icon

Zábrana na stromček

avatar
hipuska
24. nov 2020

Ako riešite vianočný stromček, ak máte malé deti...11 +. Ďakujem

avatar
matapo
24. nov 2020

...nikdy som ho neriesila a nikdy nespadol ani nijak neutrpel a to mam deturence tri 🙂 tekaze stromcek si uzil ozaj vsetky vekove kategorie a uziva vlastne kazdy rok stale...

avatar
zuzikak
24. nov 2020

nijako sme neriesili 🙂 Bud bolo dieta v postielke pri stromceku a teda nan nedociahlo (ak som potrebovala nieco rychlo uvarit alebo ist na wc) alebo ak bolo dieta mimo postielky, bola som skratka pri nom. Davala som pozor aby stromcek na seba nestiahlo. Dovolila som pochytat gulicky, retaze..potom ho to casom prestalo bavit a uz sa za tym stromcekom tak velmi nenatahovalo. Niekto riesi mensi stromcek napr. na stoliku. My sme vzdy mali velky strom na zemi a ani jedno z deti ho na seba nikdy nestiahli. Ved som bola pri nich. Ked som videla, ze sa blizia k stromceku - treba urobit spolocnost a vysvetlit, ukazat.....Na vsetko zakazy a zabrany tiez nie je riesenie (pokial to nie je zivotu nebezpecne ako napr. elektrika)

avatar
veronikaszabova
24. nov 2020

Ziadne zabrany sme nedavali.

avatar
tamvtme
24. nov 2020

Nemam v plane ziadne zabrany, jedine stromcek dame tento rok na ine miesto ako zvycajne, aby ho mala nemala hned pod nosom pri jej hracom kutiku a nelakal ju tolko...na vianoce bude mat 16m

avatar
felycity
24. nov 2020

tiež sme nedávali žiadne zábrany, vysvetlili deťom a nikdy sa nič nestalo, ale ked velmi chceš, tak sa dá napríklad špagátikom o kmen a potiahnuť pod garnížu, ak máte 🙂

avatar
jana_eyre_2
24. nov 2020

Ani my sme nedávali nikdy nič okolo stromu.. mám tri deti narodené do 4rokov a nikdy na seba žiadne nestiahlo strom.. inak máme ho v takej debnicke bielej, lebo sa mi to veľmi páči (zakrýva to stojan) a tak je to o to stabilnejšie.. tak možno nad takým niečím pouvažovať..

avatar
hipuska
autor
24. nov 2020

Nebojím sa, žeby stiahol stromček. Skôr po ozdobach pôjde. Je veľmi živý. Všade sa šplhá.
@tamvtme môj je mladší.
@felycity ťažko vysvetlis tak malému dieťaťu.

avatar
tamvtme
24. nov 2020

@hipuska ja sa skor bojim ze bude jest ihlicie, co opada😀

avatar
marvin1234
24. nov 2020

@hipuska my privazujeme o radiatorovu trubku. Nikdy nevieš 🤷

avatar
simca06022011
24. nov 2020

napr. vo veku tvojho synatora sme mali obyvacku malu a mali sme stromcek vylozeny vyssie inak by sme sa tam nevpratali. Stromcek bol zaujimavy ked sme ho robili a max prvy den. Potom uz ziadny zaujem nebol on a ani ozdoby (a si pamatam, ze presne na tento ucel som mala polystyrenove ten rok, ak by nahodou a ostane take slamene a kadejake viac menej neškodné, nerozbitné). Ziadne dalsie roky som to uz neriesila, dieta si ucime od malicka co sa moze a co nie, netreba vsetko schovavat.

avatar
nelca84
24. nov 2020

@hipuska tiez sme nic nedavali okolo stromceka, dokonca ani okolo krbu

avatar
catherinah
24. nov 2020

Ja Ta chapem, my budeme davat stromcek na stol.
Obdivujem deti, ze vysvetlis a mas pokoj.

avatar
kika831
24. nov 2020

@hipuska ked sme mali male deti tak sme kupivali len mensi okolo 1 m stromcek a obvazovali okolo radiatora, ku obom stranam.

avatar
tosomja
24. nov 2020

Môj bude mať 9mesiacov, vylezie všade 😄 dúfam, že ho nebudem dávať dole zo spica stromu 😂😂 gule mám plastové, a vlastne, stále som pri ňom, lebo akurát začína chodiť, tak musím byť v strehu 😉 dcéra keď mala rok a pol tak vyvrátila strom, otrepala sa a išla ďalej 🤭

avatar
adamadent
24. nov 2020

Tento rok som si objednala háčkované vianočné gule 😍

avatar
simca06022011
24. nov 2020

@adamadent jááj to sa bude pučiť :DDDDD jedna radosť🙂

avatar
3petka
24. nov 2020

@hipuska Môj mal prvé Vianoce 8 mesiacov už stvornozkoval a staval sa a žiadne zábrany sme nedávali a si predstav že pochopil keď sme mu vysvetlili že nesmie siahať na ozdoby... nepodceňuj svoje dieta

avatar
blondtana
24. nov 2020

@hipuska Úplne ťa chápem, môj bude mať 10 mesiacov tesne pred vianocami, pravdepodobne bude dovtedy aj chodiť a veruže nič ho viac nezaujíma ako kábliky a svetielka a veru si nedá vysvetliť, že nesmie..vždy sa mi zasmeje do tváre a ide si ďalej svoje, vidím to teraz na všetkom ostatnom...myslím, že o rok už sa mu bude dať viac vysvetliť, ale tento rok bude asi malý stromček na skrini 😉

avatar
hipuska
autor
24. nov 2020

@blondtana tiež by som riešila malým stromčekom ale mám ešte iné deti a polovica z nich verí na Ježiška. Takže kvôli nim stromček musí byť. Tak sa zamýšľam, ako to vyriešiť aby boli všetky deti spokojné

avatar
katka0123
24. nov 2020

@hipuska my sme stromcek zabetonovali do kvetinaca a dali do pruteneho kosa. Ozdoby len latkove, papierove, drevene....a zvalil ho. 2x 🙂