Za aký čas je reálne predať dom?

26. jan 2023

Chcem sa spýtať kto predával v poslednom období nehnuteľnosť, viete mi povedať za aký čas je reálne predať dom? ( Nájsť kupcu, vybaviť úver).

Predávam zatiaľ cez inzertné portály, ponuku som dala včera, zaujíma ma aký časový horizont mám očakávať, nakoľko mám vyhliadnuty byt a ide o to , že majitelia chcú predať rýchlo ( kto prv príde ). Lokalita Stredné Slovensko, komplet prerobený dom v meste v dobrej ulici zo 60 tých rokov.

Váš názor?

autor
27. jan 2023

@obonova7 pár ľudí tu má názor že lepšie je pôvodný stav ako rekonštrukcia ktorá sa nemusí páčiť. Ja sledujem.reality dosť často a viacero ponúk je už rezervovaných, takže domy sa stále predávajú ale pôjdu / idú cennou nižšie staré domy a staré byty. Novostavby a pozemky si budú držať naďalej vyššie ceny.

ibajaanikiny
28. jan 2023

@aduskatt ved aj ja som predala,ale uz to nebolo take rychle,ze behom par dni…

aduskatt
28. jan 2023

@ibajaanikiny ja som mala na druhý deň od inzerátu obhliadku a hneď ho vzali....ale samozrejme, sú aj také nehnuteľnosti, čo sa predávajú dlhšie

cafelatte
28. jan 2023

Tak domy sa určite predávajú dlhšie ako byty.

gemerka17
28. jan 2023

Pár postrehov:
1. Ako predávajúca si si zle vybrala zlé obdobie na predaj domu. Keďže však chcete kúpiť byt a je už za prijateľnejšiu sumu, tak je jasné, že nemôžeš očakávať, že svoj dom predáš v tomto období za draho. Čiže veľmi si zváž akú cenu máš v inzeráte. Buď chceš predávať (mesiace, rok, či dva) alebo aj reálne predať.
2. Očakávaj, že ak sa ti aj príde niekto pozrieť, bude chcieť dať cenu ešte nižšie. Kupujúci nie sú sprostí a konečne hrá karta na ich stranu (do leta tohto roku ako bol boom a predala sa aj stará rozheganá chajta za draho, boli vo veľkej výhode predávajúci), tak si tú zľavu vypýtajú. Tým, že teraz už kupujúci majú dostatok času na premýšľanie, lebo za nimi nestojí ďalších 20 záujemcov, tak premýšľajú a kalkulujú.
3. To čo teraz vidíš na portáloch tak zväčša tie ceny pravda nie sú a ak sa niečo predá, tak ide to smerom nadol.
4. Ceny bytov a domov už klesli a budú klesať naďalej. Nie len starých ale aj nových. (Niektoré ceny sú ešte dané z pred leta a to už za tie peniaze je nepredajné, čiže je z čoho znižovať)
5. Popozeraj si domy v okruhu 50 km od Vás a porovnaj si ceny.
6. Zavolala by som si 2 realitky a nech ti povedia názor na tvoj dom + jeho odhad ceny. Je to zdarma a ty získaš informácie resp. pohľad aj z druhej strany, oni budú najlepšie vedieť čo a za koľko sa v danom okolí aj reálne (najmä v posledných 3 mesiacoch, čo sa tak otočil trh) predalo/ predáva v danom čase. Nikto netvrdí, že to potom danému realiťákovi dáš aj na predaj. Len si z daného stretnutia vytiahneš informácie.
7. Neviem či ti teraz niekto povie informáciu za aký dlhý čas predáš, keďže veľa skúseností sú z pred roka a to bola úplne iná situácia. Čím plynie čas, tým horšie celkovo na predaj. Celkovo sa domy predávajú ťažšie ako byty.