Zaujíma nás ešte vojna na Ukrajine?
Baby rozmýšľame este nad tou vojnou na Ukrajine ? Čítate aktuálne dianie ? Mňa to stále nejak sužuje keď čítam čo sa deje a že Putin už ma v hlave vojnu s NATO. Kedy tomu už bude koniec boze
Stručné zhrnutie
- Ruská invázia na Ukrajinu je v diskusii popisovaná ako pokračujúci konflikt, ktorý sa začal už v Donbase v roku 2014 a zahŕňal anexiu Krymu a následné boje na východe Ukrajiny.
- Minské dohody sú v diskusii uvádzané ako medzinárodné zmluvy o prímerí na východe Ukrajiny; plné znenie Minských dohôd je dostupné na svet.sme.sk (https://svet.sme.sk/c/7645826/plne-znenie-minsk...).
- Podpora Ukrajine v diskusii zahŕňa finančnú a vojenskú pomoc zo západných štátov, dobrovoľné zbierky a pomoc utečencom; v jednom príspevku sa konkrétne spomína posielanie „peňazí a munície“ ako faktor ovplyvňujúci pokračovanie konfliktu.
Najčastejšie otázky
Q: Ako dlho môže vojna na Ukrajine trvať?
A: V diskusii bol citovaný článok na spravy.pravda.sk (https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/694169-put...), ktorý uvádza, že podľa vyjadrenia Putina „vojna na Ukrajine potrvá (najmenej) päť rokov“.
Q: Čo sú Minské dohody a kto ich garantoval?
A: Minské dohody sú medzinárodné zmluvy o prímerí na východe Ukrajiny; v diskusii sa uvádza, že ich plné znenie je zverejnené na svet.sme.sk a že garantmi dohôd boli USA, Francúzsko, Nemecko a Rusko.
Q: Ktoré médiá a zdroje boli v diskusii spomenuté pri správach o obetiach a bojoch?
A: V diskusii boli menované Markíza, spravy.pravda.sk, Guardian, The New York Times (NYTimes), BBC, CNN, Al Jazeera, CGTN, Sky News, SME a OSN ako často citované zdroje alebo protiváhy informácií.
Q: Aké čísla obetí v Gaze boli v diskusii citované a odkiaľ pochádzajú?
A: V diskusii sa spomínalo „viac než 20.000 ľudí, z toho viac než 10.000 detí“, pričom niektorí diskutujúci upozorňovali, že tieto čísla poskytuje Hamas a že ich následne uvádzajú média ako Guardian, NYTimes a správy OSN.
Q: Kde nájdem fotografiu alebo reportáž z Bachmutu spomenutú v diskusii?
A: V diskusii bol zmienený článok The New York Times s fotografiami a videami z Bachmutu (odkaz podľa komentára: https://www.nytimes.com/2023/05/22/world/europe...).
Q: Ako sa ľudia v diskusii zapájali do pomoci Ukrajine?
A: Účastníci uviedli, že prispievajú „do rôznych iniciatív“, robia zbierky a poskytujú materiálnu pomoc utečencom; diskusia však neobsahovala jednotne uvedené mená charít alebo čísla účtov.
Závery z diskusie
Zhoda
- Mnohí diskutujúci vyjadrili súcit s civilnými obeťami a dohromady deklarovali potrebu mieru a ukončenia vojny.
- Viaceré príspevky potvrdzujú, že konflikt má výrazný humanitárny dopad na Ukrajinu.
Sporné názory
- Niektorí diskutujúci tvrdia, že treba pokračovať v posielaní finančnej a vojenskej pomoci Ukrajine; iní namietajú, že ďalšia podpora iba predlžuje konflikt a zhoršuje životnú úroveň doma.
- Niektorí citovali odhady o päťročnom trvaní vojny, zatiaľ čo iní očakávajú alebo dúfajú v rýchle ukončenie konfliktu.
Otvorené otázky
- Kedy a akým spôsobom konflikt na Ukrajine skončí?
- Aký dlhodobý ekonomický a sociálny dopad bude mať vojna na životnú úroveň na Slovensku a v regióne?
- Aké budú reálne možnosti implementácie a vynútiteľnosti mierových dohôd (napr. Minské dohody) a kto ich bude garantovať?
