podbradnicek, plienku, co je prave po ruke, aj ked nie je hladna.. ze by uz aj jej zuby isli? 😕
miska tu uz daavno nebola, kde sa tula? 😕 sice asi sa uz stahuju....

katarinkad
19. jan 2009

Ahojte babulky 😉

Dakujem zuzanky. 🙂
Nas Borko bol vcera taky hnusny. Uz davno taky nebol. No vecer nastastie zaspal o 20:00 a spinkal pekne do rana do 07:00. Dufam ze dnes sa nam uz vratil nas dobrucky Borisko.

zuzi, tvoj mangel ma dnes narodky aj meniny? Tak Happy Birthday!!! 😵 😵 😵
Zuzi, pekne fotky si pridala aj ty. Budem sa opakovat, no Filipko je proste krasne dieta. Vesele, usmiate. 😵 A v tom umbro drese je fesacisko. Ja musim pozriet aku velkost my vlastne mame, dufam ze Borkovi v lete bude dobry.

lilly, ako umyvacka?
Nas Borko takto slinta a strka vsetko do pusy uz asi 2 mesiace. 😀 No zubky to asi este nebudu. Ved jankina Terezka este nema ani jeden a to uz je ina velka kocka. Asi to predieranie zubkov trva veeeelmi dlho.

katarinkad
19. jan 2009

lilly, hod recept na ten vyborny obed, co svokra tak vychvalila 😀 😀 😀
Ja uz niekedy absolutne neviem co varit. 😖

lilly
19. jan 2009

uz musim aj ja konecne pridat nejake fotky, vobec sa k tomu neviem dostat.. 😖 dnes mala nechcela spat, strasne bola nespokojna, tak som ju supla na balkon do kocika a po pociatocnych strasnych revoch tam zalomila..
umyvacka je zatial vo faze schnutia lepidla.. taka sprosta guma tam zacala vychadzat a popri tom unikala voda, tak ju mangel odtial vyrval, vycistil, len potom sa tam tym sposobom nechcela dat naspat, tak ju tam zalepil nejakym specialnym lepidlom, co ma schnut 48 hodin, tak asi az v stredu ju pustime.. dovtedy si musim pospominat, ako sa umyva riad rucne 🙄
ten recept:
mala som bravcove stehno.. narezes ho na platky, ako na rezne, vyklepes, posolis, okorenis, obalis v struhanke, potom vo vajci a prudko oprazis na oleji. Prelozis si ich potom do ineho hrnca. V tom vypeku, ak nie je spaleny, oprazis cibulu, pridas kecup, lyzicku horcice, vodu, vegetu, 1 strucik cesnaku, zohrejes, alebo nechas prevriet, prekydnes to do toho hrnca, kde mas to maso, dolejes vodou, ze by bolo prikryte a varis asi tak 3/4 hodinu. Podavas bud s ryzou, zemiakovou kasou, tarhonou...
je to take makke maso potom a take mnam 😵 juj, dala by som si, skoda, ze sme ho uz vcera zozrali vsetko 🙄

katarinkad
19. jan 2009

lilly, dikes. Urcite vyskusam to masko. 😝 😝 😝

My sme dnes boli po 10-dnovej pauze vonku na prechadzke. Az na ten hrozny, naozaj hrozny plac pokial som ho obliekla, vytrepala kocar na dvor, dala fusak a obliekla som sa bolo fajn. 😠 Aj si pospal vonku.

lilly, ak by si potrebovala poradit s tym umyvanim riadnu, tak sa ozvi. 😀 😀 😀

katarinkad
19. jan 2009

malo tam byt "riadu" 😀

zuzanat
19. jan 2009

ahojte, tak mne Filip spal za cely den pol hodinu, uz som bola vecer z neho unavena ako pes 😝 ale zase o 20h som mu dala kasu do flasky a zaspal ked vypil,takze na nieco je to dobre...

Katka my mame ten dres velkost 6-12mes.cize teraz mu je dobry,co je nam na dve veci, neviem ci svokra nepremyslala ked ho kupovala,ale vyzera v nom super, skoda, ze mu nebude dobry na jar. este mame jeden, anglicky klub akysi a to je zase na 6rokov, ale to kupoval svagor, to ho ospravedlnuje 😀

ja som pred chvilu dozehlila, bola uz riadna kopa, ale tie male veci idu velmi rychlo nastastie...

jankazaba
20. jan 2009

ahooojte,

mali sme trochu perny vikendik...

v sobotu vyletik, v nedelu navstevy, v pondelok nakupy...

