Záujemca o kočík žiada poslať do Afriky

dadka13
20. dec 2012

Včera večer mi písala maminka z USA - mala by záujem o kúpu môjho kočíka - ale chce ho poslať do Afriky. Tvrdí, že je ochotná zaplatiť za kočík viac ako pýtam - plus výdavky pošty. Čo si o tom myslíte? Máte skúsenosti s podobným predajom? Ďakujem za všetky odpovede.

cerez
20. dec 2012

Skús si pozrieť podobné dnešné a včerajšie príspevky na túto tému. Dievčatá majú podozrenie na podvod.
@dadka13

soldi
20. dec 2012

@dadka13 jasne, ze podvod

dadka13
autor
20. dec 2012

fajne - najprv som si myslela že je to niekto anglicky hovoriaci kto žije na slovensku - no dnes mi napisala že je z USA a že to chce poslať pre dceru do Afriky. Za kočik pytam 250eur - a ona ponukla 600 + poštu. Dúfam že som niečo nepokašlala keď som odpisala na ten mail 😒

eviq
20. dec 2012

@dadka13 minule bolo o tom niečo v správach, podobný prípad, tiež sa jednalo o afriku a veľmi výhodnú cenu, nakoniec to bol podvod, ale už sa nepamatám, že o čo presne išlo...neriskovala by som to radšej....

dadka13
autor
20. dec 2012

hneď som si nebola istá - a už som čítala príspevky aj od iných maminiek - takže som to už aj vymazala. len dúfam, že si nemôžu stiahnuť nejaké moje údaje - keď som odpísala z môjho mailu ☹
@eviq

radddus
20. dec 2012

ja si pamätám, že keď som riešila svadobné šaty na mojasvadba.sk, tak sa tam takýchto prípadov vyskytolo viac - s veľmi podobným scenárom - vždy šlo o podvod.

micuchova
20. dec 2012

sak ked posle dopredu peniaze na ucet, tak aky podvod? co sa da takto zneuzit? len ma to zaujima...nemam s nicim takym skusenost 😉

ifkael
20. dec 2012

Odo mna chceli silou mocou cislo uctu a prihlasenie ns paypal silou mocou a poslanie udajov... nereagovala som ako toto ziadali...

sashabb
20. dec 2012

@micuchova podvod je to taky, že oni nepošlu žiadne peniaze dopredu. Vytvoria si doklad, že peniaze poslali a povedia, že banka povolí transakciu až keď dotyčná pošle doklad o poslaní tovaru. Ibaže toto je celé jeden veľký PODVOD, pretože jej nič nepošlú a nič takto ako oni píšu nefunguje.

Samozrejme, že to veľmi často skúšajú, nakoľko veľa ludí ma tzv. "velké oči" a keď im niekto ponúkne 3-násobok ceny, tak sa daju na to nalákať. Potom im ostanu iba oči pre plač, nakoľko nemajú ani tovar ani peniaze.
A taký detail, myslíte si že niekto z USA potrebuje tovar zo Slovenska? Veď v USA je všetok tovar výrazne lacnejší 🤐

ervenka
20. dec 2012

kuk sem: https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/kontaktoval-vas-uz-zaujemca-o-tovar-z-juznej-afriky/
https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/kontaktoval-vas-zaujemca-o-tovar-z-ameriky/
https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/pozor-na-podvodnicku-z-ameriky/
Dovolim si skopirovat:
"jedna mamička tu písala, že ak ide platba cez systém paypal tak si vieš nahlásiť, že kupujúce (teda tá, ktorej si poslala peniaze) ťa oklamala a neposlala tovar, tak táto služba ti stiahne peniaze z účtu a vráti ich tej čo ich posielala.
tak neviem či to naozaj tak funguje, nemám to vyskúšané a ani túto službu nepoužívam"

sashabb
20. dec 2012

@ervenka toto s paypalom je pravda. Maju to ošetrené a paypal vie stiahnuť platbu späť.
Ibaže títo podvodníci paypal nepoužívajú - ako som písala vyššie.

liz_lemon
20. dec 2012

@dadka13 a to ti nie je divne, ze niekto z USA chce tvoj stary kocik, ktory ty ponukas za 250E za 600 E??? a este k tomu takou komplikovanou cestou?

zani
20. dec 2012

Je to podvod,oni odposuju na vsetky inzeraty,ja som predavala telefon...A peniaze z Afriky do Europy to tak nefunguje,stale opacne!!!Nedajte sa osalit!