Spomenuté značky a firmy
Markíza, spravy.pravda.sk, Guardian, The New York Times, BBC, CNN, Al Jazeera, CGTN, Sky News, SME, OSN, NATO, Modrý koník, LSNS, Varšavská zmluva
Spomenuté produkty a metódy
Minské dohody, „špeciálna operácia“, „denacifikácia“, jadrové zbrane, munícia, zbrane, medialno-informačná vojna, zbierky, pomoc utečencom
Miesta a osoby
Ukrajina, Donbas, Krym, Bachmut, Gaza, Rafah, Izrael, Palestína, Rusko, Čína, USA, Slovensko, Bratislava, Košice, Bukurešť, Odese, Kyjev, Srebrenica, Putin, Navalny, Trump, Macron, Fico, Orbán
@naja94 ak sa zamyslím nad tvojim duševným stavom, to je argumentácia ad hominem? Nejako sa ti to pletie. Osobnú integritu si spochybňuješ sama tým, že si až nekriticky presvedčená, že máš jedinú a ozajstnú pravdu a správny názor. Tohto sa ozaj múdri ľudia štítia.
Rovnako sa nenechám stiahnuť do diskusie plnej tvojej zadubenosti. Urážaš tu každého, kto ti nepritakáva, toto je úbohé. Tvoje argumenty, že rusofil a lebo Fico už vychádzajú z módy.
@medda_beda na pľúcnej ventilácii úmrtnosť 9/10. Navozili nové ventilátory s 260 stranovými návodmi na použitie, ktoré nik nečítal. Kolegov otec, 55, hospitalizovaný na covid, po 4 dňoch umiera na nemenovanú baktériu. Šéfov svokor proti svojej vôli očkovaný nasilu do ramena. Tiež je už mŕtvy.
V rodine príbuzní po vakcíne omnoho viac chorľavejú, rozhádzaná imunita. Problémy s cyklom podivné veľa žien.
Po vakcíne proti HPV vírusu obe dcéry známej lekárky neplodné.
@lenkasarka nechcel žiadnu vakcínu, sestričky ho spacifikovali a čosi mu pichli. Keď sa pýtal čo to je, nemá to riešiť, oni vedia čo robia.
@andigab Z rodiny mal pri úmrtí určený dôvod smrti, že bol onkologický pacient.Realita?
Už nebol.Príčina smrti bola iná.Pohadzovali si ho ako ping pongovú loptičku, nikoho nezaujímalo, že môže zomrieť.
Pritom stačilo urobiť jednu vec a ešte by žil.
Kvôli covidu mu odkladali liečbu, operácie až sa nakoniec prišlo na to, že ešte aj tá rakovina bola diagnostikovaná zle a keď sa vyliečil tak prišiel ďalší problém.
Takže popíše sa hocičo ako dôvod úmrtia.
@medda_beda škoda každého jedného takto strateného života. Čo za očkovanie odmeňované lotériou?
V práci odmena 309€ tým, čo sa zaočkovali. Je mnoho takýchto príkladov.
Kto koho diskriminoval?
@medda_beda lenže toto bola taká lotéria z každej strany...ja som napríklad nejaký čas váhala a dva dni predtým, než som bola rozhodnutá dať sa zaočkovať, doniesol covid syn zo školy, následne som ho schytala ja. Ja podobne ako ty problémy s cyklom, syn asi 10 krát do roka chorý (dovtedy tak raz do roka), proste znížená imunita, zhoršené alergie. Jasné, nikto netuší, aké reakcie by nastali po prípadnom očkovaní. Možno horšie, možno slabšie..Ale tváriť sa, že ak by bolo tak a tak ... bolo by to lepšie či horšie..
@kristiii
Presne ako hovoríš, bola to obrovská lotéria a nikto nevedel, ako by dobre spravil... lenže tu sa to zvrhlo na úplne šialenstvo - nakoniec tu vraj lekári kántrili ľudí tým, že ich napojili na pľúcnu ventiláciu a očkovaním tiež chceli ľudí vyhubiť 🙈 bože, bože...
My sme tak zakonšpirovaný národ... My si fakt nezaslúžime nič lepšie, len to čo máme...
@kristiii
Pritom očkovanie ako také má obrovskú budúcnosť pre liečenie neurologických, onkologických a rôznych iných chorôb... je to výdobytok modernej doby a budeme z neho ešte obrovsky profitovať... teda moderný svet bude profitovať... lebo Slovensko sa chce vrátiť do stredoveku evidentne... veď buďme ostražití, hlásme vedľajšie účinky, ale preboha, nezvaľujme všetko na vakcíny...
@andigab Tak chválabohu u nás sa nič také nedialo.Rešpektovali sme nariadenia, neočkovaní sa testovali čo bola totálna hlúposť lebo Covid som mohla mať aj ja očkovaná, ale v práci nás nedelili na dobro a zlo.
@kristiii Mne len liezlo na nervy to nútenie do očkovania.Veď kto chce nech sa dá ak chcú ľudí prinútiť tak nech ich najprv pošlú na vyšetrenia.