lilly - super recept, urcite vyskusam 😉
katka - u nas tiez obliekanie a vyzliekanie jeden horor... 😝
zuzka - ja mam tiez strasnu kopu na zehlenie. len sa mi do toho nechce... 😖
anamor - gratulujem k stvornozkovaniu... terezka sa pokusa stvornozkovat stale, ale mame parkety, tak sa jej smyka, tak sa len plazi... ale na posteli sa kusok posunie na kolenach...

u nas su noci ako ktora, niekedy spi do rana, inokedy je 4x za noc hore..., cez den spime 2x - doobeda okolo pol jedenastej, a poobede okolo druhej... - dlzka zavisi od toho ci sme vnutri alebo vonku...

ale mame novinku - uz vykuka prvy zubok 🙂

katarinkad
20. jan 2009

Ahojky 😉

jani, blahozelame k PRVEMU ZUBKU!!!!!! 😵 😵 😵 No uz bolo nacase, nie?

zuzi, my mame ten dres na 2 roky, takze tiez tak trochu odveci, ale zase ja sa tymi velkostami velmi neriadim. Ved aj teraz nosime niektore veci na 6-9 mesiacov, niektore su nam dobre este na 3 mesiace. No ved uvidime, ako bude Borko rast dalej.

jankazaba
20. jan 2009

ahoj katka,

neviem ci som to s tym zubkom neunahlila, teraz ked jej otvorim pusinku, tak akoby sa stratil... ☹ , no raz ho vidim, raz nie... 😨 😨 😨

zuzanat
20. jan 2009

ahojte...
Jani a skusala si malou lyzickou, ci necinka...
Filip kazdy den kaka, aj tri krat co nebolo vo zvyku, tak dufam, ze uz mu nejaky vylezie 🙄 dnes spal hodinu, tak som normalne rada! som stihla navarit.. som si pozicala od susedy nosic, tak asi ho dnes aj vyskusame a pojdeme cakat tatina, dufam, ze sa mu bude v nom pacit.
teraz sa hra v kuchyni s varechou a miskami, tak mam chvilu veget a idem obedovat 😀

Katka ten dres vam hadam v lete bude dobrym bude fesak 😵

Romi isla asi na nakupy tak cely den netrpezlivo cakam, ze ako nakupila 🙂

jankazaba
20. jan 2009

zyzka - skusala som malickom a zdalo sa mi to tam akesi take ostre..., no a ma taku flasticku na hranie a ked ju cuclala tak akoby to o nieco zaskripalo....

ale ked ho volnym okom nevidim, tak neviem... 😒 😕

zuzanat
21. jan 2009

Dobre ranko, ja som sa dnes zobudila akasi chora, boli ma hrdlo, hlava a soplim 😔
Dnes sa chystame k nasim a budeme asi az do piatku...v sobotu by sme mali ist na chatu, ak nebude prsat, tak som zvedava...noc sme mali dobruuu, Filip zaspal o 20.15 pri kasi, potom papal o 4.45 a 6,30 a vstavali sme o 9h (klop klop-nech sa to nepokazi)
Zase sa mi snivalo, ze ma plnu pusu zubov, ale nic 😀

katarinkad
21. jan 2009

Ahojte babulky 🙂

jani, tak ako? Mate zubok, ci nemate? 😵

zuzi, teba riadne mata s tymi zubami 😀 . Juj, dufam ze ti ta choroba prejde cim skor. 😢

My sme isli spat vecer o 19:00, spali sme OK, ale od 06:00 je Boris hore. 😠 Som sa s nim dnes opat vytrepala vonku, lebo je tak super u nas teplucko, slnecno a potrebovala som aj nakupit. No ale tie revyyyyyyyyyyyy. 😢 😢 😢 Ja uz s nim asi do jari vonku nepojdem.

anamor
autor
21. jan 2009

ahojte,
nakupy dopadli super, dost sa mi poarilo kupit co potrebujeme a co som chcela, ale musim povedat, ze bud sme boli neskoro /asi nie/ lebo oproti predoslemu roku ovela slabsi vyber, hlavne na miminka, este ze som vybavicku kupovala pred rokom a dievcenskych veci mali dost malo... tak neviem, ci je viac dievcat alebo co, lebo povacsine je viac babskeho tovaru... ale so maximale spokojena, co je dolezite. Sebe som nekupila nic, chcela som topanky, jedny vyhliadla, ale nemala som pri sebe peniaze v tej chvili, ze sa tam vratim a zabudla som 😠 ja hlava derava... no co uz.
Inak riesim spanok, malu nakojim a potom ked je hore, kym nezaspi bez prsa, tak sa jej venujem, hladkam, uspavankujem, pustam cdcko, svietim jemnym svetlom, necham lezat nech pozera telku, trva to dve hodiny 😝 vcera do polnoci 😝 ale mam pocit, ze spanok je lepsi, neprebudza sa tak casto a hlavne nie s revom 😉 co je pre mna to najdolezitejsie, nech je pokojna. Uvidime, je to tazky boj, ale musim skusit co sa da....

