Začiatok vysokej školy

skolacka25
27. apr 2016

Rada by som sa s vami poradila🙂 po 5 rokoch od strednej školy som sa rozhodla že si spravím VŠ, s učením na strednej škole som nemala žiadne vážne problémy, 5 rokov som od školy a nič som sa odvtedy neučila prečítala páru kníh a tu nastal problém otvorila som knihy nakoľko na školu ktorú idem sú prijímačky a nedokážem sa na nič sústrediť,nemôžem si nič zapamätať a vôbec mi to nejde viem že je to iba take chvíľkove že potrebujeme do toho opäť nabehnúť ale bola by som rada ak by ste mi napísali nejaké typy tie ktoré s tým máte skúsenosť ako ste to zvládli a opäť nabehli do učenie po rokoch🙂
PS:už som pozerala aj tabletky na prírodnej báze na zlepšenie pamäte 😀

amairim
27. apr 2016

ahoj, ja som mala tiez 5 rokov oddych. A ked som sa zacala ucit na VS, zistila som, ze to neviem. Ucim sa tak, ze si len dokladne veci citam aj niekolko razy. Tazse veci si citam nahlas, aby som ich aj pocula. A este prepisujem texty, ktore treba biflovat. Toto pomaha mne.

drmouse
27. apr 2016

V prvom rade sa vykasli na zlepsovaky v podobe piluliek. V druhom rade si urob plan, co sa potrebujes na skusky naucit. Urob si poznamky, zvyrazni si fixkou v knihe.... Zalezi na tebe,co ti viac vyhovuje, text v knihe, v zosite alebo prepisany v pc a vytlaceny. Potom si urci, kedy sa ti najlepsie uci (rano, na obed....). Rozpocitaj si, kolko mas casu do skusok a kolko latky sa mas naucit, vydel si to (napr. 30 dni a 150 stran, tzn. denne sa naucis 5 stran). Nezlakni sa toho 😉 Mne sa vzdy lepsie ucilo rano a vecer. Vzdy som sa najedla, sadla som si za stol, lahla do postele alebo som sa prechadzala. Povedala som si, ze pokial sa nenaucim 1 stranu, z izby nevyjdem. Ak som sa ju naucila, isla som sa napit, nieco som urobila... Opat som sa isla ucit s tym, ze som si tu 1 stranu zopakovala. Ak sa mi nedarilo ucit, robila som nieco ine, potom som sa k tomu vratila. Ak to neslo, lebo sa mi nechcelo, slubila som si, ze ak sa to pojdem naucit, dostanem za to nejaku odmenu. Biflit sa to nasilu nema zmysel,zabudnes to velmi rychlo a na skuske dostanes prinajmensom okno. Potom zostava uz len opisovat od suseda a modlit sa, ze on to vie lepsie 😀

saurian
27. apr 2016

skor ako pilulky zacni uvazovat nad nejakym rozvrhnutim casu, kolko toho mas na kolko uciva a tak... napriklad si vysleduj, kedy si najviac "ready" a uc sa vtedy... napriklad dopolucnia, rano.... prip na cas kedy si "cersvejsia" si nechaj nieco tazsie, a potom "zopakovanie" a pod napr na vecer...
ja na VS pred ing statnicami, doma s dvoma detmi, som bola normalne u svojej doktorky a som sa s nou poradila ze co, plus som konzultovala aj s maleho neurologickou. mne konkretne sa osvetcila kombinacia Q10+Acutil, ale kazdemu moze sadnut nieco ine. a - tiez mi pomahalo ze ked uz som bola vystavena, donutila som sa kazdy den ist aspon na 10 min na prechadzku ci do zahrady. a neucila som sa dlho do noci, ale som si davala na 4,00 budik a ucila sa rano. ale ty musis vediet ako tvoj organizmus funguje a co ti vyhovuje. nezabudni si dat aspon 1 den v tyzdni volna, prip si urci nejaku "odmenu" nakoniec... napr si naplanuj na tyzden ze prejdes xy stran a potom si das v nedelu volno a napr pojdes do kina.... a velmi pomaha opora partnera ci blizkych - nemusia ti pomahat, staci ked ti prejavia ze proste veria ze to zvladnes 😉