Mám kopec ľudí okolo čo sa zaočkovať nedali aj čo sa dali a nikto nikoho o ničom nepresviedčal.
Keby som z toho mala následky je to môj problém, ale keby to ohrozilo moju rodinu tak by som si to vyčítala celý život.
Covid roznášali všetci.
@cafelatte
Už si si prečítala niečo o Euromajdane? Asi nie... Inak by si vedela, že Ukrajina rozbiehala snahy o integráciu do európskych štruktúr oveľa skôr ako v roku 2022.
Ak chceš ísť niekam rozsievať pochybnosti o Ukrajincoch vo vojnovom konflikte, mohla by si prísť aspoň s minimom určitých poznatkov o podstate toho sporu, nie strieľať do vetra... Na žiadnu moju protiotázku si neodpovedala, len si kládla ďalšie a ďalšie nezmyselné otázky, takže naozaj nemám chuť s Tebou viesť ďalšie nezmyselné debaty... aj tak si sem prišla so svojim vlastným cieľom, tak len smelo do toho... ja Ti pri tom nemusím a ani nechcem asistovať...
@naja94 Ja by som sa ťa chcela spýtať po pozretí tvojho profilu či by si mi skopírovala aspoň jedno doslovné vyjadrenie Chmelára, že podporuje napadnutie Ukrajiny, zabíjanie ľudí.
Doslovne poprosím zneznie vety kde hrdo ospevuje aké je super vraždenie ľudí.
Lebo nech čítam ako čítam tak sa opakuje ako papagáj a nikde som nevidela, že by sa tento človek takto vyjadril v akomkoľvek príspevku.Kto ho označil za rusofila boli zase médiá.Mnohokrát spochybňoval Putina, nestotožňoval sa s jeho názorom a činom.Na čo poukazuje sú viaceré strany konfliktov.
Lebo mám pocit, že ty vlastný názor ani nemáš.Ty si len niečo prečítaš v nejakom denníku a považuješ to za obrovskú pravdu.Pre tvoju zaujímavosť do denníkov sa dá napísať kadečo, keby som chcela tak tam budem mať článok.
Keby tak označili tvojho suseda tak ty tomu uveríš bez toho, že by si si jeho názor vypočula.
Cítiš sa byť nad vecou, ale vlastný názor skutočne nemáš.Len zdieľaš totálne somariny ktoré ti ponúka internet.


@sisaka Akože ja tiež nechcem všetko pripisovať ku vakcíne lebo na to by som potrebovala mať výsledky ešte pred očkovaním, ale viem, že po 3 dávke Pfizer prvé 2 som mala iné tak do nejakých 2 týždňov som dostala covid, ale ten mi ukázal pcr test, antigén mi nikdy nič neukázal.Viem, že to bol covid lebo mi bolo divne takže jeho existenciu nespochybňujem.Divná bolesť hlavy, nával horúčavy bez teploty.
Dostala som ho vtedy keď okolo mňa už pomaly všetci boli po.Bola som v priamom kontakte s ľuďmi ktorí boli pozitívni, ale zistili to neskôr.
Až pfizer ma zložil tak, že ma bolela ruka, dostala som horúčku, bolelo ma celé telo ešte na ďalší deň, ale bolo to písané v papieroch.
No a potom to začalo.Moja imunita bola v totálnej prdeli.Každá pliaga sa na mňa nalepí.Prvý bol covid.
Rozhádzaný cyklus ktorý sa upravil.
Neplodnosť tiež neviem pripísať k vakcíne lebo neviem aké mal manžel výsledky pred očkovaním a ani to odkedy mám ja problém so zrážanlivosťou.
Zvažovala som Astru a potom som videla správach, že spôsobuje zrazeniny potom, že nie.
Nikoho nezaujímalo aký má človek zdravotný strav, či žena neužíva HAK či človek nemá hematologický problém.
No prišlo mi to ako pokus, omyl, ale za svoje rozhodnutie si zodpovedám sama a nikoho som do očkovania nenútila.
Rodinný príslušník po očkovaní bol pozitívny non stop, potom rakovina a nakoniec už mu telo prestalo spracovávať minerály.Telo to nezvládalo.
Záchranár mi povedal ako sa falšujú dáta, na testovaní boli aj tí čo tam neboli.Chorí boli tiež neexistujúci.
Ale samozrejme, že ľudia boli aj reálne na pľúcnej ventilácií a naozaj boli chorí ľudia nakazení covidom.
Viac sa už však očkovať nedám vakcínou u ktorej nie je známe čo spôsobí.Mám dosť aj bez toho.