Zažili ste šikanu na pracovisku?

ludka0409
2. jún 2020

Má tú niekto skúsenosti so šikanou v práci? Ako ste to riešili, odišli ste dobrovoľne sami? Mali ste depresie, či úzkosti?

pribinak
2. jún 2020

Nezažila, ale neodpustila by som, aby som sa dostala do štádia, že mam depresie a úzkosti. Odišla by som radšej preč.
Zdravie mam len jedno a kvôli práci sk ho nezničím

gaaaa
2. jún 2020

Ja som tak odišla minulý rok už som to nedávala psychicky.

ludka0409
autor
2. jún 2020

Už som v stave, kedy mám stiahnutý žalúdok, len čo pomyslím na prácu. Čakám v napätí na ďalšiu buzeraciu. Trpím nespavosťou a busenim srdca, už ma nič nebaví. Sama vychovávam dieťa a už nevládzem. Nezažila som to nikde. Kolegyne sú falošné a ohováraju, intriguje sa tu, vyvoláva sa zámerne umelý stres, prideľovanie úloh, na ktoré nemám kompetencie, všetko na teba hodia, dajú ti toho najviac. Nechápem, že sa takto môže niekto správať k osamelej matke. Žiadna pomoc, žiadna pochvala, motivácia. Vyhrážky a buzeracia

haanovajana
2. jún 2020

@ludka0409 odíď prec

mircalla
2. jún 2020

Raz, uplne sibnuty anglicky manazer, ale robil to kazdemu. Odisla som, napokon sa mu rozpadol cely team. Inak som skor typ, co vzbudzuje respekt, takze nie.

ave_eva
2. jún 2020

@ludka0409 ahoj, a keby si si skúsila nájsť inú prácu? Viem že to nie je jednoduché,ale psych problémy ti za to nestoja,a kolegyne sa nezmenia. Zažila som to, a tiež som neznášala už len pomyslenie na prácu ... Odišla som...

lenocka12345
2. jún 2020

@ludka0409
odporúčanie .... odíď ak môžeš . Zažila som, lepšie to nebude. Ja som sa navonok držala až ukážkovo , ale vo vnútri ma to zožieralo.
Inak to , že si osamelá matka by malo ostať za dverami , v práci táto informácia nie je relevantná . Mne dávali viac roboty ako ostatným , časovo náročnejšie , dokonca prácu čo mali urobiť kolegyne. Keď som sa opýtala prečo odpoveď znela " Lebo ja nemusím , X ide na túru do Tatier a Y to robiť odmieta, ty nemáš rodinu ani deti tak máš času dosť " , a môj voľný čas - víkend som strávila pri práci.

pribinak
2. jún 2020

Máš nárok na podporu? Odidi skôr ako si spôsobis nejaké zdrav.problemy.

77daniela77
2. jún 2020

Ja som dokonca dala staznost na bossing a nepochodila som,lebo to bolo vybavene.....treba odist a najst si nieco ine,s tym si tazko pradis....

ludka0409
autor
2. jún 2020

Pôjdem k lekárke nech ma vypíše na PN a následne zrejme podám výpoveď. 8 mesiacov som pracovala na čierno, nechcel mi dať zmluvu. Až čakal na úrad práce, aby som bola zamestnaná cez projekt, aby na mne ušetril a teraz sa mi vyhráža, že nie je toľko vyrobené, že nebude na výplatu, pritom ma platí úrad práce. Komu sa mam sťažovať???

jankohrasko
2. jún 2020

Ja som tiež zažila, dokonca mi začali zdravotné problémy. Bala som sa, no pohár trpezlivosti po Vianočnej akcií pretiekol... nakoniec som sa odhodlala zmeniť prácu. Ľutujem, že som neodišla skôr.. Už som 2 roky v novej práci. Kolegyňu, ktorá má od začiatku sikanovala pár mesiacov ma to vyhodili. Náš team, čo bolo pár super ľudí, sa rozpadol, následne ma volali späť, ale už bolo neskoro..
Teraz mám pracu 500m od domu, kludna praca, super kolegovia, vyšší plat a kratšia pracovná doba. Dopĺňam si kvalifikáciu. Treba odvahu a buď sa ozvať alebo dať výpoveď. Zdravie je prvoradé. Držím palce

pribinak
2. jún 2020

@jankohrasko ....ľutuje že neodišla už skôr....presne toto hovorila aj známa, ktorá zažila šikanu na pracovisku. Je to staršia pani, ale veľmi jemná povaha a tam si taký sopliak na nej liečil komplexy, bolo jej ľúto po rokoch odísť z prace, ale už to bolo neúnosné ....a teraz má ešte bližšie prácu k domu a tiež vyšší plat a normálneho šéfa. Niekedy to proste chce sa len zdravo sa nasrat a povedať si a dosť!

jankohrasko
2. jún 2020

@pribinak 😉 tiež mi bolo ľúto po rokoch odísť, tu prácu som milovala.. ale bohužiaľ takto žiť sa nedalo...
Vedenie to pochopilo, až keď som odišla. Bohužiaľ neskoro..
Presne! buď sa tomu postaviť, alebo na nastvat a povedať dosť!

pribinak
2. jún 2020

@jankohrasko veď to, že si tam zvyknutá, máš rada svoju prácu, venuješ sa tomu celé roky, máš veľmi fajn kolegov a potom príde dajaký sopliak a začne ti robiť peklo ....no nič, nedá sa nič iné, len chrániť seba, zdravie, zbaliť si veci a ísť preč. Človeku je to ľúto, ale ...

