Zapojíte sa do petície proti sexuálnej výchove?

u2jana
8. dec 2013

Neviem, či je tu už táto téma, ale prosím prečítajte si článok a nakonci je link na petíciu, prosím, zapojte sa.
http://www.cestaplus.sk/cestaplus/clanok/otvore...

evakva
8. dec 2013

Neviem, co je zle na sexualnej vychove v skole. Mala by sa ucit na druhom stupni. Sama som ucila biologiu a decka maju taku skreslenu predstavu o sexualite, ze som sa az divila (to boli siedmaci). Najlepsie by bolo, ak by vsetko vedeli od rodicov. No musime si priznat, ze nie kazdy sa so svojim dietatom otvorene porozprava a dieta sa rodica na vsetko boji alebo hanbi spytat.

paskolinka
8. dec 2013

Sexuálna výchova nie je matematika, existuje viac pohľadov, dokonca protichodných. Preto nie je správne pretlacat jeden prístup bez ohľadu na názor rodičov a to dokonca už v škôlke. Ak, tak nech je to dobrovoľne, alebo nech je možné vybrať z viacerých "sexuálnych vychov"

zita19
8. dec 2013

Nie nezapojim. Na sexualnej vychove nevidim nic zle. Kedze v tomto smere absolutne zlyhava rodina, musia ju nahradit odbornici.

freyjanr
8. dec 2013

co je zle na sexualnej vychove?je lepsie ked sa chlapec boji co sa mu stalo pri prvej erekcii?alebo ked si dievca mysli ze umiera pri prvej menstruacii?ked nevedia co je normalne,prirodzene a tak?ked nevedia nic o ochrane pred otehotnenim a chorobami?urcite nikto nejde prvakov ucit polohy,chcu ucit len to co v danom veku potrebuju vediet aby za rok-dva vedeli co sa s nimi deje

zinocka
8. dec 2013

Toto je veľmi citlivá téma. A ked vidím naše skolstvo, ako sa píšu učebnice a kto všetko učí... Dakujem, neprosim. Mne sa zdá že tento nápad sa môže pozdavat len rodičom, ktori by celú výchovu prenechali najradsej niekomu inému.

maca_p
8. dec 2013

na svetuskarenie nie je cas, decka je potrebne vzdelavat aj v otazkach sexuality aj v otazkach sexualneho zdravia, pretoze ako sa mne zda, tak 2-13 rocni spratci vedia pomaly viac ako my. ja som na svoj prvy menzes musela prist sama a nemyslim si, ze to bolo spravne 😲
cize ja sa urcite nezapojim! ani do podobnych tem, pretlacanych z konferencie biskupov....

extreme
9. dec 2013

Ja by som skôr spravil petíciu proti náboženskej výchove ...

jara24
9. dec 2013

O veciach sexuality by som sa s mojimi detmi najradsej rozpravala sama, aj ked by to urcite nebolo vzdy lahke. Prednnedavnom som chcela kupit dcere knihu o dospievani. Preluskala som ich v knihkupectve mozno 5 a v kazdej som nasla nieco, co by som chcela dcere prezentovat inym sposobom a s cim stopercentne nesuhlasim. Svoje dieta chcem v tomto smere vychovavat ja. Netuzim po tom, aby jej niekto iny mutil hlavu nazormi, s ktorymi ja nesuhlasim.

natuska87
9. dec 2013

Nechapem....v dnesnej dobe bojovat proti sexual.vychove, mat tak ine starosti,toto ma ako matku naozaj netrapi...tak isto,aj nabozenstvo by malo byt dobrovolne a mimo skolu, nie?Napriek tomu, to nikomu neberiem.

sisaka
9. dec 2013

dietatu bude niekto mutit hlavu nazormi s ktorymi nesuhlasis? Ale to sa predsa deje kazdemu dietatu uz od malicka a to nemam na mysli len sex. vychovu. Vacsina deti nezije v izolacii, chodia do skol, maju kamaratov, pozeraju TV, citaju casopisy ..... Dieta/dospely sa pocas zivota stretne s mnozstvami nazorov, casto aj protichodnych. Je na kazdom cloveku, co si vyberie. Rodic moze ukazat dietatu cestu, o ktorej si mysli, ze je spravna (velmi subjektivne), je na dietati, ci po nej pojde a cim sa bude v zivote riadit. Niektori rodicia si musia uvedomit, ze cim budu deti starsie, tym mensi vplyv budu na ne mat. Bud si sami (ako rodicia) neverite (alebo zamerne drzite deti v nevedomosti, ci nehovorite im pravdu a bojite sa konfrontacie s realitou), alebo neverite vlastnym detom ....

hradnapani
9. dec 2013

Ide o obyčajný hoax!

Všetky ostatné informácie z blogov a fotomontáží, ktoré zaplavujú sociálne siete, sú obyčajný hoax, teda nepravdivá poplašná správa. Žena, ktorá má podľa internetových správ antikampaň zastrešovať na Slovensku, sa od toho dištancuje. Správy odmieta aj Európsky parlament. "Je to hlúposť a som veľmi prekvapená, že takéto hlúposti sa šíria," tvrdí poslankyňa Európskeho parlamentu za Smer-SD Monika Flašíková Beňová.

Podľa poslancov ide o nekalú a mimoriadne nechutnú antikampaň ľudí, ktorí chcú sexuálnu výchovu držať mimo škôl. "Ja si osobne myslím, že žiaden tvorca takej brožúry by tam nič také nezakomponoval," vysvetlila sexuologička Denisa Caisová.

O návrhu budú poslanci rozhodovať v utorok, ale nech už hlasujú akokoľvek, rozhodnutie europarlamentu nebude pre Slovensko záväzné. "Nemá žiaden legislatívny dosah," doplnila Záborská.
http://udalosti.noviny.sk/z-domova/09-12-2013/u...