lilly
21. jan 2009

ahojte, my sme mali fajn noc, aj dnes mi spinkala doobeda skoro 3 hod. som navarila polievku aj kalerabove rezance, no tie som strasne presolila 😠 😝
Dosli mi dnes 2 balicky, podpery z quelle a 2 plienocky z UK, v piatok ich tetka poslala a uz ich mam doma, sa vytesujem 😵 😵 😵 😵
romi, som rada, ze si spokojna s nakupmi 🙂 ty si mala aj natalku so sebou? Snad s tym spankom sa ti to podari vyriesit k spokojnost oboch stran 😉

zuzanat
21. jan 2009

Romi som rada, ze si spokojna 😵 Podla mna su najvacsie zlavy hlavne na najmensie veci, ja som kupovala najma body, teplakove supravy.... v akych obchodoch si bola, som zvedava 😀
som rada, ze so spankom je to lepsie, dufam, ze sa to zlepsi a ty sa tiez vyspis a oddychnes si.

Lilly to teda rychlo prislo tie plienky 😉 mne dnes prisiel sal, je krasnucky...

my uz sme u nasich, Filip si pospal v aute, tak asi spat uz nebude...pojdeme do tesca, maju zlavy na prikrmy, tak chcem kupit.

katarinkad
21. jan 2009

babulky, vy sa tak tesite z nakupov a ja furt len cakam 😠 . Si predstavte, ze som si objednala cizmy este 4.decembra a doteraz ich furt nemam. 😒 Ved uz aj zima skonci kym pridu. 😀
A cakam, a cakam, na balik z prima mody. A tiez nechodi. 😠 Aj ked urcite budem vsetko posielat naspat. 😀

lilly
21. jan 2009

kati, ani ja som sa tych podpier z quelle nevedela dockat, no az tak dlho to nebolo..
u nas hnusne prsi, chcela som ist von muzikovi oproti, no nic z toho.. 🙄
pridala som zopar fotociek 🙂

anamor
autor
21. jan 2009

cafes fesandy, liluska je krasna baculka, poriadne narastla, strasne zlata je a pozera sa ako jarko 😉 , futbalista Filipko este bude lamat zenske srdcia 😉 a Borko je take chutnucke krasnucke babatenko este 😵 😵 😵 krasne deticky mate 😉
ja dnes mam robotu a nic sa mi nechce 😒 klasika 😉

ja cakam na balik s fotkami a flaskou na kasu, pre moj dalsi pokus.
lilly Natalku sme mali so sebou, aj v autosedacke v kosi, aj v manduce, ani nemrnkla, akurat bola unavena, tak v aute spala dost, ale pospala aj v manduce aj v kosi, vsetko ocumovala, tak mala zabavu... pacilo sa jej to, zatial.
zuzik e-mail poslem 😉

jankazaba
21. jan 2009

ahoojte,

takze s tym zubom som sa unahlila..., este tam nic nema, ani nevykuka... 😒 , asi som uz chcela aby mala zubok, ze som si to vsugerovala... 😅

babulky = ja by som tiez brala nakupy pre terezku, ale akosi sa mi nedari... = ani v takomto pocasi sa mi veru do mesta nechce... sla by som do nejakeho nakupneho centra, len v najblizsej dobe nam to asi nevyde... ☹

nase zaspavanie = vcera 3/4 hod. ulrutneho placu 😝, terka zaspala asi od vycerpania..., dnes to bolo zevraj lepsie - zaspavala s tatinkom, mne vyberali znamienko...

jankazaba
21. jan 2009

este vam poviem srandu - vcera sme boli plavat a bola sa nan nas pozriet miska s malym robkom... - ina nahoda , chceli by aj oni chodit plavat, tak si to boli omrknut... 🙂

robko je strasne zlate dietko 😵

mouse
21. jan 2009

Ahojte Babulky,
my mame teraz fofry / stahujeme sa, mam skuskove a na skusky so mnou chodi samozrejme cela rodina, oteplilo sa, takze hned ako sa prestahujeme, manzel uderi na stavbe... A aby toho nebolo malo, dnes doobedu sme si urobili vylet do Ba, boli sme pozriet kamosku. Isla som sama s Robkom, cestu tam prespal a cestou spat sa rozpraval z hrackami na zavesenymi na sedackovej hrazdicke. Vcera sme boli pozriet na plavani pre babatka, Robko obdivoval krasnu plavkynu - JankinuTerezku 😵 .
Skoda, ze robia kurzy pre babatka az od ukonceneho 5teho mesiaca. Janka neboj, zubky porastu.

