Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Zanechala som štúdium a teraz to ľutujem

timea91
13. máj 2014

Zanechala som vysoku skolu este minuly rok, 2 roky som tam chodila, vsetky skusky som mala spravene. A bola som taka hlupa, ze som nastúpila na vyssie odborné stúdium, pretoze tam som videla vacsie uplatnenie. Zacala som chodit na VYSSIE odborné stúdium, no v septembri sme sa dozvedeli, ze nasa skola presla na stredoskolsky systém, A vtedy som uz zacala lutovat, ze som odisla z vysokej skoly. V januári som mala úraz a zo zdravotnickych dovodov som musela ukoncit stúdium.
Brat ma zacal naliehat aby som isla do práce, napriek tomu, ze som bola na PN.Moj doktor mi odporucal ist do invalidneho dochodku.
Chcem sa prihlásit na vysoku skolu este raz,na ten isty odbor, no nie som si istá, ze mi uznajú vsetky skusky, co som urobila poacas predchadzajuceho stúdia

kaktusik007
13. máj 2014

@timea91 ako co riesis...

prihlas sa opat na to iste - ten isty odbor, ta ista skola.

skusky by ti mali uznat - do 4 rokov od podania ziadosti to myslim robia automaticky vacsinou.

nestresuj.

ja som tu istu skolu a odbor zanechala uz dvakrat... a teraz??? vo februari som si dala prihlasku, v marci prislo rozhodnutie - prijata... takze od septembra idem na to do tretice - len s tym rozdielom, ze teraz mi uz neuznaju nic, pretoze od mojich skusok uplynulo asi 10 rokov... a to je predsa len trosku doba 🙂

ALE - stale je sanca, ist za prednasajucim, povedat a ukazat minuly index... a mozno motyka vystreli a skusku tak potichu uzna.

inak, aj keby neuznal -- ak si skusku spravila raz, spravis predsa aj druhy krat, no nie???

kaktusik
13. máj 2014

@timea91 na to je len jedno riesenie, zavolat tam, kam sa chces prihlasit a informovat sa na to, ci ti niektore skusky a predmety uznaju. Drzim palce v studiu 🙂

timea91
autor
13. máj 2014

dakujem
kaktusik drzim ti palce

stardust
13. máj 2014

@timea91 smiem sa spytat na odbor, ktory ti neda spavat?

svano
13. máj 2014

@timea91 môžeš o tom porozprávať môjmu synovi. Napriek veľmi schopnému mozgovémi potenciálu odmieta ísť študovať na VŠ. A dôvod? Chce si čím skôr zarábať! ☹

timea91
autor
13. máj 2014

@svano
aj ja som chcela ist robit namiesto vysokej skoly, a teraz som na urade práce, mám obycajnú maturitu z gympla,
chcem studovat dalej, pretoze mám dobre schopnosti
teraz mozem ti povedat, ze tie roky na univerzite boli najkrajsie v mojom zivote,

bosoriak
13. máj 2014

A v com je problem? Ved sa prihlas a studuj. Nic viac nic menej. A inak, vysoka skola nezaruci, ze sa o teba zamestnavatelia pobiju 🙂

@svano a nie je lepsie, ze bude najprv samostatny, rozkuka sa po trhu prace a potom si mozno vyberie studium podla toho, co naozaj chce robit? Ja len, ze ja som to tiez tak urobila a urcite nelutujem. Moji rodicia boli tiez nasrdeni, ale teraz vidia, ze som urobila dobre. To len aby si to nebrala ako koniec sveta, ze teraz na vysku nejde.

svano
13. máj 2014

@bosoriak áno,ja dúfam,že to tak nejako dopadne, a že mu to rozkukávanie nebude trvať príliš dlho,aby mu neušiel vlak.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli