Zakázaný vstup deťom

mimka1402
28. apr 2024

Kde by ste deťom zakázali vstup?😁 Prípadne nechali osobitne miesto/čas na deti s rodinami.
Nepohoršujte sa, myslím to z hľadiska, že častokrát prídem do reštaurácie a dieťa obťažuje cele okolie vreskotom, behanim popod nôh čašníkom. Tiež si pamätám pamiatky, kde boli rodičia s deťmi a nič z toho som nemala, lebo cez vreskot dieťaťa a plač, to nešlo.😀 Tam by som uvítala aby rodiny s deťmi boli v nejaký určený konkrétny čas aby ten, kto deti nemusí vedel si vybrať aj túto možnosť. K deťom mám vzťah, ale vadí mi, že často musím ja rešpektovať arogantné, drzé, rozmaznane deti, ktoré ich rodičia ignorujú.
A miest, kde by som to uvítala by bolo asi veľa. 😄 Kde by ste to uvítali vy?

mircalla
13. máj 2024

@jarmilaj Tak podla mna navsteva bane je nudna aj pre dospeleho, ale proti gustu...

prasiatko30
13. máj 2024

@mircalla najlepsia navsteva aku sme kedy zazili s detmi pod 10r v banskom muzeu, ktorej sucastou bolo aj sfaranie do bane 😂😂

mircalla
13. máj 2024

@prasiatko30 Pre mna absolutny vrchol nudy, vela cestujeme a chodime po vyletoch, ale toto je fakt nezaujimave, pre deti ani nehovorim.

prasiatko30
13. máj 2024

@mircalla no vidis moje deti v tu dobu fascinovali mineraly - robili zbierku sutrov , dokonca sme boli aj na geologickej exkurzii hladat sutre pri nefunkcnych lomoch a podobne veci - cize pre moje deti to bolo vrcholne zaujimave - okrem toho, ze to bola stara baña zreformovana kde boli rozne tie nastroje a povysvetlovany vyvoj banictva s dobovymi exponatmi. V munichu v technologickom muzeu to bola tiez jedna cast expozicie, ktora ich najviac zaujala a na ktoru doteraz spominame

vevesh
13. máj 2024

@jarmilaj tak ti odporucim ist napriklad do mnichova do deutsches muzeum- maju tam normalnu banu vybudovanu a je to pre dospelych, aj pre male deti- je tam pekne znazornene ako sa pod zemou pracovalo, aj vymodelovane kone, vozy, tramy, sachty tam mas, deti dostanu na zaciatku katalog uloh+ interaktivne tabule mas na kazdom rohu. Deti si idu podla svojich obrazkov a hladaju a vyplnuju ulohy (napriklad,co tazia kone, ake vysoke sachty su, aku vystroj mal bannik atd.) Ta bana ta vyjde na dobre 3-4 hodiny obhliadky (vlastnym tempom) a na zvysok muzea potrebujes dalsie dni🫣🫣Nikde v zahranici uz nenajdes taketo vedene prehliadky ako na sk so sprievodcom -dostanes do ruky audio a ides si sam po trase, ktoru si si zaplatil alebo zvolil. Pre deti su vsade interaktivne tabule, omalovanky, ulohy, niekde iba hladaju hviezdicky, niekde modely, niekde obrazy, obrazky atd. "Tvoja" bana je to iste ako ten bojnicky zamok - na slovensku to nie je pre deti pripavene, lebo chyba vola...

jarmilaj
13. máj 2024

@vevesh o rozvíjaní cestovného ruchu na SK si tiež myslím svoje. Ale o tom nebol môj príspevok. Normálny rodič ani omylom neočakáva, že dieťa vo veku 2-4r. sa v čase okolo 12:00hod.bude venovať v tme v podzemí hodinu niečomu inému ako plaču, alebo obednému spánku.

mircalla
13. máj 2024

@vevesh Tak s napadmi "detom treba pristup na mnohe miesta zakazat ci obmedzit" sa ani necudujem, ze chyba vola
Fakt je, ze bana pre tak male deti so standard vykladom zaujimava nie je, ked uz pre vacsie

vevesh
13. máj 2024

@jarmilaj no vidis- ja mam deti sovy, ktore cez den ani nahodou v tomto case nespali. Spanok mali a maju uplne v inych casovych dimenziach ako je "slovensky uzus". Ale chapem to rozcarovanie, i ked z druhej strany, ja som ho mala podobne na bojnickom zamku vdaka tomu...

vevesh
13. máj 2024

@mircalla kazdy slovensky standardny vyklad v muzeu/ v bani atd. nie je pre deti zaujimavy🫣🫣🫣🫣 vsetko je to prilis technicke, suche, bez pikosiek a detailov zaujimavych pre deti. Moje sa napriklad vyblaznili v tanape, kedze boli v muzeu jedine a mohli sa s tetusou zaoberat tymi detskymi vecami, ktore ich zaujimali...😆😆

mircalla
13. máj 2024

@vevesh Suhlasim, my sme nedavno boli v Skotsku na Highlands vratane Lochness a tiez v Edinburgh na Harry Potter trail a v planetariu. Pucili sme sa od smiechu, aki boli ti sprievodcovia vtipni a vedeli zaujat. Deti su bilingualne, takze nemaju problem v anglictine