Záhorská Bystrica - sťahovanie

sjuzik15
29. nov 2018

Neviem kam s tým, tak píšem do voľnej diskusie.
Niekto z BA čo by mi vedel poradiť ako to je s cestovaním zo Záhorskej Bystrice do napr.centra BA?
Nie sme z BA, plánujeme sa presťahovať a zvažujem či bude dochádzanie do práce zo Zahorskej bezproblémové.

makica
30. nov 2018

@sjuzik15 my bývame v ZB 3 roky. Hoci zažíva stavebný boom, stále to má charakter "dediny v meste", pre mňa fajn pocit keď prídem domov, akoby som odišla od všetkého ruchu mesta a užívam si to tiho, aj to že dieťa sa môže ísť von samé zahrať, zvládne cestu do/zo školy samé. Cestujem na druhý koniec mesta mhd. Do centra mesta je tu priamy autobus, cesta trvá cca 30min. Okrem toho je možné prestúpiť v Lamači, alebo na Patrónke na iné autobusy. Navyše všetky medzimestské autobusy smer zo/do Záhoria je možné použiť, majú zastávku v ZB a platí električenka ,ako na mhd. Ale aj tu už zvyknú byť zápchy, zatiaľ znesiteľné, pokiaľ sa nič nestane na diaľnici prípadne v tuneli Sitina(vtedy sa autá presmerujú cez ZB,Lamač). V okolí sa ešte stavia, Stupava, Bory...tak uvidíme čo to priniesie.

sjuzik15
autor
30. nov 2018

@makica Ja ďakujem veľmi pekne, veľmi mi to pomohlo. Tak už len nájsť podnájom ☺️

erikavesela
2. dec 2018

Ja byvam kusok od zb, spojenie s ba je dobre, zapchy su prijatelne, ked odchadzam o 7,30 autom z domu, zastavim sa vyhodit syna v lamaci pri skole a idem smer mesto, o 8,15 som na mileticke v ruzinove...mhd je zvacsa plna, ale ako uz bolo pisane daju sa pouzit aj dialkove autobusy, na ktore plati listok mhd, bus 37 ide smerom most snp

funykibang
5. dec 2018

Ok

matovicova
9. jan 2022

@sjuzik15 ahojte aké je teraz aktuálne bývanie v ZB ? Zaujímajú ma školy, škôlky, krúžky a zápchy 🙂 ďakujem

erikavesela
9. jan 2022

@matovicova ja nebyvam priamo v zb...ale zvysila/zvysi sa kapacita skolky aj skoly...dostavuju...na skolu som nepocula toho moc dobreho...vela deti beru odtial prec...riaditelka funguje stylom..ty si kamaratka, tak budes ucit...vobec nevadi nulova kvalifikacia...
Zapchy...kedze je covid a vela ludi je HO...tak je to uplne v pohode...v sucasnosti vozim syna na tehelnu kazdy den a trva mi to tak 25 min.autom...

matovicova
9. jan 2022

@erikavesela fuuu tak to si ma moc nepotešila s tou školou...a to je tam len táto jedna jediná? Čítala som, že tvoj syn chodil do lamača do školy, tam to bolo lepšie?

erikavesela
10. jan 2022

@matovicova ano...len jedna...starsi este chodi..ano, s lamacom..som spokojna..k tej skole v zb ti poviem priklad..sj ucila byvala vojacka..ziadne pedagogicke vzdelanie a podobnych ucitelov je tam viac...kamoska brala deti prec, spoluziaci mojho syna prestupili do lamaca zo zb...aj mladsieho chcem dat do lamaca

matovicova
10. jan 2022

@erikavesela ďakujem ti za cenné info. V lamači to je prosím ťa, ktorá škola? My sme z Dúbravky, tu mame az 4 ZS, preto sa pýtam 🙂

erikavesela
11. jan 2022

@matovicova rado sz stalo...malokarpatske namestie
http://www.skolalamac.stranka.info/

matovicova
19. jan 2022

@erikavesela ahoj, môžem sa ťa ešte spýtať, su v záhorskej nejaké krúžky pre deti?

erikavesela
19. jan 2022

@matovicova ahoj...kedze tam moje deti nechodia, tak neviem...skus pozriet stranku skoly...ale urcite je tam futbalovy klub