Zápal očí u 3-týždňového mačiatka

zvieraciakralovna
22. máj 2023

Dobrý deň, prosím poraďte čo najskôr.🙏🏻
Moje asi trojtýždňové mačiatka majú okolo očí karpiny a ide im z očí výtok 🥺. Predpokladám, že je to zápal. Čím to liečiť? Vopred ďakujem za rady 🙃

deti95060810
22. máj 2023

ku veterinárovi... predpíše liečbu a tá dobre zaberá...
tiež sme boli s malým mačiatkom.

h2
22. máj 2023

@zvieraciakralovna Ahoj, skús zohnať oftalmoframykoin. Je to antibiotikum a je na predpis, ale mne ho minulý rok dali, keď som povedala, že je pre mačiatko a ukázala fotku. Kúp aj nejaké kvapky do očí. Tieto veci sú pre mačky rovnaké, ako pre ľudí, takže môžeš použiť, aj ak máš nejaké doma. Najprv vyčisti očká tými kvapkami, povytieraj napríklad odličovacím tampónom. Potom daj tú masť (oftalmoframykoin). Skús priamo do oka. Ak sa nepodarí, tak aspoň zvonka a dobre votrieť. Neboj, mačiatka mávajú problémy s očami bežne. Prejde to a bude všetko v poriadku.

zvieraciakralovna
autor
22. máj 2023

@h2 ďakujem za radu, vyskúšam 🙃😉

zvieraciakralovna
autor
22. máj 2023

@deti95060810 najbližšie tu nemáme takého veterinára na menšie zvieratá, máme len jedného a ten je skôr na väčšie zvieratá (kone,kravy) ale ďakujem aj tak 🙂

77daniela77
22. máj 2023

Oci mozu mat vytok aj pri premnozenych skrkavkach a aj infekcnych chorobach.....nemusi to byt len ako samostatny zapal oci.

zvieraciakralovna
autor
22. máj 2023

@77daniela77 pozerala som na internete príznaky zápalu, všetko tomu k pasovalo😶 a ešte som zabudla dodať, že majú aj zalepene tie oči

77daniela77
22. máj 2023

@zvieraciakralovna Nehnackuje a prijima normalne potravu?

zvieraciakralovna
autor
22. máj 2023

@77daniela77 nehnackuje, potravu prijíma normálne aj mama je zdravá. Ešte mi napadlo, že či to nebude aj zo slamy, pretože teraz tam bývajú

77daniela77
22. máj 2023

@zvieraciakralovna Ostatne macata maju ciste oci?Skusala si ich uz niecim cistit?

zvieraciakralovna
autor
22. máj 2023

@77daniela77 niektoré majú také isté, niektoré sú v pohode. Ešte som neskúšala čistiť, bála som sa, aby sa im to nepohorsilo

77daniela77
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
michaela329
22. máj 2023

@zvieraciakralovna takým malinkým vytieram repikovym odvarom - niekoľkokrát denne. Len raz aa mi stalo, ze nezabral. Vtedy mi veterinár dal ATB kvapky.

zvieraciakralovna
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
h2
22. máj 2023

@zvieraciakralovna Je na predpis. Ale mne ho dali, poprosila som pani lekárničku, že to chcem pre mačiatko, mala som ho aj vyfotené. Tak mi to dala. Dúfam, že sa podarí aj tebe, to by pomohlo najviac. Ak by si ho nevedela zohnať, tak skús napísať tomu vášmu veterinárovi, či by ho nepredpísal. Trojtýždňové mačiatko by som k nemu kvôli tomuto naozaj neťahala. Snáď sa niekomu uľúti a zoženieš to. (Ja ho ešte mám z minulého roka, ale bývaš veľmi ďaleko.)

michaela329
22. máj 2023

@h2 ak bol otvorený, už aj tak nie je použiteľný. Ja ho dostávam na zrno.