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deti95060810
2. jún 2020

zažila... no sama som neodišla...😉

ludka0409
autor
2. jún 2020

@taskataska vďaka tomu, že som osamelá matka, mam prácu, pretože úrad práce ten projekt zaviedol. Presne pre nás.... Mam to v pracovnej zmluve "zosúladenie rodinného a pracovného života" asertivny by mal byť hlavne šéf

alexk12
2. jún 2020

@ludka0409 no ľudia sú kkti co narobíš v dnešnej dobe len oj.. t držím palce nech nájdeš niečo ine

korra
2. jún 2020

@ludka0409 zazila, bohuzial aj nastastie zaroven (velka poucka do buducna). Sukromnik, makala som tam 6 rokov, praca mojich snov, peniaze viac ako slusne, kolektiv ok. 5 rokov som bola "workoholik", sviatok, piatok. Sukromny zivot - nic, ziro, prd. Behom posledneho roku ho odrbal obchodny partner a nastal paranoidny psychoteror. Preniesol to uplne na kazdeho, atmosfera hrozna. Bohuzial, bol typ, co do otvorenej konfrontacie nesiel. Takze sa schovaval vzdy za telefon, maily. Nie, nenadaval mi, skor take "citove apely", tlacenie do veci, na co som nemala kompetencie, nedodrziavanie dohod, tlacil ma do toho, aby som donasala na kolegov, neskor problem preplacat faktury (bola som szco). To sa dialo postupne, takze najprv som to brala len ako napor roboty, stres. Takze aj tie uzkosti, kym clovek pripusti trvaju. Zaludocna neuroza, hnacky kazde rano, obcas som mala na male aj v aute. Ruky zozrane, nespavost. Nikdy predtym som nebola bez prace, nevedela som si predstavit, co budem doma robit. Ale nadisiel den "D", rano som som prisla posledny jrat, uzavrela rozrobeny obchod (nie koli nemu, ale klientovi, tam boli vztahy vekmi dobre) a o 16.00 spakovala veci a cez telefon ho poslala do riti skor ako stihol polozit (na to bol macher). O poslednu fakturu som sa snim uz ani netahala, na, zadus sa. Po 14 dnoch doma, takmer pred vianocami, prisla nova praca, sama od seba 😉 Nastupila som az v dalsom roku, za ten cas si uzila pokoj, dala sa ako tak dokopy. Financne som klesla o hodne, ale bavi ma to dodnes, klud na nezaplatenie. Od toho dna, ako som odisla sa mi zazracne zacalo darit. Sukromne v rodine, v konickoch... postupne som sa podozvedala, ze ludia mu poodchadzali a strieda sa mu to tam dost dodnes. Teraz v lete sme sa stretli na jednej akcii, samozrejme neplanovane. Bez kuska hanby sa spraval ako stary kamarat a prosil, ci sa nevratim, ze aj peniaze by boli ine... nastastie som bola hladna, lebo sa mi chcelo zvracat... s graciou som to ustala. Skola zivota urcite prinosna, snazim sa to zurocit.

adriankomoj
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ludka0409
autor
3. jún 2020

@korra nie je nič dôležitejšie ako zdravie a pokoj v duši. Tento týždeň dokončím a idem do toho. Aj tu nie je otvorená konfrontácia, iba telefonáty, kde sa vyburi a sms, a to aj počas PN alebo OČR, ked som bola. A pritom ma platí úrad práce, ja ho nestojím ani jeden cent, ale vyhrážať sa vyhráža.. Ze na výplatu nebude a na seba treba zarobiť. Pred kolegyňami sa s tým neohana, iba predo mnou. Mam 40 firiem na starosti a ďalšie pribudajuce plánuje pridávať iba mne. Samozrejme, kolegýň sa nič netýka. Projekt pre samoživiteľky. Ďakujem pekne, ide sa na mne ukojiť.

eliska13
3. jún 2020

@ludka0409 inšpektorát prace

korra
3. jún 2020

@ludka0409 to je taka fajta cloveka, v podstate su to zbabelci. To zo svojej pozicie nezmenis, poznam to velmi dobre. Mozes sa len zariadit po svojom. Odchod je v takomto pripade najefektivnejsie riesenie. Ma to aj pozitivnu stranku, clovek ostava po takomto vnimavejsi na svoje potreby. A skor aj v buducnosti zareaguje na blikajucu kontrolku. Netreba sa bat, kde sa dvere zaplesnu, inde sa okno otvori... ucime sa skusenostami, hlavne tymi nie peknymi. Drzim ti palce, to das 😉 inspektorat prace je tiez riesenie, zalezi ako velmi sav tom budes chciet este vrtat, niektore veci sa blbo dokazuju a cloveka to skor demotivuje. Drz sa!

roman9763
3. jún 2020

@ludka0409 ahoj choď čo najrýchlejšie odtiaľ preč. Viem z vlastnej skúsenosti, že je to katastrofa.. uz len ked rano vstaneš do dna cítiš nešťastie a depresiu ked vieš ze ideš tam, kde sa necítis dobre. Mal som vo výrobe majstra ktorý bol na mna Čím ďalej tým dlhšie zasadnuty potom uz zacali aj vyhrážky na výpoveď a od vtedy som si povedal ze stop a odišiel hneď na druhý deň.... Čím dlhšie tam budeš bude to pre teba len a lem horšie... Začni si hľadať inú prácu. Ak mas našetrené nieco ked tak ostan aj chvíľu doma a oddýchni si od práce, budeš sa cítiť lepšie a ked tak medzitým si hladaj prácu.

kacenka75
20. máj 2022

Áno zažila som šikanovanie a bolo to veľmi zle.Nastastie som odišla,žiaľ neskoro pre moje zdravie, ešte do dnes sa z toho zpamatavam. Bežná prax .