mouse
21. jan 2009

Pozrela som Vase albumy, nadherne deticky 😵 😵 😵 . Lilly, Lilluska je nadherna, krasne drzi hlavicku.
Zuzka, len co manzel prestahuje aj postel, postielku a mna s Robkom, pozyvam Vas ku nam.
Robko mal teraz taky divoky tyzden, vesely a badatelsky, stale recnil, v jednom kuse nieco riesil, otacal sa z chrbata na brucho a na opak, stale nieco docahoval, chytal, ozuzlaval a cele dni nejedol, nemal kedy. Len si obcas trosku sosol a vecer to dohanal... Inak cicik vypluval a rehotal sa tomu. Uz som mala strach, ze konci dojcenie, ale vcera zacal uz normalne jest - na tej plavarni zdrapil cicik a jedol asi 20 min. v kuse. A potom 3 hod. spal v kociku, comu som sa tiez potesila, lebo ten tyzden, co drzal hladovku, spaval cez den max tak 2x po pol hodinke, niekedy ani to nie. V noci spava dobre, zalomi tak 19>30.

mouse
21. jan 2009

Lilly, mam doma konecne nocnik, dorazil nejako po sviatkoch. Na kakanie je super, odvtedy som prala len 2 okakane plienky, ale je strasne malicky a tak vselijako divne ho musim natacat, aby ma neocikal, nevmesti sa tam naraz aj zadocek aj pindur.

lilly
22. jan 2009

jej miska, konecne si sa ozvala, si mi chybala 🙂
dakujem za pochvaly lilusky 😵
miska, nasa liluska radsej do nocnicka cika ako kaka, kakanie odchytim len niekedy. ALe malo by to byt lepsie, ked uz nebude kakat tak casto, lebo zatial pusta kakanice skoro do kazdej plienky. Akurat uz v noci nekaka, alebo len veeelmi zriedka sa jej to stane aj v noci, a aj cika menej, takze uz ani neprebalujem v noci a rano je takmer sucha. No zato cez den to potom dohana.. aj vcera strielala take davky ho.ien do kazdej plienky, ze som mala dost teda.. 🙄
nam zatial do nocnicka vojde aj predok aj zadok, teda len obcas, ked cika silnym prudom, tak ho prestreli. U chlapcekov zvykli pindura pridrziavat dole, ze by nerobil fontanku vsade naaokolo. V mokoshope mali aj taky vacsi nocnicek, a taky jemu podobny maju nasi na chate, este asi po nas, tak to som im uz vravela, ze im ho vezmem, ked z toho mensieho vyrastie 🙂
u nas zase fajn noc, sa tesim, som si myslela, ze bude horsia, lebo vcera cez den liluska vela spala.. 🙂

zuzanat
22. jan 2009

ahojte...
Zuzi mala Liluska je krasna 😵 mne sa zda, uz taka velka...
Romi odpisem, len co budem mat viac casu, teraz sa k tomu moc nedostanem...
Miska ja som preto pisala, ze som sa chystala na postu, tak ze si nejdete von. sa tesim, ked tam uz budete byvat 😉
Jani kam chodite plavat?ja som nad tym aj premyslala, ale uz sa mi to moc neoplati, ked pojdem asi do prace

Ja som ozaj chora, citim sa horsie ako vcera ☹ musim ist do lekarne pre nieco na hrdlo,strasne ma tam skrabe.len dufam, ze to nechyti aj Filipko. som mala ist dnes na kavu s kamoskou, ale asi to odlozim, lebo sa na to moc necitim, ked mi ide aj hlavu roztrhnut 😖

anamor
autor
22. jan 2009

ahojte,
zuzik vsetko naj k narodkam 😉

my sme vstali v noci 2x super 🙂 nechcem to zakriknut, ale dufam, ze uz len lepsie bude, aktivny pristup k veci vsetko zmeni, este denne spanie v postielke idem dnes opat skusit poobede, uvidime... urcite budem opat vystresovana, nic nespravim,... ale lepsie teraz ako nikdy.

u nas sa plava od 3m uz, ale aj 5m miska je v poho - si sikulka zvladas skolu/ucene + skusky/, stahovanie, babo... uz nech je po strescoh, drzim palce na skuske

jani neboj zubky pridu 😉 my mame dva mesiace stale iba dva a dalsie nie a nie, aj ked mesiac to uz vyzera ze pridu a nic...