Zábrana na stromček
Ako riešite vianočný stromček, ak máte malé deti...11 +. Ďakujem
nijako sme neriesili 🙂 Bud bolo dieta v postielke pri stromceku a teda nan nedociahlo (ak som potrebovala nieco rychlo uvarit alebo ist na wc) alebo ak bolo dieta mimo postielky, bola som skratka pri nom. Davala som pozor aby stromcek na seba nestiahlo. Dovolila som pochytat gulicky, retaze..potom ho to casom prestalo bavit a uz sa za tym stromcekom tak velmi nenatahovalo. Niekto riesi mensi stromcek napr. na stoliku. My sme vzdy mali velky strom na zemi a ani jedno z deti ho na seba nikdy nestiahli. Ved som bola pri nich. Ked som videla, ze sa blizia k stromceku - treba urobit spolocnost a vysvetlit, ukazat.....Na vsetko zakazy a zabrany tiez nie je riesenie (pokial to nie je zivotu nebezpecne ako napr. elektrika)
Nemam v plane ziadne zabrany, jedine stromcek dame tento rok na ine miesto ako zvycajne, aby ho mala nemala hned pod nosom pri jej hracom kutiku a nelakal ju tolko...na vianoce bude mat 16m
tiež sme nedávali žiadne zábrany, vysvetlili deťom a nikdy sa nič nestalo, ale ked velmi chceš, tak sa dá napríklad špagátikom o kmen a potiahnuť pod garnížu, ak máte 🙂
Ani my sme nedávali nikdy nič okolo stromu.. mám tri deti narodené do 4rokov a nikdy na seba žiadne nestiahlo strom.. inak máme ho v takej debnicke bielej, lebo sa mi to veľmi páči (zakrýva to stojan) a tak je to o to stabilnejšie.. tak možno nad takým niečím pouvažovať..
napr. vo veku tvojho synatora sme mali obyvacku malu a mali sme stromcek vylozeny vyssie inak by sme sa tam nevpratali. Stromcek bol zaujimavy ked sme ho robili a max prvy den. Potom uz ziadny zaujem nebol on a ani ozdoby (a si pamatam, ze presne na tento ucel som mala polystyrenove ten rok, ak by nahodou a ostane take slamene a kadejake viac menej neškodné, nerozbitné). Ziadne dalsie roky som to uz neriesila, dieta si ucime od malicka co sa moze a co nie, netreba vsetko schovavat.
Ja Ta chapem, my budeme davat stromcek na stol.
Obdivujem deti, ze vysvetlis a mas pokoj.
Môj bude mať 9mesiacov, vylezie všade 😄 dúfam, že ho nebudem dávať dole zo spica stromu 😂😂 gule mám plastové, a vlastne, stále som pri ňom, lebo akurát začína chodiť, tak musím byť v strehu 😉 dcéra keď mala rok a pol tak vyvrátila strom, otrepala sa a išla ďalej 🤭
@hipuska Úplne ťa chápem, môj bude mať 10 mesiacov tesne pred vianocami, pravdepodobne bude dovtedy aj chodiť a veruže nič ho viac nezaujíma ako kábliky a svetielka a veru si nedá vysvetliť, že nesmie..vždy sa mi zasmeje do tváre a ide si ďalej svoje, vidím to teraz na všetkom ostatnom...myslím, že o rok už sa mu bude dať viac vysvetliť, ale tento rok bude asi malý stromček na skrini 😉

...nikdy som ho neriesila a nikdy nespadol ani nijak neutrpel a to mam deturence tri 🙂 tekaze stromcek si uzil ozaj vsetky vekove kategorie a uziva vlastne kazdy rok stale...